Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Къде продават Фризопеп?нови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано30.07.03 22:10



Има ли аптека в софия, която предлага Фризопеп и изпълнява рецепти на здравната каса? По всичко личи, че Борис има алергия към белтъка на кравето мляко .
Моля ви, помогнете! С триста зора тази вечер успяхме да намерим въпросното мляко в една аптека и го купихме, докато се уредят нещата със здравната каса, но после... (тя не изпълнява такива рецепти)



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано30.07.03 23:08



в аптеката срещу входа/арката/ на медицинска академия. улицата е Георги Софийски и аптеката мисля, че така се казва. взехте ли протокола вече?



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор Hera1 (неопитна)
Публикувано31.07.03 10:40



Фризопеп продават и в магазинчето на входа на поликлиниката към Педиатрията - 20 лв.



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор irina ()
Публикувано31.07.03 10:42



А направление за лечебно мляко не могат ли да ви дадат? Някаква лечебна Милупа май беше.
Нашата лекарка каза, че такова мляко е БЕЗПЛАТНО, да си го знаем в случай, че ни се наложи!

бате Симеон - 11.07.1991
бебе Павел - 08.05.2003


Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: azia]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано31.07.03 11:04



Още не сме взели протокол. Сега задвижваме нещата - днес ще искаме от нашата педиятърка направление за комисия. Оказа се че шефката на комисичта е позната на позната на позната... а бе ходихме вчера при нея и та каза докато се завърти системата с протокола да си купим една кутия Фризопеп.
Тази сутрин обрива почти го няма, така че и без алерголок ми стана ясно, че наистина е алергия.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано31.07.03 13:44



Има го също и в аптеката до Кутурен център "Красно село", ние от там го взимаме. Дано бързо да мине комисията, че обикновено е много бавна и време&нерви хабяща процедура. И заведи все пак бебчо на алерголог според мен, въпреки всичко. Стига да имаш възможност, една консултация няма да ти е излишна.
Успех и късмет в борбата!

Милена



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор betanski_patilanski (с поздрав...)
Публикувано31.07.03 15:15



абе, мила, аз много не съм в час с тези алергии, ама как така от вчера вечерта след като сте си купили въпросното мляко и си му дала сигурно два или три пъти до днес и обривът на Бобчо вече го няма!??? така ли става наистина, защото не мога да си го обясня!

правили ли сте му изследвания изобщо, защото от последния път, когато си писахме за въпросния овлажнител за кожа, с който и ние имахме щастието да се мажем и да се оттървем от всякакви обриви (е все едно се лющеше кожичката), са минали само 3-4 дена, а на нас точно за толкова дни ни се оправи кожичката, след като освен овлажнителя се къпехме и с чиста водичка, без сапун! ти сигурна ли си в тази алергия, защото наистина не вярвам от ден за ден обривите да изчезват така бързо, дори и при алергична реакция! може и да греша, но много ми се иска по-скоро да не е алергия, а суха кожичка! все пак е по-безболезнения вариант и много се моля да ви се разминат проблемите около алергията! стискам ви палци!



Тема Re: Къде продават Фризопеп? [re: betanski_patilanski]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано31.07.03 16:19



Ами водихме го на преглед при шефката на комисията изписваща протоколите - тя е и педиатър. Тя каза че е това още прди да го види, след като и обяснихме какъв точно е обрива. След като го видя, потвърди диагнозата. А не е само лющещата се кожа - започнаха да се появяват едни червени петна. От снощи петната ги няма почти и не са червени, а кожата започна да се изчиства от обрива. Не е съвсем изчезнал все пак, но подобрението е осезаемо.
Днес ходихме и при нашата педиатърка и тя каза, че на предния преглед при него когато ни прати при кожния се е надявала да не е алергия към белтъка. Написа ни веднага направление.
За Фризопеп-а ни каза, че било най-качественото адаптирано мляко и било хубаво всички деца, които са на формула да го пият, ама и цената е мнооооо хубавичка.
Определено не е само суха кожа.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор bistra ()
Публикувано31.07.03 17:02



Ако въпросната шефка е доц.Маринова да се има предвид, че дъщеря й е дистрибутор на Фризланд и благодарение на този тандем всички в София "знаят" че Фризопеп е най-хубавото мляко .
Иначе Фризланд не е дори и в 20-тицата на фирмите за адаптирани млека. Но Фризопеп както и всички млека за деца с алергия към краве мляко е направен от хидролизирано и филтрирано краве мляко.
Ние ползуваме хипоалергичен Нан на Нестле, но той е за деца с риск към алергия- ние не дочакахме кожните симптоми.
Иначе най-добрите фирми за адаптирани млека са Нестле и Нутриция. Според специалистите по детско хранене /освен някои горепосочени/.



Тема Re: Къде продават Фризопеп? [re: bistra]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано31.07.03 17:30



Не, докторката се казва Паунова.
Това за "най-хубавото мляко" ни го каза нашата педиатърка, която няма нищо общо с д-р Паунова - даже не знае, че сме ходили при нея.
Не знам на кое място по качество е Фризопеп-а, но факта е, че помага на детето ми и обривът, който имаше и ме притесняваше изчезва, откакто сменихме млякото, така че не мисля да си правя експерименти.
Здравната каса плаща единствено Фризопеп-а. Другото мляко за подобен проблем(до колкото имам инфо в BG) е Милупа, но то не се поема от НЗОК (пак по данни на нашата педиатърка).
В крайна сметка дори и някой да има изгода от цялата тази работа, аз не съм губеща - може да звучи егоистично, но алтернативата е да давам по 180 лева на месец за мляко, защото явно Борис има проблем, което честно да си призная не ми е по силите, макар че ако се наложи, ще ги давам.
Както и да е, мисля, че целта на постинга ти не беше да се заяждаш, така че извинявай, ако съм ти прозвучала рязка.
Поздрави!



Teзи които не умеят, критикуват


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.