Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:26 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор ProBily (nP06u|\u)
Публикувано23.06.04 13:08



С автобус не съм пътувала до София, но по едно време често пътувах от Варна до В.Търново. На мен ми става лошо в автобус от задушния въздух и за това бих се страхувала да пътувам с малко дете. Шофьорите карат много бързо и гонят график, така че е почти невъзможно да слезете да се разтъпчете преди Търново. Да не говорим, че рискът при пътуване с влак е много по-нисък от този с автобус.
Пътувала съм и в спален вагон с малката и с дневния експрес до Варна. Не е много приятно изживяване, особено ако се случи горещ ден. Нощното пътуване е по-малко травмиращо, ако си вземете ваше купе. Не е много чисто, но аз си взех шишенце спирт и дезинфекцирах каквото можах, носих си и спално бельо за малката. Някои успяват да разпънат количката до леглото и малкото спи там.
Даже да пътувате през деня по време на жегите, струва ми се, с влака ще се чувствате по-спокойни. Автобуси от Варна до Кранево има редовно, даже тръгват от гарата. Не вземайте такси от гарата или от автогарата! Ако решите да използвате такси се обадете по телефона и си го повикайте, даже да стоят пред вас колите, споразумейте се за тарифата и тогава се качете.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор maiche (член)
Публикувано23.06.04 13:08



Категорично влак, при това за по-удобно спален вагон в нощен влак. Макар че ние сме с кола по принцип, аз колебаех дали да не се натоварим ние в нощния влак до морето, а татата да пътува с колата.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор Taneto™ (непознат )
Публикувано23.06.04 13:46



ако си идвала и преди насам към варна сигурно знаеш куде е жп гарата и къде автогарата в града - умопомрачително е, но са на километри една от друга.....бих ти препоръчала автобуса, защото той спира директно на автогарата, а оттам веднага се качваш на автобуса за кранево - движат се на всеки час от 7:30 до 19:30.
а и мисля, че автобусите са по-удобни и комфортни в днешно време...



Тема Re: Автобус/влакнови [re: ProBily]  
Автор Flash_ ()
Публикувано23.06.04 15:25



Леле това с такситата наистина е важно...жал ми става за пристигащите и неподозиращи какво ги чака:-(((((
Не се качвайте в такси на което няма изписани с огромни букви телефонните номера и компанията!



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор bejb (слънчице)
Публикувано23.06.04 15:47



за мен най-удобно е с влак (в спален вагон). Ние пътувахме миналата година (Моника беше на година и 4м) Изобщо нямаше проблем. Спа си през цялото време.

Сега отново ни предстои пътуване (варна-пловдив) и искам пак да пътуваме така. Лошото е , че се изпокарахме с мъжа ми как точно да пътуваме. Той настоява да е с колата, а аз искам с влака.

Не искам с колата защото не искам и да си представя как ще вържа Моника 6 часа в столчето. Тя ще издивее на 30тата минута. А ако не е в столчето тя се катери навсякъде, стои м/у седалките и почти минава отпред. Има да нервничи, да реве... не мога да не я сложа в столчето, защото имам ужасен страх от катастрофи (преди да забременея за малко не се убих в една по същия маршрут). На всичкото отгоре ще е горещо, се отваряме прозорци, Моника ще настине, защото след тая пневмония е кекава като перце. Дори в момента пак е с кашлица и пак е на лекарства... Направо не знам вече...мъжа ми не ще да ме разбере (според него по-удобно щяло да бъде с колата въпреки, че няма как да знае [а и защо по дяволите винаги му се противопоставям]), за свекърва ми пък "да се покажем с колата" (която тя е купила) е май най-важното нещо от посещението...

И така..в момента сме в бойкот - няма да пътуваме защото аз не искам с колата, а мъжа ми не ще с влака...



Тема Re: Автобус/влакнови [re: Чeтa]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано23.06.04 15:52



оффф,тъкмо да ти напиша категорично: спален вагон за тримата!. когато прочетох Тането и се сетих,че наистина във Варна това е ужасно-разстоянието между жп-то и автогарата колко пъти съм го проклинала това разстояние,не е истина!
Това означава прехвърляне на такси със всичките му багажерии и т.н. и т.н.
Тоя момент въобще не е за пренебрегване...

ама пък наистина спалният вагон е най-добрият вариант за толкова дълъг път през лятото!
а сега де!

а какво ще кажеш за кола под наем?
или някоя мама от Варна да ви помогне между двете гари?

пп:мнооого е вероятно около 20ти август да сме към Варна



Тема Re: Автобус/влакнови [re: bejb]  
Автор dara (osobena)
Публикувано23.06.04 15:57



Бейб, ти ме срази направо! Да имаш кола и да искаш с влак!!! Ние пътувахме миналата седмица до морето. За няма и 4 часа си там. Какво има да го мислиш? Сега, в петък след работа, пак ще тръгваме. За вечеря ще сме там. И сме си с децата. Пътуват си без проблем. Не я вързвай като се изнервя. Просто пътувай при нея.

Ние не знаем какво е самотата
И до къде се простира тя...

Редактирано от dara на 23.06.04 15:58.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: bejb]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано23.06.04 15:59




извинявай,че се смея,ама вие сте направо моя инат
Сърдит Петко...
имате ли време до пътуването да го поразглезиш малко тоя опърничав мъж



Тема Re: Автобус/влакнови [re: blekuta]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано23.06.04 16:03



Проучихме с кола под наем...дерат кожи. Ще ни излезе по-скъпо отколкото цялата почивка

Не мога да ангажирам хората да ни развозват насам-натам с багажа. Ох, ще видим.


Редактирано от Чeтa на 23.06.04 16:04.



Тема Re: Автобус/влакнови [re: sv_bobo]  
Автор toni (bonboni)
Публикувано23.06.04 16:12



Тогава с кола :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.