Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За солта и други подправки  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано27.12.03 11:26



Момичета, знам, че на бебетата не е много хубаво да се дава сол, но продължаваме да имаме проблем със зеленчуковите пюрета. Мислех си да пробвам да ги подправям с малко сол, защото номера със захарта не минава. Въпросът ми е колко сол може да сложа, така че да не е опасно/примерно на 200г пюре/?
Също искам да попитам какви други подправки може да слагам?
Бо е на 7 месеца.
Благодаря!




Тема Re: За солта и други подправкинови [re: Чeтa]  
Автор elishka2OOO (непознат)
Публикувано27.12.03 12:12



Ami az slagam malko sol,ama syvsem malko i magdanoz.Moq Iwan mnogo go hareswa,zatowa moje6 da probva6 i ti.Uspeh!
P.S.Ama mejdu drugoto i nie imame problem s zelen4ukowite piureta-ne iska ne6to da gi qde/ne znam ti za kakwi piureta gowori6-za kupeni ili ti kato si gi prawi6/,no mislq 4e sa mu omryznali we4e....



Тема Re: За солта и други подправкинови [re: Чeтa]  
Автор rano_pile (непознат )
Публикувано27.12.03 15:51



As ne sam mnogo mlada maika,deteto mi otdavna e minalo tasi vasrast(sega chakam vtoro,ta satova vlisam v kluba),no si spomniam,che na sina mi vinagi na selenchukovo pure vmesto sol slagah leko obessoleno sirene.To pridava po-priaten vkus na pureto,a i e po-polesno otkolkoto da slagash samo sol.Priaten den



Тема Re: За солта и други подправкинови [re: Чeтa]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано27.12.03 17:01



На същата възраст и ние отказвахме зеленчуковото и месното пюре. Докато се чудих какво да правя ми хрумна идеята пюрето да е на по едри парченца за да могат да се дъвчат. И така си решихме проблема. Пробвай с по едри парченца а не всичко пасирано.



Тема Re: За солта и други подправкинови [re: mima]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано27.12.03 18:20



Ще взема наистина да пробвам, пък и вече имаме 4 зъба.



Тема Re: За солта и други подправкинови [re: Чeтa]  
Автор Дeлфин (момиче)
Публикувано27.12.03 19:46



Ами аз си слагах по малко сол...Не мога да ти кажа точно количество, да ти се струва все пак безсолно...
Подправки съм слагала всякакви с изключение на черен пипер, люти неща...всякакви дразнещи. Примерно на пиле и риба слагах чат-пат дафинов лист. Имаше успех. Чубрица, копър и магданоз често слагам на манджи. Босилек и червен пипер също са подходящи.



Тема Re: За солта и други подправкинови [re: Чeтa]  
Автор MoniT ()
Публикувано27.12.03 22:59



В готовите храни често слагат малко канела или индийско орехче за да им придадат вкус. Аз използвах предимно такива, затова не могат да ти дам друг съвет. Зная обаче, че бебетата имат вкус който е различен от нашия, затова не бива да се притесняваме много ако храничките им не ни харестват.
МониТ



Тема Re: За солта и други подправкинови [re: Дeлфин]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано27.12.03 23:23



И аз слагам малко сол, но не директно в пюрето, а във водата, в която варя зеленчуците.
Разрешените за нас подправки са магданоз, копър и чубрица. Не ни дават дафинов лист, босилек, черен пипер, бахар и разни по-дразнещи.
Бо всички зеленчукови пюрета ли отказва (и с картофи и с ориз)?



Тема Re: За солта и други подправкинови [re: Чeтa]  
Автор honey13 (само сладка)
Публикувано28.12.03 00:11



Защо не пробваш да слагаш жълтъка, който така и така си върви със зеленчуковото пюре, вътре? Щерка ми, например, и до ден днешен не ще и да помирише сирене, но ти пробвай, може и кашкавал да настържеш. Аз започнах да слагам на манджите сол, откакто започнахме да взимаме от детската кухня, тъй като се оказа, че в храните на Хип, примерно, има повече сол... Подправки други почти не слагам, понеже на децата вкусовите сензори са много чувствителни и започнеме ли от малки да ги тъпчеме с подправки, като пораснат няма вече да усещат вкуса на храната.
Също така откакто започнах да й давам настърган домат за "салата", започна всичко да си изяжда.
Просто трябва да имаш търпение и да пробваш, и да пробваш, и да имаш нерви...



Тема Re: За солта и други подправкинови [re: Teди]  
Автор Чeтa (глог)
Публикувано28.12.03 09:41



Всички! Готови, от мен приготвени... Някой беше споменал, че прекалено бързото въвеждане на нови вкусове карат децата да отказват храната. За сега сме се ограничили с картоф, ориз, пиле, карфиол, грах и моркови - разни комбинации, ама пак им се назландисва




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.