Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пак за алергията към млякото  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано01.02.04 06:29



Рали е на 1.9г./има алергия към белтъка на КМ/ и доктора каза да започнем захранване с краве мляко. Каза да го давам в началото като застройки на супи или в кремчета 3-4 пъти в седмицата за период от около 2-3 седмици. В петък и дадох кремче и в събота видях 3-4 пъпчици на едното краче и една на гърдичките. Друга реакция не съм забелязала. Искам да попитам мамите които са минали през такова захранване да продължавам ли или да изчакам още няколко дни? Давайте съвети, че много ми е притеснено с това захранване. Благодаря.



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано01.02.04 09:06



Ние има доста да растем докато дойдем до вашия етап. Но ето какво ми каза нашата лекарка, за това когато дойде времето. Почва се с малко мляко 1-2 пъти в месеца в десерти. Не целия десерт да е от мляко, а да речем в него има 1-2 супени лъжици. И ако няма реакция увеличавам честотата, но не и количеството. А след като се приспособи, се увеличава и количеството.
Вие предполагам ядете краве сирене и кашкавал.....
Според мен бих изчакала поне 1-2 седмици преди да опитам отново.



Тема Извинявай, че ползвам тематанови [re: Eлицa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано01.02.04 11:14



Ние сме малки за захранване с краве мляко и не мога да дам съвет, но от сърце ви пожелавам успешно включване на кравето мляко!

Искам да попитам за Nachtkerzen. И преди сме си говорили за това балсамче и се навих да го пробваме. Може ли да се маже по цялото тяло, а по лицето? Само петната от обривите ли мажете или и здравата кожа? А ако обривите са разранени и от тях тече лимфа?
Има ли недоволни и защо?



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.02.04 11:20



А кисело мляко яло ли е детето? С него ли имаш предвид да започнеш? Защото, ако е така то се започва със съвсем малко - само да оближе лъжичката, после цяла седмица се дава по половин кафена л, после чаена и т.н. схемата е дълга и много, много постепенна! Особено щом детето е диагностицирано с такава диагноза! Не знам колко си му дала, не пишеш, но може да е било повече. Крачета и гърдички спокойно може да е рекция към млякото, сина ми сега така реагира, по-рано беше с подуване на уста и задух, така че сега е по-малката злина, но все пак.
Та според мен изчакай поне 2-3 седмци и опитай, но страшно бавно!



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: Teди]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.02.04 11:34



Аз съм го мазала по цялото тяло, но на Вики и Катето кожата става суха, като лишеи примерно, не е с лимфа. Не знам за такива разранени дали е добре да се маже с какъвто и да е крем, мен обикновено ме притесняват подобни, макар, че са се получавали само при подсичане.

Много съм доволна от този балсам



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: Teди]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано01.02.04 15:27



Когато ни го изписа, д-р Мустаков ми каза да го мажа целия господин, включително и бузите, и всичко, два пъти на ден. Сега го мажа целия след къпане (веднъж на 2 или три дена), а също когато ми се стори някъде по-суха кожата.



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Ancheto*]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано01.02.04 22:05



Горе-долу това което ви е казала вашата лекарка се покрива с мнението на нашия доктор. Ще опитвам много бавно и внимателно да включвам млякото пък ще видим какво ще стане. А за краве сирене и кашкавал още не си и помисляме. Според доктора тази алергия се израства между 1.3год.и 3год.и колкото по-назад се дръпне захранването толкова по-добре. Много ти благодаря за мнението.



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: Teди]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано01.02.04 22:11



Благодаря ти за пожеланията. А ние за съжаление не сме ползвали това балсамче за което питаш. Можеш ли да ми кажеш нещо повече за него? Ползвали сме Линола крем и олио, но не съм доволна от тях. Мажем се с едно българско кремче Витасин и мисля че омазнява кожата доста добре.



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: Eлицa]  
Автор marid (s bebe Martin)
Публикувано01.02.04 22:25



Да се намеся и аз .И аз измазах доста Линола по Мартин, ама не се оправи, а за балсама на Др.Тайс нямам думи - при нас беше направо магичен - за 2 дена ни оправи. Балсамът си се продава в аптеките - ок 10 лв е тубичката - 100 мл, на растителна основа - специално за суха кожа и невродермити е.



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: marid]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано01.02.04 22:33



Тъкмо ровех назад в темите, защото си спомням, че някой беше описвал балсамчето на д-р Тайс доста подробно. За съжаление не го намерих

Ние също ще го пробваме, стискайте палци да има ефект!



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Millena]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано01.02.04 22:34



Не, не е яла още кисело мляко. Прясно мляко и дадох. Ти сега ме хвърли в размисъл, да не е трябвало да и дам кисело мляко, а аз да не съм разбрала правилно доктора и да съм и дала прясно. С кисело ли се започва по принцип захранването? Дадох нискомаслено прясно мляко като допълнително го разредих с вода, сварих го на крем с нишесте и плодове и дадох половин кафена чашка. Много ли е?



Тема Аз бяхнови [re: Teди]  
Автор marid (s bebe Martin)
Публикувано01.02.04 22:48



това пише на тубата:
Засегнатата от невродермит кожа е по-чуствителна и има намалено съдържание на мазнини и влажност, затова е по-предразположена към заболяване и към всички външни увреждаще фактори. съдържащите се в маслото от семената на Nachtkerze ценни мастни киселини стимулират изграждането на естествени бариерни функции на кожата, като я снабдяват с мазнина и я овлажняват. Чрез добавката на урея, сквалан, масло от жожоба и гваязулен, проблематичната кожа се предпазва от изсушаване за продължително време и се стимулира регенеративната и способност. Nachtkerzen балсам на др. Тайс е подходящо средство както за грижа за кожата, така и като придружаващо лечение при невродермит, а и за чувствителна кожа при бебета и малки деца

Дано ви помогне, според мен е много добро, ама



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.02.04 23:12



Ами и аз се изумих, че са ти казали кремче, което предполага прясно мляко. А сина ми вече 3 -ти път се захранва с кисело и чак сега мина, макар и пак не без емоции. Попитай пак, но принципно киселото се приема много по-лесно от прясното! Особено при дете с доказана алергия ми е чудно как е рискувал доктора. А много ли е, как да преценя. Казах ти на нас каква схема ни дадоха, много, много лека и постепенна. Попитай пак може би. Алерголог гледал ли го е детето или само педиатъра?



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: Teди]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.02.04 23:14



Дано да помогне много и бързо!! При Вики много добре се отрази, виждам и други споделят същото!
Много целувки за сладкото Огънче и да кажеш как се справя



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Millena]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано02.02.04 09:39



Не я е гледал алерголог. До момента само педиатъра е назначавал диетата, изписвал протоколите и т.н. Той ми е казвал, че при нея е поскоро непоносимост отколкото алергия. Ще питам пак.



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано02.02.04 09:52



Както ти е казала и Милена много е странно да се почва директно с прясното мляко. Аз чакам дребния да оздравее и евентуално да го пробвам с краве сирене.
Това, което казва нашата гастроентероложка и това, което съм чувала от Милена реда е следния

краве масло -> краве сирене->извара->кашкавал->кисело мляко-> прясно мляко

Има само едно разминаване - според нашата лекарка не е задължително да се преминава етапа с киселото мляко, защото по принцип реакцията може да се дължи на млечно-киселите бактерии, а не на белтъка на млякото.
И друго наистина се консултирай още веднъж с вашия лекар (алерголог, гастроентеролог) и тогава продължи.



Тема Може ли...нови [re: Eлицa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано02.02.04 09:55



обрив от алергия да мине САМО от мазане с Nachtkerzen, без да се започне диета, без да се махне киселото краве мляко от менюто на детето? Говоря за бебче на 6 месеца



Тема Re: Може ли...нови [re: Teди]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано02.02.04 10:03



Ако е хранителна алергия мисля си че не може. Нали все пак трябва да се премахне алергена, който предизвиква реакцията. Но нека и другите мами си кажат мнението.



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Ancheto*]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано02.02.04 10:10



Не сме пробвали нищо, ама нищо от изброените продукти. Сега ще звъня на доктора. Много ти благодаря, беше ми много полезно това което си написала за захранването.



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Ancheto*]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано02.02.04 10:11



Да, това е което знам (както вече стана ясно)
И пак наблягам, че освен реда и количеството е страшно малко и нищожно като начало! Защото в случая на алергия то няма никакво значение, както съм се убедила лично, освен, че съм го чела.

Искам само да кажа и че след като се консултираш, все пак изчакай 2 седмици ПОНе, за да се изчисти всичко от организма на детето и да не ти даде реакция.

Успех и кажи като имаш новини.



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано02.02.04 10:16



Нима?!?!? Точно това ме притесняваше, но не исках да влизам в подробности за захранването!!! Говори с лекаря си и от тук натам внимавай много с него, защото явно не е много вещ за съжаление



Тема Re: Още за съставките на балсамчето...нови [re: Teди]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано02.02.04 10:20



Копирам за балсамчето на д-р Тайс от темата за екземите:


Nachtkerzen балсам

Състав: вода, Oenothera Biennis, глицерил стеарат, сквалан, каприлик/каприк триглицерид, глицерин, урея, Buxus Chinensis, стеаринова киселина, пентилен гликол, цетеарилов алкохол, токоферол ацетат, пантенол, гуазулен, лим.киселина, феноксиетанол, хелиотропин, токоферол, хидрогениран палмов глицерид цитрат.

Засегнатата от невродермит кожа е по-чувствителна и има намалено съдържание на мазнини и влажност, затова е по-предразположена към заболяване и към всички външни увреждащи фактори.
Съдържащите се в маслото на семената на Nachtkerze (Oenothera biennis) ценни мастни киселина - цис-линолова и гама-линоленова киселина стимулират изграждането на естествени бариерни функции на кожата, като я снабдяват с мазнина и я овлажняват.
Чрез добавката на урея, сквалан, масло от жожоба и гуаязулен, проблематичната кожа се предпазва от изсушаване за продължително време и се стимулира регенеративната й способност.
Nachtkerzen балсам на Dr.Theiss е подходящо средство както за грижа за кожата, така и като придружаващо лечението при невродермит, а и за чувствителна кожа при бебета и малки деца.

Приложение: трябва да се нанася няколко пъти дневно върху проблемните места. Възвръщащият еластичността балсам прдотвратява изсушаването и намалява дразненето на кожата. Попива бързо и не съдържа парфюм и оцветители.



Тема Re: Може ли...нови [re: Teди]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано02.02.04 10:28



При нас точно на такава възраст бяха най-силните обриви и започнахме диета, заедно с мазането 2х на ден с балсамчето. Нещата се успокоиха. Сега (както казах и преди) ползваме много по-рядко балсама, а диетата не е променяна или прекъсвана. Обриви има много рядко, много слаби, и много за кратко.
Така, че балсамчето според мен си има своята роля да успокои кожата и да я поддържа след това с добро състояние. А ако е хранителна алергия - ще трябва да се избягват хранителните алергени, които я провокират. Зависи все пак от какво е алергията на детето. Може да е от прах за пране (знаеш моят опит и в това отношение). Може да е от животни, от домашен прах... Каквото и да е, първата стъпка нали била да се изолира алергена...



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор nona (непознат )
Публикувано02.02.04 10:32



дете не се захранва с краве мляко щом е имало алергия.дъщеря ми беше така и случих на много добър лекар.започва се с хидролизирано алергенно мляко 2 седмици и после се преминава на нормално хидролизирано мляко още 2 седмици като в това време се дава противоалергенен препарат-аз давах ZIRTEG и чак тогава се дава кисело мляко като започваш от 1 лъжица разредено с вода.дано съм ти помогнала!!!



Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: Teди]  
Автор nona (непознат )
Публикувано02.02.04 10:39



ако тече от пъпчиците възможно е детето да има кожен дерматит!консултирай се с кожен лекар!



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: nona]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано02.02.04 10:43



Разбира се чи ми помагаш.Благодаря ти. А какво представлява това хидролизирано алергенно мляко и от каква възраст се дава?



Тема ела в чата на gbg.bgнови [re: Eлицa]  
Автор nona (непознат )
Публикувано02.02.04 10:45



влез там за да поговорим



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано02.02.04 10:54



Момичета искам да ви помоля за телефони на алерголози. Май няма да стане само с педиатъра. Да я уточним веднъж завинаги тази схема на захранване, че нещо взех много да се притеснявам. Благодаря ви.



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор nona (непознат )
Публикувано02.02.04 11:10



има го на фирма NAN.скъпичко е но помага.не ти трябва алерголог а лекар гастроентеролог.алерголога прави едни изследвания за 150лв. и ти казва че е алергична но нищо повече взема венозна кръв и се правят в софия но няма смисъл.тези деца с такива алергии могат да бъдат алергични към всичко.дъщеря ми сега е болна и направи алергия към антибиотика.лятото беше към тревата и т.н.не бива да изпадаш в паника това е нещо нормално за такива деца!ти от каде си?аз съм от варна и мога да ти кажа добър специалист при нас!



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: nona]  
Автор Eлицa (новак)
Публикувано02.02.04 11:28



Аз лично към НАН съм предубедена. Рали направи алергията към млякото точно като пиеше НАН при това НАН ХА. От София сме. Ще търся специалисти за консултация то се е видяло.



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор nona (непознат )
Публикувано02.02.04 11:39



точно това е млякото за алергии.нона пиеше нутрилон соя.пробвай и друго нещо но наистина ти трябва специалист.съжалявам!!!успех!!!



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор siluchka (с момченце)
Публикувано02.02.04 12:03



И при нас обривите почнаха след NAN HA. Може и да е хипоалергенно, но не е мляко за деца, алергични към белтъка на кравето мляко! Въпросният хидролизат, който пият повечето деца от клубния алергичен отбор е Фризопеп и е на Фризланд. Отпуска се с протокол от Здравната каса за алергичните деца. Соевите млека може и да са решение в някои случаи, но четох, че все по-често децата дават алергия и към тях. Фризопеп-а е подходящ и за алергичните към соя деца. Скоро имаше тема за алергиите (доста дъъъъъъъълга), ако искаш влез там - коментираха се алерголози и гастроентеролози (най-често д-р Мустаков и доц. Маринова).
Ето и линк към темата:





Тема Re: Извинявай, че ползвам тематанови [re: nona]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано02.02.04 12:36



Казаха ни гъбички...



Тема Re: Пак за алергията към млякотонови [re: Eлицa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано02.02.04 12:41



Видях, че са ти дали линка към другата тема, което щях да направя и аз.
И да потвърдя, че ХА мляко не става при алергия към белтъка на кравето мляко, пише го на всяко такова мляко. То е за профикалтика при обременени фамилно деца например.
Виж темата и ако имаш питане - кажи!



Тема Последователност при зъбитенови [re: Eлицa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано02.02.04 18:11



Използвам пак тази тема, защото наскоро ви писах, че съм забелязала връзка между изриването и никненето на зъбки.

Оги от три дни е червен като раче. Днес го натиснах за преглед на венците и мисля, че ще имаме кучешки зъб. Това малко ме обърка, защото ние досега имаме 12 зъба (8 предни + 4 кътника) и аз чаках още 4 кътника преди да тръгнат кучешките...
Каква всъщност е последователността на никнене на зъбите след предните осем?



Тема Re: Последователност при зъбитенови [re: Teди]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано03.02.04 09:35



Не знам доколко има такава или поне до колко е стриктна. На Вики първо му излезе горният резец например! Не се притеснявай от такива неща. Нацункай го и дано скоро мине!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.