Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:34 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чeтa]  
Автор Чepeшka (червена)
Публикувано18.07.03 15:57



Пиеше по схемата,която е дадена на кутийката и наистина действаше добре. Направо ми е съвестно, че при вас няма ефект, че нали аз ти го препоръчах. Защо не потърсиш някой педиатър,но специалист по храненето или гастроентеролог. Знам ли. Аз имам в къщи купища беб. литература и ще седна сега да разровя да видя дали оттам ще изскочи нещо. Сега се сещам, че есента когато имахме проблеми с бактерии мъжа ми беше намерил някакъв сайт, в който наши доктори отговарят на въпроси или посочват специалист. Хайде, след малко ще го питам и ще ти кажа. Дано да го помни!



Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: betanski_patilanski]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано18.07.03 16:06



За сега няма почти никакъв ефект нито овесената вода, нито крушата...малко по мекички станаха и тва е, ама май трябва да изчакам поне още ден два.



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чeтa]  
Автор Tandoori ((chick))
Публикувано18.07.03 16:26



Ami az znam taka- jabulkata kato cjal plod moje da predizvika zapek zaradi celuclozata, kojato se sudurja v neja. Za tova se davat pecheni jabulki pri raztroistvo- polepvat po stenite na chervata. A soka ot jabulki deistva razhlabvashto. Kalin ima zapek i otkakto davam jabulkata si hodi redovno bez problemi.

*Za vsjako neshto koeto si struva da se napravi, si struva i da se precakash s nego*


Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чeтa]  
Автор Чepeшka (червена)
Публикувано18.07.03 17:31



За съжаление не успях да открия нищо съществено по въпроса за запека, но за сметка на това имаше много неща за разстройството и навсякъде се препоръчваше даване на ябълков сок за запичане. Това и от български и от чужди автори.
Адреса на сайта е BZK.bg, но мъжът ми спомена, че скоро се опитвал да влиза ,но не успял и се зачуди дали още съществува. Пробвай ако искаш и дано да имаш успех. Нацелувай бебока от щерката, че тя му е голям фен и нато го види веднага се класира до мен да гледа "пихнатото" бебе. Не знам какво означава,но със сигурност е хубаво, щото не ми дава да сменям постинга.



Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чepeшka]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано18.07.03 18:13



Благодаря ти много! Сайтът съществува, на мен ми се отвори. Като гледам отговарят на всички въпроси и има доста инфо по какви ли не здравни въпроси.
Целувки по крачетата на твойта щерка!



Teзи които не умеят, критикуват

Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чeтa]  
Автор mali (усмихната)
Публикувано18.07.03 18:20



Ябълката подобрява перисталтиката на стомаха, затова е предпочитана при запек. А нали знаеш, че и ти като пиеш ябълков сок, дапочва да ти пристъргва корема и огладняваш по-бързо. Много хубаво, че даваш круша- тя разхлабва. Можеш да даваш, но по-късно към 2-3 месец кайсия и слива, които също разхлабват. Морковът има затягащо действие. Но при бебетата е нормално да се запичат. Калина като беше на 2 месеца имаше страхотен запек- 3 дни не беше акала и най-накрая пробвах с термометър. Но дано не стигате до там

Калина
04.07.2002г.


Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чeтa]  
Автор Firebird (***)
Публикувано18.07.03 21:46



Ябълката регулира функциите на червата.
Дай му сок от ябьлка спокойно.
В нея има сьставки, които запичат - пектин - но в 10-20 мл сок няма толкоз пектин. А и пектина не запича като ориз и шоколад примерно, а само спира разстойството.
Ябьлката помага и при запек, и при разстойство, не бой се, няма да го запече повече.
Дай му домашно изцеден сок.



Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Чeтa]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано18.07.03 22:24



Здрасти - питах тукашния педъатър какво се препоръчва за бебе на изкуствено мляко със запек и ето какво ми каза:
Стомахчето на бебе под 3 месеца обикновенно се запича от всичко освен кърма. Препоръчват смяна на млякото , слагане на чаена лъжичка кафява захар във всяка бутилка (а аз мислех, че захарта запича), Дуфалак, като дуфалака постепенно се намалява като се урегулира стомахчето. Обикновенно запека преминавал като се нагоди коремчето.
За сокове и пюрета от кайсии, сливи и круши беше категоричен преди 4 месеца да не се правят опити. Каза също, че ако е само на формула бебето, не му е необходима допълнително вода, но за запечено бебед а се вземе мляко с по-малко калории(по-леко), за да изпивало повече мл, за да задоволи глада си... та така.
Незнамд али съм била от полза



Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: [desi]]  
Автор Firebird (***)
Публикувано18.07.03 22:31



Захарта запича, това се отнася за рафинираната бяла захар, предполагам нерафинираната кафява сьдьржа нещо баластно. Да не се заменя с бяла захар!!! (То пьк у нас кафява трудно се намира)



Тема Re: Моля, кажете за ябълката!нови [re: Tandoori]  
Автор Vache ()
Публикувано18.07.03 22:46



Бъркаш, Александра пие сока от ябълка и всички други плодове само в комбинация с ябълка точно защото имаше първият месец диария. Аз и по-горе го написах ябълката РЕГУЛИРА стомаха. А относно алергиите - четох, че единствено към крушата хората нямат алергия. Е, сега значи никакви плодове не трябва да ядем. А като казах алергия, та се сетих да ви кажа какви хора съществуват и какви работи разправят. Имам колежка, която каза, че като била малка имала алергия към млякото. Нейната докторка казала на майка й, че за да я излекува от алергията трябва да й дава колкото се може ПОВЕЧЕ мляко . И така, колежката твърди, че така са я излекували.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.