Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано31.10.04 22:01



НАШИТЕ АВГУСТИНЧЕТА НА 3 МЕСЕЦА!!!
*************************************************************************************************
1. 3.07.04 *** момченце Атанас*** на deni_1203, 4 кг, 52см, нормално раждане
2. 3.07.04 *** момченце Михаил*** на scout, Америка
3. 14.07.04 *** момченце Адриан*** на Каli_77, 2.8кг, 48см, Шейново, д-р Велев, нормално раждане


4. 20.07.04 *** момченце Давид***на matiya, 2.99кг, 51см, Америка, цезарово сечение

5. 22.07.04 ***момченце Берк*** на beria, 3.05кг, 48см, Майчин дом, нормално раждане
6. 28.07.04 ***момченце Петър*** на Duci, 3.65кг, 50см, Св.София,д-р Маленов, цезарово сечение


7. 30.07.04 ***момченце Владимир*** на Taya, 3.65кг, 51см,д-р Желязков, ІІ-градска, нормално раждане
8. 05.08.04 ***момиченце Емилия*** на slanceslance, 3.4кг, 52см, нормално раждане
9. 06.08.04 ***момченце Алекс*** на jonni_to, 3.35кг, 51см, Св.София, д-р Тодорова, цезарово сечение


10. 06.08.04 ***момиченце Дарина*** на Sema, 4кг, 53см, Шейново, д-р Димитров, нормално раждане
11. 07.08.04 ***момченце Димитър *** на billy_wolf, 3.4кг, 50см, Майчин дом, д-р Дяволов, нормално раждане

12. 9.08.04 ***момченце Антон *** на golden, 4.34кг, 53см, ВМА-Пловдив, проф.Милчев, д-р Канатова, секцио


13. 10.08.04 ***момченце Кристиян *** на Малко_коте, 3кг, 50см, Св.София, цезарово сечение


14. 10.08.04 ***момиченце Корина*** на barbaron, 3.22кг, 50см, Майчин дом, Варна, секцио
15. 11.08.04 ***момиченце Елена*** на Collibri, 4.1кг, 52см, Св.София, д-р Ковачева, секцио


16. 11.08.04 ***момченце Мартин *** на Just a girl, 3.16кг, 49см, Габрово, д-р Митев, нормално раждане
17. 12.08.04 ***момиченце Ирина - Богдана*** на Redrose, 4.16кг, 54см, Париж, секцио
18. 12.08.04 ***момченце Йоан *** на nuneva, 3.54кг, 50см
19. 14.08.04 *** момиченце Йоана*** на titi_78
20. 15.08.04 ***момченце Александър *** на desy_kv, 2.85кг, 51см, Втора градска, нормално раждане

21. 15.08.04 ***момченце Красимир *** на коте.коте, 3.8кг, 53см, нормално раждане
22. 16.08.04 ***момиченце София*** на nikol78, 3.55кг, 52см, болница Лозенец, секцио
23. 16.08.04 ***момиченце Елица*** на bony, 3.35кг, 50см, МБСАЛ, Бургас, д-р Шик, ак. Младенова, нормално раждане
24. 16.08.04 ***момиченце Магдалена*** на juna, 3.8кг, 52см, нормално раждане
25 16.08.04 ***момченце Павел*** на vodolej4e, 3.15кг, 49см, Майчин дом, секцио, д-р Хранов
26 17.08.04 ***момиченце Виктория*** на dalala, 3.55кг, 51см, секцио

27 19.08.04 ***момиченце Елпида*** на Айез Седай, 3.65кг, 52см, Солун, нормално раждане

28 26.08.04 ***момченце Иван*** на Mama_Zo, 3.65кг, 51см, нормално раждане
29 26.08.04 ***момиченце Карина*** на Faith77, 3.7кг, 52см, нормално раждане
30 30.08.04 ***момиченце Цвета*** на redhat, 3.45кг, 51см, МБСАЛ, Майчин дом, д-р Диков, нормално раждане
31 31.08.04 ***момченце Мартин*** на ivata, 3.25кг, 51см, Шейново, нормално раждане

*************************************************************************************************
ОЧАКВАМЕ ДА РОДЯТ:
*************************************************************************************************
1. 2.08. - Megy Благоевград
2. 3.08 - Dari
МОМЧЕНЦЕ
3. 6.08 – my – Благоевград, работи – системен администратор
МОМЧЕНЦЕ
4. 8.08 - peache
МОМИЧЕНЦЕ
5. 16.08 – Marsha*
MOMЧЕНЦЕ
6. 19.08 – Carra_Bella
7. 20.08 – mameto04
МОМЧЕНЦЕ
8. 20.08 – kamey – Камелия, 25г., София, Овча купел, омъжена, икономист
11. 23.08. – Toledo
МОМИЧЕНЦЕ
12. 25.08 - winnie_the_pooh
МОМЧЕНЦЕ
13. 27.08 - Mam4eto_08 –
МОМЧЕНЦЕ
14. 27.08 – vodolej4e – Таня, 28г.,
МОМЧЕНЦЕ - Павел
15. 29.08 – vajrater – 29г.,София, Студентски град, УНСС, мъж-33г.УНСС,
работи
МОМИЧЕНЦЕ



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано31.10.04 22:28



Е,това вече е друго нещо!По-бързо се отваря от предишната, много е удобно така:)



Тема Re: Флуорни капки?нови [re: Collibri]  
Автор sema (african)
Публикувано02.11.04 08:12



Я да ви питам и вас, давате ли флуорни капки на вашите мъничета?



Тема Re: Засега не!нови [re: sema]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано02.11.04 10:12



Педиатърка не ни е казала и не пием! Но аз пиех таблетки през бременността!
Поздрави!



Тема Re: Флуорни капки?нови [re: sema]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано02.11.04 16:37



не, никой не ни е казвал. И през бременността не съм пила.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор juna ()
Публикувано02.11.04 16:38



Здравейте малки и големи момичета и момчета! 10 дена нямах нет и ми беше мноооого кофти.Но както и да е- ние пак сме тук.Днес ходихме на консултация и за 2седмици(нас през толкова ни викат) сме качили 500гр и сега сме 6 400кг и 59,5см.Не сме от най-високите,но нищо не се знае- ще видим като ни удари пубертета.Иначе сме добре гукаме и се смеем непрестанно.Страх ме е да кажа(да не ме чуе дявола),но и спим вече мноооого по-добре.Май наистина може да ни избива зъбче,защото освен от външната страна ,но и от вътре на венеца са се очертали две зъбчета.Незнам ще видим-времето ще си покаже.За сега това от нас.А исках да попитам понеже от2-3седм. имам кенгуру и не го ползвам понеже имам чувството, че като я сложа и много е разкрачена(направо разкикерчена) и се чудя така ли трябва да бъде или аз съм взела някакво несвястно кенгуру?До скоро !И на всички приятни разходки , че като гледам какви t се задават,макар че доста понамазахме от Октомври



Тема Re: За juna!нови [re: juna]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано02.11.04 20:09



Ей, ние сме родили на една и съща дата! И като гледам килцата, заедно се движим. Аз малко се бях попритеснила, че София е 6.400 кг. и 60 см., въпреки че педиатърката ни каза, че за ръста било нормално!
Поздрави и нацелувай бебка!



Тема Re: Флуорни капки?нови [re: sema]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано02.11.04 21:31



Аз-не! Нали е вреден?!? Имаше една тема преди време. Не смятам да давам.



Тема Re: Днес ходихме на ортопед!нови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано03.11.04 16:33



В Ортопедичната клиника в Горна баня! Прегледа я д-р Стефан Стефанов; 4-ти кабинет и каза, че с бебка всичко е наред! Става без записване, само с направление! Той каза, че това е първия преглед, после след като навърши 6 месеца- втори, зашото тогава се образувало нещо, но забравих какво и трябва да се следи дали е както трябва!
Поздрави и целувки!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано06.11.04 19:30



Хей, момичета къде сте?! Как са вашите дечиченца?!
Как се развиват в третия месец?! Напишете, опишете, обяснете!
Аз чакам да идем на преглед другата седмица и се отчитаме!
При всички случаи вече е много забавно - с това смеене и гукане! Даже имаме и опити да сядаме вече... изправя се самичка - майтап!
Чакам да казвате



Тема Re: Днес ходихме на ортопед!нови [re: nikol78]  
Автор Maлko_koтe (Най-дивата)
Публикувано06.11.04 23:24



И ние бяхме при него...и ми показа едни упражнения, които да правим за да е добре с крачетата Kриси. Искам да те питам ти заплатили 13 лв. на касата за Eхографа или само мен прецакаха?!?

Редактирано от Maлko_koтe на 06.11.04 23:46.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано06.11.04 23:32



Zdraveite nie sashto ne sme bili okolo mesec i polovina na pregled no na 23 sme i shte se otcheteme.David raste kato gabka pred ochite mi ,i se smee veche i sam se zakacha abe vaobshte goliam kupon.Teparva ni predstoi zabavata za napred,inache sme dobre papkame si ,palnime pampersite i si spime vecher no sled 1,2 chasa vecher zaspiva mnogo stranno,sazdade si takav rejiv i tva e a i prez denia ne spi mnogo,a pak kato zaspi kam 1,2 chasa se budi chak drugia den 11,12vaobshte pospalan e kato maika si i bashta sia i az gledam da spia s nego shtoto ne se znae do kolko chasa vecherta shte otkarame.Ima li niakoia maika sas sashtoto bbebe koeto ne spi prez denia ta da se pochuvstvam po spokoino.
A i oshte neshto ot okolo sedmica mnogo vze da mi se plunchi bebo ta mai shte ni izliza zabche i cheshe li cheshe tva nebce s rachichka gorkoto dano pone ne go boli i ne plache miloto.Ami tova e ot nas za sega i vie da pishete che mnogo se izgubihme na posledak a ne e v nash stil.Sas zdrave i da naceluvate bebocite



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор sema (african)
Публикувано07.11.04 08:50



Привет,
ние сме добре. На кг - сме 6,700, но на сантиметри ще се мерим другата седмица, че аз вкъщи не мога да я премеря. Много ми е забавно да съм с моята кукла - усмивки, гукане, закачки, опити да се изправя... Вчера за първи път опитахме малко сокче от ябъки, но нещо не ни се понрави много... - днес пак ще опитаме. Спим добре през ноща, но нещо не можем да се справим с режима на спане през деня, но и това ще стане. И понеже сме на изкуствено мляко след около две седмици ще опитаме с пюренцата. Добричка ми е Даринка и много сили ми дава милата ми тя! А при вас как е?



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор juna ()
Публикувано07.11.04 12:31



Здравейте!И при нас горе-долу всичко е OK.Като изключим, че от 2 дена нещо сме по- киселички и незнам да мисля ли че е заради зъбче.Въпреки че педиатърката ме предопреди, че ще имаме скоро все пак Маги няма и 3месеца даже.Другото което много ме притеснява на последък е че от време на време чувам нещо като пукане в ставите (по-точно в крачетата май)и дали трябва по-често и сериозно да се захванем с упражненията(защото пък на мен никой не ми е показвал какво точно да правим)или пък да започна да и давам Вигантол-незнам,но утре на всяка цена ще звъня на педиатърката,че в почивните дни май съвсем ме обсеби това притеснение.Иначе си се смеем,гукаме,разглеждаме си ръчичките,акаме си по 2-3 пъти на ден,папкаме кърмичка,като я вдигна стои здраво на крачетата си,но да се изправя все още не се опитва.Вода и ние не пием.Е, това е от нас.Целувки и пишете по-честичко.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор juna ()
Публикувано07.11.04 21:37



Майчета,забравих да попитам колко време беше годна замразената кърма.Аз имам някакъв спомен, че май за 2 месеца, но не съм много сигурна.Просто имам замразени 8литра и със сигурност някаква част от тях е станала вече на 2месеца и лошото е ,че незнам коя от кога е,което значи че ако може да се съхранява до 2-3м за съжаление трябва да изхвърля всичко.Дано да греша иначе много жалко,оказах се много безразсъдна.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: juna]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано07.11.04 23:47



Zdravei Juna az zanam che zamrazenata karma moje da se dava ne poveche ot edin mesec sled tova,no ti pak moje da se posavetvash s pediatara si i veche da znaesh kogato zamraziavash si datirai plikovete ta da ne se nalaga posle pokrai suhoto da gori i mokroto
Pozdravi ot nas s David



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: matiya]  
Автор juna ()
Публикувано08.11.04 00:04



Ами язък за барута!То вече за замразяване не остава.Дано поне котките на баба ми я харесат(ако изобщо и за тях става).



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: juna]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано08.11.04 08:43



Аз знам,че 3(три) месеца е годна.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано08.11.04 08:56



Здравейте и от нас! 2 дни нямах нет, 2 дни бяхме в провинцията, но за пръв път не сте писали толкова много.

Пепи е добре. Биха му втората полиомелит, не плака изобщо. Може би защото беше в ръцете на баща си. Държа се мъжки до вечерта.... и настана една истерия. Той реве, аз рева, баща му се нервира от мойте сълзи, ама как се дереше горкото... И гърдата не го успокояваше-за разлика от друг път
Иначе е много забавен, по цял ден нещо си говори и когато го закачаш се усмихва и издава някакъв звук, който аз оприличавам на смях. Има си едно зайче, което гледа докато го преобувам и му пее, гука, изобщо става човек През деня съня му е от 15 мин до 1/2 час и аз не мога нищо да свърша. Не смея да се изкъпя, знам ли го дали няма да се събуди точно тогава. Все още пропуска едно хранене през нощта, но аз не мога да отвикна и се будя по график
През деня започна все по-често да яде през 4 часа, но нощем е стриктен - на 3

Това е от нас. Целувки на мъничетата



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Duci]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано08.11.04 09:09



Mоqt bebo i toi e sashtiqt za sajalenie i toi mnogo malko spi prez denia,ama kakvo da se pravi veche sa golemi bebeta nashite dechica i vse po malko shte spiat i poveche shte boduvat,nashiq daje ne spi do kam 1,2 chasa vecherkoeto mi e mnogo chudno za bebe na tazi vazrast.
A imame si novi snimki na moiata stranica v webshots moje da ni vidite kolko sme porasnali ako vi se gledat snimki


Pozdravi na mamite i cunki na bebchovci i bebki



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано08.11.04 10:22



Зависи как е замразена!
Ако е във фризер - може да изкара от 6 м. до година (така каза моята докторка).
Ако е в камера на хладилник - маха е 3 месеца, но на повечето места срещам 1 месец.
Като я размразиш (предполагам знаеш как) я опитай за всеки случай!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано08.11.04 13:00



Koлибри???!!!

Аз ли се обърках нещо или ти ме все още чакаш да раждам???

То мойто направо слонска бременност ще се заформи




Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: matiya]  
Автор dalala ()
Публикувано08.11.04 20:29



Не е чудно - моята красавица изкарва вечер до 5-6 часа без да спи. Накрая, като я изкъпем и заспи , спи по около 10 часа нощем, което естествено е добре дошло за всички



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: dalala]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано09.11.04 10:49



Ох, направо ви завиждам. Моя пакостник не стига че будува по цял ден, ами и се буди през три часа всяка нощ.
Току ме изненада някоя прекрасна нощ и спи 6 часа, като прави 7 часа пауза между храненията (това го направи веднъж през последните две седмици) и аз си помисля, че най-сетне ще почна да се наспивам и ето пак- последните две нощи въобще не е пропускал хранене

сметнах че едвам му се събират 10 часа сън в денонощието



Тема А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Billy_wolf]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано10.11.04 09:15



А Крис е болен и досега не са му сложили още нито една ваксина , само втората за хепатита и с нея си остана. Откриха му пиелонефрит и сега тичаме по изследвания и лекари. А при бременноста на майка му с намалена околоплодна течност е трябвало да го наблюдават за бъбреците още от раждането..Иначе е 60 см и 6 килограма и яде и бананова каша вече.Сега ще чакаме резултатите от изследванията ,за да каже лекарката какво може и какво не може да яде и с какво ще го лекуват.Също казаха ,че от запарващото действие на памперсите много често бебетата развивали уроинфекции и ни препоръчаха при първа възможност(щом се научи да ходи на гърне към 7-8 месеца) да спрем употребата на памперси.

Бог беше тук,но си тръгна рано!


Тема Re: А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Deluxe]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано10.11.04 11:03



Горкото дете!
Какво е пиелонефрит?
А това за памперсите е много гадно. Уж правят услуга на майките, но май ще се окаже лоша Скоро четох някъде по темите, че при момиченцата водели до уроинфекции, а при момченцата до стерилитет. За съжеление няма как още да се разбере,нали? Нашето поколение сме носили обикновени пелени.
Така че, ще го уча Пепи на гърне, та ако ще.... Хич не го разбирам това, че децата не били готови. Може би защото още не ми е дошло до главата, но как ние сме се учили още щом сме започвали да сядаме?!?



Тема Re: А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Duci]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано10.11.04 11:40



Пиелонефрита е бактериално възпаление на бъбреците,бактериите обитавали дебелото черво и по кръвния път и лимфата стигали и до бъбреците.Ако не се открие навреме и стане хроничен може да се стигне до хемодиализа или присаждане на бъбрек след години.

Бог беше тук,но си тръгна рано!


Тема Re: А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Deluxe]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано10.11.04 13:50



Здравейте и от мен най-сетне.
Развали ми се компютъра и монитора и трябваше да купуваме чисто нов направо полудях без интернет 2 седмици.
Иначе ние с малкия Ади сме много добре след 4 дни ставаме на 4 месеца. На 16 пък сме на консултация и тогава ще пиша повече. Ади е голям разбойник смее се на поразия и се закача с нас нонстоп особено с дядо си, с който са голяма партия. Вече пиеме сокчета от ябълки и моркови и мисля към края на четвъртия месец смятам да започнеме с пюренцата.
Малко коте надявам се малкия Криси да се оправи бързо хубаво е, че са хванали навреме проблема.
Ох искам много да се видиме пак августинките, но сега захладя и едва ли ще е възможно, но пък аз мисля че може да се съберем някъде например у нас някъде към 20 ноември? Аз живея в центъра до НДК. Какво ще кажете?
Хайде много целувки и поздрави на всички от нас малкия сладур Адри



Тема отчет и от наснови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано10.11.04 16:14



вчера бяхме на консултация и се установи, че сме 61 см. и 5630
т.е. пораснали сме с 2 см. и 700 грама.

като умения - почти нищо ново, само дето за първи път се обърна съзнателно от корем по гръб - беше много смешен и за първи път се опита да си надига туловището от легнал по гръб към седнало положение, т.е. да си дигне главата и гърба - това беше малко страшничко .

иначе ние не гукаме, говорим с едни гърлени звуци
но и моя като реве все едно вика мамооо - мн. смешно
а една вечер, го масажирах и правихме упражнения по-дълго от обикновено и майка ми само опяваше до мен - "айде, айде" и изведнъж младежа се радрева с вик ааайййддддеее!! Направо щях да падна
не мога да си го обясня - може би подражават на звуците, който чуват около себе си. те нали за това и гукат (съответно моя не, защото аз не му гукам, а и не давам много на други да му гукат). Абе въобще много странни и интересни същества са тия бебоци.

Редхед беше права - моя младеж чак сега си откри гласа и спря да проплаква като аларма, сега пищи. Първа аларма - кратък писък, втора аларма - по- продължителен писък и ако никой не му обърне внимание, следва страшен рев. Нали са лъвчета и обичат да командерат

ние още не можем да хващаме, но почна да посяга. хваща нещата малко случайно и ги задържа за около 30 сек. но май въобще не разбира какво е хванал
само завивките си ги хваща хубаво и си се отвива и завива

ох тоя постинг стана май доста дълго хвалебствие на моя велик син , ама какво да се преви, прадполагам че и с вас е така
много са ни добри дечицата



Тема относно кърменето, сокчетата и витаминитенови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано10.11.04 16:34



мислех да препиша една част от книгата ми за къремне, но нямам време затова ще преразакажа на кратко

последните изследвания сочат, че в кърмата има и желязо и витемин д и витамин К, които се е смятало че няма. така че спокойно може да се остави бебето само на кърма докато само не посегне към масата (над 6 месечна възраст)

а ранното захранване води до ранно отбиване.

така или иначе всяка майка взема сама решение кога да отбие бебто си. аз мисля живот и здраве, стига всичко да е наред да кърмя докато бебето само не реши да се отбие.



Тема Боже, дано бързо се оправинови [re: kali77]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано10.11.04 16:47



много лошо
стискам палци всичко да е наред
как не са го забелязали тия доктори.. нищо важното е сега както е хванат на време да се оправи детето, пък и вие! Стискам палци.

а относно памперсите - що не пробвате още сега да ги махнете и да минете на пелени, както сме гледени ние и както си някои си гледат децата дори и днес!!! В моята книжка има указания и за нормални пелени, дори пише "ако решите да не замърсявате околната среда с еднократни пелени - гледайте си детето с нормални.." и има описание как точно

кали, много си смела да каниш толкова народ в къщата си
виж по-скоро в градинката пред ндк, но в случай на авария - ще можем да се подслоним у вас

относно захлаждането- без страх, изкарвайте си на разходка децата всеки ден, стига да не вали и да няма мъгла. температурите не играят роля. просто ги обличаш по-добре



Тема Re: А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Deluxe]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано10.11.04 18:23



Оооооо, милия Крис!
Как разбрахте за тази болест!? Какви симтпоми имаше?! Сигурно сте страшно притеснени.... кажете, да наблюдаваме и нашите деца - какви са симптомите....? Дано се излекува по-скоро! Стискаме палци!!!
Пишете как се развиват събитията......



Тема Re: А Крис закъснява с ваксините....нови [re: kali77]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано10.11.04 18:27



Благодарим ти за поканата, мила Кали!
Наистина не сме ли малко множко за у вас?!
Радвам се че Адриан така добре се развива. Ели върви по неговите стъпки!
Виждам че и бебчо Митко на Били е същия сладур!!!!
Страхотни са!
Ели вече също постоянно се опитва да се изправя - главата и гърба... мрази да я държа като бебе, иска абсолютно вертикално - като седнала...... ама не смея да я отпускам още.
Много гука, много се смее, не се е обръщала още но замята ръце и крака. Пълзи малко на гръб като лежи, като й сменям памперса.
Спи и през деня, а нощем по 10часа. Храня я още през 3 часа средно по 6 пъти на ден.
Много ми се плюнчи напоследък, чак се зачудих да не й растат зъби?!
Днес бях при моята приятелка Си Кей, вчера тя роди момиченце
Ето тук има и малко снимки


кога и наште бяха такива, а сега направо са големи деца!



Тема Re: А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Collibri]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано10.11.04 19:26



Крис от две седмицо поддържаше лека температура от 37 до 37,5 и ходеше спаначено зелено.Три лекарки твърдяха,че му няма нищо,защото си е весел ,гука ,смее се ,храни се.Пратиха ни до Инфекциозна болница защото се усъмниха,че има ентероколит,но от там го върнаха защото не повръща и няма диария,но Т продължи да подържа.Тогава накарах Весна да поиска направление за гастроентеролог и отидохме,но лекарката каза,че коремче му е добре и зеления цвят се получавал от изкуствената храна.Но температурата не и хареса и каза,че такава Т се прави при уроинфекции и го прати за ехография при нефролог.Гледаха го и видяха,че десния бъбрек е по-малък и с изтънял паренхим.Пиелонефрита се получавал от инфектиране на бъбреците с някакви бактерии обитаващи дебелото черво и стигащи по кръвен и лимфен път до бъбреците.Сега му правят изследвания- пълна кръвна картина и стерилна урина, за да видят какви са и кое лекарство им действа и да започнат лечение.

Това е!Надяваме се да няма лоши последствия,защото ако стане хроничен пиелонефрита,може след време да доведе до бъбречна недостатъчност и всичко което произтича от тази диагноза.

Бъдете здрави!

Бог беше тук,но си тръгна рано!


Тема Re: А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Deluxe]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано10.11.04 22:12



Дано се оправи лесно и бързо!



Тема Imam problemнови [re: Billy_wolf]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано11.11.04 10:52



Ako znaete kakvo mi se sluchi
Znachi az oshte predi da rodq doktorkata mi mi kaza predi da vlezem v operacionna che nqma da misvalq serklaja koito mi beshe slojen v 22 sedmica tai kato vika tq ako reshish da zabremenqvash da ne se nalaga pak da te shiem ami da si karash s tozi i az vikam ok shtom kato mislish che nqma da ima problemi i taka rodih si i kakto si mu e redno sled rajdane zapochvat da iztichat lohiite i az si vikam tva e normalno ama to dobre ama chak do sega toi David sled 9 dni stava na 4 meseca ta se obadih minalata sedmica za chas a se okaza che moita doktorica veche ne practikuvala otivam az dnes pri dryga (edna ruskinq)i i kazvam kak vse oshte imam iztichane i to pri tova s losha mirizma kato na stara krav(IZVINQVAM SE ZA UTOCHNENIQTA)ama si e tochno taka i i kazvam kvo e stanalo i taq kato chu i vika kak moje taka az v moita praktika za parvi pat chuvam da ostavqt serklaj vatre sled rajdane abe vaobshte pobesnq jenata pregleda me i vika ami da razbira se che shte mirishe to tam vatre si gnoi ot koncite koito ne sa svaleni i tva e ,to az za tova otdavna si poddarjam temperatyra ot 37-37,5 ama si vikam ami dobre se chuvstvam znachi vsichko e ok da ama ne to si imalo za kakvo ta sam bqsnana taq lekarka ama veche nishto ne moje da se napravi ta sega utre shte hodq da mi mahat serklaja i na vsichkoto otgore mi predpisa i antibiotici abe ne mi se razkazva daje che se qdosvam,vie chuvali li ste za neshto takova a.Inache David e ok raste ,smee se s glas opitva se da se obarne no vse oshte my e trydno no shte uspee v skoro vreme i mai shte mu izlizat zabki ot dolnata strana shtoto gledam neshto se belee a i mnogo e nerven tezi 2 dni ta hste vidim.Ami tova e za sega che mnogo dalgo stana.
A shtqh da zabravq bie mami kak ste s kilogramite az sam svalila samo8 kg i tva e za pochti 4 meseca a mi trqbva oshte 15 i ne mi se misli kak shte gi svalqm
Pozdravi i lek den na vsichki



Тема Re: Imam problemнови [re: matiya]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано11.11.04 12:07



Божке, не съм очаквала да се случи такова нещо в страна като САЩ.
Не се притеснявай всичко ще е наред и ще се оправиш!

Важното е децата да са добре! Забелязвате ли как ние минавеме на втори план?!

Аз имам обратния проблем с килограмите - чудя се как да ги запазя. Взела съм да свалям. До скоро бях се закотвила на 63, а сега гледам че съм отслабнала и съм вече 60. Стискайте палци да не падна под 58 (които според всички изчисления са идеалните килограми за мен). Не искам пак да съм адски слаба. Харесва ми да имам малко мръвка около костите



Тема Re: А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Deluxe]  
Автор dalala ()
Публикувано11.11.04 12:39



Стискам палци да се оправи сладкия Крис. Добре че са сте го хванали навреме... Цункай го силно да му мине



Тема Re: Imam problemнови [re: matiya]  
Автор dalala ()
Публикувано11.11.04 13:04



И аз не мога да повярвам, че се е случило в САЩ. Добре е, че всичко свършва добре.

А, относно килограмите.... Незнам как се свалят тия килограми. Аз уж съм и на разделно хранене (то един ден съм на разделно хранене, а 3 не съм, ама това е друг въпрос). Аз имам да свалям още 13кг, но най-големият ми проблем е, че все още си имам коремче на бременна.



Тема Re: Zdraveite i ot nas!нови [re: Collibri]  
Автор slanceslance (минаващ)
Публикувано11.11.04 14:46



Mili maicheta i sladki beboci zdraveite ot nas s Emi.Nesam pisala ot kakto rodih poneje vkashti njamamhme internet.
Nie sme dobre veche gukame po malko i se smeem.Vsichko s nas e dobre.
Ot kakto rodih se chuvstvam prevazhodno i mnogo shtastliva, nadjavam se che i pri vas e taka.
Kolokoto do rajdaneto mi rodih adski trudno i samo ka5to se setja mi stava gadno.Mislia kogato imam vtoro da rajdam sekcio.
Celuvki ot nas!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: matiya]  
Автор slanceslance (минаващ)
Публикувано11.11.04 16:05



Zdraveite ot nas s Emi.Emi sashto ne spi prez denja.Vecher zaspiva kam 21h i se sabujda v 7h sutrinta pie mliako i posle spi do kam 9h.Az sam mnogo dovolna ot tozi fakt.Na 15-tija den sprjah da i davam noshtno vreme jadene i taka svikna da spi po cjala nosht.Inache i nie mnogo se plumchim, hodim s ligavnik inache trjabva na vseki chas da i smenjam bluzkata.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор vajrater (непознат)
Публикувано11.11.04 16:14



момичета, пиша ви само 2-3 реда, колкото да ви се похваля - родих на 27.08 момиченце. казва се калина. роди се 3.150 и беше висока 50см. родих ужасно бързо и нормално. в края на първия месец направих някаква гадост с гърдите и ми спряха кърмата с лекарства. явно съм много неорганизирана майка, защото не ми остава време да ви чета, а да не говорим да пиша. надявам се да започне да ми остава повече време занапред, въпреки че не вярвам да успея да наваксам с информацията, която сте споделили.
целувам вашите бебоци!!!



Тема Re: Imam problemнови [re: matiya]  
Автор slanceslance (минаващ)
Публикувано11.11.04 16:53



Ami az imam da svaljam oshte 5 kilograma.Veche njamam tarpenie da stana kakto predi.Smeja da kaja che dosta barzo gi svaljam.Bjah kachila 25 kilograma.S rajdaneto svalih 5.Sled tova parvata sedmica svalih 5 i vtorata sahto.Sega veche sa samo 5.Ne pazja njakakvi dieti,osven che ot kakto sam rodila ne jam hliab i sladko(e mnogo rjadko si pozvoljavam sladichko).



Тема Интересно четиво за захранванетонови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано11.11.04 18:54





И имаме нови снимки:



Тема Re: Imam problemнови [re: matiya]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано11.11.04 20:49



lele ujas! Egsti nekadarnicite..... dano barzo da se opravi6!
ina4e az sam -10kg i dotam - tova sa vednaga sled rajdaneto - ottogava nikakav progres :(



Тема Re: Талон три А!нови [re: Maлko_koтe]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано11.11.04 21:56



Ние бяхме с направление- талон "три А" и не са ни искали никакви пари. Но ако не сте с такъв талон, се плаща! Даде ни го педиатърката!
Поздрави!

Извинявай, че ти отговарям чак сега, но не бях в София



Тема Re: Imam problemнови [re: Collibri]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано11.11.04 22:50



i az taka okolo 10 vednaga sled kato rodih i ne mardam veche 4 mesec shte pochna na 20noemvri i vaobshte ne se chuvstvam komfortno vse edno sam vse oshte bremenna,a za drehite ne mi se govori v nishto ne se vmakvam samo s edni shiroki ancuzi se makna,minaliq den bqh v magazina s naglasata da si kupq nqkoi neshta ami to bratche merih ,merih i nishto ne sedi kato horata i nakraq se qdosah i si tragnah s prazni race.
Da se nadqvam che do lqtoto shte gi smakna tezi 15 izlishni kila che shte si hodim v bg na more i kak shte se pokazvam taka ne stava
Celuvki na vsichki bebi i bebchovci



Тема Re: Imam problemнови [re: matiya]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано12.11.04 22:44



Много ти е пораснал малкия! Разгледах снимките ви - сладур!

Нашата хубавица е наддала 700г и 4см за последния месец.
Което е задоволително.... на фона на предните месеци, тоя месец най-добре сме наддали. Но понеже има сополи цяла седмица, днес не й биха ваксина. Педиатърката ни каза като й минат напълно, иначе има опасност да се разболее от ваксината. Даде ни да пие калциев глюконат и витамин С за укрепване на имунната система.
Също тоя месец почваме и ябълковия сок!




Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: vajrater]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано12.11.04 22:48



Здрасти!! Надяваме се все по-често да ни пишеш за Калина!!! и да се появяваш повечко тук . Радвам се че бързо и леко си родила!!



Тема Re: Imam problemнови [re: Collibri]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано12.11.04 23:02



Colibri i eli sashto mi izglejda porasnala i kato gledam ochichkite i sa sini vse oshte kato na David oh dano da mu ostanat taka vse pak ima veroqtnost shtoto i tatito e sas sini ochi i rusa kosa ama kvoto ,takova .Mejdu drugoto az vchera mu dadoh za parvi pat sok ot qbalki 2 chaeni lajichki i kato chili mu haresa ama vse oshte ne mi se iska nishto da mu davam za da ne se otbie haivaha a i na mene taka mi e po lesno revne davam cicata i tva e problema e reshena inache toplene,izvarqvane na shisheta pak miene sled tova mersi ot izlishna rabota i bez tova mi e dostatachna i tazi ta smqtam pone do 6 meseca da ne mu davam nishto drygo osven karma



Тема Re: Imam problemнови [re: matiya]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано12.11.04 23:36



Ами мисля си че сокът няма да я отбие... Може би пюретата вече, да... но сокът... аз сега ще пробвам, пък ще видя... и на мен ми се иска да е по-дълго на кърма.. и без това май най-накрая имам колкото трябва


Тук имаме снимки на 3месечната Ели и някои на Пепи на Дуци и Пламен на Краси от юлките



Тема Re: Най-накрая и ние със снимкинови [re: Collibri]  
Автор sema (african)
Публикувано18.11.04 01:07



http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcheva/album?.dir=/93b2&.src=ph ,
но е ясно, че не мога сама да активирам лнка. Опитвам, струвам и не става. А пък с този уеб шот - направо откачих. Както и да е в yahoo photos стана и занапред там ще се показваме! Поздрави на всички вас!
Само дето ще ви създам неудобството да си отваряте самички прозорез на браузер и с копи и пейст да набирате адреса горе! Извинявайте за което, но ако някой може да ми активира линка... ще съм му много благодарна!
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от sema на 18.11.04 01:21.</EM></FONT></P>

Редактирано от sema на 18.11.04 01:22.



Тема Re: Ето го активен!нови [re: sema]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано18.11.04 01:42



Няма проблем! Поздрави!





Тема Re: И София стана на 3 месеца!нови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано18.11.04 01:49



На 16.11. София стана на 3 месеца и ходихме на лекар. Този месец е качила само 500 гр., та малко се поуспокоих, че с тия темпове на растеж ме беше шашнала- първия месец качи 1.800 кг., а втория 1.100 кг. Мерките в момента са 63 см. и 6.900 кг. Ваксините понесе добре, малко плака и не е вдигала температура. Днес за първи път яде плодово пюре и май й хареса!
Поздрави на всички Августинчета!



Тема Re: Най-накрая и ние със снимкинови [re: sema]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано18.11.04 08:25



Много са ти сладки дечицата. Пу пу, да не са им уроки



Тема Re: И София стана на 3 месеца!нови [re: nikol78]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано18.11.04 08:35



София е на адаптирано, нали? Аз мисля да се позабавя още малко с пюретата. Ти какво даваш?
Добре, че изтеглихте темата напред, че срамота.... Колко бяхме активни и какво стана?!?

Пепи е добре, вече е на 3 1/2м Пие сок от неделя. Е, пие е силно казано. Още меря с лъжички, а не в мл. Струва ми се, че му харесва, но пустите биберони на Авент много ядове ми създават Хич не може да пие от тях, та ще ги сменям. За сега крепя положението с едно шише на Чико.
Онзи ден за пръв път го оставих. Ходихме на кино с баща му, а Пепи го гледа баба му. Няма да ви казвам как не можах да се отпусна през целия филм, много ми беше чоглаво Естествено като се прибрахме се оказа, че не е имало проблеми......

Лек ден от нас и пишете по-често!



Тема Re: И София стана на 3 месеца!нови [re: nikol78]  
Автор sema (african)
Публикувано18.11.04 10:19



Е, да са ви честити 3-те месеца! Аз още се помотвам с пюретата, но явно идва времето за тях. И ние станахме 6.800 кг, но сме малко по-дълги - 67 см.То май в първите три месеца се наддава и расте с големи темпове - после нещата се нормализират. Благодаря ти за линка!



Тема И ние сме тукнови [re: Collibri]  
Автор Just a Girl (новак)
Публикувано18.11.04 11:29



Ето ни и нас най-накрая. Имахме проблеми с нета.
Марти расте...и то доста - на 11.11. беше 6.500 и 63 цм. Хапва си добре детето къмичка :-). тази неделя бях на сватба в Несебър и се наложи майка ми да го гледа. Бях заредила фризера с бурканчета с кърма, така че зверчето да не умре от глад :-) И какво се оказа - мъничето си хапва на ВСЯКО ядене по 200 (!!!) мл. и как да не качи 3.500 и да порастне с 14 см за 3 месеца. Абе да е жива и здрава мама да произвежда кърма :-)
Иначе гука по цял ден, смее се, а най-му е кеф като се гледа в огледалото (естествено той не знае, че е той). Тогава чак пищи от кеф :-)

Поздрави на всички сладурковци от нас :-)



Тема Re: И София стана на 3 месеца!нови [re: Duci]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано18.11.04 13:17



Да, на адаптирано е, в момента Нутрилон. Сокчета й давах около седмица по 2 лъжички, но само ябълка давах. Пюрето много й хареса и сега пак ще й дам, купих на Хип, пробвах го и на мен ми хареса много
А за шишенцата и бибероните да ти кажа, купихме Нук, но тя така и не можа да ги захапе! Сега сме с Камера, супер евтини са /цените варират от 1.70 лв. до 2.40 лв./, а проблеми нямаме- нито колики е имала! Взела съм 7 броя, стерилизирам, приготвям ги с необходимото количество вода и после само слагам млякото, като дойде време за ядене. Така само веднъж на ден се занимавам, а не след всяко ядене.
Ти на кино си ходила, а ако знаеш на мен какво ми се случи Ходихме на гости на родителите ми в Монтана за една седмица. В петък трябваше да пътуваме за София, а те за Пловдив. Да, ама на мъжа ми се обадиха в четвъртък от работата, че трябва спешно да дойде. За 5 мин. изхвърчахме, та и аз с него, че нямаше да има място в другата кола за мен. Нямаше време да оправим бебока с всичките му джунджурии Не можах да спя нощта, много гадно беше, повече никога няма да я оставяяяя





Тема Re: И ние сме тукнови [re: Just a Girl]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано18.11.04 13:37



Оооооооооо, това с огледалото е супер! Аз всяка сутрин казвам "Хайде да ходим при другото бебе" И тя му гука, хили се! Сладури
Поздрави и целувки



Тема Хм...нови [re: nikol78]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано18.11.04 15:35



Сигурно майките и бебетата имат много специална връзка, как мислиш? Примерно аз и майка ми имаме някакъв вид телепатия Ще видим като порасне Пепи как ще е



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор juna ()
Публикувано18.11.04 17:24



Здравейте на всички!Ама ние наистина бяхме останали доста назад в листата.На нас днес ни биха ваксината и ни сложиха капките,а иначе преди 2 дена(когато и станахме на 3месеца)бяхме на мерки и теглилки.На килограми сме 6900кг,но от към см малко по-бавно я караме-61см сме.Май растем повечко на ширина отколкото на дължина.Хем не яде много(даже ми се вижда малко)-по 100-120гр кърма и то през 3-4часа.На мен педиатърката нищо не ми е казвала за пюренца(тя какво ли ми е казвала де),прави всичко колкото да отбие номера.Отдавна съм и вдигнала мерника(понеже и аз съм записана при нея) и този път още малко ако се понавия може наистина да я сменя.След всяко посещение при нея се заричам, после ми минава и така до следващия път.Ами това е от нас.Поздрави на всички и пишете пвечко.



Тема Re: И София стана на 3 месеца!нови [re: sema]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано18.11.04 18:20



Много сладурски дечица!! СТрахотни са!

Леле, колко са ви порастнали децата - какви кила, какви сантиметри!!! Браво на всички вас!
Ние кретаме все по долните граници с килата- сега сме на 3м.1с. и Ели тежи 5800г. и е 63см.
Пие сок от ябълки от 3 дни. Увеличавам всеки ден по 2 лъжички. Днес изпи 10мл и още искаше та чак ми се разсърди че не давам повече. Аз й ги давам със шише, щото иначе всичко омазваме...
Дуци, бибероните на Нуби са много готини и са съвместими с шишетата на Авент. И Ели напоследък не ги тачи Авентските, та местя единствената ми Нубска биберона от шише на шише.
НАшта девойка все по 120г -130г наддава на седмица - не знам - все се чудя достатъчно ли яде от мен?! Пък яде и не ще повече - сама пуска и гука. ЗНачи се е наяла..... знам ли - това кърмене ме побърка отвсякъде вече. Но продължаваме да се борим.
А за ходенето насаме насам натам - отдавна го правим - в понеделник бяхме с мъжа ми на концерт на Щурците - отделно ходим да правим ремонт двамата - та бабата храни с изцедено и замразено млекце бебката. Така че става. Аз не се притеснявам обаче. Спокойна съм - вече свикнах и ми е много удобно така.:). Няколко пъти ходихме така и на Витоша за по 6 часа - дори Черни връх качихме .
Това е от нас - ама верно трябва повече да пишем! Темата ни избледня съвсем!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор juna ()
Публикувано18.11.04 21:19



И аз ползвам шишета и биберони на Нуби и съм много доволна.Забравих да ви се оплача,че Маги- тя по принцип никога не е била фен на бибероните-залъгалки, но от близо 2 седмици е решила че палеца и е много сладък и постоянно я хващам, че спи смучейки го.Лека вечер на всички.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: juna]  
Автор matiya (MAMA NA DAVID)
Публикувано19.11.04 04:00



Zdraveite i ot nas
Vapreko che nie ne sme bili pri chicho doktot ot 23 septemvri moga da kaja che David si naddava normalno,zasega e samo na karmaminalata sedmica my dadoh sok ot qbalka i ako vi kaja kak mi se opapchi celiq ta reshih da ne davam nishto za sega pak i toi ne mi mranka da kajesh che e gladen ta taka ot nas sas sokcheto.
Inache sme dobre vse po rqdko spime prez denq iveche da vi kaja taka qko si kreshti che ponqkoga taka me strska i az hvarcha kato na pojar i koga otida v drugata staq toi si gleda rchichki i si kreshti nashiq ot udovolstvie qvno se useshta che ima glasche i my haresva ta si vika nashiq i tva e novata ni zanimavka za segamnogo e charoven na mamaemi tva e ot nas ,pozdravi i da pishete ei



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: matiya]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано19.11.04 16:27



хубаво си спряла сока, щом така се обрива...
ами Ели пък го пие добре тоя сок - явно й понася, та чак сякаш иска още....
Тя все още си спи доста през деня - между всички яденета си спи поне по 1час. явно си ми е поспаланка кротушанка. основното е че когато будува иска да е вертикално! Да я държи някой права.. или седнала с изправен гръб...
такива работи.....



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: juna]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано19.11.04 18:32



А на теб защо са ти биберони?

Аз нещо не разбирам, ама защо давате сокчетата с биберон?!! Аз съм на късно захранване и до 6тия месец ще сме само на кърма, но мисля направо да давам с лъжичка.

А и сега бяхме малко болни - боляха го ушичките - та му давах чай с лекарства и му ги давах от чашка или с лъжичка. От доста време съм спряла всякакви шишета с биберони. Пие от чашка мн. добре, предполагам и ваште могат, само трябва да опитате.



Тема Re: И ние сме тукнови [re: nikol78]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано19.11.04 18:32



И ние се смеем с глас и пляскаме с ръчички на собственото си отражение. Много е смешно



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано19.11.04 18:37



Давам от шише, защото иначе всичко му отива на лигавника.
За каква чашка говориш? За тези, дето са неразливащи се ли? С едни накрайници с дупчици? Ако му дам от такава си мисля, че ще се задави.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано19.11.04 18:39



Ей и ние сме така. Въобще не търпи да е в хоризонтално положение. А от три седмици иска и да "стъпва" на краката си. Той всъщност търси опора и се отблъсква и подскача . Това ни е новата игра. Много се радва и смее къто направя "ОООП" и го повдигна, защото ме е страх да го оставям сам да си стъпи на краката (макар че като сме с кенгурото се опира в корема ми и си подскача на воля ).

А днес да ви се похваля почти се обърна от гръб на страни съвсем сам. Той по принцип като лежи по гръб и си вири краката, но днес го забелязах че си свали краката и се набираше да се обърне към едни играчки и почти (съвсем малко му остана да) се обърне на страни така, че да може да се обърне и по корем. Така че очаквам до седмица да направи пълното обръщане!!!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано19.11.04 19:15



Не,
аз му давам от чашка за кафе или малка стъклена за ракия.
Сипвам по малко в устичката, а и той си сърба



Тема Снимки на Мартинови [re: Collibri]  
Автор Just a Girl (новак)
Публикувано19.11.04 20:08



Ако искате да видите снимки и на нашето пуйче, качила съм малко на

.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Just a Girl (новак)
Публикувано19.11.04 20:15



абе не е ли рано да с еслагат седнали? Аз все още внимавам докато го държа, гръбнакът му да е изправен и да няма натоварване като при сядане.
А за сокчето - винаги пиемето на сок завършва с рев. ама пищи та се къса. И започвам да го лъжя я с водичка, я с чайче :-)



Тема Re: Снимки на Мартинови [re: Just a Girl]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано20.11.04 08:50



Ей, много обичам да гледам снимки.
Сладуранчо! Да ви е жив и здрав.
Хареса ми как си ги надписала снимките



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Just a Girl]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.11.04 09:21



рано е...
ортопеда ни каза - чак на навършени 6 месеца да го сложа за първи път седнал

но Колири надали я слага седнала



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор Just a Girl (новак)
Публикувано20.11.04 11:02



и аз така си мисля, но все пак исках да попитам :-)



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Just a Girl]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано20.11.04 13:40



Здравейте и от нас,
ние бяхме на консултация в четвъртък-вече сме 6,6 кг и 63 см.
Ваксината я понесохме добре-без температура и ревове, а с продължителен сън.
Все още кърмя и аз, сок от моркови и ябълка му давам от около 10-тина дни ,но с лъжичка-понаучи се да гълта и се хили като му кусам-но ядем до 10-15 лъжички. С пюретата ще поизчакаме поне още месец, а ако имам кърма може и повече. Все още не пием нищо за рахита. Ходихме на ортопед-всичко е ОК.
Притеснява ме обаче, че той не се хили с глас- усмихва се-на мен, на татко си на баба си, на играчките, но не се смее с глас, не вика. Говори се някякви тихички нещица, когато аз му говоря или на инграчките, отговаря ми когато му гукам, но вие като разказвате как се смеят и викат вашите бебоци и си говорят започвам да се притеснявам. Двигателно е добре-легнал по гръб с бутане на крака прминава назад цялата спалня, пипа ми лицето като се надвеся и посяга към играчки, опитва се да се обръща, но пустото "говорене" ме притеснява-не е много активен.Понякога се смее н аглас когат оспи или се унася, но в будно състояние не го прави.
Само ние ли не се смеем с глас и не говорим и викаме силно???
Много се ошашках като ви прочетох!
Айде цунки на бебоците ви



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано20.11.04 15:56



щото се уливаме до ушите... и всичките ни дрешки стават на ябълка.... която трудно се маха, да не кажа хич......
ами аз реших да пробвам със сокчетата



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: kote.kote]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано20.11.04 16:02



ее, що се притесняваш сега пък ти!
то всяко дете е различно! Ели от 1 седмица се е разсмяла така - и в повечето случаи просто се усмихва... но веднъж на ден праска и по една яка смеховка - хъъъ хъ хъ - така се смее .
ще видиш че и твоя скоро ще загука и ще се засмее. Тя е сега на 3м2с. Плюс това е момиче и явно си е такава закачливка - още от рано почна да се кикерчи много .
А за сядането - естествено че не я слагам да седи - държа я с ръце под мишниците, а тя имитира седене върху мен - но иска гърба да й е вертикално. Или като Митко на Били - пружинира с крака върху мен, но й давам едва едва да ме докосва - не я отпускам с цялата й тежест.
Но пък като й хвана ръчичките - тя ми хваща пръстите и се наддига от легнало положение до седнало! Ама това за секунди - после я слагам пак да си лежи... и тя пак се вдига... щурчо!




Тема Re: Снимки на Мартинови [re: Just a Girl]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано20.11.04 16:30



МММММ, Много сте сладкииииии!!!!
Достави ми удоволствие да ви разгледам снимките



това са нашите последни

Редактирано от Collibri на 20.11.04 16:31.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: kote.kote]  
Автор juna ()
Публикувано20.11.04 17:56



Здравей kote.kote защо наистина се притесняваш?Аз съм на 27г. и много,ама много рядко може да ме чуе някой да се смея с глас.Бебетата нали и те са хора-някои се разсмиват лесно други по-трудно(от сега гледат по-сериозно на живота).Маги и тя не ми се смее с глас, въпреки че усмивката и не слиза от личицето,а пък това гукане чак се чудя как не и омръзна-просто не спира и за минутка да си почини.И да смени малко репертуара с някой друг звук не се и опитва-ГУ ,та ГУ и толкоз.А с глас да се смее съм я чувала само два пъти, от които единия път беше на сън и то мноооого отдавна.И не се шашкай де- нали знаеш,че който се смее последен се смее най- добре.
Поздрави на всички и чао!



Тема Re: Снимки на Мартинови [re: Collibri]  
Автор Just a Girl (минаващ)
Публикувано20.11.04 18:37



Ели има страхотни очички-звездички :-)
Да сте живи и здрави :-)



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.11.04 22:24



Колибри, внимавай с това упражнение с повдигането до седнало положение. Аз се подведох от малкия, който е мн. подвижен и жилав и започнах да го правя от втория месец, но ортопеда каза "тц, чак след навършване на 4 месеца"!!! Той и Митко сам се надига и тогава (но само тогава) му подавам ръчичка така че успява абсолютно сам, без моя помощ да се надигне няколко см.
Бих те посъветвала да не избързваш. Всичките ще седнат, всички ще почнат да се обръщат и да ходят, но ако си много амбициозна и избързаш - може да го повредиш.
Аз поне спрях това упражнение - макар и младежа да си го иска. Доктора каза, че за всичко си има време и най-удачно е да седне на 6, на 8 да се научат да седат стабилно, после да полазят около 3-4 месеца и да проходят на 12 месеца!!

Отосно усмивките, гукането и смеенето с глас. Моя Митко се смее с глас наистина, но пък не гука. Аз обаче ама въобще не съм притеснена - той да не е гугутка та да гука , дори не го уча и съм забранила и на майка да му гука (щото тя се опитва). Всяко дете си знае. Моята майка е интелигентна и доста образована жена, но е проговорила на три годинки!!! Това въобще не е определящо за развитието му. Знаеш че има хора които приказвата много (аз малко спадам към тази група) и такива, които са си мълчаливци. Е мълчаливците проговарят късно.

А бебето на една моя братовчедка до една година въобще не се и смееше. но той и сега си е все намръщен. Такъв си му е характера. Сега е на 5-6 годинки и си ходи намръщен поцял ден. Не мисля обаче че му има нещо на детето.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.11.04 14:09



мда - ами това упражнение за сядане аз също се притеснявам да го правим, все си мисля че е рано... ама тя е като костенурчица! Почва да се напъва да сяда като глистче! ужас! гъне се, пъне се, пъшка, протяга ръчички и щом се гепи за някой почва да се набира...... голям зор, ей! Чак вече избягвам да я слагам в наклонено положение, щото веднага се възползва от ситуацията. обаче пък и омръзва да лежи и другия вариант е вертикалното държане, което първо че ми откъсва ръцете, ако е за дълго и второ, не мога друго да свърша, то не може по цял ден да се държим. Е, напоследък я занимавам с разни играчки - все да проявява интерес към хващането на нещата и само й ги пъхам в ръцете да ги държи... а тя ги подмята от едната в другата ръчичка.
Ели също повече се смее, отколкото гука. Гука най-вече когато я кърмя, като си прави почивки, гледа ме в очите и ми гука. Или пък като отдавна никой не се е занимавал с нея и се надвеси някой над нея и тя цъффа с усмивката и гукането почва!
Много си обича таткото и като го види вечер, като се върне от работа се размазва и не отлепя поглед от него.... почвам да си мисля че моето постоянно присъствие почва да й омръзва.... и другите стават по-интересни... макар че и на мен ми се смее доста - особено когато е сита и доволна! .
Я да ви питам, ваксината ДТК нали се бие три пъти всеки месец... на нас ни я отложиха с 1 седмица, щото имахме сополи. Ама те сополите още си ги има, макар и по-малко... колко време може да се отлага ваксината?! Щото като знам една хрема колко бавно може да мине....
Почнах да й давам сок от ябълки, и съм доволна, защото нали ябълката съдържа много витамин С и въобще е един от най-полезните плодове. заради сополите миналата седмица й давах 5 пъти ампули по 2 мл витамин С. Та сега поне естествено да ги приема от сокчето де...



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано21.11.04 14:14



Добре де, отропеда каза да го правим това упражнение от 3ти месец! Детето лежи, хващаш го за ръчичките и го вдигаш до седнало положение. За Драганов говоря.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Just a Girl (минаващ)
Публикувано21.11.04 16:09



МАрти още не може да държи играчките - пъне се да ги хваща, ама не може :-( ама и затова ще дойде време :-)



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Just a Girl]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.11.04 21:47



ами може да държи хубаво само едни дрънкалки, дето са като тръбна гривна с топчета вътре, и някакво животно пластмасово. Тия са й удобни за хващане и определено са й интересни. И от едната ръка, ги праща в другата, а понякога и в устата.
По-големите неща не може да ги задържа.... това го прави буквално от 2-3 дни.

А Драганов верно каза упражнението да го правим от 3ти месец, ама дали да ги изправяме до вертикално седене не ми става ясно.... както и да е - правим го чат пат - то детето си го иска.... пък аз все си мисля за нейното гръбче да не се изкриви и т.н......



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор sema (african)
Публикувано22.11.04 07:34



И ние сме много активни с това "вдигане" от легнало положение. Ако мже ще стои само седнала или "права" - наистинае много мила гледка, ама и аз знам, че не бива да им даваме тази възможност до към 6-я месец. Ние днес ще опитваме пюренце. Със соковете нямаме много голям успех. Ама големи сладурани са тия наште лъвици!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано22.11.04 11:15



не
от 4тия каза



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано24.11.04 13:39



ей, срам - отишли сме чак на трета страница.
пиша само колкото да върнва темата ни напред иначе няма какво толкова да ви кажа
миналата седмица имахме болки в ушите та ходихме по доктори и сега чакам резултати от изследване на секрет от нослето - дано не са стафилококи, че ужас
говорих с един известен педиатър относно захранването и гледането на детето - той каза че има две системи - американската и европейската. Масово нашите педиатри карат по европейската. Предимствата на европейската - дава се на бебето да опитва и развива вкусовия си апарат ( а на него му харесва), малко или много води до ранно отбиване (преди навършване на годинка); и американската - по-малко алергий и по-дълго кърмене, но не развива толкова добре вкусовия апарат
Доктора ми препоръча да си избера една от двете системи и да я следвам стриктно, да не си правя експерименти
Аз както знаете съм избрала дългото противоалергично КЪРМЕНЕ и не давам нищо друго освен кърма. След прегледа при този доктор най-накрая и майка спря да ми тика сокчетата под носа и да бута чашата с водата на бебо в устата, така че съм много доволна. Благодарение на прегледа при този лекар, майка (която има алергия към праха) най-накрая се съгласи с моя начин на хранене!!!!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано24.11.04 14:36



Вече на никой не вярвам! Аман от мнения! Майка ми е кърмена до годинка и няколко месеца, но дали баба ми е следвала американската система на захранване се питам аз? Едно време децата са кърмени много дълго или поне по-голямата част от тях. Въпреки това са пили сокчета и са яли каши, и не са се отбивали. Вече съм много объркана, това поне със сигурност го знам. Но не съм крайна като тебе Нещо средно правя аз.
А ранното захранване води до хранителни алергии, а не до алергии към прах и лекарства.

Стискам палци да няма детето стафилококи, че е неприятна работа



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Duci]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано24.11.04 15:18



На моя приятелка, сина й е на 1г. и го кърми и досега! Само че си го храни естествено с пюрета и каши и всичко, но има кърма и му дава вместо мляко, нейната си кърма - по няколко пъти на ден. И не пречи... така че той не е отбит, но си папка и храница като за световно!? И има и алергии между другото.... към някои храни... иди че разбери сега... хем кърмен много, хем алергии......
бъркотевица......
аз също се обърках. Понятието отбиване значи минаване на изкуствено мляко, или продължаване на кърменето, но с включване и на храни?!?
Щото на мен ми се иска докато имам млекце да си давам.... но пък да давам и храници по някое време.
Майка ми ни е кърмила до 2-3 месеца само с кърма, после е почнала да включва и сокове и пюрета, но каза че с кърменето още доста е продължила - просто не е било основното нещо...

И още веднъж да ви питам - колко време може да мине между две биенета на ваксини - Дифтерит Тетанус Коклюш!?
Ели имаше сополи и заради това на 3тия месец не й биха втората ваксина.. вече е на 3.5м., още има някакви остатъчни сополки... Днес се обадих на педиатърката, да й кажа че Ели е почти направо без сополи, но тя изрично каза да не я водя докато не минат 4-6 дни със съвсем здрав нос - без никакви сополки......
Ами де да знам дали ще й минат скоро абсолютно напълно!?
Ами ако се възобновят?! заради тях не я извеждам на разходки - само вкъщи ми спи на отворени прозорци .... щото ме е страх в тоя студ да не ми се разсополиви пак!
Вие какво правите в тия студове?! И как си пазите децата здрави?!



Тема Re: Най-накрая!нови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано24.11.04 19:11



Ей, ужас! Видях, че има нещо ново по темата и не мога да я отворя- от 14 ч. Умрях от любопитство Цял ден ме изхвърля, но не се отказах
Аз давам на София сокчета мое производство с марличка и пюренце на Хип. От ябълки и круши й хареса повече, в сравнение с ябълки и морков!
А за разходките, излизаме, когато няма студен вятър. До сега не сме имали сополи, да чукам на глава! Но тя нали мойта е с претенции и не обича разходките, та сега е направо ангелче, много е добричка като не излизаме
Поздрави на всички августинчета!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор redhat (минаващ)
Публикувано24.11.04 19:29



Ние в този студ сме стриктно навън по 2 часа, преди беше също така но по 3 пъти на ден-всъщност целия ден! Сега също излизаме но по веднъж, като само мама се чувства попарена от този студ! Малката Цвета нито кашля, нито хрема има, само спи по-добре като е навън и продължава и като се приберем да си доспива-днес от 11 до 13 беше навън, проспа разходката и продължи съня до 14.30! Бяхме преди седмица на преглед, 6.350 и 58 см ми е момата, расте си дебеланкаА сокчетата не сме ги почнали още, но мисля да започна от другата седмица, като навърши 3 м. Вие какви сокове давате? Аз мисля да давам фреш от ябълка, като абълките са от село, гледани са както подобава-без торове и нитрати. Какво ще ме посъветвате? Аз като Били не съм фен на ранното захранване.
Иначе ние сме много приказливи и гръмогласни, гука и се смее и си говори някакви си нейни нещица, аз нали по цал ден си комуникирам с нея, пък и баща и не млъква.Смешното е, че вече показва характер и ми се кара-пищи като не и харесва нещо, но не е плач, а точно като интонация когато някой се кара.
Също когато някой повиши тон в къщи-защото си имаме такива разговори с мъжа ми-тя продължава да се кара на този, който е повишил глас. Изобщо, много разбира вече и усеща настроението ми моментално. Иначе спим по-добре вече, пропуска само едно хранене все още и слава богу, то е през ноща!

I feel good


Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор dalala ()
Публикувано24.11.04 22:08



А Вики също има сополи и даже доста често ми "хърка", ама мисля че това е нормално. Дори моята педиатърка вчера като бяхме за ваксина каза, че така било докъм 6ти месец и й биха ваксината. Незнам..... всъщност, някъде из клубовете бях чела, че е нормално кърмачетата да имат сополки.... Но щом така е преценила твоята педиатърка, значи така е най-добре. Не се притеснявай, щом така е решила тя, значи има време за ваксината.

А иначе Вики е вече 6360гр и 64см.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано24.11.04 23:12



Момичета здравейте...
Най-сетне можем и ние да се оъчетем, защото вчера бяхме на преглед.
Ми нашата госпожичка бая дундичка излезе... Тегло 6.900 кг, ръст 64 см...
Само на кърма е и й додавам предимно вечер адаптирано мляко. Не пие все още нито сокчета, нито каши, даже и вода...Явно кърмата я засища...
Ей, детето ми е много харно, заспива си вечер в 9.30 и сутрин се буди в 9.30. 12 часа сън. Май за това така шишкавее. Поне такова предположение изказа лекарката.
Това е от нас в кратце...





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: dalala]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано24.11.04 23:26



На Ели сополките преминават вече - също хърка и се разхождат нещо като храчки понякога в нея.... Но тя определено имаше хрема миналата седмица - направо си имаше много сополи и й се запушваше носа... вкъщи много народ беше болен... и явно сме й лепнали някое вирусче...
Мъжа ми днес отиде при педиатърката и тя му казала че може да се отлага до 8ми месец! Но на мен изрично ми каза да й оздравее хремата... Надявам се другата седмица вече да я водим на ваксина... иначе здраво си изглежда детето през цялото време - и е много весела и бъбрива!

Редхат! Вие ме разбихте с тия разходки! Браво на вас!!! Направо сте пример за подражание ... аз все не смея да я изведа... ама основно заради сополите де.... Преди си я извеждах редовно! Все се чудя и аз, кое е право и кое не е.... Аз давам на Ели сокче от ябълка само - изцедено през марля. ябълки от пазара, щото няма откъде да взема други. Сменям сортовете, да има разнообразие - изпива тя половин ябълка, а аз другата изяждам :). Велика сме комбина!

Сема, ама и вашата девойка голяма дундичка! Браво! как расте само! Дали има влияние добавката от адаптирано млекце?! По колко й додаваш? Нашта мадама е само на кърма... и понякога като се чудя й додавам замразена кърма... ама тя по-скоро не я иска... дали не й е омръзнала тая кърма вече?! хъм...





Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано24.11.04 23:57



Здравей!
Ако съдя по мойта дебеланка, не е от спането. Аз пък се чудех дали не е от това, че се храни нощем. Става си и хич не й пука, много се кефи като ни събуди, като светнем лампата се залива от смях, изсмуква шишето на един дъх- 180мл. и заспива като къпана. Само, че на мен към 3:30 ч. хич не ми е смешно А размерите й са като на твойта бебка, само че с един сантиметър по-късичка
Видях, че питаш за Аптамила, ако се притесняваш, купи Нутрилон или NAN- най-сигурно директно от магазина на NESTLE, там няма начин да е фалшив. Аз и двете съм опитала и съм много доволна.




Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: nikol78]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано25.11.04 00:19



Ама не е ли много 180 мл. Аз вечер, разбирай към 20.30 я кърмя и след това додавам с шишето скромните 120 мл. И така чак до сутринта 9-9.30. Пак я кърмя. След това към 12 на обяд пак кърмене и додаваме със шишето. Следващото папо е в 16-16.30 - кърма и шише. И последното след банята.
Да чукна на дърво от 2 месечна възраст сама се отказа от нощното будене, за което съм безкрайно щастлива..

Но иначе горката е тотално лишена от сокчета, кремчета, каши, дори и вода...

Виж сега за млякото. Ми, не знам Aptamil 1 ми каза лекарката. Нутрилона е на Nutricia. Млякото, което аз й давам и го няма в България се казва Almiron 1 и е пак на Nutricia. Да не би Нутрилона и Almiron 1 да е едно и също мляко, но с различно търговско име... ???
Хм, каза ми и за Nan, нооо някак си не много убедено. Не ми се мъкне мляко и без това ще бъда с много багаж, заради бебето.... Май на място ще реша, като си дойда живот и здраве...





Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: nikol78]  
Автор juna ()
Публикувано25.11.04 00:47



Ама наистина не е ли много това-180гр.Моята Маги колкото и кърма да и дам като се изцедя тя изяжда по 120гр на ядене през 3часа,понякога дори по 100гр.За повече дори не иска и да чуе,ама и аз вече не се притеснявам щом като наддава по кило на месец значи и е достатъчно.Притесниме само че от 2-3 дена не е акала(без да е пила сок,яла пюре и т.н) и въпреки че ми е ясно че не е ненормално тази вечер я изаках с малко сапунче,защото беше много кисела и неспокойна.Обаче се оказа ,че няма никакво запичане,а явно не е на кеф от друго нещо.Е,това е от нас.Лека нощ на всички!



Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано25.11.04 00:50



180 мл. изяжда само нощем и при раненето към обяд, иначе някъде по 120 мл. при другите хранения. Но е изцяло на адаптирано мляко.
А за NAN 1: доволна съм, с него се захрани, аз имах кърма за много кратко и още от съвсем мъничка започна с адаптираното. В повечето болници в София препоръчват именно NAN 1. Не е имала запек или други проблеми с него. Моя приятелка, която се страхува от фалшиви млека го купува от магазина в двора на завода на NESTLE. От месец насам започнах да ги редувам с Нутрилон, защото ми се стори, че нещо й омръзна NAN-а. Знам, че не е добре да се сменят, но педиатърката каза да опитам! От него единствената разлика е, че акото и е по-рядко Точното му име е Nutrilon premium -400 грама и е на Nutricia. Мисля, че е същото, виж

.




Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: nikol78]  
Автор juna ()
Публикувано25.11.04 00:54



Специално за NAN-а съм много резервирана.Имам чувството, че много надува бебетата това мляко.



Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: juna]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано25.11.04 01:18



Извинявай, подведох те! Това на картинката не е млякото, което използвам. По-бавно ми я заредии вече бях писалаНа нашето кутията е залена и пише не Pepti, а Premium.
А за количеството вече писах, че само 2 пъти на ден изпива по толкова, на другите хранения по по-малко, въпреки че на кутията пише за деца над 6 кг. по 180 мл., а София е 6.900 кг., даже сигурно вече е 7.000 кг.
За NAN-а, не знам дали ги напомпва, но и трите бебета са еднакви килограми, а вашите са на кърма, така че едва ли
Целувки на дебеланките, да са ни живи и здрави!



Тема как заспивате?нови [re: Collibri]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано25.11.04 13:59



Здравейте,
Благодаря ви че ме поуспокоихте около тревогите ми за "Говоренето". Имаме напредък от няколко дни-бебо е с по-богат речник и по-гръмогласен. Даже се смя на татко си с глас.
В последните дни имаме проблем със заспиването обаче. Аз пуснах и отделн атема де-да мога да видя мнението на повече майки минали по този път.
Бебо е на кърма. Расте с по около килограм на месец-значи се наяжда.Спи при мен. У дома е около 20 градуса.
От 4-5 вечери съм в стрес. Къпя го към8-9 и след това го кърмя и той заспива и след около час се събужда и започва игра, гукане и след това рев та до 12-1 часа. Не мога да го приспя. Дере се. Нося го. Люлея го. Храня го. Пея му. ......... абе всичко което се сетя. Таткото и той така.
Вече е почти на 3м и половина-до сега не съм имала проблеми никога. Нямам нито една безсънна нощ от както се е родил. Спокоен е . Денем спи-но понякога пак трудно заспива и се дере с полузаспали очи и почервенял.

Аз ли бъркам нещо???? Какво правите вие в такива случай???
Браво на всички августинчета-като чета всички си растат добре и на кг и на см. Захранени-незахранени-кърмени-некърмени-важното е да са здрави и да си растат.
А за разходките и ние излизаме-стига да не духа много силно-даже и при 2 градуса излизахме-за по 2 часа. до сега само 8-9 дни от както се е родил пропускаме и то защото вали или духа
Цунки на бебоците ви и весел ден



Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: nikol78]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано25.11.04 14:16



Верно, че пише Алмирон в скобите, но опаковката не е същата.Нашата е в картонена кутия и вътре има два пакета оъ по 450 гр. И е за кърмачета от 0-5 месеца. КАкто и да е. Ще купя или НАН или Фризолак.
Абе и на нашата кутия така пише, но ако й давам по толокова ще стане едно малко слонче.





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано25.11.04 14:19



Да зная, че води до хранителна алергия, но само човек с алергия (каквато и да е) може да оцени липсата й

Относно преди време и сега - зависи кое едно време имаш предвид?? Ако говориш за времето когато сме отглеждане ние - имам инфо и мога да ти обясня кой колко и защо толкова е кърмен. Ако говориш за още по-преди врме - когато са отглеждани нашите родители - също имам инфо

Бабите ни са следвали почти американската система, но още по-желязна - бебето се захранва едва тогава, когато само посегне на масата
Ние сме отглеждани с изкуствено мляко (или с разредено кисело) - повечето жени са отбивали рано децата поради приетата схема на захранване, малцина са майките които са кърмили, а те не са следвали точно схемата на педиатрите по ред причини. Т.е. не са замествали хранене до почти годинка.



пп
слава богу нямаме стафилококи
направо си отдъхнах, макар и да имаме проблеми с нослето
ще се лекуваме по друг начин



Тема как заспиватенови [re: Collibri]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано25.11.04 15:47



Здравейте,
пуснах тов аи по-нагоре ама зле съм го подредила-та сега се повтарям-за което се извинявам
Благодаря ви че ме поуспокоихте около тревогите ми за "Говоренето". Имаме напредък от няколко дни-бебо е с по-богат речник и по-гръмогласен. Даже се смя на татко си с глас.
В последните дни имаме проблем със заспиването обаче. Аз пуснах и отделн атема де-да мога да видя мнението на повече майки минали по този път.
Бебо е на кърма. Расте с по около килограм на месец-значи се наяжда.Спи при мен. У дома е около 20 градуса.
От 4-5 вечери съм в стрес. Къпя го към8-9 и след това го кърмя и той заспива и след около час се събужда и започва игра, гукане и след това рев та до 12-1 часа. Не мога да го приспя. Дере се. Нося го. Люлея го. Храня го. Пея му. ......... абе всичко което се сетя. Таткото и той така.
Вече е почти на 3м и половина-до сега не съм имала проблеми никога. Нямам нито една безсънна нощ от както се е родил. Спокоен е . Денем спи-но понякога пак трудно заспива и се дере с полузаспали очи и почервенял.

Аз ли бъркам нещо???? Какво правите вие в такива случай???
Браво на всички августинчета-като чета всички си растат добре и на кг и на см. Захранени-незахранени-кърмени-некърмени-важното е да са здрави и да си растат.
А за разходките и ние излизаме-стига да не духа много силно-даже и при 2 градуса излизахме-за по 2 часа. до сега само 8-9 дни от както се е родил пропускаме и то защото вали или духа
Цунки на бебоците ви и весел ден



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор beria (Мамчето на Берк)
Публикувано25.11.04 18:20



здравейте мами и бебишорчета,

ние се изгубихме в писането, но пък затова ви четем и ви се радваме. малкият ми "голям" Берк расте ли расте. Бяхме на консултация преди 2 седмици /почти на 4 месечна възраст/ и познайте какво..... за 1 месец единствено и само на кърма сме наддали с 1400 гр. и вече тежахме 7960 гр., а на ръст вече сме 66 см. Говорих с педиатърката, с мои приятелки лекари, изчетох сумати неща за захранването и от вчера започнахме с пюренце на ХИПП моркови и картофи. Никога не съм си и представяла, че Малечко Палечко ще облизва така интересно и вкусно лъжичката. От собствен опит да ви напиша преди да почна да му давам сокчета го запознах с бебешката му лъжичка и го оставях да си играе с нея. Сега изобщо не се муси като я види, а напротив дори се опитва да ми я вземе от ръцете. Относно терзанията ни, че ще се отбият и няма да може да ги кърмим – мисля, че подхождаме емоционално. В крайна сметка всичко е в нашите ръце, ще продължим да ги кърмим ако трябва до годинка, но няма да ги лишаваме от витамините, протеините, въглехидратите и всичко, което им е нужно, за да са енергични, палави и игриви. Поне аз така си мисля..... През последните 2 седмици всеки следобяд си пием 20 мг сокче от ябълка / с лъжичка/.
След последното кърмене в 20 или 21 часа си нанкаме до сутринта, долу-горе 9-10 часа и се будим в 5 или 6 часа /храним се и пак заспиваме до 8-9/.
Правите ли си речник на бебчето? Ние си имаме думички, с които си говорим и Берк много се радва когато мама и тати говорят с неговите думички – къх, аку, ей, кий, уки и се очертава любимата ни буквичка да е К. ;) Всеки ден си играем, правим масажчета, обърнахме се от гръбче по коремче преди 2 дни, в леглото се въртим като пумпалче. Но най-големото ни удоволствие напоследък и най-голям проблем за мен са малките вкусни и сочни палчета на ръчичките.

Oтносно тревогите ти Колибри, при Берк се получи следната ситуация: нослето му е запушено, има сополки, но не тече. Педиатърката го прегледа, преслуша, гледа му гърлото и му поставиха втората ДТК. Мъжът ми се усети да не е от сухия въздух в стаята /радиаторът е огромен, а стаята малка/. Сега купихме овлажнител на Чико и мисля, че така е по-добре. Проблемът е по-скоро когато детенцето не може да суче, защото не му е конфортно да диша с пълно носленце.

А и само накратко да ви споделя мнението си за прословутия Драганов......ужасена съм, нямам думи – да беше се записал на касетка със негативните си заучени съвети и да си я продава..... хиляди пъти съжалих, че отидох при него.


PS. Извинявайте, че стана толкова дълъг постинга. Усмихнати дни и нощи на всички вас.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: beria]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано25.11.04 18:37



И Петър много обича "К". А като е нервиран започва да издава един гърлен звук, все едно прави гаргара-"грр" и аз знам, че следва рев

Ние сме на консултация на 29ти, та тогава ще кажа колко е пораснал.

Защо си недоволна от Драганов, сподели





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: beria]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано25.11.04 22:58



Мамчета, следва нова тема, че тая се задръсти!



Тема Re: как заспиватенови [re: kote.kote]  
Автор sema (african)
Публикувано26.11.04 07:43



ДА не е гладен мъника? И аз чета, че някои бебешори изведнъж си променят стереотипа някъде окол тази крехка възраст. По колко грама изпивате преди да заспите вечер? И да ли пък не спите повечко преди нощния сън?



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: redhat]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано26.11.04 09:10



ха, и ние така - т.е. и моя младеж си има характер и се кара, когато му забавя яденето или не му обърна внимание веднага



Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: nikol78]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано26.11.04 09:16



От спането е. Моя младеж яде в 2, после в 4 или в 5 и после пак в 6 или 7!! И това всяка нощ (т.е. правим по около 9 хранения на ден, та понякога и повече)и на 3 месеца беше 5630!! Но той спи малко и докато е буден е все в движение. Докторката направо се чуди как качва почти по килограм на месец при това движение. Т.е. колкото повече спи, толкова по-малко енергия изразходва, толкова повече се трупа . Колкото по-малко спи - толкова повече изразходва.
А някои деца, като Елена например ядат точно толкова колкото са им нуждите и не трупат излишни килограми.
Така или иначи до към 7 месец всичките ще станат дундувци и после ще заслабнат. Той и моя тук от две седмици е направил едни гривни, да му се чуди човек



Тема Re: как заспиватенови [re: kote.kote]  
Автор Billy_wolf ()
Публикувано26.11.04 09:21



И ние сме така
Точно и ние сме на три и половина, но ние с майка ми решихме, че е от нослето. Не знам какво да те посъветвам защото и ние не сме решили проблема.
Ако намериш лек свиркай!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.