Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:39 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор azia (недоспала)
Публикувано31.07.03 17:44



надали това е била целта й - да се заяжда:)))
и ние ходихме при Маринова, която от раз ни даде протокол/не са ни викали на комисия/. но преди това беба я прегледа и кожна докторка и педиатърката. и двете казаха, че си имаме алергия. а това за Маринова, фризопепа, дъщеря й, здравната каса е истина - връткат си далаверите хората. важното е, че млякото помага на децата ни. може да не е най-доброто възможно, но е единственото покривано от здравната каса. Чета - а вие защо не отидете направо при Маринова, да ви даде протокол без разни комисии? вместо да чакате и да давате по 20 лева за мляко. ако ти се наложи пак да го купуваш ми пусни бележка да ти обясня от къде го взехме по 16-17 лева.



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: azia]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано31.07.03 18:02



Да и аз мисля, че момичето не е искало да се заяжда
Не познавам тази Маринова - между другото за пръв път я чувам
До колкто разбрах от Паунова работата ще стане за 2-3 дни, но ми се струва, че ще се наложи да вземем още една кутия...
Много ще съм ти благодарна, ако ми кажеш къде го продават по-евтино, че вчера получих сърцебиене като разбрах цената. Не че няма да ги дам, ама честно нямам много излишни пари



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор bistra ()
Публикувано31.07.03 18:37



Определено не съм искала да се заяждам!
Просто съм си такава- много се ядосвам на такива неща като това, че Фризопеп е най-хубавото мляко, както и че алергичните деца трябва да се захранват със заешко месо, например /нещо за което никой не представя някакви поне някакво научно обяснение, да не говорим за сериозни клинични проучвания и т.н./...
А с какво месо захранват алергичните деца тогава в Израел, примерно?
Според мен е въпрос на етика и отговорност към майката, поставена в стресова ситуация от проблема на детето й- един лекар на място не трябва да говори каквото му дойде и особено пък с користна цел.
Друг е въпросът, че от 6 познати бебета само едно не е с алергия към краве мляко и на Фризопеп естествено. Според мен има известна хипердиагностика. Традиционно процентът е всяко десето дете, доколкото аз знам. Освен това едно познато бебе е на безплатно мляко Алфаре на Нестле, което е със същото предназначение. Ако касата е избрала да покрива само Фризопеп, това е не само несправедливо, но и противоречи на някои медицински принципи.
Успехи!



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: bistra]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано31.07.03 19:41



Извинявай, какво искаш да кажеш с "... едно познато бебе е на безплатно мляко Алфаре на Нестле" какво ще рече безплатно?


Teзи които не умеят, критикуват

Редактирано от Чeтa на 31.07.03 19:42.



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор bistra ()
Публикувано31.07.03 22:36



В смисъл,че се покрива от касата. Доколкото си спомням имаше проблем преди около 2 месеца и алергия към краве мляко май не се покриваше, та се наложи да сменят диагнозата на цьолиакия- нещо доста по-кофти ама щом е за без пари... И досега са си на същото мляко, бебето на понася млеката на Фризланд. Както и моето бебе- в началото преди да проуча нещата и аз като майка-отличничка реших да дам "най-доброто" на моето бебе. Ама не ни понесе. Не че при всички е така. Но при нас беше много зле положението. За сметка на това толкова харесва сегашното си мляко, че чак и аз се притеснявам понякога. Като не иска да яде е проблем, като има алергия- още повече, ама като иска да яде по много май пак е проблем /зависи от майката май, в този случай/



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: bistra]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано31.07.03 22:38



Ох, аз силно се надявах да не се стига до тук, но...


Teзи които не умеят, критикуват

Редактирано от Чeтa на 31.07.03 22:39.



Тема zaeshkoto mesceнови [re: bistra]  
Автор pepeliashka (veche mama)
Публикувано31.07.03 22:47



Tui kato zaicheto,za razlika ot kokoshkite,prasetata i dr.,se xrani samo s estestveni produkti - trevichka,carevichka i t.n,a ne s pomia...



Тема Re: Къде продават Фризопеп?нови [re: Чeтa]  
Автор bistra ()
Публикувано31.07.03 22:55



Еее, ама не го приемай така! Това вече е нещо едва ли не нормално- ние в нашите градинки като видим нова мама и сигурно първото което ще я попитаме е " И вие ли имате алергия към кравето мляко?"
Винаги се е знаело, че не е желателно кърмачката да пие прясно мляко /казеинът, белтъкът на кравето мляко не е пресечен или "хидролизиран"/ и това дразни стомахчето дори и на здравото бебе. Оттук до алергизирането е само една крачка. Чудя се и защо все още правят адаптирани млека с цялата белтъчна фракция на кравето мляко без обработка- явно е доста по-евтино... Интересно ми е колко здрави бебета ще издържат на сегашния етап на диета на краве мляко, което не е заквасено. Българите никога не са захранвали бебе с краве мляко преди, само с козе и то заквасено /това разбрах наскоро/, но дори и моите връстници по времето на здравия соц са захранвани със заквасено краве мляко, разредено в определено съотношение със оризова вода.
Всичко това го пиша, за да разбереш че проблема не е в теб.
Тази алергия не е вечна и постепенно, до около година- година и нещо детето я "израства"... Важното според мен е да не вкарваш преждевремнно и по-рано от необходимото нови храни- да захранваш внимателно и постепенно. Има време да яде и яйца, и месо, и екзотични плодове...
Успехи!



Тема Re: zaeshkoto mesceнови [re: pepeliashka]  
Автор bistra ()
Публикувано31.07.03 23:07



Ами тя и кравата се храни с това, да не говорим за овцата...
Тук съм готова да поспоря- заешкото месо е "екзотично" според мен, ти колко пъти си яла заек през последната година? И колко пъти яде заек докато беше бременна?
И пак не това е от значение, а факти доказващи, че заешкото месо е хипоалергично по отношение на другите видове месо. Ще съм много благодарна някой да ми представи такива факти. Аз потърсих, но не успях да намеря.
Със сигурност знам, че заешкото месо съдържа адреналин /или прекурсорите му/.Човек,който знае какво е алергия ще се поколебае да препоръча подобна храна на алергични. Защо не препоръчват заешко на хората с полиалергия? На тях им е забранено дори и да ядат китайска храна заради натриевия глутамат например- нищо че са същите продукти- ама малко се отклонявам...
Зайците са се използували като експериментални животни в различни модели на болката- много са чувствителни и с много добра инервация. Друг е въпроса за етиката на експериментите, но именно тази инервация е свързана и голямото съдържание на медиатори- адреналин и норадреналин, както и сигурно на други подобни. Ролята на "страхливото зайче" в детските приказки не е толкова случайна...
Айде, че май много задълбах...



Тема Ех тази алергия...нови [re: Чeтa]  
Автор Teди (мама на Оги)
Публикувано01.08.03 10:09



Жалко, че и вас ви пипна коварната алергия. Хубавото е, че обривите са ви минали само от спиране на старото мляко! Ние сме на стриктна диета и само на фризопеп, но до ден днешен обривите никога не са се скривали напълно. При тази алергия си има разни правила и ако се спазват, положението няма да ти се струва толкова лошо. Май всичко е въпрос на навик ... а и тук има много мами, които помогнаха на мен, ще помогнат и на теб . Аз използвам да им благодаря, а на теб пожелавам по-малко нерви и успех в борбата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.