Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:17 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Matzinka]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано14.04.04 13:42



Моят съвет е да не си взимаш предварително. Може и да не ти дотрябва. А пък ако ти потрябва, мъжът ти ще ти купи - има ги навсякъде. Никога въпросът не е толкова спешен, че да не може да почака няколко часа.

Когато Господ затваря врати, отваря порти.


Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор gioia (мамата на Жужи)
Публикувано14.04.04 13:59



Само Авент съм ползвала, но определено си заслужава, Мамите в родилния дом се мъчеха ужасно с разни други помпи, а с Авентската е като на шега да се изпомпаш за нула време.



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор Kиka (жълтоока)
Публикувано14.04.04 14:25



Незнам за другите модели, но Авент-ската определено си заслужава! При мен проблема беше в малкото кърма и ако не беше тази помпичка, нямаше и месец да успея да кърмя. Дъщеря ми от самото начало яде по малко, а се е случвало още през първата десетдневка след раждането да прави по 12-14 часови паузи между храненията (беше на свободен режим и все предпочиташе да спи, отколкото да яде. Тя и сега си е така, де), та ако не се изцеждах за стимулиране на всеки три часа, съвсем щях да пресъхна. Аз също бях свидетел на това, как другите момичета в стаята се мъчат ръчно или с други помпи, а с моята (на мен не ми трябваше в родилния, понеже и коластра даже си нямах) се изцеждаха за нула време.
Наистина съм много благодарна на тази вещ и наистина смятам, че тя ми помогна да кърмя почти 6 месеца!



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано14.04.04 20:07



не съм чела мненията на др. майки - може да се засеча с някоя.
аз също препоръчвам авент. защо не си я вземеш 2ра употреба? може да пуснеш в бг-мамма тема, а и тук.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Millena]  
Автор userkata (юзерка)
Публикувано14.04.04 20:10



и аз така мисля, а като чуя за ръчно цедене направо изтръпвам - много хамалогия.


борис 10.06.2001
виктор 10.02.2003

Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: userkata]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано14.04.04 22:31



Ами хич не обичам като се говори така, като пропаганда ми е, а и е невярно.

Разкошни са ти сладурите!! Невероятна снимка! Аз не мога да ги хвана така, много мърдат



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: userkata]  
Автор Ripple (krotka)
Публикувано14.04.04 22:41



Една майка предлагаше в бг-мамма, аз и пуснах бележка, но нямам отговор,а къде е тази тема подарявам, продавам и т.н., която стоеше отпред?



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор ronika77 (veche mama)
Публикувано14.04.04 22:54



Помпата е купена от санитарната аптека, която се намира на "Попа", като погледнеш към канала, посока стадиона в дясно на около 20 метра. Купена е преди няколкодни от там, така че информацията е абсолютно актуална.
На помпата си пише НУК, предполагам, че в бебешките магазини е доста по-скъпа, по обясними причини.

Редактирано от ronika77 на 14.04.04 22:59.



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Ripple]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано14.04.04 23:01



Мога да ти подаря моята на НУК, ако искаш да я опиташ, става, но не може и да се сравнява с Авент-ската. Моята я дадох вече за съжаление.



Тема Re: Помпата за кърмене?нови [re: Kлep]  
Автор blekuta (мекута,пекута)
Публикувано14.04.04 23:25



Моят въпрос беше спешен в 12ч през нощта...КАМЪК!-не можех да се докосна,камо ли да спя или да кърмя!!Между другото това ми е единственият ужасен спомен от родилното.Направо бях изпаднала в нервна криза от безсъние и накрая се нареждам посреднощ над мивката и правя отчаяни опити да намаля болката в гърдите.В този момент вратата на стаята се отваря(00,00ч!!) и момичето от съседната стая невинно ме пита,показвайки чашка с белезникава течност-"моля те,погледни,твоята кърма с такъв цвят ли е?".....просто бях полудяла......не знам...просто страшно ми се е запечатал този момент в главата....това нямяше въобще отношение по темата,дано не подейства отрицателно на някого,но май съм имала нужда да си го излея и Клер тука ме побутна лекичко...Мерси!)

Пак казвам,аз всъщност не успях да я използвам помпата,може да си вземете за малко от някого или в края на краищата да помолиш някой в родилното да ти услужи,но не виждам лошо да си подготвен,вместо да преживяваш стресови ситуации




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.