Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:36 03.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазар  
Автор sbz (непознат )
Публикувано07.06.04 01:04



Всичко е добре, когато свършва добре. Предупреждавам, че темата ще бъде доста дълга, нещо като есе за личните ми преживявания, свързани с бременността и раждането. Тя е поучителна за всяка жена с по-лабилна психика; за онези, които трудно вземат решение; за любознателните; и най-вече за онези от вас, които трудно правят компромис в името на здравето си.

Имах лека бременност, макар че съм на 35 години. Преди бременността се занимавах с фитнес редовно и бях в много добра физическа форма. Не спрях да спортувам и след като забременях, но намалих натоварването. Не се интересувах от съветите на лекарите по отношение на спорта. За последно карах ски на Мечи Чал (доста трудна писта, дълга 3 км., над Чепеларе) през януари, когато бях в 5ти месец. Слушах тялото си и четях много американски сайтове, където спорта за бременни се препоръчва горещо като предпоставка за по-лесно раждане. Психически се подготвях за раждане по естествен път. Бях уверена, че няма да е трудно и че ще се справя. През 9тия месец към рутинната си 40 минутна ежедневна фитнес програма добавих и специални упражнения за по-добро позициониране на плода и разтягане на таза. Бях качила 16 кг. (висока съм 162, преди да забременея тежах 52 кг, а в края – 68 кг.) въпреки спорта (а може би именно поради него), защото се хранех без ограничения, предимно месо, сирене, мляко, зеленчуци и плодове.

Първите ми притеснения започнаха в 37ма седмица, когато при рутинен преглед гинекологът, който проследяваше бременността ми (д-р Даниел Георгиев от центъра за съвременна гинекологична помощ в Студентски град) каза, че бебето е с размери на 39та г.с. и в същото време главата не е включена в таза. Той изказа съмнения, че главата изобщо ще се включи, защото диаметърът й бил към 10 см, а това е доста дори за бебета в 40 г.с. Препоръката му беше по-скоро да се избере секцио. Започнах да очаквам с нарастващо напрежение приближаването на термина. Като добавка към размера на бебето имах и висок диоптър късогледство, но очните дъна и ретината ми бяха ОК и имайки предвид, че късогледството никога не ми е пречело на физическата издържливост, не исках да се подлагам на операция само заради него. Реших да потърся мненията на специалисти, които водят сложни раждания и тогава започна моето ходене по големите държавни болници.

Трябва да уточня, че в първите месеци на бременността, бях посетила Райна Княгиня и Правителствена болница и мислех да избера една от двете за раждането, най-вече защото позволяват присъствие на близките през по-голямата част от времето. Когато обаче се разбра, че раждането може да протече с усложнения, всички мнения клоняха към избор на една от големите държавни болници: Майчин дом, Шейново или Света София, където специалистите са по-подготвени да реагират на такава ситуация. Шейново го отхвърлих защото няколко мои познати раждаха там през последните 2 години и всички си тръгнаха с някакви инфекции. Света София ми направи много добро впечатление от училището за бременни, което те организират всеки петък: особено ВИП стаите и ВИП родилните зали. Определено бих раждала там, ако намерех лекар, който да ми даде шанс да опитам по естествен път. Първият лекар, на когото попаднах, опитвайки се да се запиша при някого за консултация, беше д-р Бечев. Видя ми се симпатичен, но доста безцеремонно ми каза: “това бебе няма да мине през тоя таз” и “шийката на матката е напълно твърда и няма признаци за размекване”, и запали цигара докато си говорехме в кабинета. Може би съм прекалено придирчива, но този номер с цигарата ме потресе. Реших, че не мога да раждам при такъв лекар.

Отидох на преглед при д-р Дуковски, известен специалист от Майчин дом. Той потвърди, че главата не е включена, но затова пък каза, че шийката на матката е в идеално състояние, много мека и с разкритие 1 – 1,5 см. Това ме обнадежди. Реших да раждам при него в Майчин дом. Той ми обеща, че ще изчака хода на естественото раждане, и ако не потръгне добре, ще премине към секцио. След това събитията се развиха изключително драматично. Отидох в Майчин дом за предоперативни изследвания, за да бъдем подготвени в случай, че се наложи секцио. Това беше първото ми влизане във вътрешността на болницата. Изживях нещо като шок, като силен потрес от мизерията и мръсотията, която видях по коридорите, в манипулационната и в някои от кабинетите, в които ме прати Дуковски. Трябваше да ме приемат в отделението, в което работи Дуковски на 7ми етаж. Там лежат бременни с усложнения. От другата страна на коридора лежат оперираните със секцио. Не видях ВИП стаите на пост-оперативното отделение, но ВИП стаята, в която ме настаниха от другата страна приличаше на стая в студентско общежитие от времето, когато бях студентка (т.е. преди 12 години). Сложиха ме на легло с видимо мръсен чаршаф да записват тоновете на бебето, а точно срещу леглото в манипулационната имаше 2 магарета, на които прегледаха 3 жени, докато лежах и чаках да стане записа. На едната й мазаха с лекарство някакви ранички във влагалището точно срещу лицето ми и тя пищеше. Това преживяване няма да го забравя никога. Въпреки че се водех регистрирана в отделението, отидох да си спя в къщи, като обещах на Дуковски на другата сутрин да бъда в 8:00 пак там за остатъка от изследванията. В къщи му дръпнах един рев, не можех да се успокоя цял следобед. Не знам как се е чувставало бебето в корема ми от толкова стрес. Казах на партньора ми, че ако трябва да раждам в тази болница, не съм сигурна дали ще преживея това раждане. Въпреки всичко на другия ден отидох пак, защото вече имах леки периодични контракции и раждането можеше да тръгне всеки момент. Дуковски ми написа на един лист няколко номера на кабинети, през които трябва да мина на прегледи, и аз тръгнах. Оказа се, че пред тези кабинети има доста дълги опашки, защото те бяха в поликлиниката на болницата и не обслужваха само бременни. Чудех се как може бременна в началото на родова дейност да чака права на опашка в продължение на 30-40 минути, но разбрах, че ако искам да имам мненията на съответните специалисти, трябва да чакам. След първите 2 опашки се чувствах вече на края на силите си. Не на физическите, а на психическите си сили. Просто не виждах причина да продължа да се подлагам на толкова много стрес.

Без да се връщам до отделението дори, за да кажа довиждане на Дуковски (непременно ще му се обадя да му се извиня за което), си тръгнах и поех пак към Света София. Беше петък и исках да открия лекаря, който води училището за бременни. Беше ми направил много добро впечатление при първото ми посещение там, но тогава не му взех коодинати за връзка, а после не можах да ги открия, защото се оказа че той не е в списъка на лекарите, които могат да бъдат избирани (там има такъв списък и се плаща 500 лв. за избор на лекар). Отидох в Света София и за щастие той беше там. Казва се д-р Петров. След като приключи обиколката на болницата останах да поговорим и му разказах какво ми се е случило в Майчин дом. Той прие случая ми много присърце. Беше изключително разбран и веднага ме вкара в няколко кабинета за прегледи. Първо ми направиха видеозон, от който се убедиха че бебето е доста едро. После вагинален преглед, после запис на тоновете. В крайна сметка д-р Петров (който по принцип е привърженик на естественото раждане) също стигна до извод, че най-разумно би било да се направи секцио. Май нямах друг избор. Разбрахме се, че той е дежурен на следващия ден и ако реша да раждам там, трябва да отида в 9:00 без да съм яла и пила вода. Той каза, че ще уреди секцио по спешност, така че да не се налага да плащам. Исках да съм във ВИП стая след раждането. Всички ВИП беха свободни в момента. Единственото нещо, което ме притесняваше значително беше невъзможността партньорът ми да присъства по време на операцията, както и през 24-те часа реанимация. Чудех се защо реанимацията е толкова дълга, след като във всички западни сайтове пише, че на 8мия час най-късно трябва да се стане от леглото. Имах и някои други чуденки, но все пак ми се струваше, че това е най-добрия избор, който мога да направя.

Върнах се в къщи и почнах да си приготвям багажа за болницата. Нещо обаче ме глождеше отвътре, че няма да ми е леко 24 часа да си лежа в някаква реанимация, без контакт с най-близките ми, без възможност да стана, ако поискам и т.н. Вечерта, когато партньорът ми се върна от работа, заявих че искам да отидем да проверим още едно място – частната болница Свети Лазар. Почти се скарахме, защото май колебанията ми ставаха прекалено големи и мъчителни за всички в къщи. И все пак аз настоях и тръгнахме. В 8 и нещо вечерта позвънихме на вратата на болницата. Знаех, че болницата е на семейство доктори, които живеят там и бях сигурна, че ще ме приемат макар и без предварително записване. Всъщност в Свети Лазар бях ходила веднъж на преглед преди 2 години, и ме бяха впечатлили условията като изключително добри, но понеже беше доста скъпо за моя стандарт, изключвах възможността да раждам там от самото начало на бременността си.

И ето че в крайна сметка стигнах до тях. Прие ме д-р Николова и беше изключително усмихната и приветлива, въпреки че отивах без предварителна уговорка и вероятно я вдигнах от вечеря. Обясних й, че държавните болници ме стресират ужасно и съм ужасно уплашена и на ръба на нервна криза. Показах разни излседвания. Тя се държеше изключително приятелски и окуражаващо. Каза ми цената на услугата за обикновена стая, защото беше ясно, че не мога да си позволя ВИП. Цената (2 400 лв) беше двойно по-висока отколкото максимума, който бях планирала да платя за раждане. Но в същото време имах възможността да бъде придружавана от близък човек през целия ми престой там. Д-р Николова ми разказа и за комбинираното обезболяване (спинална плюс епидурална анестезия), което прилагат и което позволява на оперираните да се раздвижат и разходят още на 6-8 час след раждането. Чела бях, че именно бързото раздвижване и многото течности след операцията води до бързо заздравяване на раната и помага да се избегнат някои рискове на операцията. Това категорично ме убеди, че трябва да раждам в тази болница. Уговорихме се операцията да бъде още на следвашата сутрин. Нощта мина бързо, дори успях да поспя след като чувствах, че съм взела правилно решение.

Как мина раждането – по-леко отколкото си представях. По принцип имам страх от манипулации. Мислех си, че ако преживея секциото ще бъде чудо. Оказа се, че се справям доста добре. Все пак имаше кой да ми държи ръката докато ме оперираха. Показателите ми бяха съвсем нормални. Самата д-р Николова сподели, след като операцията свърши, че предната вечер като ме видяла в какво състояние съм, била убедена, че ще се наложи да ме приспят, за да извършат операцията безпроблемно. Но аз съм се държала по съвсем друг начин на следващата сутрин. Като ми показаха дъщеря ми ахнах – толкова голямо бебе никога не си бях представяла. Тежеше 4,5 кг. 52 см. Ето до какво води природосъобразното хранене и спорта по време на бременност!

Възстановявах се бързо. На втория ден правех постоянни разходки из коридорите на болницата. На третия ден излязох на едночасова разходка в Дианабад и парка там. На четвъртия ден ме пуснаха да си напазарувам някои неща, които не бях купила за бебето. На петия ден си тръгнахме към къщи.

Всички служители в болницата бяха изключително мили, внимателни, сговорчиви. Не можех да повярвам, че за 5 дни не преживях нито едно разочарование. С акушерките си говорехме с часове (както виждате съм доста словоохотлива). Отговаряха ми на всякакви въпроси. Никой не натрапваше съветите си: казваха ми, че избора как да гледам бебето е мой. Те могат само да препоръчват някои неща, но има различни школи и различни схващания. В крайна сметка майката решава кое е най-добро за нея и нейното бебе.

На тръгване се снимахме, а д-р Николов попита имали ли сме някакви проблеми по време на престоя. Помоли да му кажем открито. Наистина нямаше какво да му кажем. На седмия ден ми махнаха конеца и раната беше абсолютно перфектно заздравяла. Чак се учудих – аз си представях много страшни неща, свързани със секциото и постоперативния период.

Като обобщение искам да кажа следното: изборът на Свети Лазар е въпрос на ценностна система, повече отколкото на финансови възможности. Заем за раждане може да си осигури почти всеки. В крайна сметка раждането се случва малък брой пъти в живота и е едно от най-важните събития в него. Ако бях направила избора на тази болница по-рано щях да взема кредит от банка, поради късно взетото решение се наложи да се моля на роднини. Но си струваше. От днес нататък съм сигурна, че няма да се колебая толкова, когато става дума да се харчат пари за качествено здравеопазване. Много стрес щях да си спестя, ако бях отишла в Свети Лазар по-рано. Те предлагат и пакетна услуга за малките – наблюдение от педиатър през първата година; всички ваксини и необходими изследвания; домашни посещения и консултации по всяко време по телефона. Вече абонирах малката при тях, като сумата ще изплатя в близките 2 месеца.

Съзнавам, че повечето жени не са толкова лабилни и по-лесно понасят условията в държавните болници, които мен ме шокираха и травмираха психически. Затова кръстих темата “за по-придирчивите”. И все пак, горещо препоръчвам частната родилна клиника Свети Лазар на всяка жена, която реши, че си струва да платиш за добро обслужване.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор ronika77 (veche mama)
Публикувано07.06.04 09:56



Леле, как го написа това, толкова дълго и много хубаво. Аз раждах в Майчин дом и преминах по твоя път. Наистина условията са ужасни. Аз също се отвратих като ме сложиха на видят тоновете на 7-мия етаж, чаршафа беше ужасно мръсен, но стиснах зъби, какво да правя. А да знаеш какво е другото отделение за тези които вече са родили, ако го беше видяла щеше да се ужасиш още повече.
Радвам се, че всичко е минало както трябва и си доволна от Св. Лазар. Тук често я оплюват тази болница. Но наистина в началото и там работеха на метода "проби - грешки", нямаха ясен регламент за заплащане на услугите и други разни неща.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано07.06.04 10:17



интересен разказ, а и наистина е приятно да четеш грамотно написани мисли по разни въпроси
по принцип мисля, че за 4-5 дни престой където и да било това са супер много пари и не си заслужава да ги дадеш, но важното е какво ти си си мислела тогава - все пак е било твоето раждане
честита дъщеричка и да ти е жива и здрава



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: antea]  
Автор мeчo пyx (еми)
Публикувано07.06.04 10:24



Честито! Нека бебчо само радости да ви носи.
А колкото за клиниката- досега почти не съм срещала изцяло положително мнение за Св. Лазар, а аз съм ходила там на прегледи и бях започнала да се чудя, защо всички реагират така отрицателно
Затова се радвам, че при теб всичко е минало в положителна насока.
Поздрави


#define QUESTION ((bb))||!(bb))


Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано07.06.04 10:30



Много хубаво написано. Ставаш за рекламен агент.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор Keлeбpиaн (сребърна мама)
Публикувано07.06.04 11:08



Честита рожба. Да ти е жива и здрава!
Щом си доволна браво!
Радвам се, че не си имала никакви проблеми


П. С. Аз също родих секцио - в Св. София, получих не по-лошо обслужване, станах няколко часа след операцията.. (не виждам къде има писано правило, че задължително трябва да лежиш 24 часа?) и съм адски доволна от обслужването на специалистите от болницата, платих 1/4 по-малко пари и се чувствах на фона на изслушаните за Св. Лазар неща хиляда пъти по-спокойна, защото лекарите от Св. София са на нужното професионално ниво и най-важното е, че ако стане проблем могат да реагират своевременно...



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Чeтa]  
Автор mali (най-вече мама)
Публикувано07.06.04 14:07



Взе ми думите от устата!



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор DAEMON (-=+=-)
Публикувано07.06.04 21:58



Не е рекламен агент... просто това са фактите.
Колкото и шокиращо да звучи... особено когато става въпрос за собственото ти дете... и жена.
Тук сте майки... а имате ли представа какво е, като баща, да можеш да присъстваш на първото поемане на глътка въздух на собственото ти дете... независимо по какъв начин се ражда...
Клиниката Свети Лазар беше единственото място, което можеше да ни предложи всичко това... и въпреки цената (наистина доста висока) която трябваше да платим - не съжаляваме... още повече, че деца не се раждат всеки ден... и всяко раждане си заслужава да бъде запомнено... и оценено



... та за какво ставаше въпрос?!!!

Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: DAEMON]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано07.06.04 22:12



Фактите са по-различни всъщност.
А ти майката ли си или бащата?



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: dodo_dodo]  
Автор Anna-Maria ()
Публикувано07.06.04 22:16



додо, ти беше раждала там, нали? разказвала ли си в някоя тема за условията в Св. Лазар, за да я потърся в архива?



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Anna-Maria]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано07.06.04 22:42



Разказвала съм, но беше доста отдавна и не ми се връща към тази тема - омръзнала ми е.
Ще отбележа само две неща, които ми направиха впечатление в разказа тук.
Първото нещо е за комбинираната упойка - спинална с епидурална. Поради естеството на епидуралната се вкарва катетър в гръбнака, който не се маха след операцията. През него часове по-късно се поддава обезболяващо. Което само по себе си прави невъзможно раздвижването след 6-8 часа.
Моето секцио беше в 13.30 часа на обяд, краката започнах да усещам около 2 след полунощ, а ме вдигнаха от леглото на другата сутрин. Мъчително и трудно раздвижване съпроводено с повръщане през целият ден.
Другият момент е 24 часовата реанимация, която там липсва, но е била решаващ фактор за отказ от раждане в Св.София.
Престоят в реанимацията е от изключително значение и е свързано с наблюдение на родилката в постоперативния период. В този смисъл липсата на реанимация е по-скоро минус, отколкото плюс за която и да е болница.
Да не говорим, че прилагането на спинална анестезия за обезболяване на раждането при липсваща възможност за сърдечно-съдова и дихателна реанимация се смята за груба лекарска грешка!

Към авторката на темата : честито бебче! радвам се, че не е имало проблеми при вас и сте доволни. Желая крепко здраве но бебока.

И в заключение ако приемате съвети - бъдете особено осторожни с бебешките консултации там, педиатрите им не са от най-добрите, следете си ваксините, които ви слагат, а също така и редовните изследвания които влизат в пакета услуги заплатен от вас.




Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор eti (Мама на Борис)
Публикувано07.06.04 23:31



въпрос на ценностна система, повече отколкото на финансови възможности

МНОГО ТОЧНО КАЗАНО! И аз родих в частна клиника, не секцио, но който смята ч е лиготия и че , е, преживяват се 4-5 дена, ...са глупости. Ти си видяла 2 жени на магаретата и т.н.
Емоционалното състояние е огроменн процент от успешното раждане! Само който е изживял , ще го потвърди!

Живот, здраве и късмет на семейството ти!

Ети

[image]http://thumb1.webshots.com/s/thumb3/4/2/71/130840271VlBlxZ_th.jpg[/ image]


Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор new* (искам!)
Публикувано08.06.04 00:09



Да ти е живо и здраво детенцето:) Много хубав разказ!
Раждането е много вълнуващ и затрогващ момент от живота, но сега вече обслужването във всяка болница е на някакво ниво, особено пък като става въпрос за секцио /никой няма да си сложи главата в торбата и да претупа операцията/. Не съм ходила в тази ПОЗЛАТЕНА болница, но никога не бих броила толкова пари за едно раждане... сигурно не съм чак толкова придирчива, ама пък това според мен е пладнешки грабеж направо... Родих в държавна болница със секцио, възтанових се в нормалния за секциото срок, детето ми е живо и здраво, и... нямам психически травми. Повече думи нямам...



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор oлeлeeeeeeeee ... ()
Публикувано08.06.04 08:11



Свети Лазар наистина надмина себе си!
Първата българска болница в която се ражда бебе на хомосексуална двойка с "генетичен материал"!



Пожелавам на малкото момиченце много здраве и силна интуиция!

(не съм против хомосексуалистите, против съм те да отглеждат деца - причината е разбираема)

Семейството:





Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: oлeлeeeeeeeee ...]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 09:30



Е щом си плащат хората...що не. Това което не се купува с пари се купува с много пари беше казал някой.

п.с. т'ва законно ли е все пак?

п.п.с. аааааааааа аз чак сега зацепих за какво точно става дума и защоо аджеба бебето е родено в Св.Лазар
не защото клиниката е добра, за защото върши непозволени неща.


Редактирано от Чeтa на 08.06.04 09:51.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: DAEMON]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 09:32



Нашият татко пък не искаше да присъства на раждането, аз също. До колкот знам има и други болници, в които разрешават бащата да присъства на раждането. Е, разбира се срещу съответното заплащане.
Колко платихте за раждането, ако не е тайна?




Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: oлeлeeeeeeeee ...]  
Автор leapula ()
Публикувано08.06.04 09:54



Не мога да скрия шока в който изпаднах след прочита на това...
Да им е живо и здраво това детенце, много да ги радва, но не мога да не си задам въпроса как ще бъде възпитавано от две "майки"...
Може би ще ме опровергаете като кажете, че има деца които се отглеждат само от майката, или от майката и бабата и т.н. обаче тук има малка разлика, че тези две "майки" са в интимни отношения...Не съдя никого не ме разбирайте погрешно, може би това на запад да е практика и да е нещо нормално, но на мен ми звучи по друг начин и честно казано не го разбирам, може пък проблема да е в моя телевизор...Ама я ми кажете като отидат да взимат детето от градина примерно и госпожата какво трябва да каже: Хайде миличка майките ти дойдоха да те вземат? И това детенце няма ли да се чувства различно от другите?
Поправете ме ако греша, ама има ли такъв закон, който да разрешава такова нещо???



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: leapula]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 09:58



аз си мисля, че определено проблемът е в твоя телевизор.... може би просто е остарял модел



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: oлeлeeeeeeeee ...]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 10:02



ихааааа какво откритие си направила от потрес чак си успяла да се заличиш вече в базата данни
кво ви става бе хора?? годината е 2-0-0-4, не 1-0-0-4



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: leapula]  
Автор marid ()
Публикувано08.06.04 10:08



Няма закон, който да го забранява! И изобщо безумен би бил закон, който да забрани на една жена да роди заради сексуалната и ориентация.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: antea]  
Автор leapula ()
Публикувано08.06.04 10:11



За телевизора ясно, май моя е от старите "Опера" дето като се развалят трябва да бъдат обърнати на обратно
Ама за другото не схващам наистина, явно и аз съм остаряла не само ТВ-то ми



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: marid]  
Автор leapula ()
Публикувано08.06.04 10:18



Не става дума за това дали жена ще роди или няма да роди въпреки сексуалната си ориентация, а за това едно дете да се гледа от две такива жени, респективно от двама мъже...Това последното ми е малко трудничко да си го представя



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: antea]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано08.06.04 10:27



еми хубаво ти живееш в 2004 година ама по-голямата част от хората са консервативно настроени-горкото дете ще бъде подложено на присмех и подигравки -в ясли,градина,училище ,така мисля аз



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: oлeлeeeeeeeee ...]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано08.06.04 10:32



Това е свинщина, подло анонимно олеле, да бъркаш в друг клуб, да вадиш оттам тема, която умишлено не е пусната тук, за да получи поздравления, а след съмишленици, и да я пльосваш за коментари и охрачване... барабар със снимката, само за да намесиш Свети Лазар като болница, която едва ли не е трябвало да ги върне от вратата, като види, че не си водят татко за парлама... ама на, алчните му собственици как правят пари и от такива НЕРЕДНИ работи....

че в държавните болници да не би да те проверяват с кого живееш? с кого спиш? как ти е заченато бебето?

или такива бебета не трябва да се раждат и всеки, който участва в тяхната поява, ще го сочим с пръст?

тая жизнерадостна мерзост не ти ли пресяда?

иииииии

Дебора, моля те, разкарай го това, че е срамота за клуба и грехота спрямо детенцето да му стои тука снимката и да се бистри уж добронамерено бъдещето му с две майки...



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: ET]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано08.06.04 10:48



Подкрепям!
А родителите на Иглика поздравявам за смелостта, защото очевидно не е лесно да си различен!
От нас, така наречените "нормални" родители зависи как ще възпитаме нашите, за да не се подиграват един ден на малко по-различните.
Всички знаем колко много "нормални" семейства има, където се случват къде къде по-ненормални работи, за съжаление, които по един или друг начин ощетяват децата.

Яна 21.09.2003

Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано08.06.04 10:51



Здравей!
Честита ви рожба!
И аз искам да ти благодаря,както някой по-горе,за хубавия разказ (вкл. граматически)!

Накара ме да се замисля за моята ценностна система,за финансовите ми възможности и малко се обидих....
Аз родих в държавна болница,платих на уговорен лекар. Може би наистина психиката ми е по-силна, може би не съм присъствала на кой знае какви сцени, но все пак си мисля, че това не означава, че всяка майка, която е отишла в държавна болница, нехае за здравето на детето си, т.е. ценностната й система нещо не е в ред.
Всъщност ти си отишла там,защото там си открила това ,което искаш- присъствие на бащата, бързо възстановяване...
И друго има-мноооого е относително това за парите - колко ще отделиш за раждането на детето си.
Ами ако в Св Лазар искаха 10 000лв, примерно, пак ли щяхте да ги дадете,защото раждането се случва малък брой пъти в живота или щеше да го повериш на друг качествен лекарски екип, но за по-малко пари?

Моля те,не приемай думите ми като заяждане!
С най-добри чувства!
Бъдете здрави!



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: ET]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 10:52



Браво, ЕТ!
такова отношение към деца и родители е позор за клуб като този



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: ET]  
Автор leapula ()
Публикувано08.06.04 10:55



ЕТ хващам се за последни те ти думи "да се бистри уж добронамерено бъдещето му с две майки...", защото смятам, че са отправени към мен понеже аз подхванах тази тематика. Не съм искала да обиждам никой, просто споделих мнението си и след като разгледах линка който е пуснал/а олеле виждам, че наистина пожеланията за новороденото бебе са в съвсем друг форум. Няма да коментирам това, че снимката е сложена и тука, не е моя работа, но и не го смятам за редно. Въпреки всичко искам да кажа, че факта че майката се е похвалила със самото раждане, а после се е включил и "бащата", говори че те са искали точно тук в този клуб да споделят радоста си, лошо няма, но ако са очаквали да намерят само съмишленици не са били прави. Всеки има право на мнение и всеки може да го споделя, това е моето мнение и пак казвам не се заяждам и не съдя никой, просто си се чудя самичка



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: kalina]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано08.06.04 11:02



Честно казано мен повече ме притеснява не как те ще си възпитат детето(убедена съм, че ще са прекрасни родители, щом толкова много са искали дете), а по-скоро как другите ще приемат това дете. Знаете колко жестоки могат да са понякога децата в училище и в детската. Способни са да се заяждат трайно със съучениците си за много по-малки неща. Да не говорим за съседските деца, наслушали се на клюките на родителите и бабите си....



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: lady Marian]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 11:11



и какво тогава?
хората да се съобразяват с малограмотни, назадничави, с разбирания от дълбокия патриархат съседи, за които смисълът на живота е да пръскат клюки?
ми те, децата, се подиграват и за клепнали и големи уши, за носене на очила и други дреболии, означава ли това, че потърпевшите дечица са нещастни със собствените си родители?



Тема Мила, хубаво е, че все пак се замисляшнови [re: leapula]  
Автор wild (lady) ()
Публикувано08.06.04 11:15



Защото наистина всеки има право на свое мнение, но доста често животът подлага точно това наше право на изпитания. Дори и да си мислиш "аз не бих могла да бъда на тяхно място", все пак винаги се опитвай да се поставиш на мястото на човека отсреща. Точно защото не е ясно какво ни чака утре, когато се събудим, в каква ситуация ще се озовем, колко приятели ще ни останат, дали ще успеем да се справим. Всички тук имаме/ ще имаме и вече възпитаваме или ще възпитаваме деца. Нека ги направим добри. Нека самите ние бъдем добри.



When dream turns to a nightmare the only way is to wake up…


Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано08.06.04 11:26



Честито детенце,разказа ти ми хареса похвално е,че не си спряла да водиш предишния си начин на живот,спортувала си ,но защо мислиш,че избора да родиш в частна клиника е пример за ценностна система,защо мислиш,че непременно по-високото заплащане ти осигурява по-леко раждане,хотелски условия да,извини ме ама това е въпрос на материална осигуреност и каприз,разбира се всеки си е свободен да решава какво да направи за себе си



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: leapula]  
Автор marid ()
Публикувано08.06.04 11:27



Същото е - значи ако жената има хомосексуална ориентация ще я поставим пред избор - или ражда дете и си го гледа сама, или живее с любимия си човек, ама никакво раждане, никакви деца?!?!?

И защо - защото била заявила, че е хомосексуална - а ако не го беше направила? Че мен питал ли ме е някой аз с кого живея, как си гледам детето?



Тема Re: Мила, хубаво е, че все пак се замисляшнови [re: wild (lady)]  
Автор leapula ()
Публикувано08.06.04 11:43



Трудно би ми било да се опитвам да поставя точно себе си в такава ситуация, но пак казвам не съдя никого, всеки има право да си живее живота както намери за добре. Това че на мене нещо си там ми се вижда странно, а на някой друг нормално...ОК- света е шарен. Но не бих могла да възпитам 3 годишната си дъщеря, че това е нормално, по скоро бих и обяснила, че това не е толкова често срещано, но е допустимо и че не е повод за подигравки!



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: oлeлeeeeeeeee ...]  
Автор Vache ()
Публикувано08.06.04 11:52



Айде стига бе...
Я се засрамете!!!!
Че и снимката пляснали...
Как може да ги унижавате така хората. То е ясно, че снимката е пусната в друг клуб, който е публичен, но тук я даваш, за да ги унижиш.
Какво прави човек в леглото си е негова работа. А как ще възпитат детето си откъде знаеш???? Може да са по-добри родители от много от нас тук...
Егати простотията, а също и по-горния абсолютно провокативен постинг....



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: marid]  
Автор leapula ()
Публикувано08.06.04 11:56



Марид, не искам да влизам в спор с никого, ясно се изразих по-горе, че това е лично мое мнение и не задължавам никой с него. Не смятам че съм единица, напротив, мисля че има и други които са на същото мнение като мен...
Щом са решили да вървят по този път, нека си го извървят пожелавам им всичко най-хубаво, но да се иска от "инакомислещите" да приемат всичко това за нормално не мисля, че е редно!



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: lady Marian]  
Автор Vache ()
Публикувано08.06.04 11:56



Абе хора, защо се притеснявате за чуждите деца...
Тези жени според мен са наясно с всичко това и си преценяват сами...



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Vache]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 11:57



Извинявай, кой е по-горния провокативен постинг, който визираш?



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Vache]  
Автор titi111 ()
Публикувано08.06.04 12:44



Унижение е само нападките срещу тези жени ,които са имали смелостта да подредят живота си така както го чустват и както им харесва.
Аз пък съм убедена ,че ще са чудесни родители.Дори както каза Ваче и по-добри от някои от нас ....
ПОЗДРАВЯВАМ ВИ !ДЕРЗАЙТЕ! И ЖИВА И ЗДРАВА ДА Е МАЛКАТА ИГЛИКА!



"Дори да си на верен път,ако просто седнеш на пътя ще те прегазят!"


Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано08.06.04 12:46



Мисля, че ако темата ви беше поставена по друг начин - "Само в Св. Лазар ни приеха спокойно", щеше да е много по-истинска и човешка. И щяхте да си спестите това ровене в подробностите...
Не ме дразни това, че детето има две майки (което мисля, че даже си е голям плюс), дразни ме, че правите реклама на Св.Лазар чрез антиреклама на другите родилни домове. Премълчали сте истинската причина да изберете това място.

А бебето е много хубаво и даже на тази снимка си личи колко е голямо.
Да ви е живо и здраво!



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Чeтa]  
Автор Vache ()
Публикувано08.06.04 12:50



Ето това

"...
А ти майката ли си или бащата?"

Е, може да не е непосредствено над този, за който съм се закачила, но е по-горе




Тема Re: Честито!нови [re: sbz]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано08.06.04 12:57



Честита рожба!
Много, много щастие и безгрижно детство!



Тема И на мен ми мина през ума въпроса,нови [re: Vache]  
Автор geminarius (beauty fool)
Публикувано08.06.04 13:06



който Додо е задала.
Но именно фразите "особено когато става въпрос за собственото ти дете... и жена. " и "Тук сте майки... а имате ли представа какво е, като баща, да можеш да присъстваш на първото поемане на глътка въздух на собственото ти дете" ме накараха да мисля, че таткото се е логнал в профила на майката (и други татковци са го правили тук преди). 3атова и не попитах.
Така че не се нахвърляйте предварително и не бъдете толкова мнителни една към друга.

I only work to enjoy when I am not working.

Редактирано от geminarius на 08.06.04 13:08.



Тема Re: За другата тема!нови [re: sbz]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано08.06.04 13:11



Извинявайте, мили мами! Когато родихте и пуснахте тема за най-голямото щастие в живота ви, дали поне на една от вас, щеше да й е приятно, на мястото на поздрави и хубави пожелания да чете това?

Нямам нищо против темата, но не мисля, че мястото й е тук!



Тема Re: За другата тема!нови [re: nikol78]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 13:18



да не говорим колко по-рекламни теми сме чели, без грам възражение от ничия страна
е на това му се вика двоен стандарт....тъжно



Тема Re: За другата тема!нови [re: antea]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано08.06.04 13:25



Говоря за темата за двете майки!



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: antea]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 13:34



И през 3004 г. сигурно няма да се променят човешките и природните критерии, кое е естествено и кое противоестествено...



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Firebird]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 13:37



Firebird, мненията ни абсолютно съвпадат. Мисля, че си го казала много точно!
Поздрави!




Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: ET]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 13:41



Е защо да е срамота - нали го намираш за естествено? Детето ще расте в семейство на лезбийки - това е обезпокойващ факт, който , уви! , не се променя от това, дали снимката му е изтипосана някъде или не. Да не говорим, че самите "майки" (или "бащи"?) са го публикували.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Kлep]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 13:42



кой природен критерий е нарушен в случая? може би изкуственото зачеване? ще отидеш ли в "оня клуб" да го кажеш на другите жени? или че баща ще бъде човек, който не е участвал в самото зачеване? колко примери само има на прекрасни родители, които не са генетично свързани с детето.... втори бащи, разведени майки
а общочовешки критерии за такива неща няма - те се определят от възпитанието, културата, образованието и много други фактори, все неща, които ми се струва, че липсват когато се проявява очевидна дискриминация на сексуална основа



Тема Re: За другата тема!нови [re: antea]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 13:45



Не си права - има реклама и реклама. По принцип е нормално жена, доволна от раждането си, да напише тук тема, чрез която да благодари на екипа и да похвали болницата. Но това не става за сметка на оплюването на всички останали родилни домове, нали?



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Vache]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 13:45



Е не си права!
geminarius го е казала много добре. На мен също ми изникна подобен въпрос.
Мисля, че търсиш под вола теле.




Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 13:50



Лично моята ценностна система ме накара да избера държавна болница (по-точно общинска) - заради опитния персонал, доброто отношение и наличието на педиатрично отделение. Смятам, че по-важно от това за раждането няма.

И, противно на другите мнения, смятам, че хич не ставаш за рекламен агент - от много сладост не човек му става байгън.



Тема Re: За другата тема!нови [re: Kлep]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 13:51



Клер, я кажи честно ти колко пъти наплю Шейново и колко пъти похвали Тина Киркова (и на мен ми е любима болница Тината, и какво от това)?
а ако прочетеш внимателно първия постинг, ще видиш, че жената много ясно изтъква, че това си й е особеност - че е лабилна на такива преживявания, без да обижда, и не твърди, че смята за ненормални тези, които не са избрали решение като нейното
и вместо наистина да събере поздравления, се счете за нужно да бъде упреквана във всякакви грехове
айде малко по-обективно



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: antea]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 13:54



Природният критерий, че естественото общуване е хетеросексуалното, другото е отклонение, което трябва да се приема, но не да се поощрява, а още по-малко да се мултиплицира силом.
Чудя се, ако твоето детенце попадне ,по силата на обстоятелствата, трайно в обществото на хомосексуалисти, дали ще си толкова либерална по отношение на влиянието, което биха му оказали?



Тема Re: За другата тема!нови [re: antea]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 13:55



Нееднократно съм изказвала негативното си отношение към "Шейново", когато е ставало въпрос за тази болница. Когато писах за раждането си в "Св. София", не съм споменавала като отрицателен пример останалите, доколкото си спомням. Или греша?



Тема Re: За другата тема!нови [re: antea]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 13:58



На мен си ми прозвуча като откровена реклама, пък ти каквото искаш си мисли.
Освен това, антирекламата е забранена




Тема Re: За другата тема!нови [re: Kлep]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано08.06.04 13:59



Аз съм попадала и на теми, в които хвалят държавмна болници и са недоволни от Свети Лазар! Тогава никой не скочи да каже, че е реклама на държавната болница! Лично аз няма да отида в Свети Лазар, но за всеки влак си има пътници, а тук могат да се похвалят и споделят радостта си, защо да се нахвърляме с/у тях?



Тема Re: За другата тема!нови [re: antea]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 13:59



Елион, достатъчно си интелигентна, за да осъзнаеш, че темата не е пусната случайно в този клуб и в този вид. Готова съм да се обзаложа, че тази "услуга" е била поискана от търгашите в "Св. Лазар". Дори съм склонна да предположа, че публикуването й е било поставено като условие преди самото раждане.
Освен ако не ме е затресла някаква необоснована мнителност.



Тема Re: За другата тема!нови [re: Kлep]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано08.06.04 14:01



Предположения-много можем да правим! Даже за по-смелите: дори, че не е имало раждане, направо от болницата са пуснали темата и готово!



Тема Re: За другата тема!нови [re: nikol78]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 14:02



Прозвуча ми много обидно това за ценностната система, затова реагирах.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Kлep]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 14:04



какво значи да се поощрява? кой въобще има право да поощрява или да определя кое е нормално или отклонение? когато някоя двойка изпитва взаимни желания тебе ли ще чака да й дадеш разрешение, одобрение и поощрение? камо ли пък да одобриш дали да гледат деца
не ме хващаш неподготвена с втория си въпрос, мислила съм за тези неща... докато съм до детето си и то е на възраст, в която да чувства моето влияние не се опасявам от всякакви външни намеси, което дори е неуместно за случаи като тези, защото когато природата ти каже "харесвам Виктор, вместо Виктория" майката няма какво да направи.... какво, ще му забраня да изпитва чувства ли?? ще се отрека от родния си син, ако се окаже хомосексуален ли??
не бих причинила такова зло никому, особено на детето си
знам, че ти си силно религиозна, и това ми обяснява донякъде тази неприязън, която изпитваш, аз обаче не съм обременена с подобни догми и съм доволна, че поне "ужасът" да контактувам с хомосексуални личности не ме заплашва
не е много трудно да не си тесногръд, дори усилия не се изискват никакви



Тема Re: За другата тема!нови [re: Kлep]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 14:08



да, знаеш ли, и мен ме затресе някакъв вид мнителност след твърде услужливия въпрос, пуснат бързо-бързо от профил pederas1 ... направо ме застреля тоя профил, какво въображение а


а какво ще кажеш за предположението, че личното ти познанство с шефа на Тина Киркова, изтъквано нееднократно лежи в основата на хвалебствените ти оди за болницата, които може и да са основателни, но бяха и са твърде натрапчиви? така можем да си говорим до утре, но истината е една - не може да се забранява на хората да говорят неща, които не ти отърват по една или друга причина

Редактирано от antea на 08.06.04 14:13.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: antea]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 14:18



Не аз, а природните закони определят, кое е естествено и кое не. Хайде да не изпадаме сега в глупав спор с доводи от типа "Ако някой има сексуално влечение към животни, това трябва ли да се приема за нормално от околните." Тук не става въпрос за това, дали някой има право да си ляга с човек от същия пол или не, тук става въпрос, че е опасно за обществото да се институционализират подобни отношения. Защото едно е да ги приемаме със съзнанието, че това е природно отклонение, за което горките хомо-та не се виновни (макар че за някои от тях имам друга теза), друго е да ги впишем безусловно в нормите.

Що се отнася до мен - аз съм вярваща, но не религиозна фанатичка, каквато се опитваш да ме изкараш. Ако детето ми е с обратни наклонности, това ще ме натъжи много, но ще трябва да ги приема, каквото е (Да не дава Господ!) Което не означава, че ще променя мнението си по отношение нормалността на хомосексуализма.



Тема Re: За другата тема!нови [re: nikol78]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано08.06.04 14:17



Ако визираш мен мила Никол ще ти отвърна тъй
да права си, хвалила съм държавна болница и съм я сравнявала със Св.Лазар от която имам основания да не бъда доволна.
Но това е само и единствено защото имам база за сравнение - т.е. раждала съм и на двете места.
Дълбоко се съмнявам че авторката е раждала и в Шейново и в Св.София и в Майчин дом, за да прави подобно сравнение

Да и на мен направи впечатление изтъкването на тази клиника за сметка на антирекламата на останалите АГ-та. Но въпреки това се въздаржах да направя този коментар в темата.



Тема Re: За другата тема!нови [re: antea]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 14:20



Не знам, за какъв профил ми говориш, но ми се струва, че и авторката на темата няма кой знае колко мнения, поствани в клуба.
Личното ми познанство с шефа на болницата е следствие от факта, че харесах болницата, правейки навремето едно проучване за нея. Но това не променя нещата. Ако се опиташ да бъдеш обективна (нещо, което трудно ти се отдава), ще забележиш, че рядко си позволявам да реагирам на положително мнение, изказано от родила майка по отношение на която и да е болница.

П.С. Приятно ми е да отбележа, че, щом се зададе спор, си тук! Беше започнала да ми липсваш в клуба, но с радост отбелязвам, че поне четеш.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Kлep]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 14:23



да, спорът наистина е безпредметен, само искам да вметна, че аз лично един произволен природен закон бих го формулирала така - когато Т падне под 0 градуса, водата замръзва, моля дай ми определение за този природен закон, който се грижи за сексуалните отношения между хората (животните да не ги намесваме, че ... бррррр)



Тема Re: За другата тема!нови [re: dodo_dodo]  
Автор nikol78 (avgustinka)
Публикувано08.06.04 14:24



Не го казах с лоши мисли, а за да покажа, че е нормално да сподели човек, от кое е доволен и от кое не, без някой да се нахвъря върху него!
Още повече, че мнението ми за двете болници напълно съвпада с твоето!
Но се оказа, че спора бил за съвсем други неща..............



Тема Re: За другата тема!нови [re: Kлep]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 14:25



навсякъде съм, където се налага да си поразмърдаш малко клетките (the grey ones ), без пряка връзка на кого съм залипсвала



Тема Re: За другата тема!нови [re: antea]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 14:27



Този факт изпълва дните ми със спокойствие и радост!



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: antea]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано08.06.04 14:29



Добре известният ти закон, че децата се създават при сливане на женска яйцеклетка и мъжки сперматозоид.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Kлep]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано08.06.04 14:33



Не си права за природно и противоестествено!!!

В природата - демек сред животните - също има хомосексуални отношения. Освен демонстрацията на сила, която се изразява в символично покриване на един мъжки от друг, има и чисто нежни отношения, като два мъжки папагала да се целуват, да си пощят перушината и т.н. Освен това малките се отглеждат не само от генетичните им родители, а и от "семейни приятели", които формират глутницата при хищниците.

Я си помислете внимателно - откъде се вземат хомосексуалистите??? До един са отгледани в семейства на хетеросексуални родители, но са усетили влечение към своя пол. Въпреки "възпитанието".... По същия начин хомосексуална двойка може да отгледа дете, което да стане хетеросексуално, когато порасне...



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Kлep]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 14:36



е точно той надали е нарушен? или бебето Иглика е плод на една яйцеклетка + още една яйцеклетка
ето пак двоен стандарт.... ИКСИ, инвитро, другите методи при проблемното забременяване - те нарушават ли природния закон?



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: antea]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 14:42



Снощи гледах по Дискавъри точно за хомосексуализма. Причините за наличието не са установени, но са стигнали до извода, че са комплексни - основно генетични, както и някои фактори на средата във вътреутробното развитие на бебето(повишен/понижен тестостерон съответно за деца развиващи се като лесбийки/гейове).
Изследвани са еднояйчни близнаци както и двуяйчни. При еднояйчните шанса и двамата братя/сестри да са обратни е 70%, докато при разнояйчните този процент е 50.
Имаше и още някои интересни неща. Като цяло беше доста любопитно.




Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: antea]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано08.06.04 14:46



Да носиш очила е много по-малко 'провинение' от това да имаш две майки... И ако това е нормално в сериала Приятели, далеч не е толкова нормално в един софийски квартал. Боя се, че обществото ни далеч не е дорасло за тая работа и наистина ме е страх, че това детенце, колкото и да е умно, добро и красиво, с колкото и любов да е отгледано, ще бъде подлагано на безсмислено унижение от страна на заобикалящите го.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: lady Marian]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано08.06.04 14:59



Никой не може да избира родителите си! Факт! Просто ги приемаш такива каквито са. А децата могат да намерят стотици причини да се подиграват. Така както могат на него да се подиграват, че има "ненормални" родители, така могат да се подиграват на друго дете, че баща му е дебел, а майка му има мустаци примерно.

Яна 21.09.2003

Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: lady Marian]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано08.06.04 15:00



Да растеш в семейство, в което бащата изневерява, а майката търпи мълчаливо, никой никого не обича, а само се лицемери "за пред хората" е много по-лошо, и в същото време е масово разпространено...
Единствения "недостатък" на двете майки е, че ще се тревожат двойно повече...



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Firebird]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 15:06



Само малка поправка, не са две майки, защото едната жена се изживява/в добрия смисъл на думата/ в ролята на баща.



Тема Не е въпроса дали си придир4ивнови [re: sbz]  
Автор magnoliamm (mama na Alex)
Публикувано08.06.04 15:15



Не ми стигнаха нервите да про4ета дългата одисея, но едно искам да кажа - Свети Лазар е една необяснимо скъпа и ненужно прехвалена болница.
И на мен една от идеите ми беше да раждам там, но след консултацията, срещата с докторката, запознаването с цените и въобще вси4ко - е, ще ме извинявате , ама много американски филми гледате.
Мога да си позволя раждането там, ама само не разбрах какви са тези цени - 2000 лв за раждане?????? те какво, да не са им златни 4аршаф4етата слу4айно.
Да, има вид, прили4а на хотел, ама като по4наха да ми обясняват - ако искате апартамент, ако искате мезонет, ако искате студио, таткото да спял там, бабите да спели там - аиде сега цялата рода да се пресели при мен и да настане една веселба...И хайвер да ядеш, и не знам си какво - и май забравихме за какво сме отишли...
Има ли преносим ковьоз - е,то стигне ли се до това, не е ли по-добре да си си в истинска болница, където вси4ко си е там, на място , и докторите, и апаратурата.
Никой не осъждам, въпрос е на ли4но мнение, но така,както е зададена темата,ниякак си не става. Въпроса не е да си придир4ив, а да плащаш за нещо реално.
И аз съм много придир4ива, и аз обиколих, и аз изнервих доста лекари , и накрая си родих в Шейново / и тук е мястото да кажа, 4е взеха да ми омръзват вси4ките тези изказвания за инфекциите -няма такова нещо/, та родих си там като пи4, с много добър специалист, дететнце си беше добре, аз си бях добре - е, добре, като за раждала жена, бях си във Вип4ето, и си се 4увствах добре, и без да плащам 2000 лв.
Така,4е идеята ми беше - не за придир4ивите е Свети Лазар, а си е ли4ен избор.
Ох, свършвам 4е и аз станах досадна с това дълго послание.
Хайде,успех на вси4ки,които ще раждат скоро




Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Чeтa]  
Автор Vache ()
Публикувано08.06.04 15:25



Не търся под вола теле, ами въпроса е зададен тенденциозно и човека знае защо го е задал. Понеже и аз знам, та затова смятам, че е просташки
Ако не приемаш дадено поведение, то не значи, че трябва да унизиш човека който го приема. Просто е прекалено!!!!



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Vache]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 15:51



Е ти пък не може да си сигурна. Може да се досещаш, но това не значи, че си права и че нещата стоят точно така както ти ги виждаш.
Ама тя цялата тема е една пародия! Мисля, че не е пусната с цел родителите да се похвалят с детето си. Моето лично мнение е, че е пусната с чисто рекламна цел или с цел предизвикване на скандал/първото е по-вероятно/. За това и реакциите са такива.
Е скандал пак стана...мине се немине време и хоп! за половин ден някоя тема стане на 3 страници, клуба се раздели на 2 лагера "за" и "против", издерем си очите, накрая се появяват по някой и друг постинг от някои които призовават "хайде престанете" и "не ви е срам" и накрая страстите се уталожват.




Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Чeтa]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано08.06.04 15:56



Така е, обаче като за женски клуб с 99% жени и 1% Торбалан се държим повече от прилично, съгласи се!

Яна 21.09.2003

Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: kalina]  
Автор bimba (Викината мама)
Публикувано08.06.04 16:11







Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Kлep]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано08.06.04 16:16



срамота е заради недобронамереното изнасяне на чуждо лично инфо, заради коментирането на чужда сексуална ориентация... такива неща

а колкото до естественото - всеки намира за естествени нещата от своя живот... евентуални хомосексуални деца ме стряскат много по-малко от нетолерантни деца, които надничат в чуждия живот и слагат етикетчета нормално и естествено

има весел филм по тая тема - The birdcage, има го по пиратските сървъри...

и последно - виж това - не мога да го намеря в оригинал, нито на български, ама и така е ясно

"Сначала нацисты пришли за коммунистами. Я молчал, я не был коммунистом.
Потом они пришли за евреями. Я молчал, я не был евреем.
Тогда они пришли за профсоюзными деятелями. Я молчал, я не состоял в профсоюзе.
Следующими были католики, а я молчал, я был протестантом.
Когда они пришли за мной, не осталось никого, кто защитил бы меня".

пастор Мартин Немоллер



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: kalina]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 16:24



Ха-ха-ха! Е то остава да си правим и банди и да ходим да се млатим



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Firebird]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано08.06.04 16:25



да, бе, докато не те прочетох, изобщо не вденах, че бебето, дето се родило Свети Лазар, е бебе Иглика, това сигурно щото работех едновременно с надзъртането тук....

и аз не виждам причината да потулва тоя аспект, още повече, че разни майки четат Евите и анонимно допълват първоначалния постинг...

Да е живо и здраво голямото момиче и родителите му, независимо дали са две майки или нещо друго



Тема И кой решава коенови [re: Kлep]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано08.06.04 16:58



е опасно за обществото? Ти? Аз? Кой е обществото? Я преброй колко членки на клубното общество са против и колко за подобна опасност? Аз досега преброих само две персони, които са "против", та се оказваш малцинство в обществото
И още нещо, приридните закони, мила Клер, не включват секцио, доколкото си спомням ти така си раждала. Та леко с употребата им!

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор maiche (член)
Публикувано08.06.04 16:59



Първо, честито бебче, много радост и щастие ви пожелавам!

Второ, да ти кажа, разказът ти е супер, като изключим заключението, което наистина е малко обидно. Раждането, където и да е, е въпрос на комбинация от ценностна система и финансови възможности. Ако смяташ, че за почти никой не е проблем да си осигури заем за раждане (тук дори изключвам доколко това е целесъобразно), значи не се оглеждаш достатъчно около себе си...
Иначе и аз вярвам, че емоционалносто състояние на родилката е от изключителна важност и в тази връзка не смятам, че написаното за другите болници е пресилено - чистата истина е, и ако някой може и има желание да го опровергае или просто да го коментира, нека го направи, а не да говори общи приказки за "антирекламата", например. Вярно е обаче, че и от "Св. Лазар" са излизали хора с инфекции, както и че има майки, които ги преглеждат в "щастлив" час в държавните болници и не е трябва да чакат 30-40 минути или докато следят тоновете, друга жена да я преглеждат на стола (или пък обратното, което също не е приятно). Въпросът е в коя болница кое представлява мнозинството от случаите и това е една от причините, поради които всеки такъв разказ е ценен и не трябва да бъде приеман с критика.

На всички, които вместо да пишат по темата, коментират някакъв си анонимен постинг, изказвайки мнение по въпроса за хомосексуалните двойки/семейства, ще кажа следното: Момичета, мнението ви не е за този клуб, а още по-малко за тази тема, която е за раждането на една майка в "Св. Лазар". Като толкова много държите да се изкажете, намерете подходящото място, или пък (ако ви стиска) идете в клуба, откъдето е извадена темата на г-жа Анонимна (Олелелеее, или каквото там беше) Същото важи и за тези, които почнаха да бистрят ще ли се справят родителите, какво ще стане с детенцето и прочее. Наистина всеки има право на мнение, но то трябва да бъде изказано на подходящото място в подходящия вид.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Чeтa]  
Автор Vache ()
Публикувано08.06.04 17:40



Ами да ти кажа, човек винаги трябва да се води от факта, че не знае този срещу него колко и какво знае... Така, че въпроса за правотата е спорен.
Права си, че постинга е с рекламна цел, но аз не се дразня от това, защото не съм чувствителна на тема болница "Св. Лазар". Плюс това в архива има доста теми възхваляващи същата тази болница, само че тогава не се намерил никой да подскача като опарен, или просто не е бил още опарен .
Все ми е едно за коя болница е темата. ВАЖНОТО Е ЧЕ СЕ Е РОДИЛО ДЕТЕ!!!!
Обаче темата умишлено беше подкарана в друга насока, като старателно се подготви почвата.
Смятам, че е недостойно и подло да се коментира сексуалната ориентация на когото и да е, религията и всякакъв род други белези, още повече, че в основната тема това никъде не беше споменато, а и да беше, пак....
Ами това е! Май пак ще има нужда от втори модератор, че току виж "обратните" продобият навик да смущават префинените ни душици



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Vache]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 18:00



Аз обаче съм чувствителна и ако някой беше разказал по този начин за Шейново и екипа който ме изражда щях да побеснея. Особено, ако знам, че написаното в голяма степен не е точно такова каквото е представено.

"Плюс това в архива има доста теми възхваляващи същата тази болница, само че тогава не се намерил никой да подскача като опарен, или просто не е бил още опарен " бе тук не си права. Колкото пъти има тема за Св.Лазар, токова пъти се разгорещяват едни споровееееее...




Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Чeтa]  
Автор Vache ()
Публикувано08.06.04 18:15



Ами тогава ще реагираш във връзка с темата за Шейново примерно, а не във връзка със сексуалната ориентация на някого.
А за архива - разрови се и ще видиш



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: Vache]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 18:14



Ще се



Тема Институционализира или ненови [re: Kлep]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано08.06.04 23:01



В това малко не съм съгласна с теб Клер
Ако 2 души (еднополови) понякаква причина (по природен закон или техен избор ) живеят заедно на семейни начала и такива случаи не са рядкост а заемат все по-голям дял от населението е добре да се регулират отношенията има и тези им с обществото.
Става дума за чисто имуществени отношения, които поради факта, че са от един пол не могат да се приложат за тях независимо, че отношенията им са като на хетеросексуалните двойки
Това е само първата крачка към признаването на този род отношения от съвременото общество. Втората е да се чувстваме комфортно в компанията им.
Аз лично не съм достигнала тоя момент за мой срам.
Както не се чувствам комфортно в вкомпания на семейство на негър и бял . Както казва мъжа ми това е един от големите ми страхове.
Това обаче е факт и смятам че е безплодно да се мъчим да утвърдим или заклеимим друго, както също смешно е да се тръгва на запознанство с някой (както едно девойче от Кю то опита) - Здравей - знаеш ли, аз съм лесбийка. Е хубаво де -викам, и? Ами не те ли притеснява? Ами аз каво да ме притеснява- ти си лесбиика - не аз. Ама ти вика не ме разбра - аз съм лесбиика. Е хубаво де. Това го чухме вече. Ако няма какво друго да кажеш на света - вече съм притеснена. И за да сме квит ти казвам, че аз съм хетеро.

Та кой с кого ще си ляга си е негова работа, стига да не ми го навира в лицето като главно предимство или особеност на живота си.


В нашия случай аз съм по-загрижена за отглеждането на Иглика.
Единственото, което ми дава надежда е че дамите ( извинявам се на бащата, но го наричам така поради набора и от хромозоми) са определео интелигентни и чувствителни, способни да обичат личности.
Всички знаем, че това е крем де ла креме за отглеждането на едно дете.

Ще си позволя само един съвет към тях. Независимо от отношението им към мъжете ще е много добре да имат много близък приятел - от МЪЖКИ ПОЛ И ПОВЕДЕНИЕ. Детето има нужда от мъж в живота си независимо какъв е техния избор, природна даденост или мироглед

Клер ти говореше за природните закони
В Кюстендилския край казават
Кое си сака оно си требе и кое си требе оно си сака

Точно по силата на този природен закон кокошките на баба ми, останали без петел, изпопрелетяха в комшийския двор



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: lady Marian]  
Автор EвaKaлинa ()
Публикувано09.06.04 00:01



Е добре де, но каква е алтернативата - изобщо да нямат деца?
Явно за да стигнат до тук са обмисляли и тези проблеми и е ясно кое е надделяло при тях.
Но какво значи нормално - за нас едно - за тях е обратното. Защо ние да не се съобразяваме с тях, а не те с нас? Едва ли не носят негативите на избора си и в останалия си социален живот? Всеки сам си носи своя кръст.
Отговорно мога да ти заявя че има софийски квартали в които обществото е съвсем дорасло и за такива семейства и е по важно да има обичани деца макар и в такива общества отколкото да няма изобщо.



Тема Родителитенови [re: Firebird]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано09.06.04 00:34



А аз това се чудят дали родителите са готови да дадат шанс на детето да бъде хетеро



Тема Re: Опит да разсея съмнениятанови [re: sbz]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано09.06.04 00:42



Да си го кажем направо. Хомесексуализма е пртиворечи на природните закони, защото е противоестествен. Жената е създадена за мъжа, както и мъжа за жената. Сравнението на секциото с хомосексуализма е инфантилен и смешен. Хайде представете си един сексуален акт между две лесбийки ( с изкуствените приспособления с колана на кръста!) и мъжката любов, да не казвам на кое място. Една от последните теории за широкото разпространение на вируса на СПИН сред хомосексуалистите е поради факта, че аналната лигавица не е предназначена за подобни контакти поради това се разранява лесно и от там протича по-бързо заразата. Не познавам хомосексуалисти, гей или както искате да ги наричаме, които са щастливи. Хомосексуализма е противоестествен и разрушителен. Хайде госпожата да ни се обади след 2 години и да видим дали връзката с "партньора" и е устояла на проверката на времето. Процента на промискуитет и на краткосрочни "връзки" е пъти по-голям в сравнение с хетеросексуалните двойки.Колкото до създаването на нов човешки живот и отглеждането му в подобна отвратителна обстановка е проява на върховна себичност и егоизъм. Не се заблуждавайте- това дете не е плод на любов, а на рационално действие, чиято цел е задоволяването на собственото им его.
И за всички, които са много "свободомислещи". Представете си само за миг децата си в подобна "връзка"- съжителстващи с хора от техния пол. Как е? Всичко ОК ли е? Нормално ли е? Естествено ли е?
Съжалявам SBZ, но трябва да потърсиш помощ, защото в края на живота си можеш да се окажеш жертва на собствения си избор, а именно самотна майка, с объркано психологичски дете и много 'свободомислещи" спомени.

За Св. Лазар. Търговия, търговия, търговия.

Редактирано от teodorag на 09.06.04 00:46.



Тема ЕТ и All they need is loveнови [re: ET]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано09.06.04 01:08



Както винаги много ми хареса позицията ти

Мисля освен това, Нека загърбим тревогите си по отглеждането на Иглика и нека помогнем на майката, а защо не и на пртньора и да направят това.
Клуба е с име Майки и нека разглеждаме само този факт от случката. Всичко останало просто не е наша работа.

Родило се е още едно момиченце. Още една жена е полудяла от радост и от страх (може дори по-голям от нашия). Още една майка ще будува, ще се нерви и ще се побъркава от милион въпроси за рожбичката си.

Момичета? Нали ние тук знаем голяма част от отговорите на тези въпроси?
Нали ние се учихме и се учим една друга и откривам евсеки ден по нещо ново от вселената на майчинството? Нали най важния урок на маичинството е любовта - всеприемаща и неосъждаща топла - ЛЮБОВ море от любов?

Огледаите се - те имат нужда точно от това
Не можем ли да им го дадем ??????????

Не можем ли да им кажем просто - добре дошли ?







Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: EвaKaлинa]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано09.06.04 08:37



С риск много, ама много да отклоня темата, само ще добавя нещо.
Е добре де, но каква е алтернативата - изобщо да нямат деца?

Оня ден тук нашумяваше една друга тема, за износването на чуждо дете. И всички опяваха колко е ужасно и възмутително и никой не се замисли(поне не го изказа), че за споменатата двойка алтернатива действително е изобщо да нямат дете.... Което ме навежда на мисълта, че радоста за новопридобито бебе в тоя клуб действа избирателно...



Тема Re: Опит да разсея съмнениятанови [re: teodorag]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано09.06.04 08:53



А да си се замислял, че на нея изобщо не й пука какво си мислиш ти по въпроса? Ще бъде тъжно да изродим темата в такъв вид спор, но наистина не му е тук мястото на мнението ти, нито където и да било другаде. Щом искат да си правят разни работи заедно, това си е лично техен проблем. И въпреки, че признавам си, имам известни резерви по отношение на отглеждане на дете в тази връзка, не смятам, че трябва това да им е забранено.
И едно 'лирично' отклонение за спин-а. Просто аналната лигавица е по-лесно ранима, поради по-ниската влажност, а е факт, че вирусът на спин се предава чрез кръвта. Но това едва ли е факт в минус на тези мъже, защото, не знам дали си чувал, но бая хетеросексуални двойки я вършат същата...

Само дето е крайно време да я затворят тая тема, щото се изроди.

А за св. Лазар съм съгласна.



Тема Re: ЕТ и All they need is loveнови [re: anaili]  
Автор new* (искам!)
Публикувано09.06.04 09:32



Много харесах мнението ти, anaili и те поздравявам за него. Една жена е влязла в този клуб, за да сподели вълненията си и да съобщи най-хубавата новина - че е станала майка, а тук вместо да й вдъхнат надежда за утрешния ден и да й честитят дъщерята.. и се нахвърлиха моралисти и философи, все едно авторката на темата е искала техните коментари с повдигнати вежди. Много тъпо... Детето е факт, каквото и да се говори и разяснява.
А по въпроса за подигравките от страна на децата спрямо това дете... когато то порасне, ще е пълно с такива двойки и ще е съвсем нормално да живеят жена със жена и мъж с мъж. Едва ли ще е толкова срамно това. Не съм лесбийка, ама ми е мъчно за тях, че така им се нахвърля обществото. Това е все едно на мен да ми кажат, че трябва да спя със жени, защото така трябва. А аз да не искам да спя със жени, а с мъже, но да ми го забранява обществото, защото природата така го е решила.
Колко нещастни деца има, които имат баща-мъж и майка-жена? Бити, недохранени, спящи по земята... Оставете хората на мира. Нека си спят заедно и да си отглеждат детето.



Тема Re: ЕТ и All they need is loveнови [re: new*]  
Автор kalina (Русе)
Публикувано09.06.04 10:00



New, закачам се за теб, зашото си последна и защото те подкрепям. Искам да допълня, че въпросната мама на никого не е "навирала" в лицето факта че е различна, основната информация която даде беше фактът че има детенце, разказала го е страхотно и деликатно споменава партньора си - нещо което се случва тук всеки ден.
По въпроса за различните, елементарно е да се смята че мнозинството е нормално, а малцинството - не. Малцинство са и хората с увреждания, и децата в неравностойно положение, и самотните майки, и хората които не обичат крем-карамел/аз даже не познавам такива, но сигурно ги има/. Да ги дискриминираме ли за това?!
Дъщеря ми е левичарка, яде с лявата, скубе си веждите, пише...всичко с лявата. Един ден й викам - Направо се измъчвам като те гледам да правиш всичко с лявата, удобно ли ти е? А тя ми казва - Мен питаш ли ме как се измъчвам като гледам всички ви да правите всичко с дясната, удобно ли ви е?
???!!!

Яна 21.09.2003

Тема Re: Опит да разсея съмнениятанови [re: lady Marian]  
Автор teodorag (friend)
Публикувано09.06.04 11:20



Не съм се замисляла, защото малко ме интересува. Обаче имам право на реакция след дългия и пост и особено след поканата да посетим лесбийския сайт. Както не ме интересува кой какво прави в "задния си двор", където за разлика от хетеросексуалните двойки, това е единственото място, което хомосексуалистите от мъжки пол посещават- това последното по повод на твоето пояснение). Тъй като прочетох много мнения изискващи Клер да поясни какво означава, че хомосексуализма противоречи на природата, реших да и дам едно рамо. Иначе кой каквото иска да прави, обаче докато всички се съгласяваме, само защото иначе изглеждаме като телевизорите "Опера", хомосексуалистите с тяхната типична агресивност, както виждаме си прокарват закони. Не подкрепям хомосексуалните бракове и съм против дете да се отглежда от хомосексуални двойки. Колкото и да е разрушително отглеждането на едно дете в дифункционално семейство, то не може да се сравни с нарушенията, които настъпват при отглеждането му в хомосексуално такова.
Иначе да е живо и здраво бебчето и да я радва до дълбока старост. Обаче ще дойде ден в който то ще си потърси бащата и никакъв "партньор" няма да успее да го замести или потуши това желание.

Всичко хубаво им желая!

Редактирано от teodorag на 09.06.04 11:25.



Тема Re: Опит да разсея съмнениятанови [re: sbz]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано09.06.04 12:30



Искренно се надявам тази тема и някои реакции по-долу да не те отблъснат от това приятно виртуално местенце!
Предполагам вече си преглеждала безбройните теми тук и имаш изградено мнение (надявам се -добро) за клуба.
Добре дошла и от мен!



Тема Re: ЕТ и All they need is loveнови [re: kalina]  
Автор anaili (пристрастен)
Публикувано09.06.04 15:39



и мъжа ми е левичар
И аз се чувствам такаааааааааа



Тема Re: Опит да разсея съмнениятанови [re: teodorag]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано09.06.04 16:39



Пропусна само как жената е създадена от реброто на мъжа

Хомосексуализмът съществува не само при хората, така че може да се поспори дали е противоестествен, зависи кой какво вижда от своята камбанария,нали така?
Аз имам само един въпрос към теб, моля те не го приемай като заяждане, каквото не е-ако някой ден детето ти се окаже с хомосексуални наклонности, какво ще направиш?



Тема МНого съм любопитнанови [re: teodorag]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано09.06.04 18:45



какви са "нарушенията, които настъпват при отглеждането му в хомосексуално такова". В горния си постиг гледам се опитваш да пробутваш собствените си убеждения като официална статистика. Всъщност истинската статистика показва, че хомосексуалистите много по-рядко сменят партньорите си и връзките им са много по-дълготрайни от тези на хетеро двойките. Най-новите проучвания пък показват, че децата отгледани от хомосексуални двойки имат много предимства пред тези, отгледани в хетеро. Обясняват го с това, че много хетеросексуални двойки имат деца щото така е прието и някои от тях не полагат кой знае колко усилия да ги възпитават, докато една хомосексуална двойка взима това решение след дългогодишни размисли и при огромно желание. Хомосексуалните родители полагат трикратно по-големи усилия при възпитанието предвид отношението на обществото, тоест те трябв ада докажат, че са добри родители, нещо което не се налага на никой хетеро (да се чуди човек защо). В хомосексуалните семейства също така има по-равностойно разпределение на труда, там някма да видиш единия да се окрачи и да чете вестник или да гледа телевизия след работа, докато другия готви, пере и мие чинии...пак след работа, което изключва развиването на този навик у децата.
Статистиката също така показва, че броят на гей деца произлезли от гей семейства е равен на този на гей деца призлезли от хетеро семейства. Извинявай, ма по твойта логика що от "нормални" хетеро семейства изобщо се пръкват гей деца? Сексуалността няма нищо общо с възпитанието.
И накрая, това е мое мнение, децата на гей двойки имат едно огромно преимущество-няма да пораснат тесногръди!

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: МНого съм любопитнанови [re: me]  
Автор ET (Touch too much)
Публикувано09.06.04 19:09





домързя ме да го напиша, но се радвам да го прочета



Тема Re: МНого съм любопитнанови [re: me]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано09.06.04 19:33



За спор(т)а:

"Статистиката също така показва, че броят на гей деца произлезли от гей семейства е равен на този на гей деца призлезли от хетеро семейства. "

Обаче броят на гей семействата с деца е много, много по-малък от броя на хетеро такива. Тогава няма какво да се чудим къде е изкривяването:)

Сега по темата. Първо честито на двете дами, поздравявам ги със смелостта! името на бебчето ми е много любимо. Да расте здраво и щастливо.
Въпреки, че аз съм от консервативната страна на барикадата, мисля че това, което стана тук, е доста грозно и, честно казано, ме е срам. И, аз лично не бих имала никакви резерви, ако моето дете е приятелче с вашето.
Ако ви се говори по темата, любопитно ми е, как щяхте да гледате на детето си, ако бе момче. И имате ли опасения, че можете да я възпитате в "мъжемразство" (баси, има ли такава дума:)



Тема Re: Опит да разсея съмнениятанови [re: sbz]  
Автор Aurora (Schumi`s girl)
Публикувано09.06.04 20:07



пожелавам много здраве на семейството и момиченцето ви!
иска се смелост да съхраниш радостта в душата си след такъв порочен опит да се определи щастието ти като жалко и посредствено, само, защото не е изживяно според общоприетите допотопни разбирания за колективност. ужасно, отровно и вредно е да живееш без онова, което наистина искаш...чудесно е, че си написала това, което си преживяла, въпреки помията, която вероятно си очаквала да се излее върху вас.
кураж!

Въпросите никога не са неудобни. Такива са понякога отговорите.


Тема Верно е малък,нови [re: tinkerbell]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано09.06.04 20:10



но като погледнеш процентното съотношение се нагажда. Въпросът е, че някои са се загрижили за "възпитанието" на сексуалност у тези деца, пък тя си е генетична даденост в повечето случаи (ся да не рипнат набожните, че....)
По другия въпрос, познавам семейство лесбийки, и двете имат по едно момиченце от предишния си брак с мъж, комшийки са на брата на мъжа ми и като седнем вънка на барбекю сме като съседни маси в ресторантОсвен тва много пъти сме се засичали у тях, или пък децата са там. Страхотни момиченца, по-добре възпитани и образовани от болшинството хетеро деца, включая и от мойтекато се има предвид че и двете им майки са учителки, доста строго ги държат обаче. И няма и следа от мъжемразене, щото иначе нямаше да си играят с племенника миАз не мисля, че е необходимо усложие да мразиш мъжете щом си лесбийка (айде ся аз да мразя жените щот не спя с тях). Предполагам, че има и такива екземпляри, по принцип има доста хомосексуалисти, които използват този факт за да привличат внимание. Но това са тип хора, които и да не бяха хомосексуалисти пак щяха да намерят причина да привличат вниманието, хора разни без значение кой с кого спи.

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Мързелана!нови [re: ET]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано09.06.04 20:14



Аз пък пиша фермани от два дена, налегналл ни е един грип и двете с щерката, освен да виса на компа друго не ми остава

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Верно е малък,нови [re: me]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано09.06.04 20:16



Абе, подозирах аз, че си искала да кажеш процент, а не брой. Сега вече твърдението се приема за коректно Ми тъй де, като се защитава някоя теза, да не стават грешки, да се ползват противоречащи на нея факти



Тема Re: Опит да разсея съмнениятанови [re: Aurora]  
Автор v22 (Veli)
Публикувано09.06.04 20:33



Izkushih se i az da napisha neshto..prosto ne se sdarjah....Momicheta, vazmutena sam ot prostotiyata, koyato vidyah po-gore, kak e vazmojno, prosto ne moga da povyarvam!!!!! Bebe se e rodilo, edin choveshki jivot i nyakoi go e chakal 9 meseza i se e grijil za nego!!! Povecheto ot neshtata, koito ste napisali (ne komentiram "za-protiv") prosto nyamat myasto tuk v tozi klub!!! (kade e moderatorat vsashtnost da se namesi??). Dokolkoto mi e yasno, tova e klub, v koito spodelyame misli, problemi, radosti otnosno bremennostta i maichinstvoto... vie nyamate li si druga rabota vmesto da se zanimavate sas sporove na takova dolno nivo?! ?!



Тема Извинявайтенови [re: sbz]  
Автор Leila (чаровница)
Публикувано09.06.04 20:40



но може ли просто да кажем ЧЕСТИТО! на жената, която тъкмо е станала майка и се радва на най-голямото съкровище и преживява най-голямото щастие на този свят и то без някакъв си псевдо морал.
Когато една Жена роди и пусне в клуба - всички се надпреварват да й благопожелават. А тук мненията за сексуалната ориантация или за рекламата са 100 пъти повече от пожеланията към малкото бебче.
Всеки има акъл в главата си, за да раши дали ще ражда в Св. Лазар или в Майчин дом, дали вечер ще легне с мъж или с жена....

Направо се отвратих от половината мнения тук
Затова само ще кажа това, с което трябваше да започва всяко мнение



Честито!
Да е жива и здрава, да има голям късмет, да се докосне до щастието и най-вече да е далече от ограничени хора с предрасъдъци!

Редактирано от Leila на 09.06.04 20:45.



Тема Е, то е ясно де!нови [re: tinkerbell]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано09.06.04 20:55



Ама сещайте се!

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Опит да разсея съмнениятанови [re: v22]  
Автор sylvi (мълчалива)
Публикувано09.06.04 20:55



Това отдавна не е клуб в който се обсъждат само въпроси относно бременността и майчинството. Може и да е било така в началото, но сега не е. За добро или за лошо, най-оживените дискусии са за други неща(като изключим кърменето май) - например хомосексуализма или генномодифицираните храни или пък клонирането. И аз лично не виждам нищо лошо в това-с времето опознаваш повечето постоянно пишещи тук и ти е приятно да обсъдиш с тях и нещо различно от бебешките теми( поне на мен ми е )-например присъдата на медиците или отслабването на групи, евтаназията или каквото друго се сетиш. Създаденото тук е нещо повече от клуб, независимо от периодичните скандали, и подобни обсъждания според мен е невъзможно, а и ненужно да се избегнат. Може да се пренесат в друга тема, за да не се разводнява тази, която по идея май е за Свети Лазар и раждането на едно бебче без значение какви точно са родителите му.
И тъй като не виждам собствения си постинг от вчера с честито за майката, пожелавам и много щастие в отглеждането на детето и много късмет!



Тема Къф модератор?нови [re: v22]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано09.06.04 20:59



И за кво! Той и живота извън клуба е такъв, а модератор там няма! Евала на хората, които събират смелост да бъдат щастливи въпреки нечии догми.

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Хаха,нови [re: tinkerbell]  
Автор me (Paзличнa)
Публикувано09.06.04 21:43



готин виц, дано не се обиди някой! Тва ми се струва повече плод на мъжкото егомакар, че съм виждала и тоя тип, брррр! Напомня ми за един друг лаф: "Ооо, аз нямам нищо против негрите, даже смятам, че всеки трябва да има по един!"-звучи по-гот на английски де.
Я кажи ко вика Сендов за цифрата и числото?

"единият е пилот, а другият - летец, става въпрос кой има право да управлява самолетът"
Dobrata


Тема Re: Хаха,нови [re: me]  
Автор tinkerbell (the bright side)
Публикувано09.06.04 21:50



Като беше шеф на парламента ги бе насмел, че масово употребявали изрази като "това е голяма цифра", "цифрата на гласувалите" и т.н. паразитни.



Тема Off:нови [re: Aurora]  
Автор clover ((four leaf))
Публикувано09.06.04 22:13



Shumi`s girl не се ли казваше Корина?



Тема и кое точно е големия плюс ???нови [re: Firebird]  
Автор Topбaлaн (любопитко)
Публикувано10.06.04 08:19



????



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазарнови [re: sbz]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано10.06.04 10:11



Честито ви дъщеричка! Да расте здрава, умна и красива малката ви принцеса и само радост да ви носи... Пожелавам й приказно дество, изпълнено с безгрижни игри и смях...

Вики на 8 месеца


Тема Re: A za fitnesaнови [re: sbz]  
Автор Fighty (непознат )
Публикувано16.06.04 10:09



Здравей sbz.
Аз имам въпрос малко по-различен от темата която се зачекна тук.Иначе съм съгласна с теб ,че раждането не трябва да ни остава като спомен ала "преживях го" , а като нещо прекрасно.Аз лично следя бременността си при д-р Кълвачева в клиника Вита, а тя изражда в св. Лазар.Много ми се иска да си родя при нея, но мисля да поизчакам ,защото клиника Вита съвсем скоро трябва да се премести в нова сграда с родилно, операционна и т.н-а бе да стане болница.И се надявам там цените (поне в началото) да са по-човешки.И пак да родя при Кълвачева.А иначе това за професионализма в държавните болници-да, може и тка да е , но на мен също ми действа ужасно подтискащо.Наложи ми се да лежа няколко дни в Шейново, не че имам кой знае какви оплаквания (не броя хлебарката която ме посрещна на леглото), но не искам да попадам пак там.
Та на моя въпрос-фитнес?:)
На 25 съм , в началото на 6ти месец. Спортувах много преди бременността -не фитнес, но всякакви спортове-основно планинско колоездене (спускане).Зимата карам борд и междувременно ходя чат-пат на скуош, тае-бо и тн.Всъщност това беше преди да забременея. Откакто забременях запо4нах да ходя на гимнастика при едно момиче което е инструктор по аеробика и беше бременно, правихме доата сериозна гимнастика, но тя роди преди 3 дни и приключихме.Карах колело (на в планината) допреди 2-3 седмици .На 1ви обаче получих нещо, което не стана ясно контракции ли бяха или какво-беше доста болезнено и неприятно, най-много гласове събра предположението , че е в резултат на огромното количество череши които изядох този ден, но въпреки това вече ми "забраниха" колелото.И ми останаха разхоките0ходя по около час-два на ден, по възможност в планината.Но не ми стига и започнах да мисля за фитнес.Обаче тези програми, които продават за бременни са основно дишане и разтягания а аз искам нещо , което да ме поддържа в сериозна (доколкото е възможно ) форма.И молбата ми е- моля те, кажи ми кой може да ми направи компетентна програма, която хем да е достатъчно натоварваща, хем да не е опасна за мен или бебето.
Много се надявам да прочетеш постинга ми и да ми помогнеш. Липсата на физическа активност направо ми действа на психиката-ще се побъркам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.