Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 23.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: да допълня и аз - за лекаритенови [re: cchery]  
Автор mama reni (член)
Публикувано26.04.06 11:35



Само ще разкажа един случай - за една от най-близките ми приятелки.
Раждане в болница, уговорка с лекар, раждането започва две седмици преди термина, почивни дни. Лекарят идва със закъснение. Изключително тежко и продължително раждане. Разкъсвания, масивен кръвоизлив. Върнаха, както се казва от оня свят. 1 мес. в болница, дълъг възстановителен период.
И знаеш ли какво казал ЛЕКАРЯ при изписването. АКО НЕ БЯХ ПИЯН ЩЯ ДА ПРИСТЪПЯ КЪМ СЕКЦИО, защото родилния поцес не се развиваше добре.
Е, да ти кажа чесно не искам да знам как се става лекар.

И пак ще повторя - не разбирам злобата и настървението, с които нападате човека. Всеки има право на своя избор, не е необходимо да го приемете, но не поставяйте вашите виждания като мерило за начин на живот!



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Acя]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано26.04.06 11:39



Ася, майка ти и баща ти ползват ли компютър? Интересно ми е? Людмил написа, че работи през интернет - така както аз и мъжът ми си изкарваме доходите. Той е написал къде е работил, мога да гарантирам за фирма Бианор. Това е много силна ИТ фирма в България. Аз сега си докарвам много добър доход докато съм в майчинство именно чрез Интернет. Тези 160 лв. са е баси мизерните, ако разчитам на тях.

Само дето се хабих да пиша за активното раждане...жалко.



Тема И каквонови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Kapakoлю (абсолютен дрил)
Публикувано26.04.06 11:47



Човече тва какво правиш си е твоя работа, но какво се опитваш да докажеш с тоя пост? Да живеем НАТУРАЛНО ли? Айде ся аз определял ли съм ти начина на живот та ти определяш моя?
Аз като пръдна НАТУРАЛНО не пускам теми във форума колко НАТУРАЛНА е пръднята ми.
Родила жена ти вкъщи ми хубаво ама ти пускаш тема за да кажеш - видите ли вие заблудените овчици как МОЖЕ и как ТРЯБВА да се прави.
Аз като един виден Дрил да попитам нещо:

Навремето прабаба ми си е ражадала у дома като теб съвсем НАТУРАЛНО и не е имало лекари и т.н.
Та въпроси :

1. Защо смъртността тогава на деца е била толкова голяма в сравнение със сега когато народа ражда в Болница. За справка от 7 деца 2 са умрели
2. Защо при 5 оцелели деца 3 са били глухонеми. Не говоря за конкретен случай а като цяло
3. Да си чувал за несъвместимост на резус фактора и случайно да знаеш последствията от него ??
жокер : смърт на детето или жената.

Благодаря,
нямам повече въпроси
отивам да се изпърдя и изсера НАТУРАЛНО.

КРИВА НИВА ШАМПИОН


Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Joy2OO3 (новак)
Публикувано26.04.06 11:55



Драги Натуралисте, пак си говориш врели некипели!
Не можеш да ме убедиш, че животът на село е прекрасен - аз дойдох в София от провинциално малко градче и ВЕРВАЙ МИ никога няма да се върна пак там - аз обичам високите скорости и забързаното ежедневие - сигурна съм, че и други мислят като мен!
На какво се радвам си е моя работа- и ВЕРВАЙ МИ на много неща се радвам, въпреки, че не съм ФАНАТИЗИРАНА ВЯРВАЩА! ЗАЩО МИСЛИШы ЧЕ САМО ВЯРВАЩИГТЕ ФАНАТИЧНО се радват на духовните неща - радвам се на пролетта, на усмивката на моето дете, на думите му - обичам те мамо, на работата си, която напълно ме удовлетворява! И за твое сведение - материалното дори ми липсва - нямам къща, кола и др. неща, които явно ти имаш - много хубаво - но защо не се отречеш и от тях в името на духовното!

Драга мамо Рени - ти раждала ли си и къде? Що не роди у дома, след като толкова защитаваш този начин и щом толкова ужасии за болниците знаеш!!!

А ти Мъррр - що и ти не се върна като те посрещнаха така - ми роди си у дома - никой нямаше да ти подвиква и да те притеснява! Мен пък много добре ме посрещнаха и бяха много мили, без да дам и лев! Така, че случаи и истории много!

И ОЩЕ НЕЩО - АЗ НЕ СЪМ УСОЙНИЦА, която отхвърля всяко чуждо мнение И НАЛАГА СВОЕТО - НАПРОТИВ Натуралистът е този, който си мисли, че е извършил велико дело и се прави на герой - ЕЙ ТОВА МЕ ДРАЗНИ!
Дразни ме и това, че за едни неща приема прогреса, а за други не - както му изнася - на това викам лицемерие! А на другата постъпка - лудост, безотговорност и .....да не повтарям другите мнения!



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Joy2OO3]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано26.04.06 12:13



А на мен така и не ми отговори, ако беше станало нещо с детето или майката, кой щеше да носи отговорност? Наистина си подбираш отговорите и не съм съгласна с това. И защо като ти поискаха пари за раждането реши да рискуваш живота на тези две същества и да се оповаваш на Господ. Да той пази хората, но не и безумците? Всеки има право на избор, да така е. Решил си да отидеш на село, ами прекрасно, но от това не зависи живота на никого освен твоя. Решил си да се храниш здравословно, ами прекрасно. Не искаш телевизор, хубаво, но в същото време гледаш филми от интернет, но пак ти си решаваш, но така и немога да схвана, как така реши жена ти да ражда в къщи????? И какво щеше да пишеш сега, ако нещо беше станало? Тогава Господ ли щеше да те и виновен? Защото според мен ти не си отговорен човек, а просто човек на риска. Не разбрах от всичките ти писаници, как са сега жена ти и бебето и второ, смятате ли да го водите на консултация всеки месец или ти ще преценяваш как се развива то? Може би ще го мериш с кантарчето за зеленчуци, извини ме за сарказма, но колкото и да се мъча от като си пуснал новитата се опитвам да те разбера и немога.



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Joy2OO3]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 12:19



И аз се наслушах на ужасии за раждането, начетох се на черни списъци на лекари и болници и ми стана ясно, че по-черногледа нация от нашата няма. Напук на всички, моето раждане и на всичките ми познати мами са били перфектни откъм професионализъм. А когато един лекар и акушерка са груби и арогантни, това е въпрос на възпитание и манталитет, едва ли на професионална основа. Както и на отношението на майките към тях. Когато си акушер на смяна в родилна зала и чуеш едно бременно 14-годишно цинге да съветва останалите мами да викат по-силно, че да ги срежели и да не ги боли повече, как ще реагираш. Китка здравец да му дадеш на такова.

Само ще ви помоля, погледнете през прозореца, вижте слънцето и синьто небе днес, вижте нацъфтелите дървета - това не ви ли стига да се радвате на живота, ами трябва вечно да е черен и все някой друг да е виновен за нещастието ви?

А Натуралиста го очаквам следвация път да се похвали със сърдечна трансплантация, че както е тръгнал..............



Тема Re: И каквонови [re: Kapakoлю]  
Автор Blondi (hohi)
Публикувано26.04.06 12:27



Абе Натуралния не е много в ред (явно и жена му), ама що ли му се връзваме



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: cchery]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 12:30



Ами право е момичето. Аз като не виках, никой не ми обърна внимание и изведнъж Ау, ама тя ражда!



Тема Re: И каквонови [re: Blondi]  
Автор kati_k (ентусиаст)
Публикувано26.04.06 12:37



Разби ме с тази снимка, много е сладък бебока.



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Heмиpницa]  
Автор Acя ()
Публикувано26.04.06 12:51



Нем, не си се хабила за активното раждане.не казвам нищо против това, просто казвам че само вярата в Господ не е достъчна гаранция за нищо.аз не роптая срещу раждането вкъщи, но без абсолютно осигуряване на каквато и да е помощ и в България тези два фактора заедно ги намирам за изключително безумие, ще обясня и защо.у нас няма традиции в това отношение, т.е. не може да се очаква особено адекватна помощ, а ако възникне какъвто и да е проблем, а никой няма гаранции че няма да се случи, линейка няма как да стигне бързо.
надявам се в скоро време нещата да се променят и всеки да може да си избира.
колкото до въпроса ти- да ползват компютър и двамата и както отбелязах помагат и на баба ми и дядо ми, финансово
дразни ме обаче Натуралист, че когато му е удобно отрича цялата цивилизация и нейните достижения и отбелязва че се е отказал от всички материални неща, а въпреки всичко си изкарва парите по този начин, а не както парадира чрез всички тези природосъобразни неща.
надявам се си ме разбрала правилно


Елена 10.11.2003


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.