Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 20.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано02.02.04 10:16



Нима?!?!? Точно това ме притесняваше, но не исках да влизам в подробности за захранването!!! Говори с лекаря си и от тук натам внимавай много с него, защото явно не е много вещ за съжаление



Тема Re: Още за съставките на балсамчето...нови [re: Teди]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано02.02.04 10:20



Копирам за балсамчето на д-р Тайс от темата за екземите:


Nachtkerzen балсам

Състав: вода, Oenothera Biennis, глицерил стеарат, сквалан, каприлик/каприк триглицерид, глицерин, урея, Buxus Chinensis, стеаринова киселина, пентилен гликол, цетеарилов алкохол, токоферол ацетат, пантенол, гуазулен, лим.киселина, феноксиетанол, хелиотропин, токоферол, хидрогениран палмов глицерид цитрат.

Засегнатата от невродермит кожа е по-чувствителна и има намалено съдържание на мазнини и влажност, затова е по-предразположена към заболяване и към всички външни увреждащи фактори.
Съдържащите се в маслото на семената на Nachtkerze (Oenothera biennis) ценни мастни киселина - цис-линолова и гама-линоленова киселина стимулират изграждането на естествени бариерни функции на кожата, като я снабдяват с мазнина и я овлажняват.
Чрез добавката на урея, сквалан, масло от жожоба и гуаязулен, проблематичната кожа се предпазва от изсушаване за продължително време и се стимулира регенеративната й способност.
Nachtkerzen балсам на Dr.Theiss е подходящо средство както за грижа за кожата, така и като придружаващо лечението при невродермит, а и за чувствителна кожа при бебета и малки деца.

Приложение: трябва да се нанася няколко пъти дневно върху проблемните места. Възвръщащият еластичността балсам прдотвратява изсушаването и намалява дразненето на кожата. Попива бързо и не съдържа парфюм и оцветители.



Тема Re: Може ли...нови [re: Teди]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано02.02.04 10:28



При нас точно на такава възраст бяха най-силните обриви и започнахме диета, заедно с мазането 2х на ден с балсамчето. Нещата се успокоиха. Сега (както казах и преди) ползваме много по-рядко балсама, а диетата не е променяна или прекъсвана. Обриви има много рядко, много слаби, и много за кратко.
Така, че балсамчето според мен си има своята роля да успокои кожата и да я поддържа след това с добро състояние. А ако е хранителна алергия - ще трябва да се избягват хранителните алергени, които я провокират. Зависи все пак от какво е алергията на детето. Може да е от прах за пране (знаеш моят опит и в това отношение). Може да е от животни, от домашен прах... Каквото и да е, първата стъпка нали била да се изолира алергена...



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор nona (непознат )
Публикувано02.02.04 10:32



дете не се захранва с краве мляко щом е имало алергия.дъщеря ми беше така и случих на много добър лекар.започва се с хидролизирано алергенно мляко 2 седмици и после се преминава на нормално хидролизирано мляко още 2 седмици като в това време се дава противоалергенен препарат-аз давах ZIRTEG и чак тогава се дава кисело мляко като започваш от 1 лъжица разредено с вода.дано съм ти помогнала!!!



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: Teди]  
Автор nona (непознат )
Публикувано02.02.04 10:39



ако тече от пъпчиците възможно е детето да има кожен дерматит!консултирай се с кожен лекар!



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: nona]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано02.02.04 10:43



Разбира се чи ми помагаш.Благодаря ти. А какво представлява това хидролизирано алергенно мляко и от каква възраст се дава?



Тема ела в чата на gbg.bgнови [re: Eлицa]  
Автор nona (непознат )
Публикувано02.02.04 10:45



влез там за да поговорим



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано02.02.04 10:54



Момичета искам да ви помоля за телефони на алерголози. Май няма да стане само с педиатъра. Да я уточним веднъж завинаги тази схема на захранване, че нещо взех много да се притеснявам. Благодаря ви.



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор nona (непознат )
Публикувано02.02.04 11:10



има го на фирма NAN.скъпичко е но помага.не ти трябва алерголог а лекар гастроентеролог.алерголога прави едни изследвания за 150лв. и ти казва че е алергична но нищо повече взема венозна кръв и се правят в софия но няма смисъл.тези деца с такива алергии могат да бъдат алергични към всичко.дъщеря ми сега е болна и направи алергия към антибиотика.лятото беше към тревата и т.н.не бива да изпадаш в паника това е нещо нормално за такива деца!ти от каде си?аз съм от варна и мога да ти кажа добър специалист при нас!



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: nona]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано02.02.04 11:28



Аз лично към НАН съм предубедена. Рали направи алергията към млякото точно като пиеше НАН при това НАН ХА. От София сме. Ще търся специалисти за консултация то се е видяло.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.