Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Чакайте сега, недоразумение има!нови [re: poзi4ka]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано22.03.06 16:59



Явно така е станало - доплера показа добър кръвопоток и всичко е наред. лекарката каза, че такива неща като киланетрябва да им обръщаме внимание и през цялото време викаше: вие сте на термин. Главата по измерването, което тя направи отговаря точно на седмицата - нещо, което винаги е било така, а по крак сме напред с около 10 дни, което пак е било преди.
Честита пролет и то мен, аза овена - да, слава богу!



Тема Re: Чакайте сега, недоразумение има!нови [re: Beни]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано29.03.06 13:30



Здравейте, априлски мами!

Никой не пише напоследък, явно всички вече сме прекалено улисани в близките предстоящи събития. Аз лично не съм влизала в дира от 5 дни - изреди се вкъщи цялата фамилия да боледува - грип ли беше, що ли (баща ми, мъжът ми, а сега в момента и детето). Така съм се сдухала, че нямам думи. От притеснения, особено сега покрай малкия, който е на антибиотик, забравих, че съм бременна, не мисля нито за бебето, нито мога да се концентрирам върху предстоящото раждане. А това май не е добре. Само лекарства и други подобни простотии ми се въртят в главата. Отложих си даже днес контролното ходене в Правителствена - ако малкия е по-добре, ще отида в петък.

Какво става с Вас? Като не влизам в дира няколко дни и ... новини! Чаената родила!!!




Koko - 06.05.2001


Тема Re: Чакайте сега, недоразумение има!нови [re: poзi4ka]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано29.03.06 14:17



Розичка, вече се чудехме дали не си родила?
Да, Чаената роди, с Анелиз се видяхме на училището, Роя пак ще влиза в болница заради прекламсия. Ще и определят дата за секцио, че бебето е много голямо вече и с тия проблеми...
Четох в бг-мама, че раждането съвпадало с деня, в сойто си усетил бебето и като сверих било е 29-ти октомври. Демек днес е 29-ти!!!



Тема Re: Чакайте сега, недоразумение има!нови [re: Beни]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано29.03.06 17:15



Вени, днес педиатърката на детето ми (много близка моя позната) каза, че коремът ми е още много нависоко и изобщо не ме вижда да родя до 10 дни. Аз също не чувствам никакви признаци на предстоящо раждане - нито имам контракции, нито ме боли гръб и таз, бебето си ритка най-спокойно... Чувствам се по-добре сякаш от 7-ми и 8-ми месец. Направо ми е чудно...

А за усещането на бебето, не помня кога го усетих за пръв път - не съм си отбелязала, понеже взе да рита много рано, още в четвърти месец, и известно време не бях сигурна дали е бебе, или нещо от стомаха ми. Но имам чувството, че моето бебе ще си дочака термина и ще се роди към средата на април...

А ти чувстваш ли нещо обезпокоително, та си се засилила за днес? На суеверия да не вярваш! Стискай още малко, 1-ви април е след 2 дни!



Koko - 06.05.2001


Тема Re: Чакайте сега, недоразумение има!нови [re: Beни]  
Автор roya (кандидат мама)
Публикувано29.03.06 18:41



Вени, доколкото разбрах от доктора този път не се опасяват за преекламсия, а за късна токсикоза. Тъй като кръвно не съм вдигала от месеци (дай Боже и да не вдигна докрая) сега решиха да ме гледат за токсикоза. Коремът ми е пламнал от стрии, които ужасно ме сърбят. Доскоро бяха само ниско долу по корема, но последната седмица са плъзнали по целия корем и се възпаляват, което притесни лекарите. А отоците, които имам са си от месеци и след предното залежаване в Шейново ме успокоиха, че мога и така да си изкарам до раждането, защото захарта и кръвното са в норма. Сега пак ми предстои поне 3 дневно лежане в Шейново, но няма начин като искам с бебето всичко да е наред. Обещаха да не бързат да го израждат освен, ако не се наложи. Коремът ми все още бил високо, едва сега плацентата ми преминава от 2 към 3-та степен и околоплодните води били все още доста, т.е. имам шанс да изчакаме поне до средата на април - а бебето към момента е 3,8 кг и си качва по 350 - 400грама на седмица, което според лекарите си е много. Но да ми е жив и здрав синковеца, та ако ще и 5 килограма да стане до момента на раждане. Вече не ме притеснява.

Бъдете здрави и леко раждане от нас, че не знам кога отново ще мога да вляза в Интернет!



Тема Re: Чакайте сега, недоразумение има!нови [re: roya]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано29.03.06 19:45



Розичка, освен че изпадна нещо, което неможахме със сигурност да опреличив на тапа, сега ме боли кръст че ме спуква! Иначе нямам някакви болки или нещо друго. Може и да изкарам още 1-2 дни - знам ли?!Предния път беше по ясно - изтекоха води и готово.
Роя, пак не съм разбрала какво си ми обяснила, ама нейсе.



Тема Re: Чакайте сега, недоразумение има!нови [re: Beни]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано30.03.06 10:09



Моите впечатления са, че както е започнало първото раждане, така започва и второто. Според мен има голяма вероятност наистина отново да ти изтекат водите и така ще разбереш със сигурност. На мен раждането ми започна с контракциите късно вечерта и затова обикновено вечер съм нащрек. Водите не ми изтекоха спонтанно - спукаха ми мехура в болницата по време на разкритието.

Все забравям да те питам на кое име в крайта сметка се спряхте. Как ще се казва "божидарчо"?



Koko - 06.05.2001


Тема Re: Чакайте сега, недоразумение има!нови [re: poзi4ka]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано30.03.06 16:17



Хихи, тайна!
Иначе за еднаквостта май по-скоро има повтаряемост на това дали ще преносиш ли ще родиш по-рано. Ама знае ли човек - нямам нищо против да изтекат водите първо - само да е по-ясно от сега, че...



Тема Re: За прегледа днеснови [re: Чaeнo Moмичe]  
Автор poзi4ka (огнена)
Публикувано31.03.06 17:13



Да ви разправя, че днес ходих накрая на консултация в Правителствена, направиха ми хиляди изследвания и т.н., както и погледнаха пак бебето. Според докторицата бебока е ОК, обаче на мен ми се стори, че е едричък, и се притесних - около 3.200 кг., с голяма главичка. Преди две седмици беше 2.600 кг. - кога стана такъв шишко?! И сега съм се размислила, ако не родя наскоро, какъв ще стане на термина си - 14.04? Как ще се пръкне!? А лекарката ме убеждава, че не било едро бебето. Е, как да не е едро, като две седмици преди термина си е надхвърлило 3 кг.!? Аз съм наддала около 10 кг. общо и изобщо не съм за такова голямо бебе.

Сега всички се радват, че бебето е супер, само аз съм се размислила за тия размери и се тревожа за раждането. На всичкото отгоре е много ритливо и дори и в момента ме разпъва на три страни, което допълнително ме мъчи.

Вени, Анелиз, а колко станаха вече вашите бебета? За Роя знам, но тя поне ще ражда секцио и няма да се мъчи.



Koko - 06.05.2001


Тема Re: За прегледа днес [re: poзi4ka]  
Автор Beни (Майка на Лора)
Публикувано31.03.06 20:29



И мойто беше онзи ден 3200, но главото и 92 - не е голяма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.