Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: gugu]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано30.03.05 16:51



здрасти, здрасти и от нас.
Стелито проходи на година и два месеца, правихме прощъпулник, избра си четка за рисуване - няма да се метне на мама явно, щото мен хич ме няма в това изкуство. Много е спокойна, не търчи насам натам, а по-скоро си клечи и си рови с греблото, а вкъщи обича да се крие в спалнята, а ние да я търсим викайки "къде е Стелито бе, тати/мамо?" Ако случайно забравим, че се е "скрила" в спалнята оттам се чува "Мамоооо" демек "търси ме". Общо взето бърбори доста, вчера изписах всички думи, които тя казва (а не които разбира) и ги докарах до 54. Сега сме се заели да я учим да брои до 5 и вече знае ено и пеп . Заиграва се сама - за тази цел имаме една камара от играчки в хола, в които се рови на воля, ама като трябва да ги събирам.... Сутрин обожава да гледа Телетъбитата - по Бибиси от 8 ч. направо ахва като ги види.
Ходи на кухня, ама нещо съм си решила да я спра, защото нали е алергична и яде само определени неща, в един момент осъзнах, че яде основно бройлери, а вкъщи мога да й готвя заек, пуйка, свинско. Купихме си лятна количка, тип чадър и сме супер щастливи, че предишната ни беше много тежка. Имаме все още само шест зъба, но днес й купих четка за зъби да ги мием.
Изкарахме зимата без болести пупупупупуп и ми прави впечатление, че все по-рядко си смуче пръста, което супер, защото тя много си го смучеше.
Чудим се какви играчки да й купим като по-голяма, май ще й вземем такава бебешка количка играчка, че оня ден се залепи за една в София Ленд. Иначе обожава книжките и всяка седмица й вземам някаква.
Не сме ходили на консултация от годинката, мисля че доста се е издължила.
Ми това е от нас, поздрави и целувки на всички!



Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: queenmabb]  
Автор gulbenur (мама на Лили)
Публикувано30.03.05 18:21



Привет на всичкиииии и от мен и Лилито!

Много ни липсвахте няколко месеца, но сега сме

вече на линия.
Ние се преместихме в ново жилище през октомври и

до скоро нямахме интернет, но тати се смили и ни

прекара кабел. (той съвсем случайно точно с това

се занимава, но 5 месеца ни държа без нет!!!).

Нашите последни мерки са от началото на февруари и

са 10.500кг и 76 см.

Проходихме 2-3 дни преди първия ройден ден и вече

сме "специалисти". Даже си имахме белег от

плочките на тротоара по челото! За пипането

навсякъде и много точния нюх за бели няма да

казвам, картинката е същата като при всички.

Много сме бъбриви, повечето неща не ги разбира

никой, но казва много сладко мамооооо, тати, баба,

дядо,бау-бау (това беше първото осъзнато нещо, че

е кученце, но сега всичко що ходи на четири крака

е бау-бау), името си казваме и че сме на една

годинка, пади (като пдане нещо),а бе изобщо всичко

се старае да повтаря доста успешно. От децата тук

(в Шумен), с които сме връстници и се виждаме, сме

най-бъбриви и напред уж, но не се знае кой ще ни

изпревари на завоя, така че това е засега с

говоренето.

За гърне - нула успеваемост, защото мама май

забравя да я слага там. Първо тя не искаше да

седи, сега седи, но си играе с нещо друго и нищо

не върши. Пък и тя си ходи все още по 2-3 пъти на

ден по "голямата" работа, и то в не-точно

определено време и малко се обезсмислят опитите с

гърнето( това е за мое оправдание).

Цоцаме още млекце преди заспиване. Храним се от

детска кухня. Като по-малка ядеше и опитваше

всичко, сега малко се изхитри и не иска пък нищо.

Но иначе си хапва добре, само около зъбките

временно губи апетит и по едно врене сядаше по 20

пъти в леглото през нощта, та 10 дена голямо

дежурство изкарахме с тати, но, слава богу, мина и

този период.Имаме цели 12 зъба и сега се опитва да

избие един кучешки.

Мислех да я давам на ясли от май, но баба свеки и

дядо изявиха желание да я гледат и аз реших да не

им чупя хатъра. Та от юни, живот и здраве, мама на

работа, пък Лили - на бабин дом, пък до когато

издържат.

И нашето много дълго стана.... Радвам се за

всички, че сте добре и вече пораснали, целувки на

всички от нас!!!!


Лиляна, 06.01.2004г.




Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: Andrea$]  
Автор natby (ниа-катя)
Публикувано30.03.05 19:20



и аз чувам много хубави неща за патилнаци, та е много хубаво да се видим там. само да резберем за дата. много ще е забавно с проходилите торпада...



Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: gugu]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано30.03.05 21:07



Да се похваля докато мога: здрави сме. Вчера бяхме на контролен преглед и сме добре. Само нослето пак ни се разтече, но то май нормално - все трябва отнякъде да изтече възпалението или поне аз така си го обяснявам.
Изби ни още един кътник - много грозна картинка беше. Мисля си дали всичките главоболия не са заради него - много висока температура 2 дена. Моите наблюдения са, че всеки зъб след първите 2 и води до проблем и намаляване на имунитета. Може внушение да е.

И така още не можем да влезем в нормалното си ежедневие. Пак ревове в градината и други ужаси.

Иначе отговаря с Да и Не на въпроси. От Мама вече съм Ма. Общо взето предпочита да използва първата сричка. Градинарстваме заедно. Имам проблем напоследък да я науча, че като се пипа дупето не се пъхат пръстите в устата.
Покрай тази градина няма скоро да се отучим от пръста в устата. Незаменим инструмент е против скука и стрес .

Играем си на боб - 2 панички и прехвърляме с лъжица от едната в другата. Естествено 3 мин с лъжица и после събираме 20 и изсипваме по пода. Но играта си я бива само дето си много нащрек да не почне да лапа.
Дотук добре. И таткото оставя сам в къщи с нея и си мисли, че е супер игра - даже сигурно сама си играе. Ама си предствям как се е шашнал при първото изсипване. И настава едно гонене, лапане естествено защото играта си я бива. Съответно се прибирам аз и ги гледам двамата изтощени, а таткото тотално подивял . След два дена си признаха, че са и "изградинарствали" едното ми цвете и явно няма да стане горкото Така, че при нас е все по-весело!!!



Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: gugu]  
Автор nevermore (минаващ)
Публикувано31.03.05 09:58



Здравейте и от нас с Линда. Човечето проходи точно на 01.01.2005, на 11 месеца и половина - супер начало на годината, а? Оформя се като ужасна бърборана - вече "владее" 50-тина думи, които изговаря учудващо правилно, а мама съвестно ги записва в едно файлче всякя сутрин. Най-веселите попадения са "магаре", "портокал" - с леки пропуски около "Р" - то, "тиган", "капак", "беля". Някои направо не знам откъде ги прихваща - явно вече трябва да внимавам какво говоря пред нея, че после ходи и повтаря като "пагал". Има вече над 20 книжки и много си ги обича - в момента фаворит е "вълкът и 7-те козлета", както и едни малки книжлета на ФЮТ "в детската градина", "в моя дом", "плодове и зеленчуци", "сравняване" и други такива с хубави, големи картинки на различни предмети - цяла поредица, искрено ви ги препоръчвам.
Последните ни размери са от края на януари - 12,5 кила и 85 сантиметра. Скоро не сме ходили на консултация, че нали първо имаше грипна епидемия, а после, когато всичко утихна, грипът взече дойде и при нас, та още изчаквам да сме напълно здрави. Предстои ни тройната ваксина и аз от разкази на приятели и познати доста съм се наплашила от нея. Как мина при вас?
Хайде наистина да спретнем една нова среща, че ние за предната в носорога не сколасахме.

"Only this, and nothing more"


Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: crazy_chick]  
Автор baby_doll ()
Публикувано31.03.05 14:33



zdrasti, crazy_chick! nepostoqnna ima edna krasiva gospojica. s tqh se vijdame na detskata kuhnq v sabota i nedelq :)
nie dr. mesec sme na qsla, a az se vrashtam na rabota.



Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: natby]  
Автор Andrea$ (Andy)
Публикувано31.03.05 14:57



Ако ще се срещаме в Патиланци, по-добре да не е през уикенда, че тогава е страшна лудница. Може някоя вечер през седмицата - 18-19ч, за да се доберат и работещите мами. Иначе през уикендите може и в някой парк да се видим, или в София Ленд... Давайте идеи.



Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: baby_doll]  
Автор baby_doll ()
Публикувано03.04.05 12:18



oops malka greshka. za nepostoyanna nqmqm info. obarkah - govoreh za roxane.



Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: gugu]  
Автор irka (мама на Дени)
Публикувано04.04.05 23:20



Здравейте момичета! Аз нямах възможност да пиша в дира 2 седмици, че компютъра нещо ми се скапа и накрая написах един дъъъълъг постинг и дира зацикли и го изтри при което се ядосах и реших, че няма да пиша повече! Е, след 3 дни размислих и пак съм тук!

Та ние вече сме +2 зъба=8на брой- по 4 отдолу и отгоре. Струва ми се, че ще поникне и някой кътник, че е мноооого кисела напоследък!

Вчера я подстригах и сега ми е едно мъчно за къдриците! Е, не че бяха много ама си имаше по някоя и друга а сега е като момченце! Ама много и беше неравна косата и ние с татко й я хванахме и клъц-клъц като паничка! А учудващо тя стоя мирно и тихо, така че успяхме горе-долу да се справим като за пръв път!

А браво на вашите мъничета как гризкат. Дени не иска да яде зеленчуци /освен ако не са в манджата й/, а плодовете /освен бананите/ само пасирани! Какво й става незнам - така хубаво си ядеше преди време! Това да яде филийка с нещо ехееееее още много време има! Яде само средичката и то на чист хляб без нищо, ако й сложа нещо на хлебчето моментално го плюе!
Иначе мед и аз давам. Подслаждам й всичко което има нужда с мед!

Във къщи много си играе с детската куличка за кукли /ама не вози кукли в нея а всичко друго каквото й падне/ и с една кола-проходилка. Качва се сама бута си я с крачетата и обикаля цялата къща. Само още не се е научила, че се върти кормилото а, за да завие мести цялата кола.

За среща идеята не е лоша само да се затопли повечко! И мисля е по-добре да е събота или неделя, че вечер някои малчовци си лягат по -раничко и няма да можем да се видим. София ленд е добре. Пространството е голямо и дори и да има повечко хора винаги се намира място!

Поздрави от нас и доскоро!


Деничка-звездичка 5.12.2003г.


Тема Re: Къде са 15- месечните "бебета"?нови [re: gugu]  
Автор gugu (ентусиаст)
Публикувано07.04.05 21:08



При нас новото е, че казваме Искам на български; и мечка и заек на английски /и после ми казвайте, че българския бил лесен език/. И изобщо много разбира.
За щастие излежда по-спокойна сутрин като изключим понеделник. Че тези сутрешни ревове ме побъркваха.
В градината не се научиха да и дават яденето - ние сме специални и в лъжичката трябва да има хляб или сиренце, а не само манджа. И снощи като ми казаха, че изяла само 2 лъжички и останалото са го изхвърлили ... ми идваше да ги убия. Аз толкова труд хвърлям за тях /това, че продуктите са скъпи защото са органични е отделно, и специално ходя за тях/ и в къщи си изяжда понякога 180 гр. Но усвоявайки тукашните нрави да не влизам в открити битки и то свързани с физически допир им казах с усмивка да ми го пазят следващия път.
После се престраших най-накрая и отидохме на парк /заради вирусите се въздържах умерено/. И там пълно с деца, а само 2 майки. 5 от децата бяха на една майка. И тя толкова щастлива и весела!! И така хубаво си обсъждаха /присмиваха в моите очи/ всичките майчета. Аз не, че ги познавам ама още не съм свикнала така да се говори без да се съобразява за чувствителността на другия. То не е с лоша умисъл де /редка им е цедката както се казва/, но това културно различие ме убива понякога.
Но така се замислих аз след тази си среща. Аз не мога да се реша на второ дете, страх ме е как ще отгледам и образовам едно. А хората са щастливи да имат 5 и даже говореха за 6то. Да не говорим, че изглеждаха свежарки, а аз с торбички под очите. Май аз съм сбърканата

Иначе Катето за сега е добре и се надявам да сме ги сборили тези инфекции. Имаме 8 зъба и 2 кътника /все си мисля, че тези 3 зъба някак странно пробиха по време на инфекциите и каква е тяхната роля в този ужас/.
Спим си заедно. Туко-що писах в темата за температури и се замислих - ами ако спеше в другата стая как щях да се събудя в 2-3 през нощта когато вдигаше температура?!?! Май няма да я отделя скоро пак напук на предварителните ми планове. Ако дай боже имаме второ бебе - тогава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.