Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 27.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Materna - izsledvania  
Автор любимa (завинаги)
Публикувано07.11.03 13:15



Zdraveite,
Dnes se 4uh s edna moia poznata, specializant po AG. Tia mi kaza za edno mnogo vazhno izsledvane, koeto sa napravili v AG na zheni, vzimali Materna prez cialata bremennost, i takiva, koito ne sa.
Rezultat pri tezi, koito sa vzimali Materna prez cialoto vreme, e bil po-kalcirani kosti na bebeto (po-tvardi), i v sledstvie na tova po-trudno razhdane.
Tia izri4no mi kaza, 4e ako vse pak imam nuzda ot Materna (ako ne moga da si nabaviam dostatychno vitaminozna i t.n. hrana), da ne ia vzimam v kraia na bremennostta i da ia pia ot vreme na vreme, s prekysvania, ili prez den i t.n.
Ina4e kakto ve4e vi spomenah, nai-pravilnoto spored neia e konsumiraneto na raznoobrazna hrana, mnogo plodove i zelen4uci.
Prosto re6ih da spodelia tova s vas kato o6te edno mnenie otnosno Maternata.



Тема Re: Materna - izsledvaniaнови [re: любимa]  
Автор magi_sveta (бебе Светослава)
Публикувано07.11.03 13:37



Аз лично пих Матерна само през второто тримесечие от бременността. Гинекологът ми беше категоричен през останалото време да не пия Матерна. Имаше сходно тълкувание на въпроса.

Няма начин да няма начин!



Тема Re: Materna - izsledvaniaнови [re: magi_sveta]  
Автор sunny23 (непознат )
Публикувано07.11.03 13:53



A moqta ginekolojka pak kaza, 4e savsem ne prepora4va pieneto na Materna prez bremennostta, za6toto predizvikvala golemi kravoizlivi pri rajdaneto. Verqtno tova se dalji na vtvardqvaneto na kostite



Тема Re: Materna - izsledvaniaнови [re: любимa]  
Автор crazy_chick ()
Публикувано07.11.03 14:32



Както при всички останали витамини и лекарства, Матерна има изключително благоприятно въздействие върху плода и майката, само при правилна дозировка. Наблюдаващият лекар/акушерка трябва да преценят състоянието на жената, както и резултатите от изследванията и в началото на бременността. Ако се пие Матерна, то това е почти винаги след 4ия месец, до към 30та седмица най-много - ежедневно или през ден, зависи от случая....
Лично аз мисля, че да се разчита на пълноценното хранене е малко наивно - какъв калций може да съдържат мляко и сирене, наблъскани със странни вещества и куп консерванти?! Нали помните, че едно време киселото мляко имаше трайност до 2 дни, след което яко се вкисваше, докато Данон има срок на годност 10-12 дни За плодовете и зеленчуците да не говорим... А и колко често за 9 месеца една бременна яде лапад, дроб, целина или овесени ядки? Както и да е, думата ми беше, че правилното хранене с естествени продукти, плюс умерено подпомагане с витамини, не би могло да е вредно. Имам приятелка, която по време и на двете си бременности пи Матерна ежедневно, от начало до край. Роди прекрасни, некалцирани бебета без никакви проблеми и без шевове също.



Тема Напълно съм съгласна с crazy_chickнови [re: crazy_chick]  
Автор Svetulka ()
Публикувано07.11.03 16:37



Аз пих Матерна през цялата бременност и сега продължавам да пия,защото кърмя бебето.Нямах никакви усложнения при раждането ,нито пък на бебето му имаше нещо
Сега като се сетя какви безвкусни зеленчуци продават на пазара и се радвам и съм спокойна че взимам витамини




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.