Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Duci]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано08.11.04 10:22



Зависи как е замразена!
Ако е във фризер - може да изкара от 6 м. до година (така каза моята докторка).
Ако е в камера на хладилник - маха е 3 месеца, но на повечето места срещам 1 месец.
Като я размразиш (предполагам знаеш как) я опитай за всеки случай!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор vodolej4e (мама на Павел)
Публикувано08.11.04 13:00



Koлибри???!!!

Аз ли се обърках нещо или ти ме все още чакаш да раждам???

То мойто направо слонска бременност ще се заформи




Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: matiya]  
Автор dalala ()
Публикувано08.11.04 20:29



Не е чудно - моята красавица изкарва вечер до 5-6 часа без да спи. Накрая, като я изкъпем и заспи , спи по около 10 часа нощем, което естествено е добре дошло за всички



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: dalala]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано09.11.04 10:49



Ох, направо ви завиждам. Моя пакостник не стига че будува по цял ден, ами и се буди през три часа всяка нощ.
Току ме изненада някоя прекрасна нощ и спи 6 часа, като прави 7 часа пауза между храненията (това го направи веднъж през последните две седмици) и аз си помисля, че най-сетне ще почна да се наспивам и ето пак- последните две нощи въобще не е пропускал хранене

сметнах че едвам му се събират 10 часа сън в денонощието



Тема А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Billy_wolf]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано10.11.04 09:15



А Крис е болен и досега не са му сложили още нито една ваксина , само втората за хепатита и с нея си остана. Откриха му пиелонефрит и сега тичаме по изследвания и лекари. А при бременноста на майка му с намалена околоплодна течност е трябвало да го наблюдават за бъбреците още от раждането..Иначе е 60 см и 6 килограма и яде и бананова каша вече.Сега ще чакаме резултатите от изследванията ,за да каже лекарката какво може и какво не може да яде и с какво ще го лекуват.Също казаха ,че от запарващото действие на памперсите много често бебетата развивали уроинфекции и ни препоръчаха при първа възможност(щом се научи да ходи на гърне към 7-8 месеца) да спрем употребата на памперси.

Бог беше тук,но си тръгна рано!


Тема Re: А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Deluxe]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано10.11.04 11:03



Горкото дете!
Какво е пиелонефрит?
А това за памперсите е много гадно. Уж правят услуга на майките, но май ще се окаже лоша Скоро четох някъде по темите, че при момиченцата водели до уроинфекции, а при момченцата до стерилитет. За съжеление няма как още да се разбере,нали? Нашето поколение сме носили обикновени пелени.
Така че, ще го уча Пепи на гърне, та ако ще.... Хич не го разбирам това, че децата не били готови. Може би защото още не ми е дошло до главата, но как ние сме се учили още щом сме започвали да сядаме?!?



Тема Re: А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Duci]  
Автор Deluxe (Полудявам ли?)
Публикувано10.11.04 11:40



Пиелонефрита е бактериално възпаление на бъбреците,бактериите обитавали дебелото черво и по кръвния път и лимфата стигали и до бъбреците.Ако не се открие навреме и стане хроничен може да се стигне до хемодиализа или присаждане на бъбрек след години.

Бог беше тук,но си тръгна рано!


Тема Re: А Крис закъснява с ваксините....нови [re: Deluxe]  
Автор kali77 (mama)
Публикувано10.11.04 13:50



Здравейте и от мен най-сетне.
Развали ми се компютъра и монитора и трябваше да купуваме чисто нов направо полудях без интернет 2 седмици.
Иначе ние с малкия Ади сме много добре след 4 дни ставаме на 4 месеца. На 16 пък сме на консултация и тогава ще пиша повече. Ади е голям разбойник смее се на поразия и се закача с нас нонстоп особено с дядо си, с който са голяма партия. Вече пиеме сокчета от ябълки и моркови и мисля към края на четвъртия месец смятам да започнеме с пюренцата.
Малко коте надявам се малкия Криси да се оправи бързо хубаво е, че са хванали навреме проблема.
Ох искам много да се видиме пак августинките, но сега захладя и едва ли ще е възможно, но пък аз мисля че може да се съберем някъде например у нас някъде към 20 ноември? Аз живея в центъра до НДК. Какво ще кажете?
Хайде много целувки и поздрави на всички от нас малкия сладур Адри



Тема отчет и от наснови [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано10.11.04 16:14



вчера бяхме на консултация и се установи, че сме 61 см. и 5630
т.е. пораснали сме с 2 см. и 700 грама.

като умения - почти нищо ново, само дето за първи път се обърна съзнателно от корем по гръб - беше много смешен и за първи път се опита да си надига туловището от легнал по гръб към седнало положение, т.е. да си дигне главата и гърба - това беше малко страшничко .

иначе ние не гукаме, говорим с едни гърлени звуци
но и моя като реве все едно вика мамооо - мн. смешно
а една вечер, го масажирах и правихме упражнения по-дълго от обикновено и майка ми само опяваше до мен - "айде, айде" и изведнъж младежа се радрева с вик ааайййддддеее!! Направо щях да падна
не мога да си го обясня - може би подражават на звуците, който чуват около себе си. те нали за това и гукат (съответно моя не, защото аз не му гукам, а и не давам много на други да му гукат). Абе въобще много странни и интересни същества са тия бебоци.

Редхед беше права - моя младеж чак сега си откри гласа и спря да проплаква като аларма, сега пищи. Първа аларма - кратък писък, втора аларма - по- продължителен писък и ако никой не му обърне внимание, следва страшен рев. Нали са лъвчета и обичат да командерат

ние още не можем да хващаме, но почна да посяга. хваща нещата малко случайно и ги задържа за около 30 сек. но май въобще не разбира какво е хванал
само завивките си ги хваща хубаво и си се отвива и завива

ох тоя постинг стана май доста дълго хвалебствие на моя велик син , ама какво да се преви, прадполагам че и с вас е така
много са ни добри дечицата



Тема относно кърменето, сокчетата и витамините [re: Collibri]  
Автор Billy_wolf (нетърпелива)
Публикувано10.11.04 16:34



мислех да препиша една част от книгата ми за къремне, но нямам време затова ще преразакажа на кратко

последните изследвания сочат, че в кърмата има и желязо и витемин д и витамин К, които се е смятало че няма. така че спокойно може да се остави бебето само на кърма докато само не посегне към масата (над 6 месечна възраст)

а ранното захранване води до ранно отбиване.

така или иначе всяка майка взема сама решение кога да отбие бебто си. аз мисля живот и здраве, стига всичко да е наред да кърмя докато бебето само не реши да се отбие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.