Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Моля, кажете за ябълката!нови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано18.07.03 14:38



Ябълката запича или регулира функциите на стомахчето на бебето. Имаме спор със съпругът ми. Той държи да започна да давам ябълка на Борис, а аз твърдя, че тя запича. Не можем да решим спора, моля помогнете!


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чeтa]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано18.07.03 14:44



е сега ни хвана! в книгите пише, че е подхдяща и при запек и при разстройство, защото фруктозата разхлабвала, пък пектинът запичал. аз лично избягвам да давам сокове (освен морков) при разстройство, а при запек - много сокове без морков.
ако опитате, ще знаете със сигурност.

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: Моля, кажете за ябълката! [re: Чeтa]  
Автор Vache ()
Публикувано18.07.03 14:48



Не си права
Ябълката регулира функцията на стомаха, целулозата в нея действа против запек, а пектина - срещу диария.
Алекс има проблем със стомаха, склонна е към диарии и когато попитах лекарката какъв друг плод мога да включа в менюто тя ми изброи няколко и каза да ги давам задължително с ябълка заради пектина. Теб пък те вълнува целулозата. Абе ябълката е вълшебен плод



Тема Re:нови [re: Чeтa]  
Автор Adelle (бъдеща мама)
Публикувано18.07.03 14:54



Моята приятелка имаше подобни на твоите проблеми със стомахчето на бебето си. Ябълката доста му помогна да се регулира. Само че детенцето беше тогава по-големичко.
Ох, дано скоро се оправите, че много се изтормозихте...

Термин - 23.09.2003


Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чeтa]  
Автор Чepeшka (червена)
Публикувано18.07.03 15:19



Ето ти и един цитат от книгата на Л.Трифонова "Хранене на бебето" : "Ябълките съдържат пектин,който набъбва в червата и абсорбира/ поглъща/ бактериите и токсините, освобождава организма от тях,успокоява чревната перисталтика, сгъстява изпражненията,намалява броя на изхожданията и загубата на течности." На мен лично са ми давали печени ябълки при разстройство като бях малка. Уф! Направо не знам какво да те посъветвам. При нас действаше Блевит-а, но ние бяхме само за двайсетина дни на адаптирано мляко.



Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чepeшka]  
Автор dodo_dodo (само веднъж)
Публикувано18.07.03 15:25



Добре де, но нали пък казват, че зелената ябълка била алерген? И че трябвало да се изчака с нея.
Все пак Борис е още твърде малък и е захранен със сокче едва от няколко дни. Дали е добро решение да му се дава ябълка толкова отрано?

Едно е да говориш много, друго е да кажеш нещо.


Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чeтa]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано18.07.03 15:42



Значи да поясня - Бобо е на месец и половина и до сега не е ял нищо друго освен мляко. Давам му сок от круша от 2 дни. Не може да яде каши или твърди храни както се сещате, а до колкото знам, целулозата на ябълката е в твърдата част, а не в сока.


Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: dodo_dodo]  
Автор Чepeшka (червена)
Публикувано18.07.03 15:43



Вече не знам кое е алерген и кое не.В същата книга препоръчват, ако детето има фамилна обремененост към алергии да се дава само сок от круша и ябълка. А затова, че ябълката е алерген съм чела само веднъж съвсем наскоро. Но и това е възможно. Един пример малко встрани от темата, но показателен за изключенията от правилото. Една позната направи жестока алергия и докато си правеше изследвания и препоръчаха да яде само ориз и картофи като най-слабо алергизиращи храни. И тя направо щеше да умре, защото се оказа, че е алергична точно към тях.
Аз детенце го эахраних по българската ни система и започнах точно със сок от ябълки и моркови и Слава Богу не е имала проблеми.

Редактирано от Чepeшka на 18.07.03 15:44.



Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чepeшka]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано18.07.03 15:46



Блевит-а изобщо няма никакъв ефект върху моя бебок
Какво количество е изпивал, имаш ли спомен?



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чeтa]  
Автор betanski_patilanski (с поздрав...)
Публикувано18.07.03 15:57



Блевит'а даваш вместо вода! на 100мл вода една ч.л. Блевит (с киви-разхлабителен). колкото изпие, другото го меташ и на другия ден пак правиш!

Викито като се поосъзна и ми пиеше само сутрин по 30/50мл. а следобяд давах сок, но вече беше сравнително по-голяма! после мина на 100мл сутрин вместо сок и така и досега, но вече го пие не за да и помага (мисля че вече нищо не прави този чай, защото тя привикна към него), а защото и харесва!

това че е с киви, също е спорен момент, защото кивито е също алергизиращ плод! за щастие, на нас не ни даде никаква реакция до сега и се надявам да ни пропусне!

но аз си мисля, че с отварата от овесени ядки, трябва вече да сте наред! или напротив! а и сока от круша също!

успех и стискам палци!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.