Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Натурално по Холандски !!!нови [re: new*]  
Автор mimi23 (nova mama)
Публикувано10.12.04 23:27



Искам да споделя със всички вас моментите от раждането на моя син Jan Junior на 08.12.2004,но преди да започна искам да благодаря на всички,че ви има и че сте тук заедно за да си помагаме и подкрепяме в тези важни за нас моменти !!!
И така...Живея в Холандия,родих тук.Всичко започна на 07.12.2004/вторник/,преносвах вече с 10 дни и отидох до болницата на преглед за да реши лекар какво да се прави.До момента всичко беше добре,имах страхотна, лека бременност,без проблеми,затова и чакаха до последно а и тук са върли привърженици на естественото раждане и секцио правят само в изклюителни случаи.След прегледа се установи,че бебето е добре и взеха решение да изчакаме до петък и чак тогава да предизвикат раждане,но не щеш ли прибирайки се вкъщи установих,че тапата ми е паднала-имах зацапване,но предполагах,че може и да е вследствие на гинекологичния преглед,но скоро започнах да усещам леки контракции...
В 24:00 часа вече усещах контракциите много добре,но не бяха чести.Към 02:00 часа започнаха да зачестяват...Тук,в Холандия практикуват раждане в къщи,така че бях решила да си остана у нас.До 07:00 стояхме с майка ми будни и брояхме,контракциите ту зачестяваха,ту се разреждаха.Когато станаха на почти 5 минути мъжът ми се обади на акушерката и тя дойде-имах само 2см. разкритие,трябваше да чакаме още,така че тя си тръгна за да се върне пак в 11:00.Контракциите ми вече бяха доста чести и болезнени,но разкритието не напредваше.Акушерката ми спука водите,надявайки се да ускори разкритието.Процедурата беше по скоро неприятна отколкото болезнена.Цветът на водите я убезпокои и реши все пак да идем в болницата за да ме сложат на апарата за следене на тоновете на бебето и на контракциите.В 13:00 вече бяхме там,аз бях на легло с включен апарат и непоносими контракции.Тогава дойде и "добрата новина" че упойки не слагат,само обезболяваща инжекция и то в някои слуаи.Бях щастлива,че ще съм един от тези слуаи,защото вече не издържах на болката и ми идеше да стана и да избягам...нямаше начин
Мъжа ми и майка ми бяха до мен,но аз исках да бъда сама,да чувам само себе си,да си броя и дишам под контрол.В14:30 получих дългоочакваната обезболяваща инжекция,която въобще не ме обезболи.Сама трябваше да се оправям,имах 4 см. разкритие и се очертаваше дълго чакане...Спасяваше ме тишината и спокойствието,всеки шум ме дразнеше и ме вадеше от концентрация,което засилваше болките ми.Правилното дишане ми спестяваше голяма част от болките,сама се чудех как го постигам.В 16:00 вече нищо не ме спасяваше,започнах да усещам напъни и бях облекчена когато ми казаха,че съм постигнала разкритие 10см. за два часа и мога да започна да напъвам.На леглото хич не вървеше добре,сложиха ме на специален родилен стол-там усетих по голяма сила за напъните,беше ми по удобно,и се започна...През цялото време не загубих чувство за хумор,чудеха се как го постигам,но мен ме успокояваше...
В сравнение с контракциите,напъването ми се стори песен в началото-естествено после започна да боли повечко,а в края вече нямах търпение всичко да свърши по скоро...
Е,стана...В 17:44 се появи на бял свят моя син,голям /4.270кг. 53см./ и хубав.Веднага забравих за трудното,абсолютно натурално раждане
Позашиха ме,пихме шампанско и другото което ме учуди-в 22:00 ни изпратиха по живо по здраво вкъщи
Всичко лошо се забравя в момента когато погледнете в очичките на току що родените си бебчета...неверятно е,не може да се опише с думи и няма нищо по красиво на света !!!
Сега се радваме един на друг с моята рожба.Нямам търпение да се възстановя и да мога да съм до него нон стоп,а тати ни е много много горд с нас и ни глези
Пожелавам успех и всичко най най хубаво на всички бъдещи и настоящи мами !!!


Редактирано от mimi23 на 10.12.04 23:36.



Тема Re: нови [re: new*]  
Автор sema (african)
Публикувано12.12.04 10:15



.

Редактирано от Чeтa на 13.12.04 09:53.



Тема Re: нови [re: sema]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано12.12.04 12:26



.

Редактирано от Чeтa на 13.12.04 09:53.



Тема Секциото ми в "Света София":))нови [re: Pyжa72]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано13.12.04 02:36



Здравейте, обещах да ви разкажа и ще го направя, но ще бъде накратко понеже почти нямам време .На 10.08.2004 год. имах планувано секцио в "Св. София". Преди да тръгнем за болницата обърнахме всичко наопаки за да си намеря личната карта която така и не намерих. Взех си задграничният паспорт за удостоверяване на самоличността ми и тръгнахме. Първо минахме през черквата да запалим свещичка и да се помолим всичко да мине успешно, от там минавайки напряко през пазара, вместо да минем от там откъдето минаваме винаги решихме да минем от друго място. Накрая на алеята изведнъж една жена ме хвана за ръката и каза :
-Чакай слънчице да ти дам картата !
Учудих се за какво става въпрос , а жената извади изпод сергията моята лична карта и ми я даде. Оказа се, че съм я загубила там 2 седмици преди това и не съм знаела, сякаш ГОСПОД ме накара да мина от там. Отидохме в приемният кабинет където лекаря вече ме чакаше..направиха ми не ми се казва, но трябва( клизма) от бързане за тоалетната се закачих за вратата и си скъсах нощницата точно на задника и с голо дупе продължих напред, имах си друга работа вместо да се тюхкам за нощницата. След като си свърших работата ме настаниха в една стая, сложиха ми катетър, система с 3 банки гликоза които изтекоха за нула време. В това време от страх си получих истински контракции, сложиха ми антиалергична инжекция, мериха ми тоновете на бебето и кръвното, след това ме вкараха в операционната. Там анестезиоложката ми постави спиналната упойка. Понеже съм си карък ме хвана не до гръдният кош, а до гърлото. Започнаха операцията, но кръвното ми шареше от най-високо до най-ниско слагаха ми ту диазепам, ту адреналин. Анестезиоложката беше до главата ми и ми казваше какво ми правят, тя ми съобщи, че бебето вече се ражда и когато то проплака аз припаднах. Когато ме свестиха ми показаха бебчето разплаках се и пак припаднах. После ми обясниха, че операцията е била доста сложна и тежка, защото плацентата се била срастнала в стените на матката и предварително остаряла. Направили са ми кюртаж за да изчистят всичко. Лекарят ми каза, че е било добре, че съм със секцио защото иначе нямало начин да махнат плацентата. Настаниха ме в реанимация и започнаха да валят честитките и обажданията.След всичко което преживях това бяха много красиви,щастливи мигове. От другата сутрин всичко освен ставането от леглото тръгна на бързи обороти...станах преместиха ме в стаята и ми дадоха бебето...и започна вечният кръговрат!

Искам да благодаря на всички за хубавите пожелания!!

Изказвам благодарности на д-р Пламен Петков и д-р Григорова за положените усилия по време на операцията за да завърши всичко успешно за мен и детето !

И не на последно място искам да благодаря на моята майка която преживя всичко заедно с мен! БЛАГОДАРЯ ТИ МАМО!

Това е всичко от мен! Нaдявам се да не съм ви досадила



Тема Втора градска - 2-ро и 3-то раждане...нови [re: new*]  
Автор Taya (коя?)
Публикувано13.12.04 12:20



И моята “приказка” като тази на ЕТ доста ще се проточи, но разказите на момичетата, които изчетох ми върнаха всички мрачни и весели, болезнени и прекрасни спомени от раждането на трите ми момчета.

Първото беше в края на далечната 1991 г. - в “зората на демокрацията”, с всички подробности и проблеми на кризата - липса на елементарни медикаменти и консумативи, студ, казармена обстановка (5 родилки в стая), безвластие и анархия в една провинциална болница....
Иначе бременността ми мина чудесно, въобще не промених начина си на живот, макар че през по-голямата част от времето бях сама - съпругът ми спечели конкурс и замина на работа в Благоевград. След като излязох в отпуск, реших да замина при него и да родя бебето там. Спомням си, че само веднъж ме гледаха на ехограф и не знаех какъв ще е полът на бебчо, но през цялото време бях твърдо убедена (не се смейте!!), че ще е момче и ще се роди на 15 декември (термина ми беше на 10.12.). Вечерта на 15 - неделя вечеряхме с по чаша бяло вино, а аз вече се бях отчаяла, че няма да спазя “крайния си срок”.........Около 21 часа започна “да ми се струва”, че имам някакви болки - дори не беше болка, а по-скоро тежест и леко дърпане в кръста... След като до 22.30 ч. не се случи нищо друго, решихме да си лягаме и да “отложим” раждането за утре...
В момента, в който станах от диванчето, на което кротко си допивах чашата с вино (мъжът ми и досега ме бъзика, че съм родила пияна..), изведнъж се плиснаха едни води........ама води ви казвам - на мен ми се сториха литри...... Страшно се паникьосахме - веднага звъннах на акушерката, с която ме бяха свързали приятели и тя ме юрна да вървя право в родилното... Да, ама докато се облека, докато минем да я вземем от тях .... стана 23.30 и аз започнах да усещам по-сериозно, че нещо става - ама чак силни болки.... нямаше.
Пристигнахме в болницата ... Добре, че беше акушерката, която настоя първо да ме тушира, а после да пишем документацията - оказа се, че съм с 8 см разкритие и всеки момент ще родя.... Нямаше време за никакво бръснене, клизми и прочия подробности, а документите ги попълни мъжа ми - аз само подписах нещо, докато ме водеха по един дълъг коридор право към родилна зала. Честно ви казвам - болките продължиха само около 20-30 минути и то в никакъв случай не бяха много силни, страшни и т.н. както аз мислех, че трябва да бъде. В 23.50 ме сложиха на “магарето” и с няколко напъна в 23.56 (на 15 декември!!!) се роди Ники - 3,800, 52 см, със страхотна дълга, черна коса и вперени в мен очички..... Бях невероятно щастлива и малко невярваща, че всичко е свършило толкова бързо... Още на родилната маса се смеехме с доктора (който се мерна точно за пет-десет минути да ми направи 2 шева), че още отсега ще планирам следващото бебе..........

Никога не съм предполагала, че това ще стане чак след 11 години. И аз не знам защо - 3-4 години след раждането на Ники опитвахме “да си направим бебе”, но все не се получаваше - вече почти се бях отказала от мисълта, че мога отново да забременея.... И така до началото на 2002 г., когато тръгнах по лекари - високо кръвно, прилошаване, рязко отслабване, смущения в цикъла и т.н. ... Къде ли не ходих - интернист, ендокринолог, кардиолог... е, не ме мислете за толкова загубена, ходих и на гинеколог... обаче загубена се оказа гинеколожката, която ми заяви, че не съм бременна, а смущенията в цикъла са заради някакви си полипи по шийката на матката....След три седмици, в които слава богу не пих предписаните ми какви ли не лекарства и гадни процедури (а, кажете че няма някаква интуиция!), отидох отново при нея и тя ми смутолеви... а, май има бременност, при това 9-10 седмица (впоследствие се оказа 12-13-та!!), но веднага мога да ви планирам за аборт.... Боже, идеше ми да я удуша!!!!!!!!!!! Аз от 7-8 години копнеех да забременея, а тя ми предлагаше аборт!!!
Разпитах всички близки и познати и ме насочиха към д-р Желязков от 2-ра градска. Той проследи почти цялата ми бременност (или това, което беше останало от нея ..). Е, не мина съвсем без проблеми, правиха ми и амниоцентеза, имах леко кървене в шестия месец, но дочаках термина (30 август 2002)в очакване на второто ми момченце.... Седмица след термина, докторът ми взе да ме ръчка да постъпя в болницата, но аз все се надявах, че бебето ще тръгне спонтанно - да, ама не тръгна... На 11-тия ден след термина - 9 септември, все пак постъпих в патологията на 2-ра градска - записи на сърдечни тонове, туширане, амниоскопия и какво ли не..... На 10 - пак нищо....Вечерта д-р Желязков беше дежурен, прегледа ме и ми предложи да започнем с индуцирано раждане, защото положението вече започва да става рисково за бебето.... В 20:00 часа ме “оковаха” в предродилна зала - системи, монитор за сърдечни тонове - не можех да шавна...Бойко отказах упойката със спомена за първото ми безметежно раждане.....и ужасно сгреших... От 21:30 започнаха леки, но ужасно болезнени контракции.... разкритие - никакво... и така часове наред...не съм си представяла, че може да има такава болка - аз в никакъв случай не съм глезла - напротив имам доста висок праг на издържливост, но не бях подготвена за такъв кошмар....... Около 23:30, в проблясъка между две контракции звъннах на мъжа ми и събрах последния си кураж, за да му кажа, че се надявам до сутринта Ивчо да се роди.... Между 2:00 и 4:00 ми се губят моменти, слагаха ми някакви обезболяващи (бусколизин, папаверин), от които ми ставаше още по-голяма мъгла пред очите без да намалее болката, опитвах се да се извиня, че крещя и вия, стисках ръката на акушерката....... Към 3 ч. струва ми се, д-р Желязков спука околоплодния мехур....разкритието беше не повече от 4 см, сърдечните тонове леко спаднаха, но не драстично... Чух, че обсъждат вариант за спешно секцио, но трябвало да се чака анестезиолог....
Докторът започна да подпомага някои от по-силните контракции с разтягане на шийката и това май помогна....помня, че около 4 часа ми каза: “Моля те, мобилизирай се максимално, още малко остава”...това малко беше най-дългия половин час в живота ми... почти ме занесоха на родилната маса, не можех да вървя, напъните бяха ужасни, но трябваше да удържам, защото нямаше пълно разкритие... и изведнъж и доктора и акушерката ме хванаха за двете ръце ....напъвай, напъвай... Иво се изхлузи като рибка.... и след това невероятното облекчение, че всичко е свършило... Плачех вече повече от щастие, отколкото от болка, гушкайки малкото ми момченце... Беше много красив, с чиста кожа, пухкава косица и мощен глас...малко преносен, 3,900 кг, 53 см.
Благодарение помощта и напътствията на д-р Желязков и акушерката (Боби, но не помня фамилията..) нямах никакви разкъсвания и шевове, но опитвайки се да си върна чувството за хумор, обявих че май това ми е било първото раждане, а предното - само леко упражнение...

Два месеца след първия рожден ден на Ивчо отново забременях - непланирано и неочаквано... Толкова дълго чаках второто си дете, а сега изведнъж.... трето!!! Не му мислихме много, приехме го като подарък за дългото очкаване....само ми се щеще всичко това да е станало малко по-рано, но нейсе 38 години не ми се виждаха чак толкова много, за да стана отново “млада майка” ...
Бременността ми мина по-леко от втората, отказах всякакви амниоцентези, макар че всички доктори в Генетичния консултативен кабинет в МД ме убеждаваха, че трябва да го направя... бях сигурна, че всичко ще бъде наред и ... ще имам още едно момче. Д-р Желязков настоя да постъпя седмица преди термина в болницата - бебето беше разположено седалищно, сравнително едър плод, трето раждане...но на втория ден в болницата при ехографския преглед се оказа, че бебчо се е обърнал както трябва...Радвам се, че послушах д-р Желязков, който ми препоръча нормално раждане. С опита от второто раждане вече бях подготвена за всякакви ужасии... и исках упойка...
На 29 юли (термина ми беше на 30), след седмица в патологията бях в очакване нещо да се случи...имах леки, почти безболезнени контракции... вечерта, дежурния лекар ме тушира и каза, че още няма никаква родилна дейност. Не можех да спя, бях малко напрегната, усещах леко придърпване в кръста... около 1:30 станах да ида до тоалетна... и там си останах - изтекоха водите, позвъних на акушерката, качиха ме на количка и ме поведоха към родилното. Обадих се на д-р Желязков, който тъкмо се беше прибрал след поредица дежурства, но пристигна още преди да ме овържат ...отново на същото легло в същата предродилна зала... имах лоши предчувствия, особено като чух: ..хм, няма активна родилна дейност, много слаби контракции, преразтегната матка..., но общо взето бях спокойна и с нагласата, че този път ще ми сложат упойка. Да, ама - не, пак не се получи както го мислех. Уж беше слаба родилната дейност, а към 3:00 ч. вече имах 4-5 см разкритие. Болките бяха поносими, дори с акушерката Нуша (Теменужка, пак не помня фамилията) си говорехме за дечицата - тя също имаше детенце на две годинки и половина, което д-р Желязков израждал. Към 3:30 контракциите и болките се позасилиха, но още не беше толкова страшно, бях подготвена, че всеки момент ще ми сложат упойка. Към 4 ч. д-р Желязков ме тушира и бодро обяви, че щом съм издържала дотук, няма смисъл от упойки, до един час бебето ще се появи, а упойката само ще забави родилната дейност... Чудех се, какво да правя, но се радвам, че отново му се доверих... Само след наколко минути започнаха бурни напъни, сама “притичах” до родилната маса и в 4:30 вресна Владко - 3,650, 51 см; полът отговаряше на очакванията, но се изненадах като го видях целия омазан с верникс - бял и хлъзгав...Дадоха ми веднага да го подържа - беше много сладък и спокоен....но на фона на красивото бебе Ивчо, мо се видя малко...грозничък... Само три часа след това го гушках в ръцете си, засука веднага и за мен нямаше по-красиво детенце на света ....
Отървах се само с два-три шева на перинеума, беше малко болезнено в първите 4-5 дни, но се радвам, че родих нормално и сравнително лесно.
Владко е вече на 4 месеца, още го кърмя и се надявам да продължа, батковците много му се радват, макар че в повечето случаи това ми създава проблеми...
Много съм благодарна на моя страхотен лекар - д-р Желязков и го препоръчвам на всички решили да родят във втора градска. Условията там също са съвсем прилични и това, което на мен ми хареса, е че от самото начало бебето е при теб.
Дългичко стана..., но аз ви предупредих.......
Раждането на едно дете е наистина чудо и аз се радвам, че с моите три момчета живея просто....в страната на чудесата!!!!



Тема Re: Моето раждане в Шейново със секцио.нови [re: new*]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано13.12.04 17:19



Много се чудих дали да си разкажа и аз историята, защото предполагам, че доста бременни ще четат тази тема, но после стигнах до извода, че всъщност мога да им помогна с разказа си да избегнат това, което се случи с мен.
Влезнах на 28.10.03г. в Шейново за планирано секцио. Имах си уговорка с Д-р Тончев, той да ме изражда. Той реши да е секцио, защото бях тясна, а Ники беше едричък, а и защото беше с увита пъпна връв и той прецени, въпреки моето нежелание за секцио, че това е по-добър варянт, отколкото да раждам нормално.
На 29.10. бях планирана за първо секцио и естествено умирах от страх сутринта. Първото много ужасно нещо беше слагането на катетер. Ужасно болезнено беше. В последствие ми казаха, че имало номера, но те използвали един и същ номер. След това с катетера в една ръка и сака в друга се понесъх към операционната под непрестанното натякване да побързам от страна на една ужасно сърдита акушерка. А мен толкова ме болеше от този катетер, че едвам ходех, да не говориме и че сака доста ми тежеше накрая на бременността. Посрещна ме една много мила сестра в операционната, която ме успокои, че тази отвратителна болка от катетера скоро ще отшуми когато ми сложат упойката. Другото доста неприято нещо беше неистовото треперене. Дойде анестезиоложката, обясни ми какво ще последва и ми сложиха спинална упойка. При самото слагане не усетих никаква болка. Приготиха ме и анестезиоложката започна да ми обяснява, че няма да усещам болка, а просто тъпо усещане за дърпане. Това, което обаче в следващия момен ме озадачи беше, че усещах ръцете на Тончев на корема си. След това нещата се развиха прекалено бързо, за да мога да предопредя, че аз имам усещане в коремната област. Единственото, което ме попитаха беше дали си усещам крайниците. Когато Тончев поиска скалпел и започна да реже просто мислех, че умирам. Анестезиоложката слава богу беше до мен и ме видя как започнах да си мятам главата. Мислех си, че крещя, но в последствие осъзнах, че не издавам и звук дори, само си мятах главата. Анестезиоложката ме попита какво ми е и беше доста притеснена, а аз и отвърнах, че ме боли. Болката и усещането няма да описвам, защото и да искам няма да мога, а и няма смисъл. Последния ми спомен преди да припадна беше, как анестезиоложката се развика "Тончев спри, не я е хванала упойката!" и как той си вдигна ръцете веднага и бяха с кръв. В последствие са ми сложили пълна упойка.
След като се събудих болката беше много силна, но по-ужасното от нея беше това, че незнаех нищо за бебето си. Нямаше никой, когато се събудих и неможех да попитам никой как ми е бебето. Болката и треперенето бяха много силни, а желанието за повръщане неистово. По някое време анестезиоложката дойде и ми каза, че бебето ми е добре, че е 3.750кг. и 51см. и разбирасе, че е момче, което си го знаех и преди това. Болката обаче беше непоносима и когато Тончев дойде и ме видя бързо изпрати сестрата да ме обезболи, а тя от своя страна ми се накара, защо не съм я викнала като ме е боляло!!!!!!!!!!!!! Когато докараха другото момиче още не се беше задействало обезболяващото и тя много притеснено ме попита защо стена, нали при секциото неболяло. След около 30мин. и тя започна да стене и да се мята и отново нямаше никой, който да дойде и да я обезболи. Аз бях вече по-добре и се опитвах да привлека нечие внимание, за да и дадът обезболяващо, но безуспешно. Тя дори повърна и седа така около час и когато въпросната сестра дойде и се накара, че не я е викнала, за да и даде поднос. Докъто дойде следващата смяна беше доста тежко, защото не се върна повече да ни обезболи. А молбата ми да ми даде телефона от сака беше последван от страхотно сърдене от нейна страна. Към 18.00ч. докараха и третото момиче, което определено беше голяма късметлийка, защото не попадна на тази сестра, а на една много мила жена, която когато дойде ни каза следното: "милите момичета, знам, че сте се измъчили много днес, но не се притеснявайте повече, ще ви обезболявам и няма да ви боли повече". Тогава всъщност осъзнах, че можело и да не боли или поне не чак толкова. Цяла нощ беше покрай нас и беше наистина много мила. Цял ден и цяла нощ плаках, защото много исках да си видя детенцето и това, че си пропуснах раждането на бебето много ми тежеше. На следващата сутрин първа изявих желание дада ме раздвижат, защото нямах търпение да си видя бебето.Непрестано питах кога ще ни донесат бебетата и когато ни преведоха в стая бях много разочерована, че щяло да бъде наобяд. Тъкмо бях легнала разочерована, че ще си вида бебето след няколко часа и вратата се отвори и вкараха количките с бебетата. Просто нямам думи да ви опиша какво почувствах. Незнам откъде дойде тази сила, при положение, че едвам ходех, но неразбрах как се озовах до количките. Когато ми обясняваха, че неможеш да си сбъркаш бебето, аз си мислех, че е преувеличено, но вече не мисля така, защото аз дори не си го бях видяла, а веднага го познах. Милото ми бебче се дереше жестоко и аз го гушнах и започнах да му говоря и той се успокои. И от този момент вече бях забравила за цялата болка, страх и всичко неприятно и бях готова да мина още веднъж по този път само, за да изживея отново този момент.
Резюмето, което направих за себе си след раждането ми беше, че следващия път ще разуча има ли номера на катетерите и ако е така ще си нося моя номер, ще си взема обезболяващи и най-вече, ще искам да ме тестват преди да започнат да режат. А може и да искам да раждам нормално ако е възможно.
Пожелавам на всички бъдещи майчета да имат прекрасна бременност и да родят по възможно най-лекия начин без подобни негативни и болезнени преживявания.



Тема Св.София - нормално раждане при Д-р Динчо Георгиевнови [re: new*]  
Автор Si Key (Зайчо)
Публикувано14.12.04 19:55



Значи при мен нещата започнаха на 7.11. През целия ден бяхме у Collibri, аз се натъпках с палачинки като за последно - майка й прави много хубави палачинки. Вечерта като си тръгвахме с мъжа ми към нас, в колата усетих няколко леко болезнени контракции и му казвам, че има нещо гнило в тази работа. В нас като се прибрахме ми се доходи до тоалетна (извинете, че го пиша), но съответно никаква не я свърших и като се оправях забелязах, че май тапата ми падна. Нали всичко ми се случва за пръв път, та за това използвам думата "май". Тогава му казах на мъжа ми да влезе да се изкъпе веднага (беше помагал на мъжана Collibri с ремонт на апартамента им), за да не се стигне до там да ме кара мръсен в болницата. Това го казах на майтап тогава. Докато той влезе да се къпе, аз реших да се обадя по телефона на едни наши семейни приятели и тъкмо жената ме питаше какво правя, като усетих, че цялата се подмокрям все едно ме поляха с топла вода. Водите ми изтекоха! Това се развиваше някъде около 22.10ч. Тогава й казах на бързо, че водите са ми изтекли и няма да мога да говоря, след което се изтрелях директно към банята. Мъжа ми чул като съм казала, че са ми изтекли водите и отвори шашнато вратата на банята и аз се мушнах директно с дрехите вътре. Ситуацията беше абсурдна - той стигнал до средата на къпането, държи слушалката на душа и се чуди какво да прави, а аз до него също се чудя какво да правя, стоя с дрехите, които съответно се намокриха и по чорапи. Тогава като ме налегна един смях, ама смях ви казвам, не мога да се успокоя Казах му на мъжа ми да се доизкъпе и аз започнах да се оправям, ама какво ти оправяне, то постоянно си тече Теглих си и аз един душ, преоблякох се, обадих се на моя доктор и айде към болницата.
Беше 23ч. Там ме прегледаха, тоалета си го бях направила аз няколко дена по-рано, а клизмата я отложиха. Прегледаха ме и се установи, че имам едва един пръст разкритие и има време до самото раждане. Оставиха ме в предродилна зала, мъжа ми си тръгна и така се започна моя престой в болницата. Сложиха ме за запис на тоновете половин час, след което пак ме прегледаха и разкритието ми бе 2 см. Оставиха ме в една стая да лежа и ми казаха да си следя контракциите (те вече бяха започнали), като станат на 3 мин. да се обадя. Към 3.30ч. усетих, че контракциите ми станаха на почти 3 мин. и тогава пак ме прегледаха, но разкритието не беше мръднало - 2 см и толкоз. С моя доктор поддържахме по тел. и се бяхме разбрали като наближи самото раждане, защото не се знаеше кога ще започне, да му се обадя и ще дойде веднага. Тогава дежурната лекарка ми каза да се опитам да поспя и наистина съм заспала за 2 часа. Към 6ч. сутринта минаха да ни вземат кръв на мен и още 2 девойки, с които бяхме заедно в стаята и трите с изтекли води. Малко по-късно и моя доктор дойде, прегледа ме - развитие никакво, а контракциите ми явно бяха започнали обратно броене, беше се увеличил интервала им. Тогава каза, че ще ме включат на система, защото много време стоя с изтекли води. И така в 8ч. ми включиха системата, като тоновете на бебо се следяха постоянно. С тази система стоях до 12.30ч. на обяд вече 8.11., а разкритието пак сто стоешеупорито на 2 см. Самите контракции бяха отвратително болезнени и имах чувството, че ще изкъртя парното на стената. Тогава решиха да ме оставят малко да си почина и ми спряха системата.
Екипите там се сменяха, всички мами които бяха там - родиха, и в един момент
останах само аз. През това време мъжа ми идваше няколко пъти да ме види.
Горкия, той го преживяваше много тежко. Не знае какво става, притеснява се ...
Късния следобяд ми сложиха антибиотик, заради изтеклите води и като ме прегледаха - разкритие 2.5 см. Голямо развитие, няма що. През това време на няколко пъти ми правиха запис на тоновете, а привечер ме преместиха в предродилна зала. Тогава самите контракции пак започнаха леко да зачестяват. Към 23.30ч. ми сложиха вагинална таблетка за подпомагане на разкритието.
Искам да кажа, че през това време 3 екипа се смениха там, бях в Св. София и
всичките бяха много добри към мен. Е, то и аз се майтапех, защото какво друго ми оставаше, освен чакането. Моя доктор - Динчо Георгиев, беше много внимателен и много се грижеше за мен. Наистина е страхотен лекар!!!
Към 3.40ч. нощта на 9.11. вече разкритието ми беше към 4-5см. и ме включиха
отново на система. Преди това ми направиха най-сетне прословутата клизма (аз на няколко пъти им казвах на акушерките, че не ми е правена и не искам на края да се изложа) и бегом в 00. Ама там като ме налегнаха контракциите, не мога да изляза. Дори по едно време дойде едната акушерка да види какво става, защото много се забавих и ми вика - "Ще вземеш да родиш в тоалетната". Както и да е, оправих се. Контракциите отново станаха неудържимо болезнени, а все съм си мислела, че имам висок праг на търпимост. Просто шийката ми се оказа много неразтеглива и за това бе и толкова болезнено. Сложиха ми 4 бусколизина в системата, за да ме облекчи малко болката, но нямаше такъв ефект. Като ми стана 7см. разкритието ме преместиха в родилна зала, когато вече си поисках упойка, защото не издържах вече. Поставиха ми спинална и малко след това усетих, че краката ми изтръпват. От кръста на долу почти не се усещах, а само контракциите, но вече не толкова болезнени, а съвсем поносими. Вече бях толкова изтощена, че между контракциите заспивах направо. По едно време се започна, казваха ми да напъвам и аз уж напъвах, ама като не се усещам долу, не знам как съм се напъвала. Тогава доктора започна да ми помага като ме натискаше по корема и след доста усилия в 5.55ч. сутринта на 9.11. се появи моята малка сладурана Лора. Като я видях, забравих за всичко случило се до момента. Вече не ме интересуваше нищо, само мисълта за нея ме беше обзела. Беше толкова мъничка, мокричка и сладка. Това беше моето детенце А като й чух гласеца, се разплаках от щастие.
За нула време доктора ме заши, беше ми направил лека епизиотомия, а докато ме шиеше, акушерката ми каза, че мога да се обадя на таткото да дойде да види беба преди да я закарат в отделението. Тъкмо ме изкараха от родилна зала и таткото беше пристигнал да ни види. Беше ми безкрайно хубаво да виждам гордостта и обичта в очите му, а особено като видя дъщеричката ни ... просто нямам думи да обясня, то само се чувства. Двата часа в коридора ми минаха много бързо, а след това си ме закараха в стаята. Рано след обяд ми донесоха и Лори при мен и започнахме да се опознаваме
Така общо взето минаха нещата при мен.

Шантав!

Тема Нормално раждане в Шейново. Без уговорка.нови [re: new*]  
Автор _OZZY_ (мама на Рая)
Публикувано15.12.04 15:04



Ехх, че хубава тема. Когато бях бременна си спомням че риех като праве из нета за такива разкази.
Та предполагам че доста момичета, на които им предстои раждане ще се радват да почетат тук. Та започвам.

Бременността ми беше лека, като изключим 40те кг които натрупах. (ама вече почти ги свалих де). Терминът ми беше на 1ви октомври 2003г. Когато влязих в деветия бях почти сигурна, че няма да остискам докрая, а то какво излезе. Рая се почви със шест дни закъснение. Като мина 1ви да не ви обяснявам - яко разходки, катерех шестия етаж като парен локомотив и яко секс. Даже вечерта преди да родя се бяхме развихрили с мъж ми.
Към 3 през нощта усетих контракции, обаче не им обърнах особено внимание, защото последните дни всяка нощ бях с контракции за около 1/2час и после минаваха. Обаче тези продължиха и не спираха, но не бяха особенно болезнени, та реших да не паникьосвам бъдещия тати и си подремнахме до сутринта. В 6 ч обаче контракциите се засилиха и тогава вече бях сигурна че се започва.

Тук да вмъкна - ходих на курс в Шейново и там наблегнаха на това да не тичаме при първото стягане на корема в болницата, защото било подтискащо да лежиш с часове в предродилна. Така че аз опредлелено последвах този съвет.

Та ставаме с тати сутринта той гледа като "пред змии бегал", както казва баба ми, а аз не знам защо съм щастлива и весела, ама грам не ме беше страх, толкова много ми се искаше да родя вече. Правим си тоалета (щото сама не можех по разбираеми причини). Палим колата и в Шейново. Там ме прегледаха долу в приемната. Аз си поисках епидурална, за да "родя цивилизовано", а доктора (не разбрах кой) ми вика "Каква епидурална - ти до обяд си родила, имаш 6см разкритие"... ОК без упойка тогава.

Тук искам да кажа за клизмата, дето толкова момичета се притесняват от нея - не е страшна, леко е неприятна само Аз лично май нямах нужда от нея, защото цяла нощ сновях от леглото до wc-то, ама айде:)

Та качвам се горе и лягам в предродилна, която е една ниша на родилна, ако някой ще ражда в Шейново и му е интересно.. Сложиха ме на монитор и се започна едно бъркане, но явно така си трябва, имам чувството че ме пребърка цялата болница. Искам да кажа, че до този момент контракциите ми бяха почти безболезнени, просто леко ме присвиваше корема. Пуснаха ми система в 9:40 и тогава запоочнаха по яките контракции, дето наистина си болят. След известно време има няма 20 мин. започна да ме напъва, аз казвам това на акушерката, тя ми вика "е рано е да те напъва още, сигурно ти се ака" и ми слага подлог, аз викам хубаво може и да ми се ака и си напъвам. След малко минава доктора, забравих му името но е от екипа на Д-р Гаргова (после ще има и благодарности), и вика момиче ти раждаш бе. Аз му викам "е нали за това съм дошла:)" и започнаха да ми обясняват всички как точно да напъвам и как да дишам. Явно добре са ми обяснили защото щом се качих на магарето (а това просто не знам как го направих - мислех че ще ми изпадне корема докато вървя:))след два напъна и яко викане на всички около мене "Давай давай, точно така" Рая се появи на бял свят точно в 10:45ч заедно с як пукот от гърмотевици - беше започнала буря.
Боже това май беше най-прекрасния момент в моя живот. Дадоха ми я почти веднага - една мъничка и ококорена. Остана с мен почти през цялото време докато ме шиха, защото в калабълъка не съм усетила кога сами направили епизиотомия. Докторката не позволяваше да ми я взимат, каза "Оставете я, те така добре се успокояват взаимно". А аз обяснявах на мъничето че съм неговата мама, че тати е отвън и сигурно вече е посинял от притеснение (щото чувах как не спира да ми звъни), обяснявах и за света, за живота който й предстои. Сигурно сам била много смешна, но се изредиха сумати му персонал и стажанти да видят "това хубаво бебе".

Тук искам да кажа, че всички ама без изключение се държаха страхотно с мене, никой не ми повиши тон за нищо и всички бяха страшно услужливи. Наистина, просто не очаквах такова отношение, защото бях чувала как се отнасят с момичета, които не плащат. Но явно лошото отношение не се дължи на това дали си дал или не. Страшно съм им благодарна на целия екип и на Д-р Гаргова.

След като ме зашиха ме изведоха в "следродилна" която е в предродилна ама малко по-напред от леглото в което бях в началото:) и Тогава се започна бясното звънене по телефона. Обадих се на мъж ми, той ме пита, настаниха ли те вече? кога ще раждаш? Аз му викам Още не са ме настанили, обаче си имаме дъщеря:) Радост голяма беше.
После бебетата ни ги даваха през три часа. Изписаха ни на третия ден и се започна отглеждането:) Но това е вече дуга тема.

Та момичета, моят съвет, ако не ви се чете всичко изписано горе, за което ще ви разбера:), е когато дойде момента бъдете максимално спокойни и се радвайте че срещата с бебчо ще стане след броени часове. Настройте се максимално позитивно към раждането - то е повече радост отколкото болка, ако го възприемете като първото нещо, което правите заедно с детето си - помагате му да излезе от вас и да започне да живее извън вас.

Много целувки на всички бъдещи майчета! И се усмихвайте колкото се може повече



Тема Св.Мина(Весела)-Пловдив СЕКЦИОнови [re: new*]  
Автор misha (щастливка)
Публикувано17.12.04 17:06



Ето го и моя разказ:
На 13.11 ми поставиха таблетка за предизвикване на раждането, защото бебо беше високо, без никакви индикации за скорошно раждане, плацентата имаше калцификати ...и така решихме на 13.11 да започваме. Чаках чаках..., но уви, контракциите бяха съвсем леки и безболезнени. Към 18.30 вече отидохме в болницата за да следят тоновете на бебето. Последва клизма, която не е кой знае какво де. Сложиха ме на окситоцин и спукаха водите(което си е гадничко). Скоро абаче тоновете на бебето, започнаха да падат, веднаха смениха системата и ме сложиха на кислород. Обадиха се на анестезилога и ме подготвиха за секцио. Сложиха ми епидурална упойка(не е болезнено поставянето й), в крайна сметка се престраших да остана в съзнание, въпреки че краката ми постоянно трепереха от страх. Усещах всичко което се случва, но не изпитвах болка. След известно бутане, опъване и дърпане...., чух гласчето на сина ми точно в 01.02ч. на 14.11. Показаха ми го един такъв мокър и некъпан, ама си ми беше най-хубавото нещо, което съм виждала. Лекарите постоянно се бъзикаха и аз не останах по-назад де. Единият от лекарите ни направи снимчици... Всички бяха много мили и внимателни. Последва едно яко шиене, коета май най-много се усещаше като нещо неприятно, но общо взето и то мина бързо. Последва нощ в реанимация, където през катетъра на епидуралната продължиха обезболяването, чак на другия ден разбрах, че бебо е прекарал тежка нощ с много учестен пулс и в кувьоз...слава богу всичко засега е ок. И така на 3-тия ден ми го донесоха, а от събота сме си вече вкъщи.
Разрезът почти не личи и аз се чувствам вече доста по-добре.
Сега съм една много много щастлива мама.
Късмет и кураж на все още чскащите мами и много много щастливи моменти с бебоците



Тема Re: "Св.София"- нормално ражданенови [re: misha]  
Автор wiskas (щастлива мама)
Публикувано19.12.04 15:25



Ето как беше и при мен:

Родих 10 дни преди термин на 06.09.2004г.(понеделник)
Всичко започна с падането на тапата,2 дни преди да родя.Започна да пада на части.На 05.09(неделя)вечерта започнаха едни контракций,но слабо болезнени и много нередовни.И така цяла вечер аз си чаках да станат редовни през 10 мин. и да се засилят,обаче нъц.Легнахме си да спим вечерта и след около половин час започнаха да се усилват контракцийте,обаче пак нередовни,ту през 10 мин,ту през 20,ту през 30.Изведнъж както си чаках аз,към 2.00ч като се започна ,ей така-изведнъж през 2 мин много силни станаха.И бързо в колата и в болницата.Приеха ме,направиха ме клизма.Ужасно беше да ти правят клизма когато имаш силно болки.Такава клизма беше,че после стоях сума ти време в тоалетната,даже ходих 2 път.
След това отидох в пред родилна зала,включваха ме на запис 2-3 пъти.През другото време само обикалях стаята,че така по малко ме болеше като се движех.Когато ме приеха имах 3 см разкритие,а след около 2 часа стана 8 см.След това ме тушираха,исках си и упойка,биха ми май бусколизин.Ефекта беша минимален и за кратко ,но пак беше нещо.Много скоро след това получих напъни и ме качиха на родилната маса.Всичко стана бързо и не чак толкова трудно.
В 7.45 сутринта се роди и изплака сладкото ми бебче Георги,3200кг,50см.
Имах малко шевове,вътрешни и външни,сложиха ми местна упойка преди да ме зашият. После стоях 2 часа в коридора и веднага започнах с пращането на смс-и и разговори по телефона
После ме качиха в стаята на 5 етаж,бяхме 6 жени.Донесоха ми бебето след около 30 мин и през цялото време си беше при мен.Изписаха ни на 4-ия ден.
Раждането ми беше без уговорка.Не съм плащала за нищо.Попаднах на страхотен екип,много бяха внимателни хората и сам много доволна.


Редактирано от wiskas на 19.12.04 15:26.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.