Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво става?нови [re: Nataliee]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано21.09.04 14:25



Леле, направо си мисля, че сме били в различни болници! С изключение на хигиената май. Аз до колкото видях, стаите си ги чистеха обитателите им, а санитарките миеха само коридора. Иначе всички се държаха добре, особено лекарката - Николова. Направи ми впечатление обаче, че когато взимаха кръв на Бобо за изследване, лаборантката беше без ръкавици и ръцете й бяха изцапани с кръв. Чатнах обаче твърде късно и не можах да реагирам. Сега се чудя дали да не искам направление от педиатъра за кръвни изследвания...

Рецепта за Рехидрин:

Natrii chloratis - 3.5
Kalii chloratis - 1.5
Natrii hydrocarbonatis - 2.5
Pulvis glucosae - 20.1

DN X doses

Всяка доза се разтваря в 1 (един) литър преварена вода за пиене.


Казаха ми да терварявам и минералната.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Какво става?нови [re: Чeтa]  
Автор Nataliee (Mama na Niki)
Публикувано21.09.04 15:16



Явно, както си и мислех, всичко си е до това на какви хора ще попаднеш.... Ако не беше единствената внимателна сестра,.... която многократно идваше да проверява как му върви вливането на Ники,... можеше да стане голям проблем ... провалил се венозния път и ръката си се надуваше, детето си плаче, но понеже е овързана, за да е обездвижена.... не можах веднага да преценя, дали е нормално или не....
А иначе, нямам против сама да си почиствам, както си и правех, ама съм против да гадая какви са им правилата и да ми крещят, че не съм била направила нещо, за което дори и не подозирам че трябва да направя и т.н.
Как изглеждаше д-р Николова?
Много ти благодаря за рецептата за рехидрина.
Как е Бо днес? Напълно здрав, надявам се. Ники е с лош апетит, но не е акал от вчера сутринта.... което надявам се е добре.
По повод мизерията и нехигиеничната среда,... като си тръгвахме ми стана ясно, че поне тези които бяха тогава на смяна не само, че не им пука, но едва ли не им харесва така както си е....
Дано никому не се налага да стъпва там.

Дописвам само, нещо, което пропуснах...
Идеята за кръвните изследвания е чудесна. Благодаря, че ме подсети и аз ще поискам такова направление. Дано притесненията ни са излишни. Разбираемо е, че не си се усетила в такъв момент....

Редактирано от Nataliee на 21.09.04 15:32.



Тема Re: Какво става?нови [re: Nataliee]  
Автор ЧeтaМодератор ()
Публикувано21.09.04 16:09



Вече е напълно здрав, да
От днес спрях и лечебната каша, защото не ни е нужна, а и получи някакви пъпки, които предполагам са алергична реакция от млякото в Хумахата/той е с алергия към кравето мляко/.
Вече хапва и с апетит, но за започнах пак да му давам витамини.

Д-р Николова, ами не висока, може да се каже слаба, с червеникава къса коса и много бъбрива.

Надявам се да не дрискате и повръщате повече! Бързо възстановяване!


Teзи които не умеят, критикуват


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.