Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Автобус/влак  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.06.04 09:58



Момичета, дайте идея как е по-добре да се пътува с малко дете/1г. и 2 месеца - ходещо/ от София до морето /Кранево/. С влак или с автобус?
Нямаме кола, мислехме да пътуваме с колата на свекър ми, но той не я дава и ни остава само тази алтернатива.
Ако имате други идей, ще се радван да споделите.
Благодаря!


Редактирано от Чeтa на 23.06.04 10:14.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор new* (искам!)
Публикувано23.06.04 10:04



И двата варианта са добри. Във влака може да тича напред-назад, че до морето е бая път, а автобусите са много удобни и по-бързи, а и правят почивки. Пък и със сигурност ще проспи половината път.
P.S. Виж какво си имам:)





Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор HAЙ (мама)
Публикувано23.06.04 10:06



С какъвто и да е транспорт,най добре ми се вижда през нощта.Аз лично бих предпочела автобуса,с него поне можеш да стигнеш директно.С влака трябва да се прекачваш,а едва ли с багажите и малко дете е добър вариант.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано23.06.04 10:07



Май с влак, ама чак до морето... по-добре нощен влак и спален вагон.
Ако пътувате през деня, носи любими играчки. Във влака ще може да се ходи, да се гледа...
Миналото лято се наложи да ходим до Пловдив по лекари, тръгнахме с автобус уж за по-приятно, на отиване беше рано сутрин и беше добре, нооооо.... на връщане автобуса нямаше климатик, беше над 35 градуса жега, а прозорците не се отваряха, понеже този модел автобус по принцип имал климатик... пристигнахме направо сварени, бебока (тогава на 3 мес) едва гледаше....



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано23.06.04 10:15



Аз бих предпочела влак. Детето може да стане, да се пораздвижи, няма нужда да го ограничаваш. В автобуса трябва да го застопориш на седалката и да не мърда. Пътят е много дълъг и аз не бих разчитала на това, че детето ще спи. Може да спи, а може и да не. Ако не спи, ще е мъка и за теб в автобуса, и за детето. Във влака може и да спи по-удобно на седалката, отколкото в автобуса. А ако влака е със спален вагон - още по-добре.

ПС. Аз също не бих си дала колата за 2 седмици примерно. Какво странно има???

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Автобус/влакнови [re: dara]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.06.04 10:18



И аз си мислех, че с влак е по-добре, но ще ни се наложи прекачване на автобус до Кранево.

п.с.Странното е, че колата е на свекър ми.




Тема Re: Автобус/влакнови [re: new*]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.06.04 10:20



Видях



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор marid ()
Публикувано23.06.04 10:22



И аз давам глас за влака - ако пътувате с експреса - има климатик, Бо ще се разхожда, а и лятото пътищата към морето са страшно натоварени, пълни с всякакви състезатели

И друго - в автобуса има по-голяма вероятност да му стане лошо, а малко от шофьорите са слконни да спрат за такъв случай.

Ехаа - значи на море,а? Кога ще плацикате дупета?



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор dara (osobena)
Публикувано23.06.04 10:31



Не знам колко е дълъг пътя с автобуса след прикачването, но предполагам, че все пак основната част от пътя е с влака. Пак съм за влак в такъв случай. Дори и с прикачване.

Аз съм пътувала няколко пъти с автобус до София с Наталката, която е кротка, незабележима, изключително безпроблемна. И един път с влак. Е, с влака ми беше по-спокойно. А и на детето също. В автобуса мъча детето, дори и на тези кратки разстояния. Да не говорим, че тя не ми създава в автобуса никакви проблеми. С барт й и сега не съм склонна да предприема приключението "пътуване с автобус", пък било то и само за час-два.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Автобус/влакнови [re: marid]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.06.04 10:33



Ако е с влак, ще е спален вагон няй-вероятно и ще гледаме да е с най-бързия. Чудя се с прекачването как ще стане номерът само.

Планирано е около 20-ти август да сме там




Тема Re: Мен ако питаш,нови [re: Чeтa]  
Автор honey13 (scorpio)
Публикувано23.06.04 10:41



най-добре си е със самолет
Само че нямам никаква представа от цените...

Ралица, 20.Х.02г.


Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор marid ()
Публикувано23.06.04 10:41



Ха! И ние ок 20ти ще сме на море, ама доста по на юг.

Нощните влакове нямат много варианти - в смисъл те си пътуват еднакво време. Сф-Бс пътя е ок 8 часа, до Вн малко повече.

И още нещо - спалния е 3ка, разделени са мъже и жени - не знам обаче дали няма да може да си вземете един за вас тримата.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: marid]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.06.04 10:46



Е кви са тия разделения? Не знаех. Ще видим, може и през деня тогава. То е ясно че Бобчо няма да спи сам на легло
Жлагодарско за инфото!




Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано23.06.04 10:54



И аз да споделя моя огормен опит с пътуването ...Понеже родом съм от Варна и доста често пътуваме.

Влак - катогорично съм против защото е ужаасно мръсно..а децата са деца - пипат навсякъде... Да ен говорим че е и доста бавно...

Нощен влак - не сме го пробвали защото ме беше страх че косето въобще няма да може да се настрои да спи...Иначе може да пътувате тримата в общо купе стига да заплатите и трите легла - мисля че едно лего е около 6-7 лева...

Автобус - пътя е максимум 6 часа и половина - аз избирам автобуса така че или да се тръгва по обед - т.е. детето е нахранено и се качва и заспива и спи до почивката, която е някъде по средата, т.е. спи първите 3 часа, или обратното тръгва се към 9 и след почивката заспива до края...



Тема Re: Автобус/влакнови [re: toni]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.06.04 10:58



Благодаря!
А и плюса на автобуса е, че ще ни спре на място и няма да се налага да търсим друг транспорт след влака.




Тема Re: Автобус/влакнови [re: dara]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.06.04 11:05



Ами Кранево е между Албена и Златни, но не знам колко км. е от Варна.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано23.06.04 11:07



влак - еднакво мръсно е или поне съизмеримо, няма риск да се разповръща, по-широко е, по-удобно е за спане



какво те тревожи за прекачването? сама ли пътуваш с него? дали ще има маршрутки? последните две години пътувам с децата така с влак и после маршрутка за на уг и тоя момент наистина е гаден, защото в началото на сезона не са много натоварени и си спестяват понякога обявени курсове, случвало ми се е да вися да чакам два часа на гарата в Бургас и да изпусна три коли за Царево, защото чакам за Ахтопол, и накрая пак за Царево да пътувам и да чакам още там..... което с деца е малко гадно преживяване.....

ама ти ще си с едно, това все пак става... а ако и таткото е с вас - ще се забавлявате без да се чудите къде да денете багажа и коя да го варди докато другият иде за сладолед



щото в автобуса какво ще гоправиш това дете, ако вземе да нервничи и да повръща и да не иска да се вози и да си гледа през прозореца - едва ли ще ти спрат, хората вътре са много, не е като в самостоятелно купе, като реве и другите слушат и зяпат с неприязън, всяка минута ще ти се струва като половин час...



Тема Re: Автобус/влакнови [re: toni]  
Автор sv_bobo (nova mama)
Публикувано23.06.04 11:27



закачам се за теб,защото искам да те питам кога за първи път тръгнахте с малкия до Варна, т.к. ние мислим до отидем до Добрич септември месец и не знам дали ще е удачно, защото бебо е още малък.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: sv_bobo]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано23.06.04 11:54



Точно беше навършил 3 месеца!!!
Даже го водихме и на плаж след 17 часа !



Тема Re: Автобус/влакнови [re: toni]  
Автор sv_bobo (nova mama)
Публикувано23.06.04 12:15



А с какво пътувахте до там?



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор ProBily (nP06u|\u)
Публикувано23.06.04 13:08



С автобус не съм пътувала до София, но по едно време често пътувах от Варна до В.Търново. На мен ми става лошо в автобус от задушния въздух и за това бих се страхувала да пътувам с малко дете. Шофьорите карат много бързо и гонят график, така че е почти невъзможно да слезете да се разтъпчете преди Търново. Да не говорим, че рискът при пътуване с влак е много по-нисък от този с автобус.
Пътувала съм и в спален вагон с малката и с дневния експрес до Варна. Не е много приятно изживяване, особено ако се случи горещ ден. Нощното пътуване е по-малко травмиращо, ако си вземете ваше купе. Не е много чисто, но аз си взех шишенце спирт и дезинфекцирах каквото можах, носих си и спално бельо за малката. Някои успяват да разпънат количката до леглото и малкото спи там.
Даже да пътувате през деня по време на жегите, струва ми се, с влака ще се чувствате по-спокойни. Автобуси от Варна до Кранево има редовно, даже тръгват от гарата. Не вземайте такси от гарата или от автогарата! Ако решите да използвате такси се обадете по телефона и си го повикайте, даже да стоят пред вас колите, споразумейте се за тарифата и тогава се качете.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор maiche (член)
Публикувано23.06.04 13:08



Категорично влак, при това за по-удобно спален вагон в нощен влак. Макар че ние сме с кола по принцип, аз колебаех дали да не се натоварим ние в нощния влак до морето, а татата да пътува с колата.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор Taneto™ (непознат )
Публикувано23.06.04 13:46



ако си идвала и преди насам към варна сигурно знаеш куде е жп гарата и къде автогарата в града - умопомрачително е, но са на километри една от друга.....бих ти препоръчала автобуса, защото той спира директно на автогарата, а оттам веднага се качваш на автобуса за кранево - движат се на всеки час от 7:30 до 19:30.
а и мисля, че автобусите са по-удобни и комфортни в днешно време...



Тема Re: Автобус/влакнови [re: ProBily]  
Автор Flash_ ()
Публикувано23.06.04 15:25



Леле това с такситата наистина е важно...жал ми става за пристигащите и неподозиращи какво ги чака:-(((((
Не се качвайте в такси на което няма изписани с огромни букви телефонните номера и компанията!



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.06.04 15:47



за мен най-удобно е с влак (в спален вагон). Ние пътувахме миналата година (Моника беше на година и 4м) Изобщо нямаше проблем. Спа си през цялото време.

Сега отново ни предстои пътуване (варна-пловдив) и искам пак да пътуваме така. Лошото е , че се изпокарахме с мъжа ми как точно да пътуваме. Той настоява да е с колата, а аз искам с влака.

Не искам с колата защото не искам и да си представя как ще вържа Моника 6 часа в столчето. Тя ще издивее на 30тата минута. А ако не е в столчето тя се катери навсякъде, стои м/у седалките и почти минава отпред. Има да нервничи, да реве... не мога да не я сложа в столчето, защото имам ужасен страх от катастрофи (преди да забременея за малко не се убих в една по същия маршрут). На всичкото отгоре ще е горещо, се отваряме прозорци, Моника ще настине, защото след тая пневмония е кекава като перце. Дори в момента пак е с кашлица и пак е на лекарства... Направо не знам вече...мъжа ми не ще да ме разбере (според него по-удобно щяло да бъде с колата въпреки, че няма как да знае [а и защо по дяволите винаги му се противопоставям]), за свекърва ми пък "да се покажем с колата" (която тя е купила) е май най-важното нещо от посещението...

И така..в момента сме в бойкот - няма да пътуваме защото аз не искам с колата, а мъжа ми не ще с влака...



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано23.06.04 15:52



оффф,тъкмо да ти напиша категорично: спален вагон за тримата!. когато прочетох Тането и се сетих,че наистина във Варна това е ужасно-разстоянието между жп-то и автогарата колко пъти съм го проклинала това разстояние,не е истина!
Това означава прехвърляне на такси със всичките му багажерии и т.н. и т.н.
Тоя момент въобще не е за пренебрегване...

ама пък наистина спалният вагон е най-добрият вариант за толкова дълъг път през лятото!
а сега де!

а какво ще кажеш за кола под наем?
или някоя мама от Варна да ви помогне между двете гари?

пп:мнооого е вероятно около 20ти август да сме към Варна



Тема Re: Автобус/влакнови [re: bejb]  
Автор dara (osobena)
Публикувано23.06.04 15:57



Бейб, ти ме срази направо! Да имаш кола и да искаш с влак!!! Ние пътувахме миналата седмица до морето. За няма и 4 часа си там. Какво има да го мислиш? Сега, в петък след работа, пак ще тръгваме. За вечеря ще сме там. И сме си с децата. Пътуват си без проблем. Не я вързвай като се изнервя. Просто пътувай при нея.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...

Редактирано от dara на 23.06.04 15:58.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: bejb]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано23.06.04 15:59




извинявай,че се смея,ама вие сте направо моя инат
Сърдит Петко...
имате ли време до пътуването да го поразглезиш малко тоя опърничав мъж



Тема Re: Автобус/влакнови [re: blekuta]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.06.04 16:03



Проучихме с кола под наем...дерат кожи. Ще ни излезе по-скъпо отколкото цялата почивка

Не мога да ангажирам хората да ни развозват насам-натам с багажа. Ох, ще видим.


Редактирано от Чeтa на 23.06.04 16:04.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: sv_bobo]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано23.06.04 16:12



Тогава с кола :)



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор Flash_ ()
Публикувано23.06.04 16:20



Малко неща могат да ме накарат да се кача на автобус. Минусите са ти ги казали и хич не са за пренебрегване. Побеля ми косата миналото лято Сиси като ме оповръща цялата в един автобус...модерен, мерцедес - не му се отварят прозорците, пълен с пътници всеки със собствената си миризма...бррр...ужас не ами ужас ти казвам!
Влак - не е чак толкова мръсно. В началото на месеца като ходихме със Сиси до Етрополе пътувахме с влака, сутрешния, 6 човека в купето - беше си 6!
За спалните вагони на нощните влакове, миналата есен с мъжа ми се прибрахме в такъв, бяхме 2-мата в купето, беше чисто, гардероб, огледало, мивка...супер си беше.
Гарата - автогарата с такси е максимум 3 лева, едва ли ще ви съборят бюджета...с нормалните таксита де:-)))



Тема Re: Автобус/влакнови [re: blekuta]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.06.04 16:21



ми то си е за смях погледнато отстрани :)
а време има - щото "той: "еми, няма да пътуваме тогава", аз: супер, още по-хубаво да не мислиш, че много ми се ходи"...

Когато 2 магарета са вързани и искат да изядат 2 купчинки сено в противоположни посоки...ми няма да изядат нито едната. Едното трябва да отстъпи...:)

Лошото е, че свекърва ми си мисли, че ето видиш ли всеки момент ще тръгнем... Ама хабер си няма, че май изобщо няма да отидем.

Или ще отидем...с влака...



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано23.06.04 16:38



около един час път с автобус е Кранево-Варна бе пиши го някъде 50 километра



Тема Re: Автобус/влакнови [re: dara]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.06.04 16:41



абе вие да не сте се наговорили с него?:)))

и той така ми каза - "кой луд пътува с влак като има кола?"

..еми...аз...

/истината е, че не мога да преодолея страха и все си мисля, че може нещо да се случи/ Той е добър шофьор, но не е там работата. Като катастрофирахме (бяхме с нашите - връщахме се от нещо подобно на "запознаване" с "противниковия отбор" :))))/това е майтап за отбора/ се откачи колелото на един фургон пред нашата кола... просто нищо не може да се направи в такава ситуация ..и Шумахер да беше карал все тая. Колата се преобърна в едно дере...И добре, че бяхме натъпкани като сардели, че се разминахме само със сравнително леки травми (макар, че аз още си имам белези).. Просто бях сигурна, че ще умирам точно там. Чувството е ужасно. Не мога да го преодолея все още. Но той не беше там за да ме разбере...Преди година тук в града отново се откачи колелото на една кола пред нас (бяхме с Моника вътре), тоя път ни се размина без нищо, но незнам защо все на откачени гуми ни върви.. как да пътувам спокойно когато детето е вътре? А и се притеснявам, че пътуването ще бъде кошмарно. Да не говорим, че отиваме за 1 ден. Сега като го пиша това се сещам, че аз имам свободни само събота и неделя, която значи, че ако отидем с колата ще стоим там от събота следобед до неделя на обяд (което е просто смешно). С влака обаче можем да тръгнем петък вечерта и да пътуваме неделя вечерта. Което означава цели 2 дена там. А? Ааааа?:) Не е ли точка за мен това. Ама как пък съм забравила да му го кажа. Лошото е, че той е готов да пътуваме и през нощта само да стане на ноговото...Не е ли тъпо да се инати така?



Тема Re: Автобус/влакнови [re: bejb]  
Автор dara (osobena)
Публикувано23.06.04 16:49



Не е тъпо Бейб. И аз бих се инатила. Всякакви гимнастики бих направила, само и само да си спестя пътуване с влак или автобус. Още повече при наличието на кола.

Сега ме канят на РД с децата в София и аз не ме питай как се умилквам на мъжа ми да ни включи в графика си и да ни закара с колата, защото той работи и в събота. Добре, че е отзивчиво и любезно същество, та да си жертва съботата за детски РД. А твоя те кара да те закара и ти се дърпаш!

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...



Тема Re: Автобус/влакнови [re: dara]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.06.04 16:59



ами сигурно той е прав за себе си, но аз не искам. В началото на "сблъсъка" реши да ме уплаши като каза, че той щял да пътува с колата, а ние като искаме да си пътуваме с влака. Аз се съгласих веднага. Нямам нищо против, наистина, но той после се отметна. Сега и на тоя вариант не е съгласен...Абе нали знаеш всеки си гледа от неговата камбанария...
Надявам се да се съгласи да е с влака, за да не обидим техните като не отидем. А те ни чакат отдавна най-после да ги посетим и да видят внучката...



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Flash_]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.06.04 17:06



да, спалните вагони са си много добре. Аз за всеки случай си бях взела едно шишенце със спирт и изчистих стените около леглото...
Моника спа като къпана. Клатенето на влака много хубаво приспива. Е, аз почти не спах защото е тя се разпростря на цялото легло и аз балансирах на ръба през цялото време, но какво пък..важното е, че тя си се наспа, нямаше ексцесии, нерви...абе 100% за спален вагон съм и аз.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: bejb]  
Автор Flash_ ()
Публикувано23.06.04 17:45



Да не е миризмата на спирт допринесла за спането...майтап, ама такова нещо и на ум не ми е идвало да правя!



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Flash_]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.06.04 17:57



Моят каквото е шило, ще полудее в автобуса май, ако не заспи. Това с "морсата болест" от друсането също ме притеснява доста. Май се очетрава да се примиря с неудобството на прекачването за сметка на удобството на детето най-вече.
Всъшност най-много ме вълнува на него да му е удобно и като че ли с влака ще е по-добрия вариант.
Благодаря на всички за отговорите!




Тема Re: Автобус/влакнови [re: bejb]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано23.06.04 18:26



Ами да, най-добрият вариант при това положение е вие двете с влака, а той с колата Дано да го убедиш. Изобщо не виждам нищо смешно, нормално е да те е страх да пътуваш на толкова дълъг път с детето, след като си преживяла такава катастрофа. То се почва постепенно на по 10-20-50 км, а не директно на 300:)

Като каза за свекървата и как ще се фука, точно днес яко се скарахме с моя. Предисторията, почти година сме без кола, щото моя яко катастрофира миналото лято (важното е, че той е жив и здрав, пу-пу). И днес той ми заявява: "Майка ми ще ни купува кола" Алоуу, ма отде накъде майка ти ще ни купува. Събрали сме някакви пари, що да ставаме зависими от нея. После се оказва, че не тя ще я купува, ами ние, ама понеже я продава нейн приятел, който ще заминава за чужбина, та я дава доста евтино, за това ми излиза с номера, че майка му един вид "доплаща разликата". Брей като избеснях, ми ако купувахме крадена кола, пак ли щяхме да казваме, че продавачът ни я "подарява". Той вика, ний крадена кола никога няма да купим. Аз - ми щом майка ти ни я купува, не я ща. Оказа се, че колата е купена, той отиде да изтегли парите и да я прибира. Аааамаха! Бясна съм! Вярно точно такава е, каквато бяхме говорили, че ще търсим, на доста приемлива цена. Ама така зад гърба ми! И тея заслуги на свекървата де ми ги вре



Тема Re: Автобус/влакнови [re: tinkerbell]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.06.04 19:05



хехе, това "доплащането" е интересна идея:))

И още едно съвпадение - мойта свекърва съвсем наистина (с нейни пари) е купила колата, но също от човек, който заминавал в чужбина и колата била уж по-евтина (което всъщност изобщо не е така, защото има къде по-евтини от същия модел, ама тази наистина е много запазена). Мен не ме вълнува особено защото колата си е негова, аз не я карам, макар, че имам книжка (не е само заради катастрофата, аз отдавна не съм карала и все едно трябва отново да се уча, и за срам и позор на майка ми, която е върла шофьорка, аз не ща да карам. Е, понасям си последствията да бъда натикана в графата "нецивилизована жена" но не ми пука вече никак.) Та за какво говорех, че се отплеснах в скобите...:) За покупката... при вас е друго и имаш пълно право да се ядосваш след като тази кола си е с ваши пари и ще си я карате двамата. Пък това, че е "по-евтина" сигурно си има и причина.. при нас се оказа, че "по-евтина" била само наужким :) просто свекърва ми хич не е запозната с цените:) По мое мнение даже се е набутала в повече, но не ме интересува, нали парите са си нейни:) Добре, че живеем далече, чи иначе досега да сме си изпоскубали косите. Тя е от оня ретро модел свекърви дето винаги са прави и винаги си налагат мнението. А аз съм (според нея) от онези смотани снахи дето Бог не ги е надарил с безценното качесто да бъдат уникални домакини, да чистят до побъркване, да си имат за всяка маса изкуствени цветя дето ни бива за нищо на света да бъдат преместени и милиметър от центъра на масата и които са ужас на роднините не могат да плетат селски жилетки и гоблени с кръстачки като червения кръст на касинката на медицинска сестра..:( Еми такава съм. Така, че..добре, че сме далече, че и от разстояние имаме разногласия..:)



Тема Re: Автобус/влакнови [re: bejb]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано23.06.04 20:04



Моята е пълна противоположност - млада, амбициозна и (уви) разведена. Мислех си, че имам страхотен късмет с нея, докато не се разведе. Сега трябва да делим един мъж, щото тя друг близък в момента си няма. Едва ли не като й изгори крушката и мъжът ми трябва да търчи да й я сменя. Всичките депресии покрай развода ги отнесохме, плюс пристъпите на критическата, плюс болните амбиции да се доказва като професионалист (за съжаление и екс-съпругът й и синът й работят в същата сфера, та от мерак да натрие на бившия си мъж носа в един момент взе толкоз много работа, че за да се свърши мъжът ми трябва да й помага) Много сложни напоследък ни станаха отношенията, въпреки че и ние сме далече една от друга. Все делим на мъжа/сина вниманието. И все някоя е ощетена. Стигна се до там мъжът ми да предложи да ходим заедно 3-мата на почивка Слава богу, отказа се.
А колата наистина е изгодна. С човека са работили заедно и той иска да я даде на някой доверен, който да може да моли за услуги и да му следи интересите докато се върне, за това е жестът.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор Diva (и щастлива мама)
Публикувано24.06.04 13:13



Чета, нямах време да чета какво са ти отговорили другите майки, но ще ти кажа, че ние с нашия Бо пътуваме вече поне 4-5 пъти до Варна и обратно с влак, спално купе и няма никакъв пролбем. Верно, че ние още не сме ходещи и сме 3 месеца по-малки от вас, но това ми се струва най.удобния вариант и бебето и за родителите.
Приятна почивка!



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Diva]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано24.06.04 13:55



И аз стигнах до извода, че с влак ще е най-удачно.
Благодаря!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.