Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Лечебни каши без мляко  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.09.04 15:39



Да знаете дали има лечебна каша против повръщане или диария без мляко? От 3 дни Бори непрекъснато повръща и е с ужасно разстройство. Едвам удържам фронта да не влезем в болница/имаме си даже направление/. Понеже не яде абсолютно нищо. Кара само на чай от джоджен и глюкоза. Трябва ми безмлечна лечебна каша, защото Бо е и с алергия към кравето мляко.
Благодаря!


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано16.09.04 15:52



Чета не се притеснявай Тоши го прекара тоя вирус още по средата на лятото не казвам че е застрахован но пък поне мога да ти кажа какво съм му давала.
Значи той имаше разстройство, повръщаше и вдигаше и температура
за разстройството му изписаха 3 ентерола на ден давахме му ги към 10 сутринта, към 14-15 часа след обяд и преди лягане, лошото беше че той повръщаше и на практика повръщаше лекарството
за повръщането му изписаха натриев цитрат 1 ампулка се разделя на два пъти през деня, и 1 ампулка витамин С също му даваш на два пъти през деня,
а освен натриев цитрат може да му даваш и изгазиран спрайт или севън ъп, но изгазирани че все пак си е малък, може и фанта това лекаря ми го каза и аптекарката го потвърди - тези газираните напитки ги препоръчват защото и те съдържат натриев цитрат и той всъщност подтиска повръщането,
а лечебните каши аз му бях взела лечебната хумана но тя е с мляко, значи на вас ви препоръчвам на нестле оризовата каша тя е безмлечна аз и нея бях взела и на практика тя му подейства по добрре от колкото другата, защото другата имаше аромат на банан и това не му харесваше. Това нещо при нас продължи 6 дена всъщност на 6 тия за почна да се оправя
Доколкото знам тоя вирус пак върлува защото и на моята приятелка детето е със същия проблем вече 5 ден, повръща и разстройство

Оризова каша на нестле
тя е като лепило аз хич не я харесвам но нали е лечебна все пак



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Grami ()
Публикувано16.09.04 15:55



Чета, много съжалявам......ужасно е...... незнам за кашата, но знам че на морето тая година само за 1 нощ и малко , Малката я сложиха на система. Това 3 дни ми звучи много време.

Хич не искам да давам акъл, ама не чакай много време..... системата ги приспива и ги храни и лекува. ефекта е поразителен......

А пак от това море разбрах , че от глюкоза през устата няма никакъв ефект, това го каза педиатърка от инфекциозна болница в Бургас.

Стискам палци и от сърце желая тоя бонбон най-накрая да се оправи



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано16.09.04 15:56



АА да забравих да ти кажа аз давах на тоши като не щеше да пие вода 1 лъжичка лимонов сок във водата за да придаде вкус защото той и вода не искаше да пие
Кашата в началото му я правех с консистенцията на мляко доктора каза да се дава на малки порциики през 5-10 минути, защото като хапне по голямо количество и то го кара да повръща, и водата дори му я давахме по 3-4 лъжички през 5-10 минутки понеже стомахчето е силно раздразнено
Правех му и шише вода със сол и вода със зъхар някой доктори го отричат на мен аншия ми каза да му давам и аптекаркат асъщо зада се уравновесява баланса в организма, защото преди е имало такива прахчета, но вече не се внасят поне в тази аптека нямаше



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор ROSl ()
Публикувано16.09.04 16:15



И вас ли ви пипна тоя гаден вирус. Ние го изкарахме преди месец . Започна сутринта с повръщане(много яко), след обяд започна диарията а на другия ден вдигнахме Т. То нащо беше за 2 дни ама страшно си беше. Нашата докторка ни изписа глюкоза+физ. разтвор против обезводняване (по 1ч.л. на 10мин) и лечебната храна на Милупа-тя ни помогна . По принцип на кутията си пише че е против диария, но не обърнах внимание дали е подходяща за алергични деца
Дано да се оправите скоро!


Живко-18.09.03

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: ROSl]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.09.04 16:30



Имам няколко ампули с физиологичен разтвор. Да му дам от тях ли да пие? Давам му натриев цитрат почти непрекъснато. Той не иска нищо друго нито за ядене нито за пиене освен глюкоза. Не го мъча, защото повръща всичко и ме е страх да не се обезводни.
Изписаха ни Сума/е/тролим сироп. Бил нещо като Бисептол. Това ние единственото по-сериозно лечение.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляко [re: Чeтa]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано16.09.04 16:47



Милите вие! Стискам палци бързо да се преборите!

Има едни прахчета, подходящи за случай - "Рехидрин". В аптеката ще ти кажат как се дава на малко дете.

Блевит на Ордеса имат диетични каши. Друг е въпросът къде можеш да ги намериш бързо. Тук не мога да ти помогна .

Ето

има продробности за продуктите им. Само кликни на българското знаме. Мисля, че Занасек е твоя продукт.

Целуни измъчения юнак от мен!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тема Re: Лечебни каши без мляко [re: Cпacka]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано16.09.04 16:53



Да точно рехидрин ни бяха изписали и на нас обаче казаха че вече не се внася доколкото знам и затова препоръчват вода със сол и захар, или пък физиологичен разтвор



Тема Re: Лечебни каши без мляко [re: Чeтa]  
Автор Rampelina (мама на Валерий)
Публикувано16.09.04 16:55



Има на Слънчо - пшенична, но е доста гадна. На Нестле оризовата е по-хубава. На Хумана има ябълкова каша, която си е много вкусна и аз съм я купувала дори ако сме 'без проблеми'.



Тема Re: Лечебни каши без мляко [re: Cпacka]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.09.04 17:00



Рехидрин няма по аптеките. Кашите на Блевит едно време ги повръщаше и не смея да рискувам.
Благодаря за включването!


Teзи които не умеят, критикуват


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.