Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Raztiagane/stiagane ili kontrakcii?  
Автор любимa (завинаги)
Публикувано15.12.03 12:31



Sabota i nedelia imah mnogo stranni i nepriatni use6tania nisko dolu. 5 mesec sym. Ne mislia, 4e sa kontrakcii, za6toto si spomniam kakvo e da imash kontrakcii ot predishnoto mi razhdane. Tova e po-skoro kato muskulno raztiagane/stiagane + tezhest? Moia poznata mi kaza, 4e sigurno e ot ugolemiavaneto na matkata. Druga doktorka kazva 4e sa kontrakcii. Treti doktor kazva, 4e 3 ot dvizhenieto na ploda.
Istinata e 4e ve4er po4ti ne mozheh da stavam ot legloto.
Da, da uto4nia, 4e tezi use6tania se poiaviavat kogato stavam ili se dvizha, no ne i v stati4no polozhenie.
Sa6to taka mislia, 4e se zasilva6e, kogato vzimah no-spa - koeto vsi4ki otri4aha kato zavisimost, no e fakt.
Dnes mi kazaha da spra no-spa-to i da prodalzhavam s Magnezii.

Niakoi imal li e podobni use6tania? Kakvo mislite po vaprosa?



Тема Re: Raztiagane/stiagane ili kontrakcii?нови [re: любимa]  
Автор Puhka (минаващ)
Публикувано15.12.03 12:39



и аз имах и така и не стана ясно точно какво са, че влязох за планирано секцио.

Накрая взимах Магнерич и Жинипрал.

Трудно е да отличиш контракции от това опъване, уж ти се струва, че ти е ясно, но на практика аз лично не бях сигурна..

Питай доктора и не се отдалечевай много от голям глрад с болница, имам предвид ходене по разни места далечни за празниците.

Може просто вече опъваната един път матка да има специфични разтягания и засегнати места от миналия път и така да те кара да чувстваш.

Всичко ще е наред

поздрави



Тема Re: Raztiagane/stiagane ili kontrakcii?нови [re: любимa]  
Автор tan (новак)
Публикувано15.12.03 12:41



Ами аз съм така нон-стоп /от началото на 4-тия месец/
Много е неприятно! Казаха ми да не се натоварвам, повече почивка, и съм на 4-5 но-шпа на ден. Пих и три опаковки Магнерич /заедно с но-шпа-то, по 1 опаковка на месец/
Не помага нищо, но все си мисля, че не е фатално
Майка ми каза, че и с двете бременности е била така
/Сега съм 7-ми месец/
Не се притеснявай излишно!



Тема Re: Raztiagane/stiagane ili kontrakcii?нови [re: любимa]  
Автор dodo_dodo (трън)
Публикувано15.12.03 12:43



Аз няколко дни преди известно време имах режещи болки много ниско долу. То дори и не бяха режещи точно, ами бодящи. Не е като контракции да кажеш. И не толкова силни като при теб, че да не мога да ходя. Ходих си, но не можех да не ги забелязвам.
Пих но-шпа и ми помагаше за момент. После отшумяха. Страхувам се малко заради шева от секциото. Дано да е зарасъл добре. Че и с този голям корем сигурно бая се опъва там. А и до края на бременноста като си помисля ако расте с този темп на какво ще заприлича....
Най-добре се консултирай с лекаря си!



Тема Re: Raztiagane/stiagane ili kontrakcii?нови [re: любимa]  
Автор Klee (непознат )
Публикувано15.12.03 12:58



Az sashto imam podobni oplakvaniya. Doktorkata kazva, che sa kontrakcii. Pija no-spa kogato se pojavjat, a veche sum na vtora opakovka magnerot. Ne se pritesnjavaj.
Az iskam da popitam tezi, koito pijat magnezii, dali ste si izsledvali nivoto na magnezija i kakvi stojnosti ima? Az sum mnogo pritesnena, zashtoto mojat e mnogo nisuk. Pri minimalno dopustima stojnost 0.72 minalijat mesec beshe 0.57, a tozi 0.61 (oshte ne mogat da mi se zapulnjat depata, vupreki che do sega sum izpila okolo 60 hapcheta). Ne znam veche kakvo da si mislja, a po sitovete, v koito se rovja pishe, che magnezievijat deficit moje da dovede do prejdevremenno rajdane ili abort.



Тема Точно!нови [re: любимa]  
Автор Kлep (женствена)
Публикувано15.12.03 13:00



И аз отвреме на време получавам странни болки при движение. Все едно се натиска някакъв орган от мърдането. Както като си тичал дълго и те заболява далака или там каквото е. Като спра и болката спира. Да ти кажа хич не обръщам внимание, даже не съм казвала на лекарката си. Усещам със сигурност, че е нещо механично.



Тема Re: Raztiagane/stiagane ili kontrakcii?нови [re: любимa]  
Автор anna_par (shtastliva)
Публикувано15.12.03 20:52



privet! az sum v 5 mesec i su6to polu4avam takiva stiagania ot vreme na vreme. t.e. te sa vseki den po 5-6 puti i produljavat okolo 30 sek. do minuta. pitah moia lekar i mi kaza, 4e sa Brakston Hiks kontrakcii i hi4 ne e opasno. dori kaza, 4e niama nujda da pia hap4eta. ako oba4e stiaganeto trae dulgo i po-produljitelno togava ve4e bilo po-opasno. mislia, 4e ne biva da se pritesniava6. pone na men lekaria mi kaza, 4e se polu4ava ot raztiaganeto na matkata i ne e trevojno. no ako ti e tvurd korema 15-20 min i pove4e, togava nepremenno se konsultirai s lekar.
pozdravi



Тема Re: Raztiagane/stiagane ili kontrakcii?нови [re: любимa]  
Автор Janna (непознат)
Публикувано16.12.03 12:32



Мисля, че е от движенията на бебето а ти ги усещаш като стягане може би си търка гръбчето в корема ти. Аз съм в 9 тия и от 1-2 седмици имам усещането: коремът ми се стяга моето наистина се безбол. контракции , а бебето от вътре се протяга. Усещането не е много приятно но остана малко! Успех



Тема Re: Raztiagane/stiagane ili kontrakcii?нови [re: Janna]  
Автор moon67 (непознат)
Публикувано17.12.03 08:05



Аз съм в 5ти месец и от вчера имам болки ниско в дясно. Не са нетърпими и постоянни, но са си болки. И аз реших, че са от разтягане на матката. ако и днес ме мъчат много, утре ще отида при лекаря. Надявам се, че не е нещо сериозно.



Тема Re: Raztiagane/stiagane ili kontrakcii?нови [re: любимa]  
Автор iva78 (гъба Пънчушка)
Публикувано17.12.03 11:42



И аз към 4-5 месец имах подобни болки.Само, че не идваха точно от корема, а от тазовите кости, които се разтягат./или т.нар. симфиза, мисля че така се пишеше/
И така както описваш болките са същите.Болка при ходене, при ставане от легнало положение.Може и за това да не ти действа Но шпа-то.
При мен си ги имаше до 9-я месец и всъщност те бяха причината наблюдаващия ме гинеколог да ме изпрати в болница, за да решат как ще раждам....И там решиха секцио.
Ако са ти такива болките няма лекарство .Това са просто костите, които се разширяват за да премине бебето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.