Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:20 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Помпата за кърмене?нови  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано13.04.04 16:01



Тези дни обикалям магазините с идеята да купя такава помпа, навсякъде ми препоръчват Авент, но за съжаление нямам възможност да платя 80 лв. Ползвали ли се сте нещо не толкова скъпо, от което да сте доволни? Гледах Чико и Нук в границите на 21-26 лв. Какво мислите?



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор new* (валидна)
Публикувано13.04.04 16:26



Аз имам такава на Чико вече, но нямам идея как се използва. Както и да я въртя и гледам - все тая:(((

И най-дългият път започва от първата крачка...


Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: new*]  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано13.04.04 16:34



Az гледах две на Чико, едната 21, другата 26 лв, тази втората била по добра, но в момента я нямаха, гледах ги в Малечко. В магазина до вкъщи, който е официален представител на НУК, ми препоръчват НУК на същата цена.
Ми незнам, но трябва да взема нещо в най-скоро време



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор dezho (киндер-сюрприз)
Публикувано13.04.04 17:18



Ако тази на Нук е от типа - ,,спринцовка" не ти я прешпоръчвам.Цяло мъчение си е....Първо имах такава, после пак се стигна до Авент, но ако нямаш възможности гледай да вземеш такава(ако има) да наподобява на Авента като модел.



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано13.04.04 17:57



В моя случай идея си нямах за помпа, до момента, в който имах излишек от кърма, а бебката - на 2 дни - не можеше да я изяжда... Купих първата попаднала пред очите ми от аптеката до родилното. Българска, "Бебо" или "Беби", тип спринцовка, струва няколко лева. По-късно се оказа точно копие на помпата на НУК. Според мен точно спринцовката е много удобна за ползване и образува добър вакуум.
Има едни други евтини на Камера - с гумена помпичка - те не вършат работа, от тях не си купувай.
По-късно се научих да изцеждам с ръка, така се изцежда буквално до последната капчица.



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор mir@ge (новак)
Публикувано13.04.04 17:58



Здравей!
Аз използвах помпа на НУК тип спринцовка и съм много доволна. Съседката ми по стая в болницата беше взела Авент, но нищо не се получаваше,не правеше вакуум. После си взе като моята.



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано13.04.04 18:03



Защо не пробваш първо ръчно? Мен акушерките в родилния ме научиха и е много лесно. Освен това не деформира зърната. Да не говорим, че е безплатно.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано13.04.04 18:12



А колко ще я ползваш?
Искаш да се цедиш изцяло или да се доицеждаш или какво?
На мен ми дадоха малко сле дкато родих тип спринцовка на Бейби Нова. В началото беше кофти, защото ми бяха разранени зърната, но до седмица се оправих и след това ми беше много удобна. Не съм ползвала друг вид помпи, така че не мога да сравнявам, но тази ми свърши чудесна работа за малкото изцеждания, които ми се бяха наложили.

Here I am - on the road again...


Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор Matzinka (novichka)
Публикувано13.04.04 18:19



Моля ви кажете! Трябва ли да си носим помпа за кърмене в багажа за родилното? Имам предвид, дали това е едно от нещата от първа необходимост или може да изчака?



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Matzinka]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано13.04.04 20:48



Вземи си!
Ако мислиш,че няма да се справиш ръчно,по-добре си вземи.
На мен на третия ден гърдите ми бяха камък!!!Честно казано,не можах да хвана цаката на"спринцоката" и се справих с ръка.Но ако мислиш да си купуваш по принцип,вземи си я в родилното.Ако не,може да вземеш от някоя мама,за да пробваш....но пак ти казвам-подсигури се с помпа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.