Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Имаме си зъбче.нови [re: ralichka]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано11.05.04 21:12



Честито зъбче и от нас! Нека да са бели и много здрави!
Марина още няма зъбчета. Утре сме на консултации и ще се похвалим.
Днес не излизахме и аз му дръпнах едно късно пролетно почистване - прозорци, пердета и т.н. Малко се изморих, но съм много доволна от себе си. И на мен много ми се иска да отделим Марина в друга стая, но просто нямаме такава. Мисля, че в отделни стаи е най-добре за всички.
До скоро!



Тема Е, такова чудо не ми се беше случвало!!!нови [re: ralichka]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано12.05.04 20:07



Тази вечер преди баня събляках Марина и я оставих да порита, но този път в кошарата, за да не тупне пак от спалнята. Предвидливо я слагам върху дъската за преобличане, за да не напишка леглото си. Но този път не само се изпишкала хубавицата, ами и се изакала!!!!! И докато милата й майка й приготвя коритото, тя стъпвала в акото, ритала, стъпвала, мазала!!!! Като я видях, направо ми се изправи косата!!! А тя беше толкова щастлива и доволна, сякаш за това си е мечтала през тези 6 м от живота си. На мама сладураната! За да изчистим поразията, първо я измих на чешмата, а после се къпахме по нормалния начин в коритото.
Днес бяхме и на консултации и сме 7,200 и 65 см. Детенце расте ли, расте. Тези дни трябва да направим и изследването на кръвта и урината.
Целувки на всички бебоци!

Редактирано от smg на 12.05.04 20:08.



Тема Re: Бебета октомври-ноември 2003г.нови [re: ralichka]  
Автор GoldenEyeful (раче осмокраче)
Публикувано12.05.04 23:54



Здравейте бебета и мами! След кратка пауза, нека и ние да се включим!
На консултация бяхме миналата седмица и ето до къде сме я докарали: тегло- 7 кг., ръст - 67 см. Имаме четири зъбчета - две отгоре и две отдолу, които се показаха общо взето безболезнено. От този месец ядем попарка сутрин, на обяд включваме в менюто вече и месце, а следобед редуваме киселчета, грис, каши Фризокрем и плодови пюренца. Все още се кърмим, два пъти - сутрин в 6 и вечер последно хранене 9:30 - 10 часа. Лазиме назад, лапаме си пръстите на крачетата и много обичаме да си събуваме чорапите, бръмчиме с уста и много се смееме. Мисля, че това е всичко на този етап!





Тема Re: Е, такова чудо не ми се беше случвало!!!нови [re: smg]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано13.05.04 10:31



Хе-хе, сладурана! Явно и е било интересно с какво точно се маца таня най-обича като и сменям памперса и се е наакала д бръкне с ръчичката точно там иииииииии...знаеш какво става - докато успея да я хвана и да я избърша вече целите сме намазани Та и ние редовно сме под чешмата
Поздрави и целувки на всички!



Тема Re: Бебета октомври-ноември 2003г.нови [re: ralichka]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано13.05.04 19:12



Здравейте най-хубави бебоци и мами.
Малкия зъбчо пак не спинка нощем, за мое нещастие, но пък то не може всичко да е наред, нали? Тази нощ един гаден комар ми нахапал детето жестоко. И докъто разбера от какво му е така нашарено лицето, вече си мислех, че е направил алергия от нещо. А гадния комар стои над леглото му напил се със сладката му кръвчица. Като го убихме колко кръв имаше.
Мъри за сокчетата давам му на Хип.Дано на вас скоро да ви избият, че да се поуспокои. И Ники вече заспива само като го намажа с Дентинокс.
Хайде пишете, че се позагубихме нещо, а и нищо не казвате за срещата.
Няма ли да ги запознаваме тези бебоци?



Тема Re: Бебета октомври-ноември 2003г.нови [re: ralichka]  
Автор GoldenEyeful (раче осмокраче)
Публикувано14.05.04 11:39



И ние се мажем нощно време с Дентинокс, но в просъница. Беба не се буди, ами почва да мрънка. Задължително след Дентинокса давам Панадол, половин доза. Някой беше писал в по-горен постинг за капки за зъбките. Започва да ни излиза 5-то зъбче, а давам на капки zimafluor от втори месец, всеки ден по четири капки, час, час иполовина преди или след хранене. Доколкото ми обясниха и разбрах капките са за постоянните зъбки на детето, а таблетките, които се пият по време на бременността от майката, са за изграждането на млечните.
Вие как сте в това студено и мрачно време? На мен лично ми липсват разходките, иначе работа винаги си намирам?!




Тема Re: режим на хранене?нови [re: ralichka]  
Автор GoldenEyeful (раче осмокраче)
Публикувано14.05.04 16:03



Мами, моля споделете за режима на хранене на вашите бебоци? Пет или четири пъти? Примерна схема?
Темата много назад ни отиде, какво става?! Нещо хич Ви няма?!





Тема Re: режим на хранене?нови [re: GoldenEyeful]  
Автор Jmuche (щастливо)
Публикувано14.05.04 16:19



Здравейте,
Ние все още сме на 5 хранения, че Тането май ще бъде кльощавичка.
Режимъте следният:
8 часа - кърма
11 часа - попара
14 часа - пюре
17 часа - каша
20 часа - кърма.
Е, естествено има и отклонения +- половин час, но в общи линии е това.
Ние все още имаме само долу 2 зъбчета, но Таня от няколко дни доста се криви и сигурно скоро ще изкочи и някое друго зъбенце.
Умираме си от кеф в бънджито Голям смях пада.
Днес времето е много гадно и си стоим вкъщи. Дано се пооправи, че хич не ме свърта на едно място
Поздрави и целувки на всички от нас с Таня!




Тема Re: режим на хранене?нови [re: Jmuche]  
Автор smg (мама на Марина)
Публикувано14.05.04 16:35



Марина също е на 5 хранения:
7 ч. - адаптирано мляко
10 ч. - мляко
13 ч. - пюре (зеленчуково с 1/2 жълтък и малко сирене или месно)
17 ч. - каша, кисел, плодово пюре
20 ч. - мляко

В 11,30 и 15 ч. й давам по 80-90 мл сокче.



Тема Re: И ние така!нови [re: Jmuche]  
Автор GoldenEyeful (раче осмокраче)
Публикувано14.05.04 16:45



И ние сме на такъв режим, само еч, часовете са ни по-различни:
6:00 - кърма;
10-10:30 - попарка;
13:30-14 - зеленчуково пюренце;
18:00 - плодово, каша, грис или кисел, каквото е наред;
22:00 - кърма
И ние ще сме фини, 7 кгр. сме точно Просто не огладнява достатъчно през тези интервали от време и се чудя какво да правя. Днес, като я накърмих в 6:30 и ми се събуди в 12:30, и какво, вместо пюренце, хапнахме попарка
Много съм се замислила и аз за бънджи. Как си го закрепила? Знам, че трябвало на трегера да се захване, ама не ми е много ясно как ще стане!

Целувки на сладката Таничка от нашата Гвендолин!
ПП: колко см. сте?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.