Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:15 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазар [re: Anna-Maria]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано07.06.04 22:42



Разказвала съм, но беше доста отдавна и не ми се връща към тази тема - омръзнала ми е.
Ще отбележа само две неща, които ми направиха впечатление в разказа тук.
Първото нещо е за комбинираната упойка - спинална с епидурална. Поради естеството на епидуралната се вкарва катетър в гръбнака, който не се маха след операцията. През него часове по-късно се поддава обезболяващо. Което само по себе си прави невъзможно раздвижването след 6-8 часа.
Моето секцио беше в 13.30 часа на обяд, краката започнах да усещам около 2 след полунощ, а ме вдигнаха от леглото на другата сутрин. Мъчително и трудно раздвижване съпроводено с повръщане през целият ден.
Другият момент е 24 часовата реанимация, която там липсва, но е била решаващ фактор за отказ от раждане в Св.София.
Престоят в реанимацията е от изключително значение и е свързано с наблюдение на родилката в постоперативния период. В този смисъл липсата на реанимация е по-скоро минус, отколкото плюс за която и да е болница.
Да не говорим, че прилагането на спинална анестезия за обезболяване на раждането при липсваща възможност за сърдечно-съдова и дихателна реанимация се смята за груба лекарска грешка!

Към авторката на темата : честито бебче! радвам се, че не е имало проблеми при вас и сте доволни. Желая крепко здраве но бебока.

И в заключение ако приемате съвети - бъдете особено осторожни с бебешките консултации там, педиатрите им не са от най-добрите, следете си ваксините, които ви слагат, а също така и редовните изследвания които влизат в пакета услуги заплатен от вас.




Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазар [re: sbz]  
Автор eti (Мама на Борис)
Публикувано07.06.04 23:31



въпрос на ценностна система, повече отколкото на финансови възможности

МНОГО ТОЧНО КАЗАНО! И аз родих в частна клиника, не секцио, но който смята ч е лиготия и че , е, преживяват се 4-5 дена, ...са глупости. Ти си видяла 2 жени на магаретата и т.н.
Емоционалното състояние е огроменн процент от успешното раждане! Само който е изживял , ще го потвърди!

Живот, здраве и късмет на семейството ти!

Ети

[image]http://thumb1.webshots.com/s/thumb3/4/2/71/130840271VlBlxZ_th.jpg[/ image]


Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазар [re: sbz]  
Автор new* (искам!)
Публикувано08.06.04 00:09



Да ти е живо и здраво детенцето:) Много хубав разказ!
Раждането е много вълнуващ и затрогващ момент от живота, но сега вече обслужването във всяка болница е на някакво ниво, особено пък като става въпрос за секцио /никой няма да си сложи главата в торбата и да претупа операцията/. Не съм ходила в тази ПОЗЛАТЕНА болница, но никога не бих броила толкова пари за едно раждане... сигурно не съм чак толкова придирчива, ама пък това според мен е пладнешки грабеж направо... Родих в държавна болница със секцио, възтанових се в нормалния за секциото срок, детето ми е живо и здраво, и... нямам психически травми. Повече думи нямам...



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазар [re: sbz]  
Автор oлeлeeeeeeeee ... ()
Публикувано08.06.04 08:11



Свети Лазар наистина надмина себе си!
Първата българска болница в която се ражда бебе на хомосексуална двойка с "генетичен материал"!



Пожелавам на малкото момиченце много здраве и силна интуиция!

(не съм против хомосексуалистите, против съм те да отглеждат деца - причината е разбираема)

Семейството:





Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазар [re: oлeлeeeeeeeee ...]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 09:30



Е щом си плащат хората...що не. Това което не се купува с пари се купува с много пари беше казал някой.

п.с. т'ва законно ли е все пак?

п.п.с. аааааааааа аз чак сега зацепих за какво точно става дума и защоо аджеба бебето е родено в Св.Лазар
не защото клиниката е добра, за защото върши непозволени неща.


Редактирано от Чeтa на 08.06.04 09:51.



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазар [re: DAEMON]  
Автор Чeтa (маминка)
Публикувано08.06.04 09:32



Нашият татко пък не искаше да присъства на раждането, аз също. До колкот знам има и други болници, в които разрешават бащата да присъства на раждането. Е, разбира се срещу съответното заплащане.
Колко платихте за раждането, ако не е тайна?




Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазар [re: oлeлeeeeeeeee ...]  
Автор leapula ()
Публикувано08.06.04 09:54



Не мога да скрия шока в който изпаднах след прочита на това...
Да им е живо и здраво това детенце, много да ги радва, но не мога да не си задам въпроса как ще бъде възпитавано от две "майки"...
Може би ще ме опровергаете като кажете, че има деца които се отглеждат само от майката, или от майката и бабата и т.н. обаче тук има малка разлика, че тези две "майки" са в интимни отношения...Не съдя никого не ме разбирайте погрешно, може би това на запад да е практика и да е нещо нормално, но на мен ми звучи по друг начин и честно казано не го разбирам, може пък проблема да е в моя телевизор...Ама я ми кажете като отидат да взимат детето от градина примерно и госпожата какво трябва да каже: Хайде миличка майките ти дойдоха да те вземат? И това детенце няма ли да се чувства различно от другите?
Поправете ме ако греша, ама има ли такъв закон, който да разрешава такова нещо???



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазар [re: leapula]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 09:58



аз си мисля, че определено проблемът е в твоя телевизор.... може би просто е остарял модел



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазар [re: oлeлeeeeeeeee ...]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано08.06.04 10:02



ихааааа какво откритие си направила от потрес чак си успяла да се заличиш вече в базата данни
кво ви става бе хора?? годината е 2-0-0-4, не 1-0-0-4



Тема Re: за по-придирчивите препоръчвам Свети Лазар [re: leapula]  
Автор marid ()
Публикувано08.06.04 10:08



Няма закон, който да го забранява! И изобщо безумен би бил закон, който да забрани на една жена да роди заради сексуалната и ориентация.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.