Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Лечебни каши без мляко  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.09.04 15:39



Да знаете дали има лечебна каша против повръщане или диария без мляко? От 3 дни Бори непрекъснато повръща и е с ужасно разстройство. Едвам удържам фронта да не влезем в болница/имаме си даже направление/. Понеже не яде абсолютно нищо. Кара само на чай от джоджен и глюкоза. Трябва ми безмлечна лечебна каша, защото Бо е и с алергия към кравето мляко.
Благодаря!


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано16.09.04 15:52



Чета не се притеснявай Тоши го прекара тоя вирус още по средата на лятото не казвам че е застрахован но пък поне мога да ти кажа какво съм му давала.
Значи той имаше разстройство, повръщаше и вдигаше и температура
за разстройството му изписаха 3 ентерола на ден давахме му ги към 10 сутринта, към 14-15 часа след обяд и преди лягане, лошото беше че той повръщаше и на практика повръщаше лекарството
за повръщането му изписаха натриев цитрат 1 ампулка се разделя на два пъти през деня, и 1 ампулка витамин С също му даваш на два пъти през деня,
а освен натриев цитрат може да му даваш и изгазиран спрайт или севън ъп, но изгазирани че все пак си е малък, може и фанта това лекаря ми го каза и аптекарката го потвърди - тези газираните напитки ги препоръчват защото и те съдържат натриев цитрат и той всъщност подтиска повръщането,
а лечебните каши аз му бях взела лечебната хумана но тя е с мляко, значи на вас ви препоръчвам на нестле оризовата каша тя е безмлечна аз и нея бях взела и на практика тя му подейства по добрре от колкото другата, защото другата имаше аромат на банан и това не му харесваше. Това нещо при нас продължи 6 дена всъщност на 6 тия за почна да се оправя
Доколкото знам тоя вирус пак върлува защото и на моята приятелка детето е със същия проблем вече 5 ден, повръща и разстройство

Оризова каша на нестле
тя е като лепило аз хич не я харесвам но нали е лечебна все пак



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Grami ()
Публикувано16.09.04 15:55



Чета, много съжалявам......ужасно е...... незнам за кашата, но знам че на морето тая година само за 1 нощ и малко , Малката я сложиха на система. Това 3 дни ми звучи много време.

Хич не искам да давам акъл, ама не чакай много време..... системата ги приспива и ги храни и лекува. ефекта е поразителен......

А пак от това море разбрах , че от глюкоза през устата няма никакъв ефект, това го каза педиатърка от инфекциозна болница в Бургас.

Стискам палци и от сърце желая тоя бонбон най-накрая да се оправи



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано16.09.04 15:56



АА да забравих да ти кажа аз давах на тоши като не щеше да пие вода 1 лъжичка лимонов сок във водата за да придаде вкус защото той и вода не искаше да пие
Кашата в началото му я правех с консистенцията на мляко доктора каза да се дава на малки порциики през 5-10 минути, защото като хапне по голямо количество и то го кара да повръща, и водата дори му я давахме по 3-4 лъжички през 5-10 минутки понеже стомахчето е силно раздразнено
Правех му и шише вода със сол и вода със зъхар някой доктори го отричат на мен аншия ми каза да му давам и аптекаркат асъщо зада се уравновесява баланса в организма, защото преди е имало такива прахчета, но вече не се внасят поне в тази аптека нямаше



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор ROSl ()
Публикувано16.09.04 16:15



И вас ли ви пипна тоя гаден вирус. Ние го изкарахме преди месец . Започна сутринта с повръщане(много яко), след обяд започна диарията а на другия ден вдигнахме Т. То нащо беше за 2 дни ама страшно си беше. Нашата докторка ни изписа глюкоза+физ. разтвор против обезводняване (по 1ч.л. на 10мин) и лечебната храна на Милупа-тя ни помогна . По принцип на кутията си пише че е против диария, но не обърнах внимание дали е подходяща за алергични деца
Дано да се оправите скоро!


Живко-18.09.03

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: ROSl]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.09.04 16:30



Имам няколко ампули с физиологичен разтвор. Да му дам от тях ли да пие? Давам му натриев цитрат почти непрекъснато. Той не иска нищо друго нито за ядене нито за пиене освен глюкоза. Не го мъча, защото повръща всичко и ме е страх да не се обезводни.
Изписаха ни Сума/е/тролим сироп. Бил нещо като Бисептол. Това ние единственото по-сериозно лечение.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Cпacka (добра ламя)
Публикувано16.09.04 16:47



Милите вие! Стискам палци бързо да се преборите!

Има едни прахчета, подходящи за случай - "Рехидрин". В аптеката ще ти кажат как се дава на малко дете.

Блевит на Ордеса имат диетични каши. Друг е въпросът къде можеш да ги намериш бързо. Тук не мога да ти помогна .

Ето

има продробности за продуктите им. Само кликни на българското знаме. Мисля, че Занасек е твоя продукт.

Целуни измъчения юнак от мен!

Пътят към ада е постлан с добри намерения.

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Cпacka]  
Автор tinta (непознат )
Публикувано16.09.04 16:53



Да точно рехидрин ни бяха изписали и на нас обаче казаха че вече не се внася доколкото знам и затова препоръчват вода със сол и захар, или пък физиологичен разтвор



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Rampelina (мама на Валерий)
Публикувано16.09.04 16:55



Има на Слънчо - пшенична, но е доста гадна. На Нестле оризовата е по-хубава. На Хумана има ябълкова каша, която си е много вкусна и аз съм я купувала дори ако сме 'без проблеми'.



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Cпacka]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.09.04 17:00



Рехидрин няма по аптеките. Кашите на Блевит едно време ги повръщаше и не смея да рискувам.
Благодаря за включването!


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Rampelina]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.09.04 17:01



Той на Слънчо ги харесва, но пшеничната диетична ли е?


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: ROSl]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано16.09.04 17:02



Пипна ни за незнам кой път вече


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор marid ()
Публикувано16.09.04 17:08



Не, в смисъл не е лечебна, но е чиста пшеница и захар - бях взимала за Мартин, ама пък той не я хареса.

Уф че гадост - не е добре, че още повръща, но това че не отказва течности е хубаво. Милото Бобче, да го нацелуваш от мен. И тая гадост ще мине, ама ще се измъчите.



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Lilioni_ (nova)
Публикувано16.09.04 17:11



Ufffff! Tezi gadni virusi!
Ami az da ti kaja, che naistina orizovata kasha na Nestle e dobra - davah ia na Boriana, kogato beshe s razstroistvo...Mojesh da ia prigotviash sus vsiakakuv vid suho mliako! Tia naistina stava katro lepilo, no mi ia preporuchaha mami i e dobra!
Vij za povrushtaneto nishto ne znaia - samo, che triabva da mu davash technosti ili hrana na malki porcii i po malko...mamite ot kluba sa ti dali po-dobur suvet ot men!!!
Stiskam palci zaicheto da se opravi po-burzo!!!!
A, ti tova go znaesh, no gledai na purvo miasto da mu davash technosti...hranata v sluchaia ne e tolkova vajna!
Stiskam palci!



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Rampelina (мама на Валерий)
Публикувано16.09.04 17:33



Без мляко е, аз му я давам на детенце като е с разстройство.



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано16.09.04 21:16



Чета когато ние бяхме с онова гадно растройство най- добре ни подействаха готовите лечебни каши,аз и тогава ти казах.Първата седмица готвих уж същите неща ,но не се оправяхме,започнахме да се оправяме чак втората седмица когато давах лечебни каши и суметролин на сироп.(той ще ви помогне за коремчето и е много по -добър вариянт отколкото антибиотик доколкото разбрах).Вие ориз и моркови не можехте да ядете доколкото си спомням заради алергията така, че Блевитските отпадат,но тогава ти казах че на кутията на Хумана NH която е с мляко и не е пак за вас пишеше ,че има специялна подобна ,която е за деца с алергии.Виж просто в аптеката на кутията какво пишеше ,че съм и забравила точното име.Дано да я има на пазара обаче.
Също скоро от Roo (ot kluba) научих за едно хомеопатично много ефикасно лекарство за повръщането.Предписват го спокоино педиатрите ,защото било безобидно(т.е не ти трябва хомеопат за него)След малко ще ти копирам името че ми е при бележките .
Милото Бобче много му се насабра(пък и на тебе си представям какво ти е),но ще го преборите тоз гаден грип



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: raia_a_a]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано16.09.04 21:31



Написах ти бележка,но не разбрах дали се изпрати:( затва и тук ще ти копирам какво ми прати Roo за лекарствата,те са го изкарали и тримата миналата седмица този ужасен грип.Говори направо с нея ако искаш,то и Вики има (имаше) алергия ,но не знам дали в такава степен като при вас :(
Тя ми кажа ,че страхотно подействало хомеопатичното-много бързо .


лекарството за повръщане се казва Вомитусхил
има го като свещички и като капки
на Вики му давах капки, при силно повръщане 10капки през 10 минути в продължение на 2 часа, иначе 3 пъти на ден по 10 капки
На Сашо свещички по 1 през 1 час, в продължение на 4 часа
а ампулите са Натриев цитрит /цитрат/ в различните аптеки му викат различно
по половин ампула през 2 часа докато повръща



Тема Re: Вомитусхилнови [re: Чeтa]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано16.09.04 21:33



Малко късно но добре че все пак го намерих по съвет на педиатър. Хомеопатично е и ефекта му при повръщане е много бърз. Има го във вид на какпки и свещички. Ние лично ползвахме свещички и след втората не сме повръщали повече. Иначе при такава криза каквато ни се натресе лекарката каза че е добре да се дават по малко газирани напитки без кола, банани и течности. Иначе комбинацията от Вомитусхил и Креон или Мезим форте е добра.
Дано да се оправите бързо!



Тема Re: Вомитусхилнови [re: mima]  
Автор raia_a_a (e_u)
Публикувано16.09.04 21:35



точно и аз за него писах сега на Чета



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор ROSl ()
Публикувано16.09.04 23:30



Ох, дано вече сте поне малко по-добре. Взе ли някаква каша? Бобчо хапна ли нещо?Ще повторя другите майки, но аз взех и оризовата каша на Нестле когато бяхме болнички ,но Жики не я хареса. Единствено пиеше разредената на Милупа, но пак казвам,че не обърнах внимание дали става при алергия. Сега се сещам че педиатърката ни забрани да давам вода и нищо подсладено. Жики пиеше сок от ябълка(с лъжичка), чай от лайка (за успокояване на стомаха(копъра май е със същия ефект))и по лъжичка на 10мин от разтвора за който ти писах-банка глюкоза5процента с физиол. р-р. Не знам дали може само разтвора да даваш. Забрани ни и млякото, но вие по принцип го избягвате, аз давах и кремчета и нишестета приготвени с вода и така по лъжичка по две пак проядохме. Дано да сте по-добре вече.


Живко-18.09.03

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано17.09.04 09:01



Как е Бобчо днес? Имате ли нужда от фризопеп?
Ти сигурно си се сетила - ако си пие млякото, приготвяй му го с оризова вода.



Тема Какво става?нови [re: Чeтa]  
Автор Grami ()
Публикувано17.09.04 09:44



Как сте? Не ми харесва , че те няма .........
Дано да сте по-добре вече.......



Тема Re: Какво става?нови [re: Grami]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано17.09.04 19:02



От снощи до днес на обяд бяхме в Инфекциозна. Пуснаха ни в домашен стационар/не сме изписани, но се лекуваме вкъщи/, защото не се налага вливане със система. От както постъпихме ни дадоха да Борис да пие Рехидрин, но не този който са продавали по аптеките, а приготвен при тях. Бил много лесно усвоим и действал като венозно вливане. До днес на обяд Бобо беше само на него. После ни дадоха една кутия лечебна Хумана. Тя е с мляко, но нямам избор. Днес вече за 3-ти път хапва по малко от нея и не е повръщал и дриска сравнително по-рядко като брой.
Лошото е, че му излязоха някакви обриви още преди да дам кашата, така че не е от нея. Съмнявам се в Суметролим-а. Като се прибрахме му дадох Зиртек. Ходихме и при педиатъра. Тя каза, че е уртикария и е алергична реакция. Има и друг обрив, който най-вероятно е реакция на Тримовакса/днес е 7-и ден/.
В неделя сме на контролен, а ако се влоши се връщаме в болницата и преди това.
Лечението остава Рехидрин, лечебна Хумана, обикновени бисквити и солети, Зиртек и калциев глюконат.

п.с. Написаха ми и рецепта за този Рехидрин /прави се в аптеките/. Смятам, че много ни помогна, така че ако някой му потрябва да свирка.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Teди]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано17.09.04 19:04



За сега не му давам Фризопеп. Само лечебната Хумана. Дано не направим някоя беля с нея, но нямам избор.
Благодаря за предложението. Със сигурнос другия месец ще ми трябва поне една кутия Фризопеп.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано18.09.04 10:23



Силно ви стискам палци и чакам с нетърпение да кажеш, че сте по-добре!
Хич не мисли сега за млякото - има Зиртек, има Кларитин, ще оправите обривите после... важното е да стабилизирате коремчето. Фризопеп мога да дам две кутии, ще се разберем после.

Бързо се оправяйте! Целувки!



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Teди]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано18.09.04 11:03



Днес е значително по-добре. Не е повръщал вече около 36 часа. Хапва малко по-добре. Тоест вече яде и то около 100-тина грама през около 2 часа. и не е акал от вчера на обяд . Даже преди малко изяде една солета и 1/3 бисквита.
Уртикарията май наистина ще се окаже от Суметролим-а. Поизчистил се е почти. Вчера беше много зле. Имаше по цялото тяло големи червени плаки. Все още е киселяк и спи доста. Снощи го сложих да дремне около 18 часа и той се събуди чак в 4 през ноща, хапна и пак спа до 8. Сега пак спи. Вече започна и да пишка. До снощи не излизаше почти нищо от течностите, които приема, а те не бяха малко.
Педиатърката каза, че ще ни даде направление за гастроентеролог, защото твзи стомашно-чревни инфекции не се изчиствали лесно и след оздравяване още дълго лигавицата на червата оставала раздразнена.

п.с. всъшност му давам не Зиртек, а Егиризин. Мустаков каза, че е едно и също. Теди, има ли Зиртек на капки? По-лесно ми е да му давам така, отколкото да го тъпча със сиропи, които е вероятно да повърне.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re:нови [re: Чeтa]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано19.09.04 01:09



Чете,пак имах проблеми с дира 1-2 седмици и не можех да пиша,само да ви чета.
Днес проработи, та исках да ти кажа колко ми е жал за Бобо:(((
Сега виждам,че се е постабилизирал. Дано всичко се нареди най-сетне при вас и малкият сладур да не боледува повече!



Тема Re:нови [re: blekuta]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано19.09.04 10:02



Да, вече е доста по-добре. Не е повръщал от петък


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано19.09.04 10:50



Ние сме на Кларитин и Калергин, Зиртек не е пил. Обаче има Зиртек на капки, питай само лекар по колко да даваш.

Много хубаво ще е да минете на ХА мляко, за да не се мъчите с протоколи. Ако нещо те притеснява, Мустаков ще ти даде съвет. Помисли само дали е добре след боледуването веднага да започнете с ХА. Сега имунитетът е разбутан, може да не го понесе само заради момента, а не заради алергията. То това май само лекар може да ти го каже.
Вече сте големи, ДАНО успеете да закрепите с ХА мляко!!!

Поздравления за успешната борба и сърдечни поздрви от нас



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Teди]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано19.09.04 15:58



Имаме за още един месец протокол, така че няма да започваме веднага ХА-то. Проблема е, че вместо 6 ще ни дадат 4 кутии.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Teди (с Огънче)
Публикувано19.09.04 17:15



Пожелавам ти фризопеп-ът да е за последно и да забравим вече що е то ЗК и как да се преборим с нея!



Тема Зиртек-анови [re: Teди]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано20.09.04 05:13



За децата мисля, че само на капки се дава. 3-4 на ден ще е добре като за Бо, но нека ти го каже Мустаков все пак.

Дано е съвсем добре детенцето вече и обривите да са преминали.

Много ви мисля тези дни, много ви се събра



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор Grami ()
Публикувано20.09.04 09:16



Браво много много се радвам.....

Бързо излекуване



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано20.09.04 10:20



Много се радвам, че се оправя момчето. Ужасни са тези вируси. Стела вчера до вечерта беше супер жизнена и весела, а от 23 до 1 ч. през нощта повърна обилно шест пъти, накрая вече само стомашен сок изкарваше. Джипито изписа споменатия вече вомитусхил и след втората свещичка повече не е повръщала. Днес каза да й слагам преди всяко хранене да подтиска гаденето. Няма разстройство засега, но днес ще бъдем само на мляко. Забравих да я питам за лечебна каша - може би се предписва само при разстройство. Иначе вчера като се зачетох по книгите, пише за Алфаре-то - лечебна каша за деца с алергия към белтъка, но не знам дали я има по аптеките.
Обаче ми е много трудно да й давам течности. През нощта изпи едва 40 мл. чай от шипка. Моля те кажи ми как се прави чая от джоджен, за да пробвам и с това (джипито каза, че мога да й давам, както и от дренки, ако има на пазара).
Благодаря и поздрави!



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: queenmabb]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано20.09.04 10:58



Занчи, чая от джоджен го правиш както всеки друг чай. Завираш вода, слагаш джоджена да се позапари няколко минутки, подслаждаш колкото искаш и даваш да пие. На 200мл. вода слагаш 1 супена лужица листенца. Може и сух, може и пресен/пресен май е по-добре/. Запичат много добре и сок от боровинки, но сварен. Във вода слагаш боровинките да порврат малко, пак захарччица ако не са много сладки и даваш да пие.
Лечебната каша по принцип е за разстройство, но ако повръща май пак е добре да се дава.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: Чeтa]  
Автор queenmabb (на сънищата)
Публикувано20.09.04 16:22



Благодаря. Вече сме и с разтройство. Купих и аз Хуманата, какво да правя. Алфаре не са го и чували около нас. Малко се колебаех дали да не взема Блевит ориз и моркови - видях днес такава безмлечна, и пише че е лечебна, ама реших Хумана, дано да я понесе, все пак нали от един месец е на Фризолак. Не иска да пие нищо. Успях да пробутам един ентерол в лечебната каша, от която пък си изяде цяла порция. Сега отивам да правя чай от джоджен.



Тема Re: Лечебни каши без мляконови [re: queenmabb]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано20.09.04 17:04



Давай й от Хуманата. Направо спри всичко друго и й давай от нея. Може и някакво противоалергично за всеки случай. Имам една рецепта за Рехидрин, ако искаш ще ти я напиша, само че трябва да нмериш аптека, в която да ти го приготвят. Нас той ни стабилизира, както и диетата.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Какво става?нови [re: Чeтa]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано20.09.04 23:24



Здравей Чета,
На 17-ти в 3 през нощта и нас с Ники ни приеха в Инфекциозна болница. До 17-ти на обяд му вливаха две банки глюкоза и оттогава не е повръщал.
Моля те, кажи ми на Бо какво друго му препоръчаха, защото на нас едва на 18-ти случайно сестрата спомена, че имало такъв рехидратиращ разтвор...
В неделя си тръгнахме по наше настояване,... Не съм неблагодарна, нито пък искам да се оплаквам, но условията са меко казано кошмарни и се опасявах да не прихванем друго, докато лекуваме първото...
Изследванията щели да са готови неясно кога... Как ви пуснаха в домашен стационар?
Днес бяхме на преглед при педиатъра - предписа ни само диета - препечен хляб, безглутенови безмлечни каши, варен картоф и оризова вода...
Благодаря ти.

Много здраве и усмивки ви желаем.



Тема Re: Какво става?нови [re: Nataliee]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано21.09.04 09:13



Миличките!
Нас ни приеха на 16-ти през ноща/към 23:30/. Прегледаха Борис, взеха му ако за изследване още в приемната. После ни приеха в отделението. Там го прегледа д-р Николова. Каза, че е леко обезводнен и не се нлага преливане, а имали някакъв специален разтвор - Рхидрин от който да му давам да пие по малко през ноща. Каза още, че понеже състоянието му не изглеждало много тежко най-вероятно на другия ден след визитация /д-р Мангъров/ ще ни пуснат да се лекуваме вкъщи. Каза още, че е хубаво да яде лечебна Хумана. И така. Изкарахме цялата нощ там и на другия ден на обяд ни пуснаха вкъщи с 2 прахчета Рехидрин и 1 кутия лечебна Хумана.

През ноща докато бяхме в болницата Бо пи само от разтвора както и на др. ден до обяд. Не му дадох нищо за ядене. През ноща не повръща. След като се прибрахме на 17-ти започнах да му давам от кашата - първо по няколко лъжички като постепено увеличавах дозата. За пиене само Рехидрин. Единственото друго лекарство което му давах беше Зиртек, заради алергичния обрив, който получи от Сумеролима.

д-р Мангъров каза да давам от Хуманата още 2 дни щом започне да ака нормално/той беше и със злобно разстройство. Вече го захранвам.

В общи линии диетата беше такава:
- Лечебна Хумана
- Рехидрин
- ако иска единствено обикновени бисквити и солети

Ако искаш. ще ти напиша рецептата за рехидрина. Прави се в аптеките. За него ми казаха, че бил много добър и действал нещо като венозно вливане, но през устата - много бързо се усвоявал от организма и спомага задържането на течности.

п.с. условията там са наистина плачевни. И мен ме беше страх да не лепнем нещо. Чак ме беше гнус да пипап кранчетата на мивката за това само с мокри кърпички трих навсякъде и не посмях да пусна Бобо на пода и за малко.

п.п.с нашите изследвания бяха готови на 3-тия ден. всъшност в неделя ни изписаха официално


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Какво става?нови [re: Чeтa]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано21.09.04 12:44



Радвам се, че сте се разминали по-леко. При нас повръщането започна като гръм от ясно небе - 3-4 пъти за един час... Malko sled polunosht na 17-ti. Освен това, чакахме Бърза помощ поне 40 минс., после в приемната ни бавиха поне още толкова с бумащина и представи си... с това да си предплатим престой на придружител за минимум 4 дни!!!
Никоя от лекарките не се представи, нито имаше табелка или какъвто и да било отличителен знак. Д-рката, която ни прие ни обясни, че едва ли сме за тяхната болница (първото ни подозрение беше да е хранително натравяне), но тъй като детето е за система --- ще ни приеме... защото от Бърза помощ само тяхната болница знаели....
Сложиха му система, което беше голямо изпитание за всички ни,... писъци, борби... По-ужасното беше на следващия ден сутринта, когато извиках сестрата да му закачи отново системата, защото се беше отместил и я беше разкачил,.... А тя ми се кара, че съм го сложила на голямото легло и че сме нацапали дюшека с кръв!!!!!!!!!
Много се радвам, че сте си тръгнали оттам бързо и че явно сте попаднали на по-човечната част от екипа им,..... защото да минеш на визитация, да погледнеш едва ли не от вратата и единственото, което казваш да е "Трябваше да покажете памперса на сестрата, защо сте го оставили тук, а не там, така само контаминирате средата....."
Хиляда пъти ги питах какви са резултатите от изследванията- всеки път щяха да са готови след 2 дни... независимо в кой от дните питах.... Дори не ми отговориха какво му е на детето....
И според тях трябваше да стоим поне до утре там....
Имаше една единствена сестра, която се държа много мило и човечно, но за съжаление и на нея не й разбрах името...
Ядохме предимно донесени от тати бисквити, защото не винаги се сещаха да ни предложат полагащата се за децата, които вече не са на система храна, според назначената диета....
На всичкото отгоре не смеех да го оставя и за миг сам в стаята,.... и върхът на кошмара, когато и на мен започна да ми се повръща последната нощ там... Добре, че Ники беше заспал..... и че явно при мен се оказа не от вируса, а от нерви.....
По отношение на опасенията ми да не хванем още нещо, докато се лекуваме -- видях как почистиха стаята до нашата, след като изписаха момиченце, боледувало от хепатит..... мокър парцал на пода и на вратата и толкоз....
Съжалявам, че така многословно описвам преживяното, но наистина не мисля, че това е начинът да се лекуват живи същества, още по-малко деца.....
Моля те, напиши ми рецептата за рехидрина (за него научихме малко преди да си тръгнем, никой нищо не обяснява, само крещят ако не им спазваш правилата, без дори да са ти казали какви са те).
Важното е, че се махнахме оттам и че всички сме добре.... А за следващ път.... никога повече Бърза помощ и никога повече Инфекциозна болница.... Може да са велики специалисти сами по себе си, но... като им липсва човечност, какво от това....



Тема Re: Какво става?нови [re: Nataliee]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано21.09.04 14:25



Леле, направо си мисля, че сме били в различни болници! С изключение на хигиената май. Аз до колкото видях, стаите си ги чистеха обитателите им, а санитарките миеха само коридора. Иначе всички се държаха добре, особено лекарката - Николова. Направи ми впечатление обаче, че когато взимаха кръв на Бобо за изследване, лаборантката беше без ръкавици и ръцете й бяха изцапани с кръв. Чатнах обаче твърде късно и не можах да реагирам. Сега се чудя дали да не искам направление от педиатъра за кръвни изследвания...

Рецепта за Рехидрин:

Natrii chloratis - 3.5
Kalii chloratis - 1.5
Natrii hydrocarbonatis - 2.5
Pulvis glucosae - 20.1

DN X doses

Всяка доза се разтваря в 1 (един) литър преварена вода за пиене.


Казаха ми да терварявам и минералната.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Какво става?нови [re: Чeтa]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано21.09.04 15:16



Явно, както си и мислех, всичко си е до това на какви хора ще попаднеш.... Ако не беше единствената внимателна сестра,.... която многократно идваше да проверява как му върви вливането на Ники,... можеше да стане голям проблем ... провалил се венозния път и ръката си се надуваше, детето си плаче, но понеже е овързана, за да е обездвижена.... не можах веднага да преценя, дали е нормално или не....
А иначе, нямам против сама да си почиствам, както си и правех, ама съм против да гадая какви са им правилата и да ми крещят, че не съм била направила нещо, за което дори и не подозирам че трябва да направя и т.н.
Как изглеждаше д-р Николова?
Много ти благодаря за рецептата за рехидрина.
Как е Бо днес? Напълно здрав, надявам се. Ники е с лош апетит, но не е акал от вчера сутринта.... което надявам се е добре.
По повод мизерията и нехигиеничната среда,... като си тръгвахме ми стана ясно, че поне тези които бяха тогава на смяна не само, че не им пука, но едва ли не им харесва така както си е....
Дано никому не се налага да стъпва там.

Дописвам само, нещо, което пропуснах...
Идеята за кръвните изследвания е чудесна. Благодаря, че ме подсети и аз ще поискам такова направление. Дано притесненията ни са излишни. Разбираемо е, че не си се усетила в такъв момент....

Редактирано от Nataliee на 21.09.04 15:32.



Тема Re: Какво става?нови [re: Nataliee]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано21.09.04 16:09



Вече е напълно здрав, да
От днес спрях и лечебната каша, защото не ни е нужна, а и получи някакви пъпки, които предполагам са алергична реакция от млякото в Хумахата/той е с алергия към кравето мляко/.
Вече хапва и с апетит, но за започнах пак да му давам витамини.

Д-р Николова, ами не висока, може да се каже слаба, с червеникава къса коса и много бъбрива.

Надявам се да не дрискате и повръщате повече! Бързо възстановяване!


Teзи които не умеят, критикуват


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.