Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:56 16.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Billy_wolf]  
Автор Duci (Angel)
Публикувано24.11.04 14:36



Вече на никой не вярвам! Аман от мнения! Майка ми е кърмена до годинка и няколко месеца, но дали баба ми е следвала американската система на захранване се питам аз? Едно време децата са кърмени много дълго или поне по-голямата част от тях. Въпреки това са пили сокчета и са яли каши, и не са се отбивали. Вече съм много объркана, това поне със сигурност го знам. Но не съм крайна като тебе Нещо средно правя аз.
А ранното захранване води до хранителни алергии, а не до алергии към прах и лекарства.

Стискам палци да няма детето стафилококи, че е неприятна работа



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Duci]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано24.11.04 15:18



На моя приятелка, сина й е на 1г. и го кърми и досега! Само че си го храни естествено с пюрета и каши и всичко, но има кърма и му дава вместо мляко, нейната си кърма - по няколко пъти на ден. И не пречи... така че той не е отбит, но си папка и храница като за световно!? И има и алергии между другото.... към някои храни... иди че разбери сега... хем кърмен много, хем алергии......
бъркотевица......
аз също се обърках. Понятието отбиване значи минаване на изкуствено мляко, или продължаване на кърменето, но с включване и на храни?!?
Щото на мен ми се иска докато имам млекце да си давам.... но пък да давам и храници по някое време.
Майка ми ни е кърмила до 2-3 месеца само с кърма, после е почнала да включва и сокове и пюрета, но каза че с кърменето още доста е продължила - просто не е било основното нещо...

И още веднъж да ви питам - колко време може да мине между две биенета на ваксини - Дифтерит Тетанус Коклюш!?
Ели имаше сополи и заради това на 3тия месец не й биха втората ваксина.. вече е на 3.5м., още има някакви остатъчни сополки... Днес се обадих на педиатърката, да й кажа че Ели е почти направо без сополи, но тя изрично каза да не я водя докато не минат 4-6 дни със съвсем здрав нос - без никакви сополки......
Ами де да знам дали ще й минат скоро абсолютно напълно!?
Ами ако се възобновят?! заради тях не я извеждам на разходки - само вкъщи ми спи на отворени прозорци .... щото ме е страх в тоя студ да не ми се разсополиви пак!
Вие какво правите в тия студове?! И как си пазите децата здрави?!



Тема Re: Най-накрая!нови [re: Collibri]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано24.11.04 19:11



Ей, ужас! Видях, че има нещо ново по темата и не мога да я отворя- от 14 ч. Умрях от любопитство Цял ден ме изхвърля, но не се отказах
Аз давам на София сокчета мое производство с марличка и пюренце на Хип. От ябълки и круши й хареса повече, в сравнение с ябълки и морков!
А за разходките, излизаме, когато няма студен вятър. До сега не сме имали сополи, да чукам на глава! Но тя нали мойта е с претенции и не обича разходките, та сега е направо ангелче, много е добричка като не излизаме
Поздрави на всички августинчета!



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор redhat (минаващ)
Публикувано24.11.04 19:29



Ние в този студ сме стриктно навън по 2 часа, преди беше също така но по 3 пъти на ден-всъщност целия ден! Сега също излизаме но по веднъж, като само мама се чувства попарена от този студ! Малката Цвета нито кашля, нито хрема има, само спи по-добре като е навън и продължава и като се приберем да си доспива-днес от 11 до 13 беше навън, проспа разходката и продължи съня до 14.30! Бяхме преди седмица на преглед, 6.350 и 58 см ми е момата, расте си дебеланкаА сокчетата не сме ги почнали още, но мисля да започна от другата седмица, като навърши 3 м. Вие какви сокове давате? Аз мисля да давам фреш от ябълка, като абълките са от село, гледани са както подобава-без торове и нитрати. Какво ще ме посъветвате? Аз като Били не съм фен на ранното захранване.
Иначе ние сме много приказливи и гръмогласни, гука и се смее и си говори някакви си нейни нещица, аз нали по цал ден си комуникирам с нея, пък и баща и не млъква.Смешното е, че вече показва характер и ми се кара-пищи като не и харесва нещо, но не е плач, а точно като интонация когато някой се кара.
Също когато някой повиши тон в къщи-защото си имаме такива разговори с мъжа ми-тя продължава да се кара на този, който е повишил глас. Изобщо, много разбира вече и усеща настроението ми моментално. Иначе спим по-добре вече, пропуска само едно хранене все още и слава богу, то е през ноща!

I feel good


Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор dalala ()
Публикувано24.11.04 22:08



А Вики също има сополи и даже доста често ми "хърка", ама мисля че това е нормално. Дори моята педиатърка вчера като бяхме за ваксина каза, че така било докъм 6ти месец и й биха ваксината. Незнам..... всъщност, някъде из клубовете бях чела, че е нормално кърмачетата да имат сополки.... Но щом така е преценила твоята педиатърка, значи така е най-добре. Не се притеснявай, щом така е решила тя, значи има време за ваксината.

А иначе Вики е вече 6360гр и 64см.



Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: Collibri]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано24.11.04 23:12



Момичета здравейте...
Най-сетне можем и ние да се оъчетем, защото вчера бяхме на преглед.
Ми нашата госпожичка бая дундичка излезе... Тегло 6.900 кг, ръст 64 см...
Само на кърма е и й додавам предимно вечер адаптирано мляко. Не пие все още нито сокчета, нито каши, даже и вода...Явно кърмата я засища...
Ей, детето ми е много харно, заспива си вечер в 9.30 и сутрин се буди в 9.30. 12 часа сън. Май за това така шишкавее. Поне такова предположение изказа лекарката.
Това е от нас в кратце...





Тема Re: АВГУСТИНЧЕТАТА на 3 месеца!!!нови [re: dalala]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано24.11.04 23:26



На Ели сополките преминават вече - също хърка и се разхождат нещо като храчки понякога в нея.... Но тя определено имаше хрема миналата седмица - направо си имаше много сополи и й се запушваше носа... вкъщи много народ беше болен... и явно сме й лепнали някое вирусче...
Мъжа ми днес отиде при педиатърката и тя му казала че може да се отлага до 8ми месец! Но на мен изрично ми каза да й оздравее хремата... Надявам се другата седмица вече да я водим на ваксина... иначе здраво си изглежда детето през цялото време - и е много весела и бъбрива!

Редхат! Вие ме разбихте с тия разходки! Браво на вас!!! Направо сте пример за подражание ... аз все не смея да я изведа... ама основно заради сополите де.... Преди си я извеждах редовно! Все се чудя и аз, кое е право и кое не е.... Аз давам на Ели сокче от ябълка само - изцедено през марля. ябълки от пазара, щото няма откъде да взема други. Сменям сортовете, да има разнообразие - изпива тя половин ябълка, а аз другата изяждам :). Велика сме комбина!

Сема, ама и вашата девойка голяма дундичка! Браво! как расте само! Дали има влияние добавката от адаптирано млекце?! По колко й додаваш? Нашта мадама е само на кърма... и понякога като се чудя й додавам замразена кърма... ама тя по-скоро не я иска... дали не й е омръзнала тая кърма вече?! хъм...





Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: Aйeз Ceдaй]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано24.11.04 23:57



Здравей!
Ако съдя по мойта дебеланка, не е от спането. Аз пък се чудех дали не е от това, че се храни нощем. Става си и хич не й пука, много се кефи като ни събуди, като светнем лампата се залива от смях, изсмуква шишето на един дъх- 180мл. и заспива като къпана. Само, че на мен към 3:30 ч. хич не ми е смешно А размерите й са като на твойта бебка, само че с един сантиметър по-късичка
Видях, че питаш за Аптамила, ако се притесняваш, купи Нутрилон или NAN- най-сигурно директно от магазина на NESTLE, там няма начин да е фалшив. Аз и двете съм опитала и съм много доволна.




Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: nikol78]  
Автор Aйeз Ceдaй ((бойна))
Публикувано25.11.04 00:19



Ама не е ли много 180 мл. Аз вечер, разбирай към 20.30 я кърмя и след това додавам с шишето скромните 120 мл. И така чак до сутринта 9-9.30. Пак я кърмя. След това към 12 на обяд пак кърмене и додаваме със шишето. Следващото папо е в 16-16.30 - кърма и шише. И последното след банята.
Да чукна на дърво от 2 месечна възраст сама се отказа от нощното будене, за което съм безкрайно щастлива..

Но иначе горката е тотално лишена от сокчета, кремчета, каши, дори и вода...

Виж сега за млякото. Ми, не знам Aptamil 1 ми каза лекарката. Нутрилона е на Nutricia. Млякото, което аз й давам и го няма в България се казва Almiron 1 и е пак на Nutricia. Да не би Нутрилона и Almiron 1 да е едно и също мляко, но с различно търговско име... ???
Хм, каза ми и за Nan, нооо някак си не много убедено. Не ми се мъкне мляко и без това ще бъда с много багаж, заради бебето.... Май на място ще реша, като си дойда живот и здраве...





Тема Re: Aйeз Ceдaйнови [re: nikol78]  
Автор juna ()
Публикувано25.11.04 00:47



Ама наистина не е ли много това-180гр.Моята Маги колкото и кърма да и дам като се изцедя тя изяжда по 120гр на ядене през 3часа,понякога дори по 100гр.За повече дори не иска и да чуе,ама и аз вече не се притеснявам щом като наддава по кило на месец значи и е достатъчно.Притесниме само че от 2-3 дена не е акала(без да е пила сок,яла пюре и т.н) и въпреки че ми е ясно че не е ненормално тази вечер я изаках с малко сапунче,защото беше много кисела и неспокойна.Обаче се оказа ,че няма никакво запичане,а явно не е на кеф от друго нещо.Е,това е от нас.Лека нощ на всички!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.