Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Помощ-рев от зъбинови [re: ralichka]  
Автор mari_77 (mama na Mi6o)
Публикувано16.04.04 19:37



Майчета , кажете ми моля за някакво спасение от жестоката истерия на Мишо, май ще имаме зъби, но наистина е страшно-почва да се дере в 19 и спира чак към 21...нито гуш, нито Дентинокс, нищо... Дадох му вчера Панадол и той се успокои..но колко често мога да му го давам-1 месец всяка вечер??!!! Много е усмихнат и весел и както си играем изведнъж започва... Милото-чак ще се удави от слюнка и рев. Моля ви кажете какво да правя за да го облекча.
Знам че доста от вас са го минали този период и ще съм им много благодарна ако ме посъветват!
Целувки на сладурите в този прекрасен и слънчев ден!



Тема Re: Помощ-рев от зъбинови [re: mari_77]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано17.04.04 15:02



Сигурно си пробвала със студените гризалки, но просто и аз не се сещам какво друго може да помогне Все пак можеш да опиташ с Калгел, щом Дентинокс не помага при вас.
Успех и дано по-бързо да избият малките зъбенца



Тема Re: Помощ-рев от зъбинови [re: Jmuche]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано17.04.04 20:13



Незнам дали са зъби при нас, но миналата нощ беше ад. Той и без друго не спи спокойно, но вече беше нещо страшно, а зъби няма. Ако все пак са зъби дано по-скоро избият, че вече полудявам. А днес е като ангелче, не съм му чула гласа.
Поздрави и целувки от нас.



Тема Първата попара!нови [re: ralichka]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано18.04.04 11:27



Здравейте майчета! Макс днес изяде първата си попара и искам да ви се похваля, че мнооооого му хареса!!! След като го нахраних, го сложих в шезлонга му и след 2-3 мин, започна да издава звуци като а-а-а-а-а и тъй като съм забелязала, че когато е наакан прави това го взех и тръгнах да го мия. Но видях,че памперса е чист и го сложих в гърнето. След малко се чу как си свърши работата и се изпиша- беше много доволен от себе си!. По въпроса за зъбите- 2 поредни нощи се буди, страшен рев, като го взема- спира и се вкопчва в мен.....заспива, аз го оставям в леглото му и след малко почва пак........накрая, в 5,30 го нахраних и се успокои. Не знам дали е бил гладен или зъбите го мъчат, но така не е плакал никога....Кажете и вие как сте! Ядете ли попарка? Целувки на всички бебоци!!



Тема Re: Първата попара!нови [re: marinna]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано18.04.04 11:58



Здравейте,
Браво на Макс - и попарка хапва и на гърнето ходи вече!
Аз започнах да давам на Таня попарка преди 4 дни - първият път обаче не и я пасирах, а само я намачках с вилица - тя се чудеше какво става - изсмука течността от сухарчето и другото го изплю и сега и я пасирам и тя си я папака с голям кеф. Още я докърмвам след попарата, но след няколко дни ще минаваме само на нея
А за гърнето - още не сме се пробвали, но Таня много се кандилка още и ще поизчакам. А иначе вчера като тръгнах да и сменям памперса тя вика "Акииии" и наистина имаше аки Сега остава да се научи да го казва преди самото аки и вече ще сме готови за гърнето!
Ами това е от нас! поздрави и целувки на всички!




Тема Re: Първата попара!нови [re: Jmuche]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано18.04.04 13:31



Я разкрийте тайната - как правите попарата? Знам, че се слага сирене, масло, сухар и вода, но каква точно е технологията - не знам? Сигурно не е голяма философия, но вие като по-опитни, давайте съвети, че и ние трябва да я почваме?! Моята именничка вчера каза тата и направи татко си най-щастливия човек на земята. Освен това вече малката приказливка знае да казва баба и дядя, да, не, га и др. такива срички, но за мама и наченки дори няма Крачетата й постоянно са в устата или дупето й е вирнато нагоре, по гръб почти не стои. Минахме на млякото Милумил, но не съм много доволна от разстворимостта му, но мирисът му е страхотен в сравнение с горчилката НАН ХА което пиеше досега. Друга мама дава ли от млеката на Милупа? Искам да ви питам и друго - на кой номер памперси сте и какви марки памперси ползвате? Вики до сега я караше само на Памперс 3 номер, но сега минах на Хъджис 3 (4-9кг) и съм много доволна. Сърдечни поздрави и целувки за малките сладури и сладуранки.

Вики 04/10/03

Тема Re: Първата попара!нови [re: klamerche]  
Автор marinna (Haliotis)
Публикувано18.04.04 13:39



Здравей klamerche! Аз правя на Макс попарата така: 2 сухара, малко масълце, една равна лъжичка захар, малко сиренце. Заливам всичко това с липов чай и хубаво разбърквам да няма едри хапки, макар че всичко омеква и е чудесно!!! Ние сме на Памперс 4 7-18кг., от доста време сме на тях и нямам намерение да ги сменям! Целуни Вики от нас!



Тема Re: Първата попара!нови [re: klamerche]  
Автор Jmuche (мама на Таня)
Публикувано18.04.04 14:29



Здрасти,
Аз попарата я правя така:
Натрошавам 2 сухарчета, слагам малко сиренце и след това заливам с горещ чай /ползвам на Хип и той е подсладен/. Захлупвам с една чинийка да се запари. След това слагам масълце колкото грахче и намачквам с вилица - после с пасатора малко и е готово



Тема Re: Първата попара!нови [re: Jmuche]  
Автор ralichka (мама на Ники)
Публикувано18.04.04 15:46



Здравейте.
А от кога се започват тези попарки?
За спането нощем вече съм отчаяна. От две нощи е нещо страшно и ще го водя на хомеопат. То са едни истерии, крещи, пищи, ужас. Дайте съвет. Какво ли не пробвах и ще пробвам всичко само и само да ми се успокои нощем детенцето, че и то се мъчи много.
Нещо поизгря слънчице и може да излезнем. Хайде и цункайте си бебоците.



Тема Re: Първата попара!нови [re: ralichka]  
Автор klamerche (закачливо)
Публикувано18.04.04 16:28



Благодаря ви момичета за рецептите Скоро и Вики ще пробва попара и ще пиша дали я харесва, че ми е малко злояда, въпреки че наддава добре. В четвъртък бяхме на консултация и кантара удари 8 кг, а сантиметрите не са мръднали - все са си 70. А за памперсите питам от чисто любопитство. И аз съм много доволна от Памперс, но трети номер взе да ни утеснява и отидох да купувам четворка... В магазина продавача ме убеди да пробвам Хъджис, които уговорил на по-добра цена, а памперса е наистина страхотен. Така пак си останахме на тройка, но сменихме марката (временно поне докато ни утеснеят и те) :)
А на теб ralichka не знам какво да кажа ... . Горкичкия малак слънчо, явно зъбките наистина много го мъчат. Дано намерите някакво решение и облекчение, че е много мъчително и за вас и за него. Душичка мамина, да го нацелуваш от мен. Чувала съм единствено за хомеопатичното Хамомила, която облекчавала болежките от зъбки, но каква цифра точно, не помня. Ако можеш потърси в архива, сигурна съм че имаше подобна тема преди известно време. Ако искаш ще ти дам ICQ - то на д-р Костова, която е най-добрия хомеопат във Варна за съвет.
Вики също е кривичка от известно време и го отдавам на зъбките, но я мажа само с Калгел. Не че много помага, но едно 5 минути поне се успокоява и спира да реве от сладичкото гелче. Сто процента съм сигурна, че тези дни ще ви се похвалим със зъбче защото се виждат двете рескички на долния венец и са само на косъм от пробиването. Дано този период на никнене на зъбки е възможно най-безболезнен за дечицата ни...

Вики 04/10/03


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.