Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 23.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: И каквонови [re: Kapakoлю]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано26.04.06 14:19



Ама кой Ви дава тон в живота?
Божеее, ама много лично ги приемате нещата.
Людмил СПОДЕЛЯ, не РАЗДАВА АКЪЛ.
Къде видяхте той да НАЛАГА МНЕНИЕ, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да следвате примера му?
Начетох се на укор, жлъч и слепота.....Ужас!

Редактирано от Heмиpницa на 26.04.06 14:24.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Чeтa]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 14:21



Аз затова казах първо алчен, а после страхлив.
Но е напълно възможно под алчността си да е прикрил страха от непознатото, макар, че би било много полезно за кариерата на един лекар да присъства на подобно събитие. Пък и доколкото знам, българските лекари хич ги няма в израждането на бебета. Затова напоследък и цезаровото било толкова популярно.

За лекарската отговорност при домашно раждане не знам, но знам, че при нас е доста разпространено, като на самото раждане присъства акушерка(акушерката по света е повече от лекаря. Лекар се вика само при усложнения). Та, домашното раждане е наблюдавано от медицинско лице, като ако има усложнения имат готовност да я закарат незабавно в болница.
Сега, има и още нещо - в България жените биват ИЗРАЖДАНИ, нямат право на глас, абе направо са си поставени в позицията на пациенти, докато в другите страни жената РАЖДА, подпомагана от медицинският персонал, а не командвана от него.


Аз лично не бих раждала в къщи, защото са ми слаби ангелите, а и нямам физическата и менталната подготовка на Натуралиста, но считам, че всеки трябва да има право да избира за себе си. И има право да бъде подпомогнат от медицинско лице в случай на нужда.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано26.04.06 15:08



Хайде поредния хит, "българските лекари хич ги няма в израждането на бебета. Затова напоследък и цезаровото било толкова популярно". А, ти как си родена и в коя държава? И "Сега, има и още нещо - в България жените биват ИЗРАЖДАНИ, нямат право на глас, абе направо са си поставени в позицията на пациенти, докато в другите страни жената РАЖДА, подпомагана от медицинският персонал, а не командвана от него", като не си в България от къде знаеш как е тук и второ в коя държава си, 4е се пънеш толкова? Извинявай, че те притеснихме с българските си проблеми и раждания. Имам приятели в Германия, Франция, Канада и ЮАР и има доста противоречиви мнения за ражданията и така като и тук.




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 15:25





Какво съм тръгнала и аз да се обяснявам.

Редактирано от PleaseDoNotDisturb на 26.04.06 15:35.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: kati_k]  
Автор PleaseDoNotDisturb ()
Публикувано26.04.06 15:34



като не си в България от къде знаеш как е тук и второ в коя държава си, 4е се пънеш толкова?

Аз съм глуха. И сляпа.
аааа, и не мога да чета...

айде, със здраве. И си лекувай нервите.



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Mъppp]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 15:43



Всъщност за кое е право - да се правят коремни операции с повод и без повод ли? Аз това имах предвид, а не че е викала. И аз виках, и всички са викали - то ако не викаш, докато имаш контракции, кога ли?



Тема Re: И каквонови [re: Heмиpницa]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано26.04.06 15:44



Първият пост да радва се човека
вторият непосредствено след него е



което си е чист вид проповед от типа вие слепите овчици колко жалък живот водите...

КРИВА НИВА ШАМПИОН

Тема А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 15:54



с прясно изпечен лебец, орехчета от катеричка рунтавелка и гъбки от баба меца? Пък после да си седна пред компа, да си пусна нетчето - все неща от цивилизацията и пак да си ги разболея ли?

Още един на тази земя, дето му е криво, че е българин. Ако българските лекари не можеха да израждат, едва ли ти, аз, кати_к, мъррр и всички останали щяхме да си дерем задниците тук!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Стига вече - черни овци има нявсякъде, но да ми заявиш едно такова крайно мнение, е вече абсурдно.



Тема Re: А да запитам с какво по-точно да ги лекувамнови [re: cchery]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано26.04.06 16:08



Да и аз затова питах кога, как и в коя държава се е родила, но както и да е. А за нервите ми, знаеш ли скоро наистина няма да съм добре от такива изцепки.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: PleaseDoNotDisturb]  
Автор galuni (непознат )
Публикувано26.04.06 16:12



Голямо каране-голямо нещо....
Така решил човека-така направил.
Ако това, ако онова.....
Нали бебето е живо и здраво
Просто според мен това че ти се е родило детето в къщи не те прави Натуралист.
Натуралист,и моето дете е заченато от първия път-високо в планината, но не с помощта на Господ, а с помощта на природата и това че планината те прави по-спокоен и ти изостря сетивата. Знаеш ли колко много деца са заченати там?
За ученията които познаваш хубаво. Дано не си от тези натуралисти, последователи на Дънов, дето осраха Рила планина.
За Виссарионовци няма да говоря, че яд ме хваща.
Знаеш ли колко работа са отворили на ПСС тези хора дето си търсят мястото в природата ("човек трябва да намери мястото си в природата")
А на Кастанеда какво познаваш - гъбите ли? Защото ги има и в България по Пирин, но това за мен си е чиста дрога
Между другото и аз живея в панелка, но не е мухлясала. Ти и дворец да имаш - пак може да си завъдиш мухал. Опитвам се децата ми максимално да са сред природата. Имам бебе на 5 месеца, с което вече 5 тъпи сме ходили на планина.
По-натурално е да излезеш на разходка и жена ти да е спокойна и починала от колкото да се бори с пелени и да е изморена.
Като си толкова натурален колко дървета си посял? Аз не мога да ти кажа, защото са много.
Никога няма да се върнем към натуралното. Малко сме позакъснели или поне на мен така ми се струва...Въпреки че и ние ходим за гъби и коприва и нямаме телевизор.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.