Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Епизиотомиянови  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано01.05.03 21:12



Прави ми впечатление, че като че ли прекалено често се прилага. Дали наистина е така или аз се заблуждавам и дали при всички случаи е била наложителна...? Вие как мислите?


Тези които не умеят критикуват

Тема Re: Епизиотомиянови [re: Чeтa]  
Автор mima (любопитна)
Публикувано01.05.03 22:39



Като че ли има нещо вярно. Според мен така е по лесно за лекарите не ги обвинявам но за да стане раждането по бързо те карат да се напъваш дори и когато може да се изчака малко и кожата да се поразтегне. Давам такова мнение защото при първото раждане точно така се получи и такива шевове ми направиха та чак до сгъвката между седалището и горната част на крака, та разреза стигнал до там едва ли е бил необходим но.. Сега с второто раждане нямах нито един шев или разкъсване но от лекарят когото избрах рабрах в процеса на раждане че всичко е въпрос на техника и майсторлък защото как иначе да си обесня че и двете момичета които раждаха след мен родиха бебета по 3.800 и 4.200кг. само с 3 вътрешни шева за второто бебе а и двете бяха с първо раждане.



Тема Re: Епизиотомиянови [re: mima]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано01.05.03 22:47



Az sym razhdala s epizektomiq, prilaga se kogato ploda e mnogo edyr s cel da se izbegnat luksacii, i chestno da si kazha predpochitam epizektomiqta pred cezarowoto sechenie i forcepsa (ima mnogo golqm risk, specialno pri forcepsa), taka che...., oswen towa s epizektomiq wyzstanowqwaneto e po-byrzo ot cezarowoto sechenie


Martin

Тема Re: Епизиотомиянови [re: Чeтa]  
Автор KAMELlA (stastlivka)
Публикувано01.05.03 22:55



Чела съм статистика на испанската здравна академия,Че наистина епизиотомията се прилага прекалено Често последните години.Не мога да кажа дали това е добре или не,но според мен трябва да се прилага при необходимост,а не за улеснение на лекаря.На мен ми бе направена такава,но заради раждането с форцепс.Онзи ден една моя позната роди нормално и и е направена също.Може би голяма Част от слуЧаите не са оправдани за съжаление.



Тема 4есто да ама няа нищо лошонови [re: KAMELlA]  
Автор saroni (Saroni)
Публикувано02.05.03 03:03



според мен:)))))))))когато аз раждах и на мен ми хаправиха;)родих за по-малко от 15мин...само с 3 напъна и непълно разритие-имаше опасност да се полу4и разкъсване.усетих нещо като все едно те драскат с игли4ка за проба манту(примерно):)а после така ти е претръпнало от напъните и болките от контракциите и се кефиш на бебока 4е не ти пука 4е те шият...след 4 4аса бях на крака.......дори не спах и по4ти не седнах-боцкаше :))))))))))))))))))все едно ти бу4кат кле4ки за зуби в дупата;)ама след 2та седмица си ок-като нова...епизиотомията не е нищо лошо и страшно:)))рани4ка...порязвала ли си се?е,малко по-дълбо4ко...щипе,щипе ден,два и се свиква и олеква;))))



Тема Re: 4есто да ама няа нищо лошонови [re: saroni]  
Автор BEBl (дружелюбна)
Публикувано02.05.03 09:51



И аз така, за 15-20 мин. напъни на стола родих. Имам само 1 шев, надолу към дупето, по-скоро на това му се вика "перинеотомия", а към крака е епизиотомия. Та шева ми падна точно на 10 тия ден. Като през това време го пръсках със спрей Бивацин. Много облекчава. А, и се миех с отвара от смрадлика, включително и докато бях в родилното.
При мен се налагаше да ме резнат. Аз здраво се напъвах, и уж по книга, но бебка не излизаше, вместо това ми излязоха 2 хемероида от напъванеto Е, слава богу и те се скриха, но мога откровено да ви кажа, че след раждането ме боляха хемероидите, а не шева
По едно време тоновете започнаха да се влошават и те решиха да действат. Чух, че лекарят каза "Тук няма да се разминем без една перинеотомийка". За тях това е, както се казва "Piece of cake". Мисля, че е въпрос на лекарска преценка, много по-добре е те да те резнат, отколкото да цъфнеш като майска роза в различни посоки



Тема Re: 4есто да ама няа нищо лошонови [re: BEBl]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано02.05.03 10:09



Номерът е, че си мисля, че резват в повечето случаи точно за да е по-лесно на докторите, а не когато е наложително. Ако има опасност за бебето или майката, естествено е да го направят, но ако не е наложително защо...


Тези които не умеят критикуват

Тема Re: 4есто да ама няа нищо лошонови [re: Чeтa]  
Автор mania4ka (madness)
Публикувано02.05.03 10:24



по книгите пише че при епизотомия раната зараствала по бързо и по-правилно отколкото ако тъканта е разкъсана. Моята докторица не ми прави епизотомия, защото искаше да мина без шевове ама аз да не раждам всеки ден, че да знам как и кога да напъвам и разултата е три шева на перинеума



Тема Re: 4есто да ама няа нищо лошонови [re: BEBl]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано02.05.03 10:26



аз пък трябваше да родя бебе 4100, и то също не искаше да излиза, освен това имах пълно разкритие, като по дебелите книги, та добре че са ме резнали имах 10-13 шева, така че едва ли щеше да е по-добре да ме бяха оставили да се разкъсам сама или да ми извадят бебето с форцепс, като знам какви ужасни случки има, на никого не ги пожелавам


Martin

Тема Re: 4есто да ама няа нищо лошонови [re: Bezhy]  
Автор Чeтa (с ударение на е)
Публикувано02.05.03 10:33



Добре де, ама когато прилагат форцепс или вакуум също режат, но това е друга тема.
Пак казвам, че не става въпрос за случаите, когато е наложително...а че го правят много често без да е наложиелно.



Тези които не умеят критикуват


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.