Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: bistra]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано01.08.03 10:14



Чувала съм, че козето мляко е най-близко до майчиното, даже свекърва ми се опита да лансира идеята да даваме на Борис козе, вместо адаптирано мляко, което аз категорично отказах.
Чудно ми е защо обаче се появи тая алергия, от какво се провокира, защото Бобо е на 2 месеца и още от раждането си пие адаптирано (в началото бяхме на смесено), а чак сега се прояви? Да не би да е заради смяната на млеката? Първо пиеше Фризолак, после сменихме на Блемил и накрая Нан, като обрива се появи след като започнахме да му даваме Нан-а



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Ех тази алергия...нови [re: Teди]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано01.08.03 10:21



Благодаря ти!
Можеш ли да ми кажеш каква диета спазвате? Аз в момента давам, само сокчета, така че още има време, но все пак мисля да събирам информация от по от рано.
Майка ми вече поръча на дядо ми да прави козе сирене и кашкавал . А въпросът с яйцата и месото как стои?
И още нещо...как точно изглеждат обривите при вас?



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: bistra]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.08.03 12:23



Нямах време да изчета всичко подробно, само да кажа, че Фризопеп-а наистина е най-доброто такова мляко, въпреки, че Фризленд не прави най-добрите млека (особено така известният Фризолак!). На Нестле може да са много добри, но НАН ХА е слаб за алергични деца, там белтъка не е напълно разграден, а пък техният аналог на Фризопеп - Алфаре мирише несравнимо по-гадно. Повярвай ми, пробвали сме и него. Касата също го дава безплатно, а е и също е по-евтин - към 15 лв.

Чета, много съжалявам, че се стигна до тук. Голяма мъка е и голяма борба. Ако можеш, отиди на сайта на Мамма, там съм писала разни неща за захранването. Не че са меродавни, о ще ти помогнат малко, надявам се. И после питай, тук сме много и за съжаление ставаме все повече (няма да ти казвам каква е печалната статистика от последните години!). И най-вече ти трябва добър педиатър/алерголог, който е наясно с точно вашият случай, за да му звънкаш при всяко съмнение за храна и каквото и да е.

Успех!

Милена



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Millena]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано01.08.03 13:22



Ами ако някой може да ми препоръча такъв лекар ще съм му много благодарна. Нашата педиатърка мисля, че е добра, но още нямам задълбочени впечатления от нея, особено по въпроса с алергиите.
Другата сдмица ще отидем при алерголог за консултация.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор klamerche (бременно)
Публикувано01.08.03 13:27



Горкичкото мъничко слънчице! Гушни го от мен и го нацелувай на всякъде, и дано болестите стоят по-надалеч от него! Мъничка душичка мамина....



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано01.08.03 16:51



Ами аз съм казвала и друг път, че от много години аз самата, сега и децата ходим при Мустаков. Но има мами, които не го харесват, така че отдавна съм се отказала да го препоръчвам, както и други лекари (наскоро една приятелка пък ми се накара, че как съм могла да й препоръчам един гинеколог). Та така, не препоръчвам вече, а само споделям. За мен и децата е железен! Никога не е бъркал и му вярвам 100% като на никой друг!
А ти при кой ще ходиш?

Милена



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Millena]  
Автор bistra ()
Публикувано01.08.03 19:36



По принцип смесеното хранене е доста рисково според мен. И при нас беше така, но се изразяваше от много силни и постянни коремни болки- доста по-различни от коликите, поне със сигурност не минаваха от нищо. След много ровене от моя страна решихме да преминем на хипоалергичен Нан, при който казеинът е частично разграден, но има запазени молекули. Един вид все пак да работят ензимните системи на детето. И това коренно промени нещата в положителна посока. Не го препоръчвам това мляко при деца с доказана алергия, защото не е подходящо. Дава се на деца с риск от развитие на алергия- например с алергични родители.
В едно обзорно проучване по темата намерих, че коремните болки в много случаи предхождат кожната проява на непоносимостта към краве мляко и това ме накара да съм още по-убедена. По-късно педиатър, когото безкрайно уважавам потвърди правилността на това, което сме направили. Общо взето е много трудно да се ориентираш в този океан от млека и противоречиви съвети- например за смесеното хранене. Тук много се препоръчва, но има страни в които не е на почит- най-малкото детето има по-силни колики от сместа кърма-формула...Наше познато дете преди нас мина по този път със смесено хранене, смяна на различни видове формули и накрая тежка алергия към краве мляко. Милото същество много се измъчи и може би това ме наостри по-силно към проблема...Абе не знам дали ще ви успокои, но около нас почти всички бебета са с тази диагноза...
Пожелавам успехи на всички мами и бебета! И повече усмивки!



Тема Re: Ех тази алергия...нови [re: Чeтa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано03.08.03 21:28



Чувала съм, че козето мляко е най-близко по състав до кърмата, но не ми се вярва да ви позволят скоро да опитате мляко.
Ние се захранихме на 6 месеца с плодови пюрета (моркови, ябълка и тиква в разни комбинации). През седми месец започнахме зеленчукови пюрета. Оги обича най-много пюретата на Ганчев, та аз започнах да му варя картофче и да добавям половин бурканче пюре на Ганчев (редувам от морков, тиква+морков или ябълка+морков) и 2 мерителни лъжички фризопеп. В началото се притеснявах, че това не е хранително, но се оказа че наддаваме добре. В края на осми месец включих месо от заек към зеленчуковото пюре и го понасяме добре. За яйца изобщо не помислям - има време.

До момента съм му давала сокче от ябълки, череши и диня (пак от 6-ти месец). Сега ще пробвам с пъпеш, а после и грозде. Изрично ни забраниха домати.
От седми месец ядем и каши ("Гречка и ябълки" на Беби, "Ябълка" на Хумана и "Ориз с три плода" на Нестле). Според нашата педиатърка портокалова или бананова каша няма да навреди, но банан и портокал като плод не трябва да ядем за сега.

Може би ще забележиш, че до момента разнообразието на храната ни не е голямо, но всяка нова храна я пробвам от 1 кафена лъжича до 10 к.л. в продължение на 10 дни (за всеки случай). При нас е така, защото обривите (макар да са само на три-четири места по тялото) не се скриват. Засилват се при растежа на зъби. Завяхват от лекарствата, но се мажем със сериозни неща и не е хубаво да се прекалява. Обривите ни представляват зачервени петна по кожата с пъпчици върху тях (пъпчиците приличат по-скоро на мехурчета). Силно ви стискам палци при вас алергията да не е така упорита и да отшуми по-скоро. Поне това е оптимистично - тази алергия се израства с възрастта.
В момента не се сещам друго, но ако ти се сетиш - питай. Тук има мами, дето се борят с алергията по-дълго от мен и съм сигурна, че и те ще помогнат.




Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор Eлицa (непознат )
Публикувано03.08.03 22:10



Съжалявам че и при вас го има този проблем. Ние сме с алергия от 3 мес. възраст и то след като бяхме изцяло на НАН Х.А. От мамите тук съм останала с впечатление че много дечица правят реакция към НАН-а но не знам може и да си внушавам.
Исках да ти кажа, че ако ти се наложи да си взимаш още Фризопеп преди да ти е готов протокола можеш да ми пишеш да ти дам 1-2 кутии. Няма смисъл да даваш излишни пари, защото аз имам няколко кутии в повече. Успех



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: bistra]  
Автор Millena (s interes)
Публикувано03.08.03 23:08



Не разбрах защо си залепила постинга си за моя, но да се изкажа все пак.
Синът ми беше на смесено хранене - кърма и Фризопеп от края на 4-тия месец до 9-тия, когато се отби. Не мисля, че това е направило проблем при него, но алергия си има. Той започна направо с Фризопеп, не сме опитвали НАН ХА, защото според алерголога ми, който ме лекува от 12-годишна при мен положението е много сериозно и не трябва да се рискува с децата. За съжаление - позна . При детето, за което говориш може би проблема е станал от смяната на много формули, а не от смесеното хранене. Не съм специалист, но според мен кърмата много добре влияе на всичко, включително алергии, стига, разбира се майката да спазва необходимата диета.

Милена




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.