Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:30 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: за околоплодните води+другонови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано18.03.06 09:54



Как така да инфектираш водите, бе, Аги? Може би това е заради намалелите води?!
Роя, значи си с добро впечатление от Шейново?! Видя ли се с мойта док? В кое отделение те бях сложили? Колко е бебето голямо и пр. разкажи!
И на мен ми казаха, че до края на месеца може би ще се случи, но във вторник ще се разбере по-точно според мен.



Тема Re: за околоплодните води+другонови [re: Beни]  
Автор roya (кандидат мама)
Публикувано18.03.06 12:31



Здравей Вени, бях под крилото на твоята докторка. Вярно видяхме се само 2 пъти, но и те си бяха напълно достатъчни да разбера, че е прекрасен човек и специалист. Всички се държаха много мило към пациентите, което ме изненада.
Лекарят, който ме прие се усъмни в термина ми, защото коремът ми си бил като за пред раждане. Каза ми, че най-вероятно са ми объркали термина и ако до 2-3 дни няма положителни резултати престоят ми в болницата сигурно ще ме запознаят с Емил преждевременно. Ей, голям страх брах. Като ме сложиха на доплера се оказа, че младежът все още не е готов за срещата ни, защото по размери си отговаря на 35 седмица, а на килограми сме 3,2кг. Просто добре си хапва детето . Тъй като плацентата и околоплодните води са все още в много добро състояние лекарите ме успокоиха, че няма причина да се притеснявам за преждевременно секцио. Препоръчаха ми да лежа повече и да не се преуморявам, за да изкараме поне до началото на април, а ако мога най-добре и до средата, когато Емил ще е прескочил 4,5кг, но поне ще бъде физиологично напълно развит. То така и така ще се ражда секцио да не се притеснявам, че ще е голям. И пак се оказах с термин средата на април. Абе колкото доктори ме гледат толкова възможни дати да раждане измислиха. Докато се притеснявах да не е рибка, овнето ми има шанс и да е голяяяяям телец. Абе доктори... На 21 ще правя изследвания за Васерман, Спин и австралийски антиген + каквито други кървави истории се сетят (надявам се за последно) и каквото е необходимо за секциото.
В Шейново ми направи впечатление, че правят алергичните тестове непосредствено преди раждането на всички пациентки и то безплатно. Това, което не ми хареса, че бебчетата стоят в Неонатологичното отделение по цял ден и в определени часове се носят на майките са хранене, след което пак ги отвеждат. Аз лично не искам докато лежа в болницата да си виждам детето само за 60 минути на ден. В Тина Киркова имаше по освободен режим и когато пожелае майката можеше да си вземе бебето, а в Шейново ще видиш детето си само като ти го донесат за хранене. Ей това много ме подразни както и факта, че тоалетната е една за всички кандидат майчета и сутрин в 6:00 ставаше навалица, защото тогава искаха стерилна урина май от всички пациентки. И е толкова тясна, че като си със система (а повечето пациенти в отделението са) вратата ти стои отворена.
Определено останах с много добри впечатления от болницата (е имам и забележки), но моят любим не иска и да чуе за раждане ни там ни в Тина Киркова... И в началото на другата седмица ще тегли заем за раждане във Вита . Няма никакъв шанс да го убедя, че е безсмислено да давам една кофа пари за раждане, при условие, че в Тина Киркова и в Шейново условията са повече от добри за раждане. Опитвам вече 8 месеца безуспешно, сега чакам родителите му да се сетят да ни погостуват, че и с тях да споделя и ако могат те поне да го разубедят, аз вече вдигнах ръце. Като си нямаме други проблеми 8 месеца се драчим за това къде ще раждам. Но това да ни е проблема - ще ги преглътна тези пари, но ще ми държи влага още дълго време..



Тема Re: за околоплодните води+другонови [re: roya]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано18.03.06 17:51



Роя, като родиш идеята да виждаш бебето на всеки три часа за по час няма да ти се стори толкова лоша. Ще имаш нужда от почивка и да се вземеш в ръце, да починеш и т.н. така че аз лично го предпочитам.
Надявам се мъж ти да се вразуми, дано техните му повлияят!
4,5 кг! Мали, ако родиш таквоз бебе, то направо ще е отгледано. Значи какъв термин ти предвещават от техните измервания?



Тема Re: За заплащането - бихте ли ме осветлили..нови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор миkpa (бивша venify)
Публикувано18.03.06 18:37



В правителствена нямат договор със здравната каса за проследяване на бременността , затова всичко до раждането се плаща , вкл и всеки преглед. а относно цените идея си нямам кое колко е ,но за кръв(от вената и пръста)+урина+фецес(т.е. аки)+ЕКГ ми взеха около150лв. Иначе раждането си е с направление.





Тема Re: за околоплодните води+другонови [re: Beни]  
Автор roya (кандидат мама)
Публикувано19.03.06 00:12



Според изследванията съм в 35-36 седмица и е добре да изчакам поне до 15 април за секциото, ако младежът позволи. Д-р Богословова ми обясни, че все още е физиологически незрял за раждане и ако родя в близките 2 седмици ще се наложи да изкара някой ден в кувьоз, та бил той и 4 кг. Затова сега ще си полежавам повече и ще гледам да създавам добри условия на Емо за растене, та да изчака и той до датата, която предлагат лекарите.
Отдавна не бях правила разходки извън къщи и днес направо ми се откачи кръста след около час и половина ходене. Май наистина е най-добре да си полежавам, то така и така няма да раждам нормално, важното детето да е добре.



Тема Re: За заплащането - бихте ли ме осветлили..нови [re: миkpa]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано19.03.06 09:59



За изследванията - аз досега ходих в Правителствена два пъти - първият (още в началото на февруари) само се регистрирах за раждане и 20 лв. за консултация (погледна ме на ехото, но без да мери бебето, просто за обща информация), мериха ми кг., съставиха ми картон, комплектоваха ми досегашните изследвания.

Втория път - сега на 14.03., вече правихме истинска ехография, за да измерят бебето, мериха ми кг. и ми пуснаха влагалищен секрет. Не знам той дали се прави задължително в този срок, но понеже аз се оплаках от течение... Следваща консултация ми каза на 29.03. - тогава трябва да дам пробата за фецеса. Какво други изследвания ще ми правят - идея си нямам.

А ти защо ходиш от март месец в болницата всяка седмица - кое го налага? Ще правиш ли уговорка с Асенова за раждането, или само ще я ползваш за консултациите? Аз мисля да се въздържа от предварителни уговорки и да разчитам на дежурния екип.



Koko - 06.05.2001


Тема Re: За заплащането - бихте ли ме осветлили..нови [re: poзi4ka]  
Автор миkpa (бивша venify)
Публикувано19.03.06 11:35



аз държа да родя при асенова - просто само при нея съм ходила а и ми вдъхва доверие. така че говорихме с нея и тя си даде тел ако стане нещо да звъним. за пари не сме говорили ако това имаш предвид под "уговорка".
иначе ходя всякя седмица защото тя така иска , струва ми се заради болките ми ниско долу. последния път като замерваше главичката на бебо , беше с размери за 39 седмица , не знам дали и това не е от значение. утре като отида надявам се да разбера повече...





Тема Re: За заплащането - бихте ли ме осветлили..нови [re: миkpa]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано19.03.06 12:25



За Асенова и аз съм чувала добри неща. Но и Христова - шефката на отделението, била много добра. Предишното ми раждане протече при д-р Станев - тогава него ми го препоръчваха като много добър. Затова и сега не ми се иска да избирам - спокойна съм, че при който и да попадна, ще ми обърне достатъчно внимание.

И нашата главичка е изглежда доста голяма - 9.3. см. ми каза последния път - не знам на коя седмица отговаря, но "изпреварва" другите неща. Но това не ме безпокои особено, понеже и първото ми детенце беше с много голяма глава, но това не му попречи да се роди 6 дни след термина. Изглежда е анатомична осоченост в рода. Асенова също каза, че не се безпокои от това, но да я подсетя следващия път специално да замерим пак главата.

Ти по кое време ходиш в Правителствена? Последния път бях там в 9.00 ч. сутринта и чаках един час, докато вляза. Дали пък по обед не е по-спокойно?



Koko - 06.05.2001


Тема Re: за околоплодните води+другонови [re: roya]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано19.03.06 14:06



Ройче, а откъде я изкопахте тая Вита? Аз доскоро мислех, че и ти си се ориентирала към Тина Киркова. И толкова ли е скъпо секциото и раждането там?
Радвам се, че ти се е разминало преждевременното раждане. Ще стискам палци да изкараш до средата на април. Там има една светла дата - 13.04., на която съм родена аз самата. По ирония на съдбата терминът ми по цикъл е точно за 13.04. този път, но все пак се надявам бебето да ме пожали и да не празнуваме на една дата рождените си дни. След 01.04. вече ще го чакам да се появи.
Изглежда, че при теб секциото наистина е по-добрия вариант, както заради очите, така и заради размерите на Емилчо. Представи си, ако трябваше след месец да го раждаш нормално този шишко?



Koko - 06.05.2001


Тема Re: за околоплодните води+друго [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор Other Voice (crimson)
Публикувано19.03.06 15:56



Заради то4но това на мен ми провокираха раждането в сряда, 15/03, а бях за 24. Сега от една страна се радвам, 4е кошмарът свърши, но пък с такава изненада се разви тази седмица, 4е още не мога да се осъзная.

Каквато и да е диагнозата ти желая успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.