Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 08.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано25.11.04 00:50



180 мл. изяжда само нощем и при раненето към обяд, иначе някъде по 120 мл. при другите хранения. Но е изцяло на адаптирано мляко.
А за NAN 1: доволна съм, с него се захрани, аз имах кърма за много кратко и още от съвсем мъничка започна с адаптираното. В повечето болници в София препоръчват именно NAN 1. Не е имала запек или други проблеми с него. Моя приятелка, която се страхува от фалшиви млека го купува от магазина в двора на завода на NESTLE. От месец насам започнах да ги редувам с Нутрилон, защото ми се стори, че нещо й омръзна NAN-а. Знам, че не е добре да се сменят, но педиатърката каза да опитам! От него единствената разлика е, че акото и е по-рядко Точното му име е Nutrilon premium -400 грама и е на Nutricia. Мисля, че е същото, виж

.




Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: nikol78]  
Автор juna ()
Публикувано25.11.04 00:54



Специално за NAN-а съм много резервирана.Имам чувството, че много надува бебетата това мляко.



Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: juna]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано25.11.04 01:18



Извинявай, подведох те! Това на картинката не е млякото, което използвам. По-бавно ми я заредии вече бях писалаНа нашето кутията е залена и пише не Pepti, а Premium.
А за количеството вече писах, че само 2 пъти на ден изпива по толкова, на другите хранения по по-малко, въпреки че на кутията пише за деца над 6 кг. по 180 мл., а София е 6.900 кг., даже сигурно вече е 7.000 кг.
За NAN-а, не знам дали ги напомпва, но и трите бебета са еднакви килограми, а вашите са на кърма, така че едва ли
Целувки на дебеланките, да са ни живи и здрави!



Тема как заспивате?нови [re: Collibri]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано25.11.04 13:59



Здравейте,
Благодаря ви че ме поуспокоихте около тревогите ми за "Говоренето". Имаме напредък от няколко дни-бебо е с по-богат речник и по-гръмогласен. Даже се смя на татко си с глас.
В последните дни имаме проблем със заспиването обаче. Аз пуснах и отделн атема де-да мога да видя мнението на повече майки минали по този път.
Бебо е на кърма. Расте с по около килограм на месец-значи се наяжда.Спи при мен. У дома е около 20 градуса.
От 4-5 вечери съм в стрес. Къпя го към8-9 и след това го кърмя и той заспива и след около час се събужда и започва игра, гукане и след това рев та до 12-1 часа. Не мога да го приспя. Дере се. Нося го. Люлея го. Храня го. Пея му. ......... абе всичко което се сетя. Таткото и той така.
Вече е почти на 3м и половина-до сега не съм имала проблеми никога. Нямам нито една безсънна нощ от както се е родил. Спокоен е . Денем спи-но понякога пак трудно заспива и се дере с полузаспали очи и почервенял.

Аз ли бъркам нещо???? Какво правите вие в такива случай???
Браво на всички августинчета-като чета всички си растат добре и на кг и на см. Захранени-незахранени-кърмени-некърмени-важното е да са здрави и да си растат.
А за разходките и ние излизаме-стига да не духа много силно-даже и при 2 градуса излизахме-за по 2 часа. до сега само 8-9 дни от както се е родил пропускаме и то защото вали или духа
Цунки на бебоците ви и весел ден



Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: nikol78]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано25.11.04 14:16



Верно, че пише Алмирон в скобите, но опаковката не е същата.Нашата е в картонена кутия и вътре има два пакета оъ по 450 гр. И е за кърмачета от 0-5 месеца. КАкто и да е. Ще купя или НАН или Фризолак.
Абе и на нашата кутия така пише, но ако й давам по толокова ще стане едно малко слонче.





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано25.11.04 14:19



Да зная, че води до хранителна алергия, но само човек с алергия (каквато и да е) може да оцени липсата й

Относно преди време и сега - зависи кое едно време имаш предвид?? Ако говориш за времето когато сме отглеждане ние - имам инфо и мога да ти обясня кой колко и защо толкова е кърмен. Ако говориш за още по-преди врме - когато са отглеждани нашите родители - също имам инфо

Бабите ни са следвали почти американската система, но още по-желязна - бебето се захранва едва тогава, когато само посегне на масата
Ние сме отглеждани с изкуствено мляко (или с разредено кисело) - повечето жени са отбивали рано децата поради приетата схема на захранване, малцина са майките които са кърмили, а те не са следвали точно схемата на педиатрите по ред причини. Т.е. не са замествали хранене до почти годинка.



пп
слава богу нямаме стафилококи
направо си отдъхнах, макар и да имаме проблеми с нослето
ще се лекуваме по друг начин



Тема как заспиватенови [re: Collibri]  
Автор kote.kote (щастлива)
Публикувано25.11.04 15:47



Здравейте,
пуснах тов аи по-нагоре ама зле съм го подредила-та сега се повтарям-за което се извинявам
Благодаря ви че ме поуспокоихте около тревогите ми за "Говоренето". Имаме напредък от няколко дни-бебо е с по-богат речник и по-гръмогласен. Даже се смя на татко си с глас.
В последните дни имаме проблем със заспиването обаче. Аз пуснах и отделн атема де-да мога да видя мнението на повече майки минали по този път.
Бебо е на кърма. Расте с по около килограм на месец-значи се наяжда.Спи при мен. У дома е около 20 градуса.
От 4-5 вечери съм в стрес. Къпя го към8-9 и след това го кърмя и той заспива и след около час се събужда и започва игра, гукане и след това рев та до 12-1 часа. Не мога да го приспя. Дере се. Нося го. Люлея го. Храня го. Пея му. ......... абе всичко което се сетя. Таткото и той така.
Вече е почти на 3м и половина-до сега не съм имала проблеми никога. Нямам нито една безсънна нощ от както се е родил. Спокоен е . Денем спи-но понякога пак трудно заспива и се дере с полузаспали очи и почервенял.

Аз ли бъркам нещо???? Какво правите вие в такива случай???
Браво на всички августинчета-като чета всички си растат добре и на кг и на см. Захранени-незахранени-кърмени-некърмени-важното е да са здрави и да си растат.
А за разходките и ние излизаме-стига да не духа много силно-даже и при 2 градуса излизахме-за по 2 часа. до сега само 8-9 дни от както се е родил пропускаме и то защото вали или духа
Цунки на бебоците ви и весел ден



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор beria (Мамчето на Берк)
Публикувано25.11.04 18:20



здравейте мами и бебишорчета,

ние се изгубихме в писането, но пък затова ви четем и ви се радваме. малкият ми "голям" Берк расте ли расте. Бяхме на консултация преди 2 седмици /почти на 4 месечна възраст/ и познайте какво..... за 1 месец единствено и само на кърма сме наддали с 1400 гр. и вече тежахме 7960 гр., а на ръст вече сме 66 см. Говорих с педиатърката, с мои приятелки лекари, изчетох сумати неща за захранването и от вчера започнахме с пюренце на ХИПП моркови и картофи. Никога не съм си и представяла, че Малечко Палечко ще облизва така интересно и вкусно лъжичката. От собствен опит да ви напиша преди да почна да му давам сокчета го запознах с бебешката му лъжичка и го оставях да си играе с нея. Сега изобщо не се муси като я види, а напротив дори се опитва да ми я вземе от ръцете. Относно терзанията ни, че ще се отбият и няма да може да ги кърмим – мисля, че подхождаме емоционално. В крайна сметка всичко е в нашите ръце, ще продължим да ги кърмим ако трябва до годинка, но няма да ги лишаваме от витамините, протеините, въглехидратите и всичко, което им е нужно, за да са енергични, палави и игриви. Поне аз така си мисля..... През последните 2 седмици всеки следобяд си пием 20 мг сокче от ябълка / с лъжичка/.
След последното кърмене в 20 или 21 часа си нанкаме до сутринта, долу-горе 9-10 часа и се будим в 5 или 6 часа /храним се и пак заспиваме до 8-9/.
Правите ли си речник на бебчето? Ние си имаме думички, с които си говорим и Берк много се радва когато мама и тати говорят с неговите думички – къх, аку, ей, кий, уки и се очертава любимата ни буквичка да е К. ;) Всеки ден си играем, правим масажчета, обърнахме се от гръбче по коремче преди 2 дни, в леглото се въртим като пумпалче. Но най-големото ни удоволствие напоследък и най-голям проблем за мен са малките вкусни и сочни палчета на ръчичките.

Oтносно тревогите ти Колибри, при Берк се получи следната ситуация: нослето му е запушено, има сополки, но не тече. Педиатърката го прегледа, преслуша, гледа му гърлото и му поставиха втората ДТК. Мъжът ми се усети да не е от сухия въздух в стаята /радиаторът е огромен, а стаята малка/. Сега купихме овлажнител на Чико и мисля, че така е по-добре. Проблемът е по-скоро когато детенцето не може да суче, защото не му е конфортно да диша с пълно носленце.

А и само накратко да ви споделя мнението си за прословутия Драганов......ужасена съм, нямам думи – да беше се записал на касетка със негативните си заучени съвети и да си я продава..... хиляди пъти съжалих, че отидох при него.


PS. Извинявайте, че стана толкова дълъг постинга. Усмихнати дни и нощи на всички вас.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: beria]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано25.11.04 18:37



И Петър много обича "К". А като е нервиран започва да издава един гърлен звук, все едно прави гаргара-"грр" и аз знам, че следва рев

Ние сме на консултация на 29ти, та тогава ще кажа колко е пораснал.

Защо си недоволна от Драганов, сподели





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: beria]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано25.11.04 22:58



Мамчета, следва нова тема, че тая се задръсти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.