Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:15 20.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Глутен  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано18.11.03 22:28



Някой ще ми обясни ли защо не трябва да се дават храни на бебета съдържащи глутен? Сякаш ми се върти нещо в главата , че е свтрзан със зърнените храни , но може и да греша.

Живи и здрави!


Тема Re: Глутеннови [re: Гълъбицa]  
Автор Firebird (интернавт)
Публикувано18.11.03 22:41



Някои хора имат вродена непоносимост към глутена, не могат да го усвояват. Липсват им съответните ензими. При хранене с глутен настъпва болестно състояние. Почва се с разстройство.
Съдържа се в някои зърнени храни, пшеница напр. В ориза го няма.



Тема Re: Глутеннови [re: Firebird]  
Автор Гълъбицa (наперена)
Публикувано18.11.03 22:49



Значи това не пречи на деца които нямат такава алергия да ядат такива храни.

Живи и здрави!


Тема Re: Глутеннови [re: Гълъбицa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано18.11.03 22:59



Ами някои деца могат да развият непоносимост към глутена, ако им се представи твърде рано (поне 6 месец!)



Тема Re: Глутеннови [re: Гълъбицa]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано19.11.03 10:02



Болестта се казва


Аз не бих рискувала с глутеносъдържащи храни преди 6м


Редактирано от Чeтa на 19.11.03 10:03.



Тема Re: Глутеннови [re: Чeтa]  
Автор pavla (stastliva mama)
Публикувано19.11.03 10:08



Какви са симптомите на тази болест?



Тема В линка е описано всичко подробнонови [re: pavla]  
Автор Ancheto* ()
Публикувано19.11.03 10:38



дори аз не бях чела толкова изчерпателно писание.
Благодаря Чета



Тема Re: Глутеннови [re: pavla]  
Автор Чeтa (мамата на Бо)
Публикувано19.11.03 10:39



Виж линка, който съм дала в горния постинг. Там е обяснено доста подробно, има и снимки.



Тема Re: не е чак подробнонови [re: Ancheto*]  
Автор Legion (предполагаеми)
Публикувано19.11.03 11:10



Да подчертая пак, че не е алергично заболяване, а автоимунно с известна генетична обусловеност.

Честотата му се оценява между 1:130 и 1:300, т.е. доста е често, но може да е леко проявено и незабележимо.

Асоциира се не само с диабет, болест на Down, ревматоиден артрит, заболявания на щитовидната жлеза, а и със синдром на Сьогрен, първична билиарна цироза, болест на Адисон, системен лупус, автоимунен хепатит, саркоидоза, витилиго, псориазис.

Можеха докторите и списък с храни да сложат на сайта...
РАЗРЕШЕНИ ХРАНИ:
Плодове и плодови сокове, царевица, царевично брашно и продукти от царевично брашно, ориз и продукти от ориз, соя и продукти от соя, саго, тапиока, картофи, пшенично брашно без глутен. Месо, птици, риба и продукти от тях, но без добавки, които съдържат глутен. Зеленчуци - всички видове, както и сокове от тях. Яйца, сирене, кашкавал - всички видове кисело мляко. Прясното мляко се изключва при изявен лактазен дефицит. Масло, маргарин, растителни мазнини, майонези, приготвени от разрешени продукти, десерти, приготвени от желатин, царевично брашно, ориз, плодове, богати на пектин ябълки, дюли, пъпеши, банани, портокали и др. , глюкоза, захар, пчелен мед. Други храни - чай, кафе, газирани напитки, орехи, маслини, кокосово масло.

ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ:
Всички видове хляб и хлебни произведения, приготвени от пшеница, ръж, ечемик и овес, както и всички продукти, към които има добавка от изброените зърнени храни. Всички видове месо, птици, риба, приготвени или консервирани със сос, съдържащ брашно, макарони, спагети и др. Всички видове кренвирши и салами. Всички видове зеленчуци, бобови и други, приготвени със сос, съдържащ пшенично брашно. Всички видове десерти, съдържащи глутен - сладолед, пудинг, извара и др. Други храни - сухи млека, шоколад, нескафе, заместители на кафето, различни видове сирене с неизвестен състав, както и всяка храна с непознато съдържание.



Тема извинявай,нещо не ми е яснонови [re: Legion]  
Автор бeбинka (мама на Олинка)
Публикувано19.11.03 13:10



Глутенът е протеинът в брашното. От къде на къде се съдържа в изварата и сладоледа?

Olivia,15-07-03




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.