Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:34 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Speshna nuzhda ot dobri nowini...нови  
Автор _Valia_ ()
Публикувано17.01.03 15:17



W 13-ta sedmica sym, oshte ne useshtam bebeto i umiram ot strah. Izkarah edna sedmica w "Patalogichna bremennost" w Shejnowo i sega samo uzhasii si mislq, synuwam koshmari i kydeto i da pogledna wizhdam neshtastni majcheta zagubili bebetata si...

Imam speshna nuzhda ot dobri nowini! Bydeshti majcheta, hwalete se! Iskam da chuq kolko ste shtastliwi s dobrite rezultati i ot naj-strashnite testowe, kolko hubawo e da useshtate bebetata, kak wi ritat, kolko mili sa tatkowcite. Hajde da razwedrim malko atmosferata...



Тема Re: Speshna nuzhda ot dobri nowini...нови [re: _Valia_]  
Автор Чeтa ()
Публикувано17.01.03 15:39



Ама ми се струва раничко да го усещаш още в 13-тата седмица. Моето прорита около 18-19 чак.
Не се притеснявай, още е мъничко и за това не се обажда. Това не значи че не мърда.



Тема Re: Speshna nuzhda ot dobri nowini...нови [re: _Valia_]  
Автор Tanche (трудна)
Публикувано17.01.03 15:43



Аз доколкото си споням мойто бебче го усетих за първи път в 15седмица и то не бях сигурна, че е той...
Защо се плашиш толкова, рано е още, познавам мама, родила без проблем, а го усети за първи път в 21-22ра седмица. При всеки е различно, освен това, ако ти е първа бременност е по-вероятно по-късно да го усетиш.
Защо си лежала в болницата?

Без майтап!



Тема Re: Speshna nuzhda ot dobri nowini...нови [re: Чeтa]  
Автор _Valia_ ()
Публикувано17.01.03 15:48



Da... znaq, che e mnogo rano da go useshtam... no weche mi se iska... .

Iska mi se i okolko men da ima pone malko dobri nowini, zashtoto se naslushah na strahotii poslednata sedmica w "Patalogichna bremennost". Stanala sym ekspert po neprekysnato powryshtane, bolki, kontraksii, kyrwene, wsewyzmozhni metodi za zadyrzhane i za naj-golqmo syzhalenie - neizbezhni aborti . Iskam da gi zabrawq i da gi smenq s radostni prezhiwqwaniq na shtastliwi bydeshti i nastoqshti majcheta...

Nikoj li nqma s kakwo da se pohwali?



Тема Re: Speshna nuzhda ot dobri nowini...нови [re: Tanche]  
Автор _Valia_ ()
Публикувано17.01.03 15:56



Moqt sluchaj beshe lek, prosto strashni bolki nisko dolu... Weche otmina



Тема Re: Speshna nuzhda ot dobri nowini...нови [re: _Valia_]  
Автор helen (natural)
Публикувано17.01.03 16:01



az moito glupache go usetih da prorita chak kum 21-22 sedmica; daje kato hodih na pregled kym 18 sedmica i ne uspqha da mu chuqt syrchiceto kak bie a po grafik trqbvashe da e vyzmojno;
ela da go vidish sega kakyv sladur e :)
naskoro se nauchi da se usmihva i da govori po bebeshki i e golqm kef da se uprajnqvame ;)
a kato pochne da pravi sturotii i mnogo se smeem a e oste tolkova malka i kakvi li ne oste ludorii ste izmislq :)
imashe period v koito si hvastashe kosata s iumruche i dyrpashe mnogo qko i syotvetno i qko reveshe ama i duma ne mojeshe da stane da si pusne kosichkata; kak ne q oskuba cqlata ne znam?
sega kato se nauchi da se usmihva i ponqkoga kato i govorq dokato qde ot shisheto i vnezapno kato se usmihne i izpuska biberona; abseliutno glupache; a ako znaesh inache kolko sme syrditi kato prekysnem qdeneto za da se urignem ...
oste sme malki i lesno se i lyjem :) aha aha da se razrevem sled kato veche sme naqdeni i preobuti i sa ni slojili v krevatcheto i kato ni se uhili mama otgore i kato pochnem pak da si govorim nerazbrano i zabravqme za vsqkakyv rev :)))
che to biva li taka vsichko da ni e nared i da se pynem da revem stoto sme obratno v krevatcheto :)))
abe smqh :)
sled nqkoi drug mesec i teb tova te chaka ;o)

I want it all and i want it now.


Тема Re: Speshna nuzhda ot dobri nowini...нови [re: _Valia_]  
Автор debi* (priatelski)
Публикувано17.01.03 16:15



Аз бебо го усетих към 4-я м.,че май и малко по-късно.Да ти кажа ,от начало не правех разлика м/у движенията му и газовете в стомаха ми.Първия път си спомням,че беше леко потрепване в корема и не бях сигурна какво е точно.После(с течение на времето) тези потрепвания зачестиха и се усилиха и тогава разбрах за какво става въпрос.Тя не престана да ме рита до раждането,въпреки твърденията на някои майки(не в клуба),че бебоците спяли предродилен сън в 8-я м. и не шавали много-много.



Тема Re: Speshna nuzhda ot dobri nowini...нови [re: helen]  
Автор _Valia_ ()
Публикувано17.01.03 16:26



Zwuchi prekrasno! Ot moqta 13-ta sedmica shtastliwoto sybitie izglezhda bezkrajno dalech... No shte dojde i moqt red da se pohwalq . Dali i moeto bebche shte si skube kosichkite?

Blagodarq ti, wyrna mi mechtite!



Тема Re: Speshna nuzhda ot dobri nowini...нови [re: helen]  
Автор debi* (priatelski)
Публикувано17.01.03 16:37



Хей,Хелън,все едно моето бебе описваш.Твоята сладурка да не е и тя около 2-я м.?



Тема Re: Speshna nuzhda ot dobri nowini... [re: _Valia_]  
Автор БOГИ (добронамерена)
Публикувано17.01.03 16:53



Момичетата вече ти казаха, че е рано за усещане на бебето. Моят юнак, който още не се е родил, ама за такъв сме го нарочили, прорита бая късно. Към 16 седмица мислех, че го усещам, но скоро разбрах, че само си въобразявам. Към 22-23 седмица вече сериозно се притеснявах. Обаче се размърда, де. Сега е толкова голям, че японският видеозон, на който го гледаме, дава въпросителни знаци, само на един от размерите е отчел 40седмица и 5 дена, а аз съм в 37-38 седмица. Та така, смях голям, лекарката рече да не го охранвам вече, а да го раждам, ама на него му харесва, не ще да мърда.
Обаче в началото не беше така - болки, ниско носене, задна плацента, не щеше да се вдигне, нещо не се виждаше, даже прокървих незнайно откъде. Само проблеми и нерви. Обаче сега само чакам и всичко е назад.

Хей, ти си в трудните дни, зная как се чувстваш - като мене - гледаш заветния седми месец и думите, че сега и да го родиш преждевременно, се води раждане , а не аборт. Помниш ли онова бебе, Есмералда ли беше, не зная, нещо латино, иначе ромче милото, то оцеля, родено в началото на 5 месец, сега е човечка, зная, защото контактувам с болницата, в която го отгледаха, след като го прехвърлиха в София.
Съвременните методи са наистина сериозни, само бъди спокойна.

А тестове аз не посмях да си правя, това ме изнервяше ужасно, но резултатите на всички мои познати, минали през разни тестове все бяха добри.

Хубаво е да се усещат бебетата, особено в началото. Към края......може да се поспори - моят юнак прави с корема ми ужасни неща, не може да рита, защото му е тясно, но се протяга и ми намеква, че има нужда от пространство с едни силни удари, дето ми изкарват въздуха или ако са към пикочния мехур, ме карат да тичам в тоалетната по няколко пъти нощем.
Ще видиш колко е забавно

Успех и кураж!!!
Всичко ще мине - на мене така ми казваха и много ме дразнеха с тази увереност, но...оказа се истина.

ВРЕМЕ Е!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.