Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:25 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: kote.kote]  
Автор juna ()
Публикувано20.11.04 17:56



Здравей kote.kote защо наистина се притесняваш?Аз съм на 27г. и много,ама много рядко може да ме чуе някой да се смея с глас.Бебетата нали и те са хора-някои се разсмиват лесно други по-трудно(от сега гледат по-сериозно на живота).Маги и тя не ми се смее с глас, въпреки че усмивката и не слиза от личицето,а пък това гукане чак се чудя как не и омръзна-просто не спира и за минутка да си почини.И да смени малко репертуара с някой друг звук не се и опитва-ГУ ,та ГУ и толкоз.А с глас да се смее съм я чувала само два пъти, от които единия път беше на сън и то мноооого отдавна.И не се шашкай де- нали знаеш,че който се смее последен се смее най- добре.
Поздрави на всички и чао!



Тема Re: Снимки на Мартинови [re: Collibri]  
Автор Just a Girl (минаващ)
Публикувано20.11.04 18:37



Ели има страхотни очички-звездички :-)
Да сте живи и здрави :-)



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано20.11.04 22:24



Колибри, внимавай с това упражнение с повдигането до седнало положение. Аз се подведох от малкия, който е мн. подвижен и жилав и започнах да го правя от втория месец, но ортопеда каза "тц, чак след навършване на 4 месеца"!!! Той и Митко сам се надига и тогава (но само тогава) му подавам ръчичка така че успява абсолютно сам, без моя помощ да се надигне няколко см.
Бих те посъветвала да не избързваш. Всичките ще седнат, всички ще почнат да се обръщат и да ходят, но ако си много амбициозна и избързаш - може да го повредиш.
Аз поне спрях това упражнение - макар и младежа да си го иска. Доктора каза, че за всичко си има време и най-удачно е да седне на 6, на 8 да се научат да седат стабилно, после да полазят около 3-4 месеца и да проходят на 12 месеца!!

Отосно усмивките, гукането и смеенето с глас. Моя Митко се смее с глас наистина, но пък не гука. Аз обаче ама въобще не съм притеснена - той да не е гугутка та да гука , дори не го уча и съм забранила и на майка да му гука (щото тя се опитва). Всяко дете си знае. Моята майка е интелигентна и доста образована жена, но е проговорила на три годинки!!! Това въобще не е определящо за развитието му. Знаеш че има хора които приказвата много (аз малко спадам към тази група) и такива, които са си мълчаливци. Е мълчаливците проговарят късно.

А бебето на една моя братовчедка до една година въобще не се и смееше. но той и сега си е все намръщен. Такъв си му е характера. Сега е на 5-6 годинки и си ходи намръщен поцял ден. Не мисля обаче че му има нещо на детето.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.11.04 14:09



мда - ами това упражнение за сядане аз също се притеснявам да го правим, все си мисля че е рано... ама тя е като костенурчица! Почва да се напъва да сяда като глистче! ужас! гъне се, пъне се, пъшка, протяга ръчички и щом се гепи за някой почва да се набира...... голям зор, ей! Чак вече избягвам да я слагам в наклонено положение, щото веднага се възползва от ситуацията. обаче пък и омръзва да лежи и другия вариант е вертикалното държане, което първо че ми откъсва ръцете, ако е за дълго и второ, не мога друго да свърша, то не може по цял ден да се държим. Е, напоследък я занимавам с разни играчки - все да проявява интерес към хващането на нещата и само й ги пъхам в ръцете да ги държи... а тя ги подмята от едната в другата ръчичка.
Ели също повече се смее, отколкото гука. Гука най-вече когато я кърмя, като си прави почивки, гледа ме в очите и ми гука. Или пък като отдавна никой не се е занимавал с нея и се надвеси някой над нея и тя цъффа с усмивката и гукането почва!
Много си обича таткото и като го види вечер, като се върне от работа се размазва и не отлепя поглед от него.... почвам да си мисля че моето постоянно присъствие почва да й омръзва.... и другите стават по-интересни... макар че и на мен ми се смее доста - особено когато е сита и доволна! .
Я да ви питам, ваксината ДТК нали се бие три пъти всеки месец... на нас ни я отложиха с 1 седмица, щото имахме сополи. Ама те сополите още си ги има, макар и по-малко... колко време може да се отлага ваксината?! Щото като знам една хрема колко бавно може да мине....
Почнах да й давам сок от ябълки, и съм доволна, защото нали ябълката съдържа много витамин С и въобще е един от най-полезните плодове. заради сополите миналата седмица й давах 5 пъти ампули по 2 мл витамин С. Та сега поне естествено да ги приема от сокчето де...



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано21.11.04 14:14



Добре де, отропеда каза да го правим това упражнение от 3ти месец! Детето лежи, хващаш го за ръчичките и го вдигаш до седнало положение. За Драганов говоря.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Just a Girl (минаващ)
Публикувано21.11.04 16:09



МАрти още не може да държи играчките - пъне се да ги хваща, ама не може :-( ама и затова ще дойде време :-)



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Just a Girl]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано21.11.04 21:47



ами може да държи хубаво само едни дрънкалки, дето са като тръбна гривна с топчета вътре, и някакво животно пластмасово. Тия са й удобни за хващане и определено са й интересни. И от едната ръка, ги праща в другата, а понякога и в устата.
По-големите неща не може да ги задържа.... това го прави буквално от 2-3 дни.

А Драганов верно каза упражнението да го правим от 3ти месец, ама дали да ги изправяме до вертикално седене не ми става ясно.... както и да е - правим го чат пат - то детето си го иска.... пък аз все си мисля за нейното гръбче да не се изкриви и т.н......



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор sema (african)
Публикувано22.11.04 07:34



И ние сме много активни с това "вдигане" от легнало положение. Ако мже ще стои само седнала или "права" - наистинае много мила гледка, ама и аз знам, че не бива да им даваме тази възможност до към 6-я месец. Ние днес ще опитваме пюренце. Със соковете нямаме много голям успех. Ама големи сладурани са тия наште лъвици!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано22.11.04 11:15



не
от 4тия каза



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано24.11.04 13:39



ей, срам - отишли сме чак на трета страница.
пиша само колкото да върнва темата ни напред иначе няма какво толкова да ви кажа
миналата седмица имахме болки в ушите та ходихме по доктори и сега чакам резултати от изследване на секрет от нослето - дано не са стафилококи, че ужас
говорих с един известен педиатър относно захранването и гледането на детето - той каза че има две системи - американската и европейската. Масово нашите педиатри карат по европейската. Предимствата на европейската - дава се на бебето да опитва и развива вкусовия си апарат ( а на него му харесва), малко или много води до ранно отбиване (преди навършване на годинка); и американската - по-малко алергий и по-дълго кърмене, но не развива толкова добре вкусовия апарат
Доктора ми препоръча да си избера една от двете системи и да я следвам стриктно, да не си правя експерименти
Аз както знаете съм избрала дългото противоалергично КЪРМЕНЕ и не давам нищо друго освен кърма. След прегледа при този доктор най-накрая и майка спря да ми тика сокчетата под носа и да бута чашата с водата на бебо в устата, така че съм много доволна. Благодарение на прегледа при този лекар, майка (която има алергия към праха) най-накрая се съгласи с моя начин на хранене!!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.