Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:38 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано19.09.04 17:15



Пожелавам ти фризопеп-ът да е за последно и да забравим вече що е то ЗК и как да се преборим с нея!



Тема Зиртек-анови [re: Teди]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано20.09.04 05:13



За децата мисля, че само на капки се дава. 3-4 на ден ще е добре като за Бо, но нека ти го каже Мустаков все пак.

Дано е съвсем добре детенцето вече и обривите да са преминали.

Много ви мисля тези дни, много ви се събра



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Grami ()
Публикувано20.09.04 09:16



Браво много много се радвам.....

Бързо излекуване



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано20.09.04 10:20



Много се радвам, че се оправя момчето. Ужасни са тези вируси. Стела вчера до вечерта беше супер жизнена и весела, а от 23 до 1 ч. през нощта повърна обилно шест пъти, накрая вече само стомашен сок изкарваше. Джипито изписа споменатия вече вомитусхил и след втората свещичка повече не е повръщала. Днес каза да й слагам преди всяко хранене да подтиска гаденето. Няма разстройство засега, но днес ще бъдем само на мляко. Забравих да я питам за лечебна каша - може би се предписва само при разстройство. Иначе вчера като се зачетох по книгите, пише за Алфаре-то - лечебна каша за деца с алергия към белтъка, но не знам дали я има по аптеките.
Обаче ми е много трудно да й давам течности. През нощта изпи едва 40 мл. чай от шипка. Моля те кажи ми как се прави чая от джоджен, за да пробвам и с това (джипито каза, че мога да й давам, както и от дренки, ако има на пазара).
Благодаря и поздрави!



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: queenmabb]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано20.09.04 10:58



Занчи, чая от джоджен го правиш както всеки друг чай. Завираш вода, слагаш джоджена да се позапари няколко минутки, подслаждаш колкото искаш и даваш да пие. На 200мл. вода слагаш 1 супена лужица листенца. Може и сух, може и пресен/пресен май е по-добре/. Запичат много добре и сок от боровинки, но сварен. Във вода слагаш боровинките да порврат малко, пак захарччица ако не са много сладки и даваш да пие.
Лечебната каша по принцип е за разстройство, но ако повръща май пак е добре да се дава.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано20.09.04 16:22



Благодаря. Вече сме и с разтройство. Купих и аз Хуманата, какво да правя. Алфаре не са го и чували около нас. Малко се колебаех дали да не взема Блевит ориз и моркови - видях днес такава безмлечна, и пише че е лечебна, ама реших Хумана, дано да я понесе, все пак нали от един месец е на Фризолак. Не иска да пие нищо. Успях да пробутам един ентерол в лечебната каша, от която пък си изяде цяла порция. Сега отивам да правя чай от джоджен.



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: queenmabb]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано20.09.04 17:04



Давай й от Хуманата. Направо спри всичко друго и й давай от нея. Може и някакво противоалергично за всеки случай. Имам една рецепта за Рехидрин, ако искаш ще ти я напиша, само че трябва да нмериш аптека, в която да ти го приготвят. Нас той ни стабилизира, както и диетата.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Какво става?нови [re: Чeтa]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано20.09.04 23:24



Здравей Чета,
На 17-ти в 3 през нощта и нас с Ники ни приеха в Инфекциозна болница. До 17-ти на обяд му вливаха две банки глюкоза и оттогава не е повръщал.
Моля те, кажи ми на Бо какво друго му препоръчаха, защото на нас едва на 18-ти случайно сестрата спомена, че имало такъв рехидратиращ разтвор...
В неделя си тръгнахме по наше настояване,... Не съм неблагодарна, нито пък искам да се оплаквам, но условията са меко казано кошмарни и се опасявах да не прихванем друго, докато лекуваме първото...
Изследванията щели да са готови неясно кога... Как ви пуснаха в домашен стационар?
Днес бяхме на преглед при педиатъра - предписа ни само диета - препечен хляб, безглутенови безмлечни каши, варен картоф и оризова вода...
Благодаря ти.

Много здраве и усмивки ви желаем.



Тема Re: Какво става?нови [re: Nataliee]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано21.09.04 09:13



Миличките!
Нас ни приеха на 16-ти през ноща/към 23:30/. Прегледаха Борис, взеха му ако за изследване още в приемната. После ни приеха в отделението. Там го прегледа д-р Николова. Каза, че е леко обезводнен и не се нлага преливане, а имали някакъв специален разтвор - Рхидрин от който да му давам да пие по малко през ноща. Каза още, че понеже състоянието му не изглеждало много тежко най-вероятно на другия ден след визитация /д-р Мангъров/ ще ни пуснат да се лекуваме вкъщи. Каза още, че е хубаво да яде лечебна Хумана. И така. Изкарахме цялата нощ там и на другия ден на обяд ни пуснаха вкъщи с 2 прахчета Рехидрин и 1 кутия лечебна Хумана.

През ноща докато бяхме в болницата Бо пи само от разтвора както и на др. ден до обяд. Не му дадох нищо за ядене. През ноща не повръща. След като се прибрахме на 17-ти започнах да му давам от кашата - първо по няколко лъжички като постепено увеличавах дозата. За пиене само Рехидрин. Единственото друго лекарство което му давах беше Зиртек, заради алергичния обрив, който получи от Сумеролима.

д-р Мангъров каза да давам от Хуманата още 2 дни щом започне да ака нормално/той беше и със злобно разстройство. Вече го захранвам.

В общи линии диетата беше такава:
- Лечебна Хумана
- Рехидрин
- ако иска единствено обикновени бисквити и солети

Ако искаш. ще ти напиша рецептата за рехидрина. Прави се в аптеките. За него ми казаха, че бил много добър и действал нещо като венозно вливане, но през устата - много бързо се усвоявал от организма и спомага задържането на течности.

п.с. условията там са наистина плачевни. И мен ме беше страх да не лепнем нещо. Чак ме беше гнус да пипап кранчетата на мивката за това само с мокри кърпички трих навсякъде и не посмях да пусна Бобо на пода и за малко.

п.п.с нашите изследвания бяха готови на 3-тия ден. всъшност в неделя ни изписаха официално


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Какво става?нови [re: Чeтa]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано21.09.04 12:44



Радвам се, че сте се разминали по-леко. При нас повръщането започна като гръм от ясно небе - 3-4 пъти за един час... Malko sled polunosht na 17-ti. Освен това, чакахме Бърза помощ поне 40 минс., после в приемната ни бавиха поне още толкова с бумащина и представи си... с това да си предплатим престой на придружител за минимум 4 дни!!!
Никоя от лекарките не се представи, нито имаше табелка или какъвто и да било отличителен знак. Д-рката, която ни прие ни обясни, че едва ли сме за тяхната болница (първото ни подозрение беше да е хранително натравяне), но тъй като детето е за система --- ще ни приеме... защото от Бърза помощ само тяхната болница знаели....
Сложиха му система, което беше голямо изпитание за всички ни,... писъци, борби... По-ужасното беше на следващия ден сутринта, когато извиках сестрата да му закачи отново системата, защото се беше отместил и я беше разкачил,.... А тя ми се кара, че съм го сложила на голямото легло и че сме нацапали дюшека с кръв!!!!!!!!!
Много се радвам, че сте си тръгнали оттам бързо и че явно сте попаднали на по-човечната част от екипа им,..... защото да минеш на визитация, да погледнеш едва ли не от вратата и единственото, което казваш да е "Трябваше да покажете памперса на сестрата, защо сте го оставили тук, а не там, така само контаминирате средата....."
Хиляда пъти ги питах какви са резултатите от изследванията- всеки път щяха да са готови след 2 дни... независимо в кой от дните питах.... Дори не ми отговориха какво му е на детето....
И според тях трябваше да стоим поне до утре там....
Имаше една единствена сестра, която се държа много мило и човечно, но за съжаление и на нея не й разбрах името...
Ядохме предимно донесени от тати бисквити, защото не винаги се сещаха да ни предложат полагащата се за децата, които вече не са на система храна, според назначената диета....
На всичкото отгоре не смеех да го оставя и за миг сам в стаята,.... и върхът на кошмара, когато и на мен започна да ми се повръща последната нощ там... Добре, че Ники беше заспал..... и че явно при мен се оказа не от вируса, а от нерви.....
По отношение на опасенията ми да не хванем още нещо, докато се лекуваме -- видях как почистиха стаята до нашата, след като изписаха момиченце, боледувало от хепатит..... мокър парцал на пода и на вратата и толкоз....
Съжалявам, че така многословно описвам преживяното, но наистина не мисля, че това е начинът да се лекуват живи същества, още по-малко деца.....
Моля те, напиши ми рецептата за рехидрина (за него научихме малко преди да си тръгнем, никой нищо не обяснява, само крещят ако не им спазваш правилата, без дори да са ти казали какви са те).
Важното е, че се махнахме оттам и че всички сме добре.... А за следващ път.... никога повече Бърза помощ и никога повече Инфекциозна болница.... Може да са велики специалисти сами по себе си, но... като им липсва човечност, какво от това....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.