Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Eлицa]  
Автор _ile_pile_ (мама на двама)
Публикувано03.08.03 23:42



Като се замисля и Марти от както се роди започнах да го храня с Нан Незнам...дали е от него но неговите обриви започнаха около 35ия ден.След това започнахме Нан ХА ,но те не се скриваха,после му давах Милумил ХА (имаше някакво подобрение)и най на края към 4тия месец когато гастроентеролога ни написа протокол за Алфаре вече обривите поизчезнаха.Обаче Алфарето е наистина отвратително и на мирис и на вкус,добрече Мартунчо си е лакомичък та много не му правеше впечатление.Проблема беше обаче в разстройството,откакто мина на Алфаре акото му беше воднисто и много зелено-като спанак.Тогава реших да отида и при доц.Маринова.Тя веднага написа протокол за Фризопеп и смело мога да твърдя че това мляко си е съвсем чудесно и Мартун си го папка без да има разстройствия и обриви.
Сега вече сме на 7м и 1/2 захранила съм го със сокове ,зеленчукови пюрета и каши.Когата го захранвах с месно пюре от пуйка на Хипп, Мартун се обрина и аз го спрях.След десетдневна пауза започнах пилешко на Кечкемет и за сега не дава реакция ,може би му понася добре!
Чета ,съжалявам че и вие сте със същия проблем!Искрено се надявам да е някаква грешка !Но горе главата ,ще си помагаме взаимно с каквото можем!Ако имаш някакви въпроси винаги можеш да ме питаш!
Поздрави от нас!



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: _ile_pile_]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано04.08.03 01:54



Абе я ме светнете, какво е това мляко, дето толкова много го описвате... Соево или не? Аз не съм много в час, ама не се ли опитва първо със соево мляко при непоносимост към млякото ?

Извинявам се за глупавия въпрос, ама нещо ми се въртеше в главата, че соевото май се казва Фризосой или нещо такова. Или това е някакво друго мляко ?



Тема Re: Ех тази алергия...нови [re: Teди]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано04.08.03 09:28



Обривът на Бобчо почти изчезна, обаче осве него той има и тук там по кожичката едни червеникави петна с лющеща се кожа по тях, които не се махат - има на едната бузка, на едната ръчичка и на крачето. Големи са колкото монета от 1 стотинка. Дали и те са от алергията? Аз заради тях те питах как изглеждат обривите при вас.
Вчера започнах да давам ябълка, обаче получи зверски колики и я спрях. Продължавам да давам само круши и пъпеш. Дали да продължавам да давам сокчета и от други плодове или да спра до тук за сега? Мислех да пробвам с морков.
Защо не са разрешени доматите и банана?

п.с. след като има алергия към кравето мляко значи ли, че е много вероятно да развие такава и към други храни?



Teзи които не умеят, критикуват

Редактирано от Чeтa на 04.08.03 09:39.



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Eлицa]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано04.08.03 09:30



Днес ще ходим за протокол. Предполагам, че няма да ми се наложи да купувам повече, но ако все пак потрябва, непременно ще се обадя. Благодаря!


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: [desi]]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано04.08.03 09:35



Фризосой е на основата на соево мляко, а Фризопеп-а е на основата на краве мляко, но протеините са разградени и така се отстраняват повечето алергизиращи компоненти. (така пише на кутията)
До колкото знам, соевото също може да алергизира (може и да се лъжа де)



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Millena]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано04.08.03 09:37



Нашата педиатърка каза, че може и само на кърма до 1 година да сме и после като дам краве мляко пак да прояви алергия - тя не се влияе от това дали детето е кърмено или не - или я има или я няма.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано04.08.03 12:08



Точно така е, не се влияе, но като цяло мисля, че кърмата има много положително въздействие върху лигавицата на стомаха откъдето идва проблема. Така че ако детето само се кърми (пак казвам и майката спазва диета!) риска детето да се алергизира е многократно по-малък. Поне според мен и това, което съм чела е така. Не е вярно, че или я има, или няма тази алергия. Може да я няма, а да се развие при приема на краве мляко примерно.

Иначе соевото мляко наистина може да алергизира. то е добро само при доказана алергия САМО към краве мляко, но не и към соя. Иначе соята сама по себе си е алерген.

Банани и домати не се дават, защото съдържат хистамин - съставка, която организма отделя при алергична реакция. Така че дори да не алергизират сами по себе си, има риск детето да направи реакция в следствие на хистамина.

Обривите, които описваш според мен са си точно като при атопичният дерматит, не мога да съм сигурна само по описание, а и не съм лекар, но на такива приличат. Както и местата, които описваш. За съжаление и Вики още си ги има, но само по бузите и само Елоком помага, но той не се маже повече от 1 път на ден за 3 дни. Но пък успокоителното е, че според алерголога ни това е последното, което остава и щом вече е само това сме супер. Дано да е прав.

Успех с протокола и изобщо!

Милена



Тема Re: Ех тази алергия...нови [re: Чeтa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано04.08.03 12:15



Когато нашите обривите завяхват, са точно такива като при вас (или поне така си мисля, от твоето описание). Аз мажа кожата на тези места с Бочко, за да не е суха и да не го сърби.
Хубаво е да си консултираш храненето с педиатър и/или алерголог. Ние май сме единствените тук, на които не дават домати. Когато попитах "защо", отговорът беше, че в доматите има хистамин. Не съм разпитвала повече, защото и без това при лекаря стоим по час. Може би тук някоя мама ще ни обясни за хистамина...

Бананите и цитрусите по принцип съм чувала, че се дават по-късно. Тук май доста мами са давали банан на малки бебета и започвам да се убеждавам, че всичко си е до собствено виждане. Аз лично не смея да пробвам с банан, макар че Оги вече си е лизвал два пъти и нищо не му стана.

Дано малко да те успокоя с това, че досега само към белтъка на млякото сме показали непоносимост, а нашата педиатърка ни каза, че не сме с най-леката форма на алергията към белтъка. Е, естествено всички храни, които съдържат мляко под някаква форма са изключени от списъка с разрешените.

С какво се мажете след баня? А с какъв прах переш?



Тема Re: Ех тази алергия...нови [re: Teди]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано04.08.03 12:42



След баня, мажа с бебешко олио на Бюбхен, а под мишничките и вратлето с кремче за лице пак на Бюбхен (той е доста мазничък) иначе, ако го намажа само с олиото се пшодсича на тези места. Дупето пак с Бюбхен - цинковия.
Кожния при който ходихме ни изписа кремче LIPOBASE - омекотяващ крем, но нещо не съм доволна.
Праха е BABY Flex, а за пране на ръка използвам бебешки сапун на Нивеа.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Ех тази алергия...нови [re: Чeтa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано04.08.03 15:32



Все хубави неща чувам за Бюбхен. Аз съм ползвала само спрей против слънчево изгаряне и съм много доволна от него. Ние се мажем само с преварен на водна баня зехтин... май е крайно време и аз да купя олио на Бюбхен




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.