Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 22.09.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: kati_k]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано25.04.06 18:11



kati_k, конкретно...не, не бих родила в къЩи...неzависимо дали е на село, в град или в дън горите Тилилейски...не ми стиска...ако има акуШерка _може би...аz и със секцио не бих родила...нооооооооооо това не zначи, че не се прави едното или другото, zаЩо трябва да слагаме обЩ zнаменател на всичко?Е това не го раzбирам.

Нем, ти пък какво си се хванала да се правиШ на белият рицар...преди един месец обясняваШе как си си иzбирала доктор дето да говори 100 еzика(така и не раzбрах, zаЩо трябва да говори еzици?), сега тръгна да раждаШ с майка ти у ваната...Ще реШиШ ли най_накрая какво точно искаШ от живота?




Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: Heмиpницa]  
Автор surfline (veche poznat)
Публикувано25.04.06 18:18



Не е нормално..нормално е в къЩи с майка ти и акуШерка...а родилната вана няма ниЩо обЩо с ваната zа къпане_много по_дълбока е, има места zа подпиране, водата се освобождава по специален начин(падаЩи стени) и освен това е пълна с диz.материали...нали не си мислиШ, че като си във вода свинЩината е по_малка...никой няма да рискува да остави новородено в обикновенна вода, в която минута преди това майката се е иzсрала, иzпикала и кървила(раждала си ясно ти е, че не са цветя и роzи около отверстията)...Ще ме иzвините zа прzаичността.




Тема Re: Днес се роди синът ни, в Родния си дом.нови [re: Haтypaлиcт]  
Автор NikiFin (videnie)
Публикувано25.04.06 18:19



е... сега... те си спят спокойно и в болницата. Поне моето си спеше, нищо, че се роди в болница. Само не разбирам защо се отказваш от телевизията. То като имаш Интернет не ти и трябва щото по Инет вече може да се гледа ТВ и предполагам го правиш . Дори и ние, които имаме телевизори си избираме какво да гледаме. Проблемът идва не от телевизията или радиото, а от нашият избор. Ти си комбинирал нещата - избрал си най-хубавото от природосъобразния начин на живот и модерния живот. Направил си доста сполучлива, приятна и полезна комбинация. Евала, че успяваш и че си намерил жена, която да те подкрепя - това е най-хубавото



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: surfline]  
Автор Heмиpницa (мама на Стефан)
Публикувано25.04.06 18:45



Е, баш белият рицар...
Не виждам нищо шокиращо в раждането вкъщи.
Да, аз съм доволна от раждането си и от доктора си. Езиците са важни за инфото, което човек получава отвън. Демек не ми ги плещи от както е станал от студентската скамейка едни и същи.
Но условията в БГ болниците не са това, което трябва да бъде - раждане във вода, акупунтура, аромотерапия и прочие. Така както при вас, у немско. Тук няма пръст доктора, т.е. не зависи от него.
Аз знам много добре какво искам, бъди спокойна.

Не знам какво толкова се натовари? Аз много се радвам, че има тук мами от чужбина /ти, ми6ка/, които казват как седят нещата навън. Не разбираш ли, че мамите тук не могат да си представят раждането без лекар /т.е. само с акушерка/, без система и прочие. За тях активното раждане е измислица някаква, а не реалност.

Редактирано от Heмиpницa на 25.04.06 18:56.



Тема Re: Толкова ли е труднонови [re: Haтypaлиcт]  
Автор mama reni (член)
Публикувано25.04.06 19:56



да приемете нещо ново (всъщност старо като света), различно от вашето виждане. По света това е съвсем нормална и често срещана практика и никой не говори за сектантство и сатанинство. Ужас, толкова ли сме тесногръди?



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: surfline]  
Автор Acя ()
Публикувано25.04.06 20:12



само да кажа понеже и аз го обвиних в сектантство, не намирам нищо сектантско в раждането у дома.обаче намирам сектантско в начина му на изразяване за това как бог им помогнал и че заради това че била вярваща християнка жена му заради това родила без проблеми.мога да те уверя че бабите ми, са вярващи и то искренно вярващи, имаха си икони и си говореха за Господ още преди това да стане мода, но това не пречи и на двете да са загубили първите си деца.
ако бяха предприели раждане вкъщи в страна с традиции в това отношение ОК!щях да поздравя и да отмина, но в Бг където не се знае кога ще дойде линейка ако стане фал.....само заради едната вяра, не бих го направила.не бих раждала в къщи със или без лекарски екип, но не мога да осъдя човек само заради това че го е направил.но да го направиш в нашата страна, без осигурена акушерка при мен е безотговорно.
Натуралист, сутринта писах отговор ама тъпия дир не ме пусна.ДА, намирам за лудост да се искат каквито и да било суми за израждане на дете.
смятам че не е това начина да се постигне нещо в насока на популяризиране на раждането у дома.аз съм за раждане в болница, но според мен човек трябва да може да избере и ако иска раждане у дома да го направи, но да е регламентирано!
а за затъпяването пред телевизорите не мисля че само се затъпява пред телевизорите, това зависи и от възпитанието.
и намирам отричането на "неудобните" достижения на съвременната наука, пък използването на други за много много лицемерно.като държиш позиция дръж я до край!


Елена 10.11.2003

Тема Re: Толкова ли е труднонови [re: mama reni]  
Автор Nasinda78 (Skorpionka)
Публикувано25.04.06 20:31



Абе хора, човека реши да си сподели радостта, а вие дори и да не беше луд вече е луднал от глупости
В този клуб ако не се лъжа хората се подкрепят независимо от това дали е бял или черен, сектант или не, луд или нормален
Съгласна съм изцяло с Тамара (surfline) за всичко, което каза и подкрепям Натуралист за всичко, което е направил. Дори и да е сектант или луд той има глава на раменете
А ние сме за това за подкрепа, упреците си ги запазете за вас, защото никой не е толкова безгрешен за колкото се изкарвате...
Лека вечер



Тема Re: Толкова ли е труднонови [re: Nasinda78]  
Автор dafna (с посл.буква А)
Публикувано25.04.06 21:55



Ми, аз като прочетох

тема, после мненията на потребителя Людмил ии...ми се стори безсмислено да се включвам повече, т.е. и аз да го нападам

Човекът още в самото начало е знаел, че ще се ражда вкъщи без лекари...

Редактирано от dafna на 25.04.06 21:57.



Тема Re: Просто си раzсъждавам...нови [re: surfline]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 02:53



В отговор на:

По темата...родило се е дете...ЧЕСТИТО...Родило се е в къЩи, с помоЩта на таткото и активното участие на майката...оЩе по_хубаво...майката се е хранила zдравословно, правила е упражнения, подготвяла се е...баЩата съЩо...това е най_хубаво...иzбрали са хората да не се мъкнат по скапаните ни болници...лоШо няма...не са подсигурили присъствие на медицинско лице...е виж това е лоШо, но пък стават и инциденти при които деца се раждат беz медицинска помоЩ, да ама това не е било инцидент, а преднамерено реШЕние...даже ексцентрично реШение бих каzала...Аz лично не бих го




В отговор на:

Ми, аз като прочетох ТАЗИ тема, после мненията на потребителя Людмил ии...ми се стори безсмислено да се включвам повече, т.е. и аз да го нападам

Човекът още в самото начало е знаел, че ще се ражда вкъщи без лекари...



Само една корекция -- ние подсигурихме лекар за раждането с всички инструменти, който да наблюдава само раждането; месец по-рано го бяхме уговорили, но той все избягваше да каже цената и ден преди раждането ни изтърси 800 лв. което всъщност си значеше -- "не се наемам"....

Редактирано от Haтypaлиcт на 26.04.06 03:19.



Тема Re: Питам...нови [re: surfline]  
Автор Haтypaлиcт (псевдо-сектант)
Публикувано26.04.06 03:05



В отговор на:

Натуралист, би ли се определил като сектант?



Не знам наистина какво е сектант, това трябва е човек, който държи на даден лидер и фанатично проповядва някакво учение.

Аз не следвам никое определено учение. Моят учител е Христос, и да, аз вярвам в Бог.

Запознат съм с живота и учението на Пармаханса Йогананда, на Кастанеда, на Виссарион и неговото екоселище в тайгата, Бо Йин Ра, Рудолф Щайнер и др.

Особено уважавам делото на българският мъдрец Петър Дънов но не съм дъновист, нито се движа в техните среди.

Ако това е сектантство -- приемете го така.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.