Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:31 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Ехо.... има ли някой...нови [re: klamerche]  
Автор geryt (и бебе Иво)
Публикувано04.05.04 10:41



Иво праща по една голя-яма целувка на Вики и на Таня послучай навършването на седемте месеца!Да са здрави и много да слушкат!
Наистина макар че бяха зимни месеци времето така бързо мина покрай тези сладкиши.Толкова ми е вкусен ,че всяко обличане е дълготраен ритуал.Сигурна съм че и вие не може да им се наситите.Правете го сега ,защото толкова бързо хвръкват че не можем да се опомним. Сега дори опит за прегръдка при баткото(14 год.) е неуспешен.
Тези дни се оглеждам за гърне,ще купуваме и ние, а дали ще му хареса не съм наясно.Вашите гърненца какви са-гледам има с по-кръгла дупка ,други по -високи ,трети с капак във вид на коте, та се чудя все още от кои да купим.
Нашето второ зъбче е на дневен ред и сме доста нервни тези дни.Като му дам бисквита направо се смачква .
Аз сутрин давам каша освен попарката ,дори я правя с прясно мляко защото имам безмлечна.Съвсем добре я приема, правих му сега през почивните дни и кремче - също с прясно мляко.
Ние сме включили в менюто риба още като навърши 6 мес. -естествено по съвет на педиатърката.Аз си позволих и му дадох агнешко още преди две седмици и на Гергьовден пак ще му дам.От кухнята май дават само пилешко и тук-там телешко.Струва ми се че е време и за черен дроб ,но първо ще питам в понеделник когато отидем на консултация.
Вие дадохте ли урина за изследване.Как го направихте-със стерилните торбички от аптеката ли?



Тема Re: Ехо.... има ли някой...нови [re: geryt]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано04.05.04 11:45



Таня вече е нацелувана от Иво и е много щастлива.
Сега и дадох попарката, но и сложих 3, вместо 2 сухарчета. Нали вече е голямо момиче!
А урина дадохме точно с тези пликчета - струваха по 50 ст и имаше и за момченца и за момиченца. Много лесно става - лепиш и проверяваш от време на време дали е готово. Ние се справихме за около час - Таня беше напълнила съвсем малко, но го занесох и казаха, че стига
Поздрави и целувки от мен и Таня!



Тема Re: Ехо.... има ли някой...нови [re: geryt]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано04.05.04 12:16



Хей!!
Честито на всички рожденници.
Ние сме малко поизостанали сьс зьбките. Нямам още нито едно зьбче.
Все още сме почти изцяло на кьрма. Е Валето яде пюренца ама с неохота. Не обича нищо солено. Все иска и слагам мед в пюренцата иначе се цупи и плюе.
А ако има и внилия хапва с удовослтвие.
А морковите и тиквичките се ядат само в комбинация с кисело мляко иначе са гадниииииии.
За гьрне и ние се оглеждаме защото тя се изаква винаги когато я сложим седнала вьв столчето за кола. Което означава че вече може да седи и да ака.
Като я дьржа за рьчички пристьпя, не ходи много дьлго, няколко минутки и почва да прикляка, ама вече не я свьрта на едно място. Днес разглоби една играчка на която беше написано че не може да бьде разглобена от бебе. Беше хванала един от чарковете и го удряше с все сила в земята- аз тькмо си мислех че сьседа отдолу пак е почнал ремонт и чука.
Вчера като се разхождахме гледам че всички се смеят откьдето минем- а тя Валя протегнала рька напред като че ли проси и приказва нещо неразбираемо с умоляващ глас. Голям майтап.
Имаше много просяци по улуците та я явно ги имитираше.



Тема Re: Ехо.... има ли някой...нови [re: Pyжa72]  
Автор rollingstones (новак)
Публикувано04.05.04 18:13



privet i ot nas:)) kak sa ve4e golemite beb4ovci?
ne e samo Valq bez zybki i nie si nqmame o6te, ama 6te se poqvqt, nqma kyde da hodqt. nie s valq mejdu drugoto sme rodeni na edna data:)) koi kato nas:))
nie ot petyk qdem ve4e mesce i ne bih kazala 4e sophiq e golqm fen. zapo4nahme s pile6ko s kartofeno pure i pravi fizionomiq na otvra6tenie kato i go davam, ta sega hvanah cakata primesvam i mesnoto pure s malko ot lubimoto i zelen4ukovo i taka go hapva.
dnes bqhme na konsultaciq i sme 65 sm i 7850 gr. rastem li rastem:))
drugata sedmica ve4e 6te se vklu4im ot BG:))
pozdravi i celuvki ot nas sys sophia-angie:))



Тема Re: Ехо.... има ли някой...нови [re: rollingstones]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано04.05.04 18:48



Поздрави и от нас!
Марина също се хили с беззъба усмивка. Обожава да скача в бънджито. И ние хапваме месце - за сега само пуешко. Тя си го хапва с удоволствие. Но забелязах, че изобщо не харесва много сладки пюрета. Започва да се потриса. И е много сладка. Ама как да обича сладко, като нито баща й, нито аз сме му фенове. Сега гледам да й купувам пюрета, в които няма захар.
Иначе от вчера е доста кисела, но в момента се опитва да си смени режима на спането. Май ще минаваме на 2 пъти спане през деня, но все още май не й стига. И така единия ден спи 4 пъти по 30 мин, другия 2 пъти по час, час и половина.
Иначе и ние растем, научава нови неща и се радва на хората. Дава "Боц" и се научи да си смучи долната устна и е много смешна.
Целувка на всички бебоци!



Тема Re: Ехо.... има ли някой...нови [re: rollingstones]  
Автор Pyжa72 (мама на Валя)
Публикувано04.05.04 19:25



Хихи много се радвам че има още някой на нашата дата.
Ние ще сме вьв София чак септември.
като помирише картофено пюре Валето сьщо прави много кисела физиономия



Тема здравейте майчета и сладки бебетанови [re: ralichka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано04.05.04 21:00



Как сте в тези прекрасни дни? Видях че всички липсваме през уикенда и не се учудвам:)
Първо честито на мини рождениците- да ви радват и да растат все така усмихнати и послушни!
Мишо на Гергьовден става на 6 м.:) Днес бяхме на консултация и ни боцкаха пръсчето-нито гък не издаде:) Нали сме мъж:)
Иначе на височина сме нисички-само 66, но пък е наддал 500 гр-7 и 400(като мама си-шишо Мишо) а не изглежда дунда..незнам:)
Ние почваме с попарата и сиренето:)
Зъби нямаме, но пък сме кисели-така че ги очаквам до месец.
Спим непробудно вече-от 21.30 до 6.30, и аз успявам да се наспя:)
Излизаме в 10.30 с 2 буркана с храна и се прибираме чак в 19-много е хубаво-затова си мечтаех-слънце и приятна компания, най-доброто бебе и много студен Спрайт:)
Целуваме най-сладките бебета и чакам да кажете кога е срещата ни:))))



Тема Re: здравейте майчета и сладки бебетанови [re: mari_77]  
Автор topi (mama na Marti)
Публикувано04.05.04 21:21



Здравейте и от нас с Марти !!!
И ние сме големи скитници , по цял ден сме на вън защото вкъщи е направо трагедия ставаме толкова кисели , че няма накъде повече. При нас продължава нощното неспане направо съм отчаяна , Раличка щеще да казва дали деистват вълшебните хапченца но нещо изчезна. От два дни давам сиренце в дните когато пюрето е без месце и го папкаме с удоволствие.
Много целувки на всички зъбати и беззъби муцунки !!!
На всички полу рожденници честит празник !!!

Marti 18.11.03g.

Тема Re: здравейте майчета и сладки бебетанови [re: topi]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано05.05.04 20:40



Здравейте. Наистина се загубихме, но сме все навън и не ми остава време да пиша.
Топи ще те разочаровам, нощното спане си е все така, лошо. Незнам, защо сме толкова с лош късмет, при положение, че коликите ни взеха здравето, сега и това неспане. Даже вече си мисля, че двете неща са свързани.
Сега малко по-оптимистично - Ники не може да бъде удържан в количката, освен като спи. варянтите са два или се возиме по корем в количката или сме извън нея на ръце. Иска да лази това дете и това.
За срещата трябва малко по-сериозно да се организирамеи предлагам да е след празниците когато е сигурно, че денят ще е хубав.
Целувки.



Тема Паднахме от спалнятанови [re: ralichka]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано05.05.04 22:24



Мами,
и ние вече сме от падналите бебета. Оставих я на спалнята, а всеки път се заричах повече да не я оставям сама там. Отидох да подготвя коритото за къпане и като се върнах беше на земята. Предполагам, че не се е ударила, защото не заплака, а и като я опипах по тялото и главичката, не реагира на болка, а започна да се смее. Толкова се стреснах, че ми текна кръв от носа!!! Сега тя спи, а аз през 2 мин се надвесвам над леглото да я видя какво прави. Стискайте палци да не се е наранила нещо.
И не правете като мен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.