Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:01 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: NikiFin]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 03:16



В отговор на:

е... сега... те си спят спокойно и в болницата. Поне моето си спеше, нищо, че се роди в болница. Само не разбирам защо се отказваш от телевизията. То като имаш Интернет не ти и трябва щото по Инет вече може да се гледа ТВ и предполагам го правиш . Дори и ние, които имаме телевизори си избираме какво да гледаме. Проблемът идва не от телевизията или радиото, а от нашият избор. Ти си комбинирал нещата - избрал си най-хубавото от природосъобразния начин на живот и модерния живот. Направил си доста сполучлива, приятна и полезна комбинация. Евала, че успяваш и че си намерил жена, която да те подкрепя - това е най-хубавото



Всъщност жената я изписаха още на другия ден и вече са у дома. Телевизор имаме, даже огромен, но го включваме рядко -- на месец 2-3 пъти (затова и казах, че не гледаме телевизия) да гледаме когато има нещо хубаво -- фолклорна програма, концерт, хубав филм. Гледаме на него и филми от компютъра. Но така, да го пусна да работи само за фон и да ми сипе новини с убийства, чалга и реклами в къщата -- не, благодаря.

Не знам дали осъзнавате, но българинът има уникален шанс да живее природосъобразно. ВЪпрос на избор е. Ще ви паднат ченетата ако ви кажа за каква смешна сума купих в (България е пълна с такива) и я обзаведох с всички нужни удобства -- соларна и помпена инсталация, парно с камина на дърва, парник и др. С тези пари в София и околностите не можеш си купи дори парцела

С две думи -- за цената на една мухлясала панелка в Люлин 5 тук човек може да живее достойно и щастливо, както вътрешно винаги е мечтал.

Виж, на запад това е невъзможно, защо мислите напират англичаните тук и ни изкупуват рая докато ние блееме . Там изплащаш къща по 15-20 години докато ти побелее косата и станеш невротик, защото а не платиш вноската а банката те е оставила на улицата... но това е друга тема...

Редактирано от Haтypaлиcт на 26.04.06 03:32.



Тема Re: Питам...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор tralalaa (непознат )
Публикувано26.04.06 04:45



Забрави Профирий Корнеевич Иванов



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: Acя]  
Автор Joy2OO3 (новак)
Публикувано26.04.06 09:15



Момичета, тоя Людмил си е як сектант и промива мозъци доста успешно в нета!
Не мога да разбера само защо му се връзвате на глупостите!
Людмилчо, мойто момче, я обясни подробно сред тази идилия на село как се прехранвате, като е ясно на всички, че на село работа за младите няма! Пишеш завоалирано за това как припечелваш, ама що тогава търсиш помощ от мамите след като Бог е с вас и пишеш, че всичко ви е супер!
Нещо не го разбирам това!
И питам аз - ти защо не отговаряш на смислени упреци, като от Ася например, а отговаряш само на такива, на които тиизнася!
И още - никоя здравомислеща жена няма да направи подобна глупост като вашата, колкото и да хвалиш и идеализираш постъпката си!
така, че ако това целиш - откажи се!
Хубаво е , че имаш живо и здраво дете и че споделяш с нас - но да фанатизираш и да се изкарваш измислен герой- дразнещо е!



Тема да допълня и азнови [re: Joy2OO3]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 10:14



как, мама му стара, разбра, че няма разкъсвания жена ти? Откъде накъде си й дал как точно беше, перифразирам от форума на БГ Мама, ударна доза желязо, шоколад, фурми и какво още беше. Не те ли притесни факта, че кръв няма, вместо да му се радваш - раждал ли си, бе човеко? Знаеш ли какво е това? Имаш ли представа, че по време на бременността матката е най-кръвоснабдения мускул? Знаеш ли откъде идва кървенето по време на раждане, че не се дължи само на разкъсванията? Имаш ли представа какво предизвикват вътрешните, неоткрити кръвоизливи, че да ми се хвалиш с липсата на кървене след нормално раждане?

Ако ти си си плюл на образованието и на работата, недей да плюеш върху труда на всички останали. Нямал нужда от лекар, разбирача!!!!!! Ти знаеш ли как се става лекар? Не говоря за купуване на диплома, а за човек, който е учил с желание за това. Възмутително е отношението ти, а безотговорността ти е безкрайна. И гледай да направите всичките ваксини на бебо, че като ти чета постингите почвам да се притеснявам относно отношението ти и към тях. Да не я докарате след години да разболеете детето от безумие, пък да му обясните :''.....малко си болен и поразкривен сине, ама поне те гледахме природосъобразно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"



Тема Нещо да питам и азнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 10:50



може ли някой да систематизира и доведе до знанието на такива като мене, ясно е че не съм само аз, разумни и състоятелни доводи относно едно такова раждане, освен налагащия се като фон на всичко "сериозен" довод, че това е модерно и разпространено на запад, а пък ние тъпите жени от изтока, и по-точно България не го приемаме. Даже на Запад и научно именце са му дали - неасистирано раждане.

Ми добре, ама какво като е модно на Запад? Ние най-големите гъзолизци ли сме, че трябва всичко да приемем от тях, да ахкаме и да пляскаме с ръце - `ма вий сте много умни, западняците, бе! Нямаме ли самочувствие на умни и интелигентни хора, че се хвърляме на първия подаден къшей?

Интересно ми е, при положение, че след време стане модерно на Запад самоубийството по какъвто и да е повод, с к`ви доводи ще ме пратите да се гръмна?

Ако на някой не му харесва тона ми, моля да пропусне този постинг! Но аз съм българка, от този факт се определя самочувствието ми, както и и всикчко, което съм. Не ми се слуша и чете как съм по-долна класа, само защото съм родена на Балканите!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: да допълня и азнови [re: cchery]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 10:51



В отговор на:

как, мама му стара, разбра, че няма разкъсвания жена ти?



След прегледа в болницата (толкова си и чела постингите ми)

В отговор на:

Откъде накъде си й дал как точно беше, перифразирам от форума на БГ Мама, ударна доза желязо, шоколад, фурми и какво още беше. Не те ли притесни факта, че кръв няма, вместо да му се радваш - раждал ли си, бе човеко?



Когато съм дарявал кръв ми даваха шоколад. Желязото тя взима доста преди раждането.

В отговор на:

Знаеш ли какво е това? Имаш ли представа, че по време на бременността матката е най-кръвоснабдения мускул? Знаеш ли откъде идва кървенето по време на раждане, че не се дължи само на разкъсванията? Имаш ли представа какво предизвикват вътрешните, неоткрити кръвоизливи, че да ми се хвалиш с липсата на кървене след нормално раждане?



Щом лекарите в болницата казаха, че всичко е наред и я изписаха на другия ден, явно е е нямала.

В отговор на:

Ако ти си си плюл на образованието и на работата, недей да плюеш върху труда на всички останали. Нямал нужда от лекар, разбирача!!!!!!



къде прочете това? Аз не го виждам в моите постинги, че съм нямал нужда от лекар.

В отговор на:

Ти знаеш ли как се става лекар? Не говоря за купуване на диплома, а за човек, който е учил с желание за това. Възмутително е отношението ти, а безотговорността ти е безкрайна. И гледай да направите всичките ваксини на бебо, че като ти чета постингите почвам да се притеснявам относно отношението ти и към тях. Да не я докарате след години да разболеете детето от безумие, пък да му обясните :''.....малко си болен и поразкривен сине, ама поне те гледахме природосъобразно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"



Няма страшно бебо си получи ваксините в родлния дом, а колкото до лекарите -- не знам къде я изучиха тази нова професия да им се дава суха пара на ръка за да се погрижат за пациента.



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Joy2OO3]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 10:52



В отговор на:

Момичета, тоя Людмил си е як сектант и промива мозъци доста успешно в нета!
Не мога да разбера само защо му се връзвате на глупостите!
Людмилчо, мойто момче, я обясни подробно сред тази идилия на село как се прехранвате, като е ясно на всички, че на село работа за младите няма! Пишеш завоалирано за това как припечелваш, ама що тогава търсиш помощ от мамите след като Бог е с вас и пишеш, че всичко ви е супер!
Нещо не го разбирам това!
И питам аз - ти защо не отговаряш на смислени упреци, като от Ася например, а отговаряш само на такива, на които тиизнася!
И още - никоя здравомислеща жена няма да направи подобна глупост като вашата, колкото и да хвалиш и идеализираш постъпката си!
така, че ако това целиш - откажи се!
Хубаво е , че имаш живо и здраво дете и че споделяш с нас - но да фанатизираш и да се изкарваш измислен герой- дразнещо е!



Упреците ви са безсмислени, много хора тук ви го казаха. От един упрек има смисъл, само когато цели да помогне на човек. Иначе е осъждане.

Знам колко е трудно на човек, свикнал да живее живот в стил "ДОМ > РАБОТА > ДОМ > ПАЗАР > СПАНЕ" да повярва, че може да се живее по друг начин. И на мен преди 5 години някой да ми беше казал, че ще живея така, нямаше да му повярвам. Знам, че докато си в Матрицата, в града, във въртележката никога няма да разбереш подбудите на една жена да роди в къщи, на един мъж да събира дърва и работи градина, вместо да седи с приятели на бира пред телевизора. Това са два различни свята. Опитал съм и от двата. Уво, ти си атеистка и никога не си се осланяла на Бог, не си пробвала, за да разбереш, че това е реална сила и то много по-могъща от всичко човешко и с нейна помощ всичко е възможно. Тази сила толкова пъти ни е напътствала и помагала, че за мен е отвъд всякакво съмнение съществуването на висши сили.

Днес животът, който описах накратко е факт за мен и мога да ви посоча много хора от нета, които са ни идвали на гости и ще го потвърдят. Но не виждам смисъл -- така или иначе който упреква не търси истинита, той иска да съди.
Ние (аз и жена ми) живеем по този начин, защото обичаме тази земя и животинките. А велико лицемерие е да говориш за обич към земята а да продължаваш да живееш живот който я руши. Индустриализацията само за 100 години нанесе толкова разруха върху Земята, колко всички досегашни цивилизации взети заедно не са успели. Затова да продължавам да живея като пасивен консуматор и замърсител в града, като човек, който само взима но нищо не дава на Земята и да мисля за благото на бъдещите деца е лицемерие. Аз предпочетох да не съм лицемер, но да направя достойна крачка. И загърбих кариера, пари, всичко.

В нашето домакинство почти всичко се оползотворява, малкото отпадъци се изгарят. Химикали в градината не използвам, нека има и за червеите и за нас. Събираме голямо количество орехи, билки, гъби, които са чудна добавка към менюто през зимата. Стремим се да живеем така, че да сме част от Земята а не нейни врагове. Тук някой уместно спомена Порфирий Корнеевич, великият руски мъдрец и учител, който казва -- "човек трябва да намери мястото си в природата". Той казва също "Прочел си -- добре. Но най-главното: ДЕЙСТВАЙ!" Точно това се опитваме да направим.

Припечелвам от интернет, това бе замислено от години, още докато работех към голямата софтуерна фирма Бианор и американската Grand Virtual. Сега правя същото, само че поемам поръчките у дома. Не виждам какво толкова абсурдно има в 21-ви век човек да работи така по интернет.

Помощ бих приел с радост за стопанството, защото сега замествам и домакинята у дома, та не смогвам със всичко.

Животът който живеем е не само естествен и здравословен но и ЕВТИН. Тъй като трите най-големи пера в едно домакинство -- храна, отопление, топла/студена вода са ни безплатни. Отоплението е с дърва, които събирам в гората а водата идва от изворен кладенец. Затопля се безоплатно със слънчев колектор. Храната се осигурява от градината, печем си хляб, използваме коприва, лапад, царевица и др. Купуваме единствено олио, кашкавал и др., които не можем да произведем на този етап. От местните овчари взимаме мляко, аз пък им помагам с каквото мога. Реалните ни задължителни разходи (месечни) са около 70 лв. включващи ток, интернет, телефон. В София за същото не ми стигаха и 300 лв. Така че когато изкарам 300-400 лв. покривам 2-3 месеца напред. Вярно е, сега около бебето има разходи, затова потърсих допълнителна работа. Това не е идеализация, това е начин на живот. Стотици поколения преди теб и мен са живели така, нищо ново под слънцето.

А от думите ти разбирам, че не си вярваща, защото един вярващ християнин не говори и мисли по този начин. Жалко е, защото въпреки че никът Joy ти е име за радост ти губиш една голяма част от радостта и красотата на живота. Защото за атеиста радостта в живота се ограничава само до това, което око вижда и ръка пипва. А, както някой упомена, красотата е в невидимото...

Редактирано от Haтypaлиcт на 26.04.06 11:20.



Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Mъppp (прекрасна)
Публикувано26.04.06 11:12



Какво се нахвърлихте като усойници! При тия условия в болниците, нищо чудно все повече да си раждат вкъщи. Мен ме посрещнаха с думите - Уф, тая пък сега ще вземе да роди. Ходи си отпусни мускулатурата при тия думи. Свършвала им смяната, видите ли. В предродилна никой не ме поглежда, защото всички са скупчени над пациентката на доц. Еди коя си. Колко бебета са изпуснати докато разкарват жената до УЗ на 6-ия етаж и обратно. Дъщеря ми не щеше да захапе. 2 дена търча след акушерките в ужас, но те ми казват ще дойда след малко и изчезват яко дим. Бебето реве непрекъснато, аз му давам вода и отивам да искам още и те ми казват Ми пестете си водата.

Това ли е по-добре или 1 баща, който се е интересувал, чел, подготвил. Който всяка минута е до жена си и бебето.



Тема Re: да допълня и азнови [re: Haтypaлиcт]  
Автор cchery ()
Публикувано26.04.06 11:16



не се притеснявай, все още ти ги чета постингите!(въпреки стройната им организация)
Аз като дарявах кръв като студентка и купони за безплатен обяд в стола ми дадоха. Ти не се ли сети за нещо такова? Страшен пример, разби ме! За желязото ясно, но фурмите Господ ли ви ги спусна?

Виж кво, повечето жени, които раждат и биват изписвани от болницата също нищо им няма, не сте единствени, това не означава, че нямат разкъсвания. Престоят в болница след нормално раждане е 3 дни и е колкото за това да наблюдават майката, толкова и бебето - най-вече заради физиологичната жълтеница . При някои бебовци протича по-тежко.

Щом не си завел жена си в болница, а ти си я израждал във вас, как да го разбирам. Не си искал да дадеш пари. А дали подобни раждания и лекарски асистирания у дома са законни и кой би си заложил главата и професията за такова нещо? Който и да го направи, ще е още по-безумен от теб!!!!!!!!

И това за даването на пари, за това са си виновни само майките и съпрузите им, които го правят. По този начин омагьосания кръг на корупцията се върти още по-силно, вместо да се разкъса. Нали знаеш, че лудият е не този,който изяжда 5 зелника, а този, който му ги дава.



Тема Re: Просто си разсъждавам...нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор Acя ()
Публикувано26.04.06 11:24



оооооооо моля те стига дрънка глупостииииииииииии!нали съм от провинцията по принцип и гледам как живеят баба ми и дядо ми, ако не са майка ми и баща ми са си пълни просяци!!!а имаме земя и я обработват, гледат и животни!
отопляват се на дърва, които са с пари освен ако не си бракониер!!!вуйчо ми, и семейството му живеят с тях(с баба ми и дядо ми). та той е сега това ще прозвучи много смешно, но е ловец и рибар та и от там се храни, също гледа и пчели на село има около 20 кошера, но ги виждам как живеят.
само с едната вяра в живота не се живее.
и още нещо защо като си против индустриалната революция ползваш ток?не знаеш ли че най-големите замърсители с парникови газове са именно производителите на Електроенергия!!!!!!!
а пък за соларната енергия моля те стига глупости!колко дни в годината я ползваш?!


Елена 10.11.2003

Редактирано от Acя на 26.04.06 11:32.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.