Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:11 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Още за списъканови [re: tinkerbell]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано07.10.04 21:46



Мда, меко казано се чувствам шизоидно, точно както си го описала. Мен също ме убива непрестанния стремеж да слея в едно двете си роли - да дундуркам бебче, пеейки до припадък за мечета и зайчета, сетне да отпочна стегнат бизнесразговор, пропит с деловитост, а насреща ми да се звери мивката, пълна догоре с мазна посуда... Да бъда едновременно добра майка, секси съпруга, предана приятелка и ефективен кадър, да е чиста къщата ми и пълен джоба ми. И на всичкото отгоре, тъкмо в момент като този, изискващ пълните ми воля и концентрация, да страдам от старческа деменция

Аз и затова се тровя - все си повтарям, че ако си бях "предишната", щях много по-лесно да се справя с настоящата ситуация. Ако не усещах тялото и психиката си като взети назаем от друг, щях безпроблемно да приложа новите си задължения към вече отработената схема :))) И се опитвам сякаш насила да вляза в час, затормозявайки се още повече.
Дразня се, че тогава, когато ми трябват старите гъвкавост и бързина на мисълта, главата ми е пълна все едно със захарен памук и че тогава, когато са ми нужни старите жизнерадост и словоохотливост, изпитвам безмерна апатия.
И не на последно място, как да преживея факта, че за първи път в живота си не мога да възпроизведа и най-елементарното текстче поне до третия ред?! Та има ли детска песничка от два реда...

Но колко хубаво е, че успяхме да споделим тез безрадостни мисли! Друго си е тъй, като има и други...



Тема Същата параноянови [re: Zenda]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано08.10.04 09:29



ме преследва и мен
Постоянно си предствям как бойлера избухва А цял живот съм на бойлер!
Как нещо ужасно се случва като шофирам или се возя и т.н.
В резултат почти вече не шофирм,а трябва сега да си купя кола(обстоятелствата го налагат) и изобщо не искам да си купувам
Ако преди 2 години някой ми кажеше: Дай да ти купя кола,или имах възможност аз да си купя....еееееххххх....
Ама сега умирам от страх от толкова елементарно нещо
Дано се променим!



Тема Re: Същата параноянови [re: kalli]  
Автор Zenda (na Ancheto)
Публикувано08.10.04 10:34



Мммда. Ние нашия бойлер го сменихме, защото имаше реално такава опасност, и сега за него не се притеснявам. Притеснявам се обаче да не избухне бойлерът на съседите отдолу
Дълго време си представях как Анна събаря библиотечка върху себе си. Изюрках де когото намерих (мъжът ми хич го няма за тази работа) и сега библиотечките са застопорени с дюбели за стената. Представях си как надига шише с белина да кажем (разказваха ми такъв случай) и търчах до Мосю Бриколаж да купя плоскост, която сложих в коридора над вратата. Сега всички опасни шишета са толкова високо, че и аз не мога да ги стигна без стол. Тъй че има известна полза от страха - не че пак не стават инциденти!
Беше се ранила със СОЛЕТА така, че се чувствах длъжна да обяснявам, че не я бия! Просто не си улучила устата и си я забила под окото. Един път пък се спъна и на ръба на ниска пейка (метална ) уж на детска площадка си раздра бузата и три седмици ходеше подута и синя. Ама да де, не мога да й давам само млечна каша и да не я пускам да тича!



Тема Re: Само аз ли се промених така?!нови [re: crazy_chick]  
Автор bez_men (mama na Iskren)
Публикувано08.10.04 11:45



Още едно попълнеие в клуба... Имам чувството че откачам тотално! Станала съм ужасно зла .. плаша се! Вчера вдигнах страшен скандал в градината, и то не на кой да е а на директорката.. Избълвах цялото си недоволство... обвинявах .. ужас! Не че повечето неща не ги мисля и когато не съм ефектирана ...Май прекалих .. ама какво да направя, като съм ужасно чувствителна на тема "моето дете"!!! Предсои ми да започна работа... а в градината детето ми постоянно се разболява.. и полудявам !!!!
Приятелите ми ме обвиняват че се престаравам в грижите си ... ох незнам на какво се дължи ?! Едва ли на раждането... беше преди 3 години ... Май ще трябва да си резервиран стая на "4-ти километър" ! :)
Пуша по н-броя цигари, пия 100 кафета на ден ...
А и още нещо, забелязвам че около празници хич не ми е празнично и весело а се скапвам още повече ... УЖАС ...
Спирам че ...



Тема Re: Само аз ли се промених така?!нови [re: bez_men]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано08.10.04 12:40



След раждането ме гонеха големи страхове, ставах нощем и слушах дали бебка диша. После започнах да изпитвам ужас да карам кола (сега престанах, нали сьм пак бременна и не смея да возя две деца). Та по този повод от градчето (почти селце) никьде не излизам. Иначе имахме идея да карам мьжа ми до работа и да вземам колата за през деня. Да ама така и не стана, не мога да се накарам да се кача на колата.
Винаги сьм имала страх от кучета, сега направо имам фобия. акто видя голямо куче от км-заобикалям. Да не говорим че скоро ни нападна мен и Валето едно сьседско куче и стопанката едва го успокои, та само това ми липсваше.
Сега в 6 месец изпитвам ужас и да се погледна в огледалото да не се стряскам колко сьм дебела.
Слава богу от пьрвата бременност не пия, не пуша и пия едно кафе на ден, та поне сьм горе долу спокойна, ама тази история с шофирането силно ме притеснява, не знам как да се накарам да се кача на колата.
А тук без кола си с вьрзани рьце, всичко е направено и сьбразено с това да си моторизиран.......



Тема Re: Още за списъканови [re: crazy_chick]  
Автор jiven ()
Публикувано08.10.04 13:08



уф, хубав постинг, тъжен факт
няма да се присъединявам към вас, че ще се повторя
само да попитам: забравяте ли факти, свързани със специалността ви, които сте знаели преди? а думите на чужд език, които сте забравили, успявате ли лесно да възстановите?



Тема Като почнахте за параноите....нови [re: Zenda]  
Автор MM (za mama)
Публикувано08.10.04 13:23



да си кажа и аз мойте:
- откакто Анна е на ясла обикновено я води татко й сутрин, а аз я взимам. Но един път седмично, аз я водя и особено в началото (то и сега се случва), като я оставех и подкарах към работа е имало моменти в които поглеждам празното столче на задната седалка и за момент ме обхваща първо пълна амнезия ' Боже къде е Анна!!' последвана от паника 'Забравих детето вкъщи/навън/пред яслата и т.н. докато се сетя че съм я оставила в яслата. Е, това трае за части от секундата, но в такива моменти пулса ми сигурно скача на 200!...или пък спира съвсем
- май свикнах вече да е на ясла и не си представям ужасии за това какво може да й се случи там и слава богу защото иначе денят ми щеше да се превърне в кошмар.
- въпреки че вече е голяма, все още има моменти в които скачам нощем и отивам да я проверявам дали диша. Или дали не се е завила презглава с одялото и да се е задушила. Е, тя обикновено го е изритала на земята. Но веднъж си спомням беше паднала от леглото и тъй като то е ниско е продължила да си спи на земята и беше се скрила някак си в ъгъла на стаята и се сляла с разните си меки играчки. А аз отивайки да я проверя, в тъмното и полуспейки не я видях в първия момент и нададох писък който събуди мъжът ми но слава богу не я събуди нея. След това веднага я видях, но за тези две-три секунди имах чуството че ще ми се пръсне сърцето от страх и паника.

А на мъжът ми също не му липсва параноята. Той по принцип има леко сомнамбулски наклонности и преди да се роди Анна понякога скачаше насън и питаше дали сме заключили предната и задната врата, дали не съм видяла някой под прозореца и т.н. ПОсле не си спомня за това. След като се роди Анна, тези неща зачестиха и сега се буди (т.е. не е буден де, но изглежда така) и пита къде е Анна, какво прави, дали е в безопасност и разни такива.....
- Направихме си и освен осигуровката за живот и специална за Анна в случай че нещо се случи на един или двамата от нас. Все се готвим и завещание да си направим, но още не сме се организирали.
- Когато бяхме в Канада миналия месец, искахме и двамата да отидем на обиколка с лодка да гледаме китове. Идеята беше да отидем или с малка лодка (на която не взимат деца) или на голяма на която да дойде и Анна. Но решихме че ще се отегчи на голямата, а и на нея ни казаха че също доста клати. Мислехме си да я оставим на бейбиситър в хотела, но после на мен изведнъж ми дойде в акъла идеята как лодката потъва и двамата се удавяме а Анна остава на острова сама с бейбиситъра и докато те съобщят на брат ми чак във Ванкувър....абе с най-черни краски. Е, аз се оказах бременна по време на почивката и без това, така че нямах никакво желание да се клатушкам 3 часа в малко корабче в Тихия Океан за да видя гърба (и евентуално опашката) на някой кит. Така че накрая само тати отиде и после гледахме кадрите (най-вече вода, вода, вода и минимални части или струйка вода от някой кит) на безопасност на сушата.

Анна 07/09/2002



Тема Re: Само аз ли се промених така?!нови [re: Pyжa72]  
Автор MM (za mama)
Публикувано08.10.04 13:44



Странно, може би шофирането при мен е едно от малкото неща които изобщо не се повлияха от бременността, раждането и следродилния период. Може би защото просто нямаше да има как иначе да върша каквото и да било, най-малкото да ходя на работа. (не че това е толкова лош вариант де ;-))) И ние където живеем, въпреки че има градски транспорт, сме в покрайнините на града и с кола е най-лесно. А и на работа ходя с кола, дори ако взема влака, трябва да се закарам до гарата така или иначе, а сега вече не взимам дори и влака защото не може да се разчита на него и само се изнервям. Единствено ме притеснява това, че съм зверски уморена, най-вече сутрин когато отивам на работа, а това все пак е доста опасно за шофирането. Ама какво да се прави - пускам си да ми духа студен въздух в лицето, щипя се, бия си шамари или пея с радиото. На няколко пъти ми се случва да си изпусна изхода на магистралата, явно когато включвам на автопилот, но наскоро не ми се е случвало слава богу. Май през лятото е по-лесно, сега като започне да намалява деня не ми се мисли - отивам по тъмно на работа, а като се прибирам пак е тъмно.....

Но пък съм станала определено по-нервен пътник - само правя забележки на мъжът ми и драматизирам - ама и той понякога е за бой, въпреки че не може да се сравнява с баща ми (от чието каране и мъжът ми изпитва ужас). Когато отидем в България и се наложи да ни вози баща ни и двамата се вкопчваме в седалките.....

Иначе, защо не караш с мъжът ти първоначално, ако те е страх сама - така постепенно ще се отпуснеш пак. Защото аз ако не карах след като се роди Анна, щеше да ни е много скучно ежедневието, е все щях да намеря накакво разрешение, но много от нещата които правех нямаше да можем да гиправим без колата. А с две деца е още по-трудно, особено ако сте на такова място както описваш. Дано премине това.

Анна 07/09/2002



Тема Re: Още за списъканови [re: jiven]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано08.10.04 18:55



Забравям всичко! Забравям вещи, дати, думи, всич-ко!!!
Но ако трябва да сме честни, при повечето стари знания и умения няма пълна амнезия, ами просто процесинга е значително по-бавен... :)))

Не знам дали някога ще бъда отново с акъла си, ама поне ще се боря до последно!



Тема Re: Още за списъканови [re: tinkerbell]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано10.10.04 03:32



Много ми хареса и до голяма степен се покрива с моето усещане. Само дето не съм съгласна, че не ни бива за мулти-таскинг, бива ни и още как! По-скоро тасковете ства невъпбразимо повече, а за мен най-големият проблем е смяната на приоритетите. Определено ми понася трудно да съм последната дупка на кавала, т.е времето "за мен си" да идва след 12 вечерта...
Това ми е основният проблем, от там недоспиване, водещо до проблеми с концентрацията, метаболизма и всичко останало...
И аз вярвам, че нещата ще се оправят с времето някъде по средата. Безумно оптимистично е да очакваме да станем "като преди", а е и ненужно, защото промяната си е голяма както и да го гледаме. Сигурно това е порастването в нашият случай. Макар, че вече минах 30-те съм далече от онзи стил на жените селд 30




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.