Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:23 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Къде са 15- месечните "бебета"?нови  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано15.03.05 20:41



Както вече казах ме е обхванала една носталгия и затова да пусна тема да се "срещнем" пак
Ние сигурно сме още на опашката по килограми /преди седмица загубихме цяло 1/2 кило/. Преди 2 седмици някъде я мерих и беше 80 см.
Откакто е навършила годинка ни мъчат разни настинки. Ето сега сме с ушна инфекция и на антибиотик 10 дена За съжаление няма как да я затворя в къщи и да и отпуша този нос /и с това правя мускули - голяма битка е/.
Иначе напредва на тласъци с говорене и умения. Купих и магнитна дъска да пише и най-накрая се отвори към изкуството. Вчера нареди около 5 различни по големина консерви една върху друга Много ми е гальовна.
Научи се сама да се качва на спалнята и да си заспива без никакви "насилствени" методи. За сметка на това си спи при нас , но ще го поправим и този проблем някак.
Преди месец се качи на бар плота в къщи използвайки 2 холски маси И изобщо най-обича да седи върху масата и това е.
Пуска си телевизора и като напипа дистанционното си пуска Шрек2 и пей сърце. Поне стигам да измия съдовете или да я изпера.

Ох, за такъв дълъг период едно ли е да се напише

Като изключим носа и на моменти яденето сме добре. Сега се успокоих, че е нормално да е на 4ри яденета, че и това ме притесняваше /все не можем да впишем 5то/. Ако е на масата иска да опита всичко. Само нейното ядене някак не е вкусно. Искам и аз детска кухня

А за зъбите: 7 + един кътник. Явно заради смученето или по-точно прегризянето му от едната страна растат зъби, но не и от другата.

Стана дълго ... Прегръдки на всички набори!!!



Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: gugu]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано15.03.05 22:36



Много хубаво, че си пуснала темичка! Аз все се канех ама .....
Иначе да си кажем и ние! Вчера я водих на консултация и по пресни данни е 10.300кг. и 77см.! Също така взе и поредния прием на полиомиелитната /Боже така ли се пише това чудо!/ ваксина! И Дени се научи скоро да се качва сама на дивана и сега й е много кеф и се опитва да се катери където й падне! Хубавото е, че може и да слиза правилно та нямаме контузии.
За спането - заспива си самичка като я сложа в креватчето и на обед и вечер. Само където още се буди по няколко пъти на нощ!
Телевизора не може да го пуска сама, но с уредбата се справя и започва да си танцува на музиката! Също така се хващаме за ръчичка и играем хоро двете като тя усърдно рита с краче като ме вижда, че и аз го правя!
А Дени е отдавна на 4 хранения, даже напоследък мина и на 3, че на обяд не иска да яде а направо заспива и като се събуди към 4ч. яде и обед и следобедна закуска наведнъж! И понеже се мръщи напоследък на яденето аз започнах да й давам сутрин храната от кухнята а на обед попарата от сутринта, че иначе диването издържа цял ден без да яде нищо!
Деничка има 6 зъбчета и от доста време не е никнало нито едно ново та в скоро време очаквам включване!
Станала е голяма глезла! Все иска някой да я гушка и носи и нали се сещате, че в повечето случаи този някой съм аз и направо изплезвам език!
Също като види, че баща й ме целува веднага идва и почва да го удря и бута и започва тя да ме целува!
Научила се е да удря и когато някой я ядоса веднага почва да шамари - голяма побойница е станала! Шамари и навън децата когато някое се опита да й вземе нещо или дори само като я приближи!
Е, стига толкова и от мен, че и мойто стана дълго!
И на мен ми липсват темичките ни и приказките в тях!


Деничка-звездичка 5.12.2003г.


Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: gugu]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано15.03.05 22:56



Включваме се и ние :)

Андреа е 83см и 12кг по данни от миналия петък, когато ходихме на лекар. Поддържаше 3 дни висока Т (над 39) и исках да проверя дали не е ушна инфекция. Всъщност това ни е и първото вдигане на Т, освен веднъж за малко след имунизация. Нищо не й откриха лекарите, а аз отказах антибиотика. На следващия ден Т спадна за последно, а на по-следващия изби и петнистия обрив. Добре, че е клуба, та се разрових и й сложих диагноза розеола (или шестата болест) :) Обривът изчезна за 2 дни и вече и помен няма от болестта, но поне е сдобила доживотен имунитет малката.

Иначе сме на опашката по всичко май - проходи преди 2 седмици, т.е. почна да се пуска сама. Имаме 2 зъба и трети набол. Арсеналът ни от думички е твърде оскъден - мама, баба, папа...

Кърменето ни вече е минало във фазата "висша акробатика" и е голям купон и за двете :) Има ли още кърмачки?

Много обича филмчетата за мечо Пух и изобщо детски филмчета. Също обича да гледа детски песнички. Да знаете от къде може да се изтеглят клипчета с детски песни, детски концерти и пр?

Това се сещам за сега.
Поздрави на наборчетата! :)



Тема За кърменетонови [re: Andrea$]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано15.03.05 23:08



По мои смятания след като crazy-chick мина в графата бременни, май само ние 2те оставаме. . При нас кърменето на моменти е ужас, особено като се събуди посред нощ и каже ам-ам, а аз усещам, че още нямам кърма /по принцип единственото задължително кърмене ни е като се приберем от градина, да успокоим и двете топката и много често към 6 сутринта/.
Следобяд като се приберем /особено от градина/ се почва едно мрънкане, ревове, докато не се нахраним. Отчасти е защото не е ясно как я хранят и поят в градината. Направо не ми дава дъх да си поема.

А е много смешна като и кажа да тича на леглото, а аз идвам. И тя тича, качва се и ляга очаквателно. И като не и харесва от едната гърда показва другата и като се наяде им дава въздушна целувка с ръка и почва да ми дърпа блузата да се обличам Направо се разтапям!!!



Тема Re: За кърменетонови [re: gugu]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано15.03.05 23:53



Защо crazy_chik? До колкото си спомням тя е отбила отдавна. Виж, дидат забременя и продължи да кърми, но не знам дали продължава до сега.
Знам, че Румчето още кърми, не сме сами, макар че Андрейчо е по-скоро 14-месечен :)
Други има ли?
За 15 месеца кърмене би трябвало да си разбрала вече, че наличието на кърма не е въпрос на усещане, а на често сукане - колкото често иска 15-месечното "бебе" ;)
Съгласявам се веднага с теб, че това е невероятно взаимно преживяване, както и спането с бебето междувпрочем ;)



Тема Re: За кърменетонови [re: gugu]  
Автор Bakerita (момче и момиче)
Публикувано15.03.05 23:55



Е.най-после някой да се престраши!Домъчня ми за вас момичета!
А,винаги е толкова успокояващо като прочетеш,че и други ги тресе същото дето е и при теб.
Тези дни бяхме на консултация-77 см(за 4 месеца се извисихме с цял сантиметър),но пък тежи цели 11.400 килца!Боли ме гърбаааааа!
На въпроса на лекарката,"колко пъти яде" си признах-непрекъснато!Но ,не и каквото трябва-това попари,каши,мляко с бисквити,кремчета-всичко се плюе!
За закуска минава единствено шише с адапт.мляко или филия и то с нещо саламесто,което и ние ядем в момента.Кашкавал и сирене не се признават.Към 10 се почва-ам-ам и водене за ръка към масата,залъгваме се с плод или бисквитка ,обяда е на почит-тук не отказва нищо.За следобедна закуска-пак проблем,и пак бисквитка или солети.Вечеря към 18 -пак зеленчуково нещо, и после и с нашата вечеря се опитва всичко, и без шише в 21 не става номера със заспиването.....Та,приемам всякакви съвети за хранителен режим и идеи за закуска!
Иначе, освен буденето през нощта от зъби( 8+около 5 в различен стадий на разтеж) не мога да се оплача-много е кротка и си се забавлява сама.Може буквално около час да се опитва да си обуе обувката,и не търпи да вижда събути чехли-веднага се питва да ни ги сложи.Другите фаворити са метлата и парцала.Горката,то бива-бива женски истинкти,ама...
Андрея,и Катето изкара някакъв вирус много подобен на вашия-2-3 дена с 39 градуса и после еднократен обрив.Аз доста се стреснах от него,защото не знаех от храна ли е ,от антибиотика дето бяхме започнали или е шарка някаква..лекарката рече,че имало такива вирусни заболявания ,които протичат с обрив.Е, тъй като мина наистина бързо-реших да и повярвам.
Много се разписах нещо,ама наистина отдавана не сме си казвали "мъките "и "радостите".
Поздрави на всички!


Кати-14.01.04

Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: gugu]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано16.03.05 20:16



Уффф, момичета, ако знаете откога и аз се канех да пусна декемврийска тема, ама на, вятър ме вее на бял кон... То не е ли безобразие баш тези, дето измислиха месечните отчети, най-малко да се отчитат??? :))) Сигурно помните, че ние бяхме първите, сформирали предълъг списък на очакващи мами и впоследствие, на родените бебчета? Даже наскоро си мислех, че повече от половината пишещи тогава мами вече не ги виждам - с nepostoyanna какво ли стана? Както и да е, то и моята работа ако не беше отчасти свързана с РС-то и аз толкоз щях да пиша
Инак, аз се радвам на една пълноценна комуникация с моя порааааснал момък. :) Разбира всичко, щъка и тича навсякъде, непрекъснато ме преследва с книжки подръка - голям фен! Вече имитира всевъзможни животни, напикаваме се с баща му, най-вече при импровизацията на магаренце и маймуна
Качва се и слиза сам от леглата, заспива си сам, а това което ме учудва е, че отскоро се пъне да се храни и облича сам. Не че успява, де... :)
Другата седмица сме на консултация, но по мои изчисления е някъде към 78см, 13кг. Колкото до кърменето, той се отби на 10-ия месец, без моя помощ. Но аз така или инак смятах да кърмя най-късно до 11 месеца, че беше взело да ми бактисва
За храненето - все още е на кухня, но не знам докога. Преди месец реших да го запиша вече във 2-ра група и се разочаровах ужасно. На 1-ва група менюто решително беше по-разнообразно и по-вкусно, докато това е просто безобразно! През ден има някакви тъпи пасти, суров боб, леща и кошмарни помии от риба Давид никога не е отказвал храна, но от една седмица изхвърлям почти всичко - две хапки изяжда и почва да се мръщи и да ми бута ръката. Вчера имаше някаква отврат, наречена риба с паприкаш, която миришеше така отвратително, че думи нямам! Май ще мине на нашите манджи с баща му... За закуска му правя попара със сирене, кисело мляко с банан и бисквити или прясно мляко с мюсли или корнфлейкс. Пробвах и с филийки, но ни е рано, дъвчем като бабичка още. Зъбите са 4 видими и 2 на път, но пък каква сладка усмивка има...
Е, туй то от нас! Да пишете, щото се затъжваме - и снимки да накачулите!



Тема Снимкинови [re: crazy_chick]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано16.03.05 20:48



Веднага снимки:

. Дава представа къде е барплота и как се качваше до там. Като я видях отгоре се чудех да плача ли или да се радвам.
Преместихме масата, но все още се рисува по този начин, иначе не става. Мама и тати се карат ама като не разбират от изкуство
Последните ни снимки са в края на тази папка. Облякох я и я изведох на разходка през 3-дневната ваканция на градината и на мама съответно. Много хубаво си изкарахме двенките. Сега като се замисля си беше преди цял месец.

Редактирано от gugu на 16.03.05 20:50.



Тема Re: За кърменетонови [re: Andrea$]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано16.03.05 20:50



аз докато пусках постинга се сетих за румче. Останалото ми е каша Затова по-често трябва да пишем



Тема Re: За кърменетонови [re: gugu]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано16.03.05 20:58



Малиииииииии, ми тя много КРАСИВА бе!!! Да ти е жива и здрава! И колко много КОСА имате! :))))
Сега като се замисля, май е хубаво човек да има щерка...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.