Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:22 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Новата тактика на Pampersнови  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано02.03.05 12:49



Знам, че има подобна тема на първа страница, но по-добре в отделна тема да ви напиша какво научих, че повече майчета да го прочетат.
Имам приятелка, която работи за Кавен Ирадис - фирмата, която се занимава с рекламната дейност, вкл. и промоциите на Проктър и Гембъл. Те промотират и Памперс. Като я попитах има ли нови Памперси, ми отговори нещо, което много ме изненада:
НЯМАЛО НОВИ ПАМПЕРСИ!!! Но всъщност имало - по-тесни между краката и по-тънки и нямало да ги рекламират като нови, а малко по малко във всеки пакет щяли да слагат до пълната подмяна на старите. Започвали от десетина на 80 бройки и така до пълното им заменяне. Не знам доколко е коректно да се прави това и аз досега не съм забелязвала разлика между пелените в един пакет, но определено имам проблем, когато малкият ака седнал - много често е оцапан до ушите!!! Без майтап! Не знам при вас дали е така. Някой път ака седнал и няма проблеми, а друг път...
Нямало да се прави нова промоция или рекламна кампания, нямало нови пакети. Ако на някои пакети пишело new, то било или защото били стари, или защото били фалшиви.
Това е от мен, дано съм поразяснила нещата, а друг е въпрсът доколко е коректно да се прави такова нещо?! Аз оставям по 60 - 70 лева месечно за техния продукт, едва ли има друг, за който да отделям толкова за един месец! Дължат ми поне информация!



Тема Re: Новата тактика на Pampersнови [re: tswete]  
Автор coccinella (мама на Калоян)
Публикувано02.03.05 13:04



Аз говорих с представител на Проктър и Гембъл в магазина на ЦБА. Момичето много любезно ми обясни, че в пакетите №5 /който мен ме интересува/ вече са само от новите памперси. Каза ми, че са нова разработка, която да е по-удобна за ходещите вече бебета - по-тесни между крачетата и с повече гранули за абсорбиране на течност /също както дамските превръзки/ за сметка на попивателните материали. Предполага се, че на възраст за петицата са почти приучени на гърне. Обясни ми, че новите доставки са само от новия вид памперси. Останалите опаковки със старите модели са извадени на промоция, за да бъдат разпродадени по-бързо.
До сега съм пробвала само един памперс от новите /имам още десетина от старите, но от любопитство избързах/ и не ми направи проблем. Това не означава, че няма да се случи при редовна употреба, но не значи още, че не са качествени.
А, каза ми и още нещо - в България не се внася №4+ и памперс-гащи. Ако ги видите някъде, значи са фалшиви.
Нека някоя мама, която знае немски да види сайта на памперс и да попита директно там.
Да добавя, че моя приятелка ползва памперс, закупени от Германия и трябва да знаете, че нямат нищо общо с тези, които се продават в България.




Тема Re: Новата тактика на Pampers [re: coccinella]  
Автор MoniT ()
Публикувано02.03.05 13:19



В Канада и в Англия миналата година се продаваха 2 вида Памперс - Pampers Baby Dry & Pampers Cruisers (тук не включвам памперс-гащите). Рразликата е в това, че Pampers Cruisers наистина са по-анатомични и освен това "крилцата" за залепване са разтегливи. На мен лично този модел (Pampers Cruisers) ми харесваха неимоверно повече при положение, че детето се движи (т.е. пълзи или ходи). Не зная какво продават в България, но е възможно да са започнали да внасят двата вида Памперс и оттам да идват разликите, за които говорите. Погледнете опаковката - би трябвало да пише какъв е памперса.



Тема Re: Новата тактика на Pampersнови [re: tswete]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано02.03.05 13:19



При мен целия пакет беше с еднакви пампи - от по-тесните. Сега новия пакет е целия от "старите".



Тема Re: Новата тактика на Pampersнови [re: MoniT]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано02.03.05 13:21



Да, но пакетите са абсолютно еднакви. Няма никаква разлика в опаковката, а само в съдържанието.



Тема Re: Новата тактика на Pampersнови [re: coccinella]  
Автор molokov (koktail)
Публикувано02.03.05 13:25



по-удобна за ходещите вече бебета - дрън-дрън

ПИСНА МИ ОТ "ПОРЪБЕНИ" БОДИТА. МАМИЦАТА ИМ БЕЗ ИЗВИНЕНИЕ!

никой не може да ме убеди че не става дума за "съкращаване на разходи" "повишение на ефективността" , демек с по-малко материал - същия рез-т. и после - видите ли тая година с ква печалба сме - с колко над очакваната - акциите, акциите....................

а аз ще се чудя как да пера бодита

къде има стари на промоция. моля кажете не на шега

ей сега се ядосах и ще си го изкарам на който вдигне в проктър



Тема Re: Новата тактика на Pampersнови [re: molokov]  
Автор medusa (Мамино Меде)
Публикувано02.03.05 13:31



Казвам ти веднага телефон и име - Росен Мисов - 917 04 650 - той ми обясняваше как "не ги слагам правилно" и затова течали, иначе били даже по-хубави. А аз година и девет месеца все Памперс слагам, та нали се сещаш че не може да ме убеди че в мен е бедата... Той отговаря за оплакванията в Проктър и Гембъл, изкарай си го на него. Поне повече оплаквания да има, ако не друго, то е ясно, че ше сменяме марката. Айде по-нов модел били, как пък цял джъмбо пакет ми свършиха за 10 дена, че ги сменях точно през 2 часа че иначе дрехите бяха вир вода, айде не на нас тия!!!



Тема Re: Новата тактика на Pampersнови [re: tswete]  
Автор Biba ()
Публикувано02.03.05 13:51



Незнам фирмата в която работи приятелката ти на кой "Памперс" прави промоции и какво точно инфо им дават, но ако отвориш сайта на

ще видиш, че там много ясно се говори за новият модел (който между другото вече хич не е нов, а от миналата година), така че да се твърди, че нямало нови е по-скоро неправилно. После никой не ги е смесвал тук, просто пуснаха новите по магазините с обозначението "New" и това е. Та идеята за смесването (ако има наистина такова) съвсем не идва от фирмата Памперс, а явно някой се опитва да се прави на тарикат, с каква цел обаче не е ясно.
Аз за разлика от повечето във форума съм много по-доволна от новият модел, държат сухо (както и старите), а към това са и по-тънки, по-тесни и по-удобни за детето. Нямам спомен кога за последен път ми е протичал памперс, при всички положения е повече от 4-5 месеца...



Тема Re: Новата тактика на Pampersнови [re: Biba]  
Автор tswete (usmihnato)
Публикувано02.03.05 14:13



Не смятам да влизам в тона ти. Не съм имала за цел да споря с когото и да било. Може би сайта, в който ти влизаш не е на българското им представителство. Или може би си гледала реклами на Новите памперси по българските медии, които аз съм пропуснала.
Във всеки случай, ако има нов модел пелени, е редно да се обясни това на потребителите им. Нито една реклама, която аз съм гледала, не го споменава, нито пък има обяснителни промоции. Не казвам, че новите са по-лоши от старите. Но само ако ми ги подаряваха, не биха били длъжни да ми обяснят, че продуктът им е променен. И да ползват същите опаковки. Щото те това правят. Новият модел би трябвало да е обозначен, за да мога аз да преценя дали да си го купя или да го сменя с друга марка. Аз имам право на избор и на информация, за да го направя качествено.
Няма обозначението new на всички пакети, в които има новият модел. Аз в момента ползвам един такъв, а имам и от старите, та мога да сравня. Но не ми се спори повече... От такъв един спор никой не печели!



Тема Re: Новата тактика на Pampersнови [re: tswete]  
Автор Biba ()
Публикувано02.03.05 14:24



Аз пък не виждам какво му имаше на тона ми, най-малкото съм имала за цел да споря с някой или пък да повишавам тон. Просто изказах мнението си (което беше различно от на останалите- sorry) и също ме хвана яд, че някой някъде разпространява неправилна информация- теб или приятелката ти съм нямала впредвид.
Съжалявам ако съм те засегнала, не е било нищо лично и няма да се обаждам вече като не ме питат




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.