Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:13 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: За разтривки...какво?нови [re: Чeтa]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано17.01.04 14:50



днес четох, че жестоко се вихри в момента грипът "Фуджиян", който основно засягал малките деца, и вместо след 10-15 дни предизвиквал усложненията (бронхит и пневмония) още след третия ден на преминаване на инфекцията от вирусна в бактериална
ако бебето е почнало да кашля силно и продължава да вдига Т няколко дни след антибиотик, няма да е зле пак да го види лекар, не всички антибиотици са добри срещу пневмонии и бронхити, въпреки че са уж широкоспектърни
тия работи с разтривките са ефективни само при простуда, която дори не е силна, тогава евентуално може да се спре нещо в зародиш



Тема Re: За разтривки...какво?нови [re: antea]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано17.01.04 15:37



В понеделник ще го водим да го прегледат пак и да му направят снимка, ако се наложи. Направо полудявам! Рева през 5 минути.
Пием Аугментин - уж бил хубав/така каза дежурната лекарка, която го назначи, обаче вече го пие пети ден и пак вдига Т.
Чудя се да я свалям ли или?! Вече не знам какво да правя.
Обадих й се на оная офца педиатърката ни в петък да дойде да го прегледа и тя "нямало за какво да идва" да сме го заведяли там, че ако чуела нещо да го снимат.
Сега й звъня, ама си е изключила GSM-to




Тема Re: За разтривки...какво?нови [re: Чeтa]  
Автор antea ([ellion])
Публикувано17.01.04 15:42



доколкото знам, аугментинът е много подходящ за отити и ангини, и обичайно за това го дават, но сякаш не действа много добре за инфекции на долните дихателни пътища, бронхити и пневмонии
единствен път го е пил Крис, и то повърна след приема му, и после получи разстройство, и точно така - 3-4 дни след това още вдигаше температура, така че се наложи бързата му смяна, понеже стигна и до 40 Т въпреки него
от тогава хич не го долюбвам този антибиотик, въпреки че другите деца го понасят добре



Тема Re: За разтривки...какво?нови [re: antea]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано17.01.04 15:56



Когато ни го изписаха, дребчо беше с Т-39 и инфекцията беше в гърлото. Не се чу нищо на слушалка. Обаче ми се струва, че нещата са се развили в някаква посока. Порблемът е, че не знам в каква...



Тема Re: За разтривки...какво?нови [re: Чeтa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано17.01.04 23:27



И нас ни хвана предполага се точно този грип. Вики за първи път в живота си пи антибиотик Аугментин, заедно със Зиртек за всеки случай. Нямаше проблеми. Бързо му повлия. 1 седмица след като го пряхме се възпали едното ушенце. Та с това се разминахме от към усложнения. Но наистина е ужасен! Аз не съм се чувствала никога толкова зле. А температурата се вдига за минути, особено от децата. Всички бяхме с 39.5-40

Иначе за мазане е най-подходящо Пулмекс Бейби, няколко доктора ни го препоръчаха, единият беше Мустаков и то когато Вики беше на 6 месеца. Това за тебе важно предполагам, заради алергията.

Успех и дано се оправи скоро!

Редактирано от Millena на 17.01.04 23:30.



Тема Re: За разтривки...какво?нови [re: Millena]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано18.01.04 08:50



Да, благодаря!
Дано да не се стига до някакви усложнения, че...
Наистина е много гаден този грип и върлува страшно много




Тема Re: За разтривки...какво?нови [re: Чeтa]  
Автор honey13 (само сладка)
Публикувано18.01.04 09:24



Pulmex Baby унгвент, обаче е с камфор, евкалипт, розмарин и перувианов балсам. Успех!



Тема Re: За разтривки...какво?нови [re: Чeтa]  
Автор lskrica Nadejda (тримата братя)
Публикувано18.01.04 10:56



Миличка,разбирам какво ти е...
Незнам какво ти е мнението за хомеопатията,но поне за себе си мога да кажа че антибиотика е последното нещо,което ще дам.Знаеш състоянието на Калоян...и как казват,че неговата имунна система никаква не е и една болест щяла да го срине...да...ама не...защото той миналата седмица се разболя-с Т,кашлица и хрема и доктора веднага каза антибиотик,обаче аз отказах,защото вече само с хомеопатия се лекуваме-просто съм много разочарована от традиционната медицина.Хомеопатката ни предписа едни гранулки,които пихме-ако щеш вярвай,но на втория ден почти нямаше помен от болестта-за 5 дни всичко отзвуча,като имаш предвид и че си ядеше без да отказва и да няма апетит...и това при положение че го водят много зле...хомеопатията подпомага целия организъм,подсилва имунната система и и дава възможност да се справи сама...антибиотика напротив...подтиска имунната система и след време все повече се налага да прибягваш до употребата му...без особен ефект...Ако решиш пусни ми бележка...
целувки на теб и Дребчо




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.