Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пак за алергията към млякотонови  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано01.02.04 06:29



Рали е на 1.9г./има алергия към белтъка на КМ/ и доктора каза да започнем захранване с краве мляко. Каза да го давам в началото като застройки на супи или в кремчета 3-4 пъти в седмицата за период от около 2-3 седмици. В петък и дадох кремче и в събота видях 3-4 пъпчици на едното краче и една на гърдичките. Друга реакция не съм забелязала. Искам да попитам мамите които са минали през такова захранване да продължавам ли или да изчакам още няколко дни? Давайте съвети, че много ми е притеснено с това захранване. Благодаря.



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано01.02.04 09:06



Ние има доста да растем докато дойдем до вашия етап. Но ето какво ми каза нашата лекарка, за това когато дойде времето. Почва се с малко мляко 1-2 пъти в месеца в десерти. Не целия десерт да е от мляко, а да речем в него има 1-2 супени лъжици. И ако няма реакция увеличавам честотата, но не и количеството. А след като се приспособи, се увеличава и количеството.
Вие предполагам ядете краве сирене и кашкавал.....
Според мен бих изчакала поне 1-2 седмици преди да опитам отново.



Тема Извинявай, че ползвам тематанови [re: Eлицa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано01.02.04 11:14



Ние сме малки за захранване с краве мляко и не мога да дам съвет, но от сърце ви пожелавам успешно включване на кравето мляко!

Искам да попитам за Nachtkerzen. И преди сме си говорили за това балсамче и се навих да го пробваме. Може ли да се маже по цялото тяло, а по лицето? Само петната от обривите ли мажете или и здравата кожа? А ако обривите са разранени и от тях тече лимфа?
Има ли недоволни и защо?



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.02.04 11:20



А кисело мляко яло ли е детето? С него ли имаш предвид да започнеш? Защото, ако е така то се започва със съвсем малко - само да оближе лъжичката, после цяла седмица се дава по половин кафена л, после чаена и т.н. схемата е дълга и много, много постепенна! Особено щом детето е диагностицирано с такава диагноза! Не знам колко си му дала, не пишеш, но може да е било повече. Крачета и гърдички спокойно може да е рекция към млякото, сина ми сега така реагира, по-рано беше с подуване на уста и задух, така че сега е по-малката злина, но все пак.
Та според мен изчакай поне 2-3 седмци и опитай, но страшно бавно!



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: Teди]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.02.04 11:34



Аз съм го мазала по цялото тяло, но на Вики и Катето кожата става суха, като лишеи примерно, не е с лимфа. Не знам за такива разранени дали е добре да се маже с какъвто и да е крем, мен обикновено ме притесняват подобни, макар, че са се получавали само при подсичане.

Много съм доволна от този балсам



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: Teди]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано01.02.04 15:27



Когато ни го изписа, д-р Мустаков ми каза да го мажа целия господин, включително и бузите, и всичко, два пъти на ден. Сега го мажа целия след къпане (веднъж на 2 или три дена), а също когато ми се стори някъде по-суха кожата.



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Ancheto*]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано01.02.04 22:05



Горе-долу това което ви е казала вашата лекарка се покрива с мнението на нашия доктор. Ще опитвам много бавно и внимателно да включвам млякото пък ще видим какво ще стане. А за краве сирене и кашкавал още не си и помисляме. Според доктора тази алергия се израства между 1.3год.и 3год.и колкото по-назад се дръпне захранването толкова по-добре. Много ти благодаря за мнението.



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: Teди]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано01.02.04 22:11



Благодаря ти за пожеланията. А ние за съжаление не сме ползвали това балсамче за което питаш. Можеш ли да ми кажеш нещо повече за него? Ползвали сме Линола крем и олио, но не съм доволна от тях. Мажем се с едно българско кремче Витасин и мисля че омазнява кожата доста добре.



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: Eлицa]  
Автор marid (s bebe Martin)
Публикувано01.02.04 22:25



Да се намеся и аз .И аз измазах доста Линола по Мартин, ама не се оправи, а за балсама на Др.Тайс нямам думи - при нас беше направо магичен - за 2 дена ни оправи. Балсамът си се продава в аптеките - ок 10 лв е тубичката - 100 мл, на растителна основа - специално за суха кожа и невродермити е.



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: marid]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано01.02.04 22:33



Тъкмо ровех назад в темите, защото си спомням, че някой беше описвал балсамчето на д-р Тайс доста подробно. За съжаление не го намерих

Ние също ще го пробваме, стискайте палци да има ефект!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.