Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:11 26.10.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Spontanen abort  
АвторPearl (Нерегистриран)
Публикувано29.09.02 23:54



Naskoro napravih spontanen abort v nachaloto na 3 mesec.Beshe golyam shok za men i oshte ne iskam da vijdam lekar.Bi li mogul nyakoi da mi kaje kolko vreme sled takava sluchka moga i e normalno da zabremeneya otnovo?



Тема Re: Spontanen abortнови [re: Pearl]  
Автор [desi] (усмихната)
Публикувано29.09.02 23:56



хубаво е да почакаш поне 6 месеца.

Съжелявам за случилото се. Следващия път всичко ще е наред!




Тема казватнови [re: Pearl]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано29.09.02 23:58



6 месеца.
Все пак иди да те види и доктор.
Много съжалявам, че така се е получило, но ще стискам палци при следващия опит всичко да бъде наред.

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема RE:нови [re: Shanya]  
АвторPearl (Нерегистриран)
Публикувано30.09.02 00:30



Da, az smyatam da otida na lekar, no sa minali edva 2 sedmici i oshte mi e trudno, zashtoto vsichko prejivyah najivo, t.e. v Maichin Dom ne mi slojiha upoika poneje byah vecheryala :( Abe...
Mnogo se pritesnyavah dali shte moga da zabremeneya otnovo, da niama uslojneniya takiva neshta, no se opitvam da mislya pozitivno. Mnogo e vajno.
I vi blagodarya za pojelaniyata. I az se nadyavam, che vsichko shte e OK.



Тема Re: RE:нови [re: Pearl]  
Автор doktorka (neredovna)
Публикувано30.09.02 00:48



sujaliavam za sluchiloto se...
No shte ti kaja kak me uspokoiha men i az ak se uspokoih kogato imah seriozno kurvene v purvia trimester..Makar i da moje da prozvuchi grubo e tochno taka...
Kato lekar ti kazvam v 99% ot sluchaite kato se stigne do spontanen abort ,prichinata e v ploda...Nai-chesto imat niakoia hromozomna abnormalnost ili neshto drugo ,koeto ne e bilo nared..Taka che do abort e shtialo da se stigne taka ili inache( i kato e bilo pisano ,moje bi e za dobro...).Nishto ne zavisi ot teb..samo ti ostava bolkata sled tova...
edin spontanen abort ne oznachava che niama da mojesh da zabremeneesh pak...naprotiv,faktut che si zabremeniala purvonachalno govori che niamsh problemi sus zabremeniavaneto...
otidi si na lekar...mislia che srokut e po-skoro 6 sedmici ,a ne 6 meseca...
I gore glavata...
sujaliavam...shte te chakame skoro s dobra novina ...



Тема vyarno li eнови [re: doktorka]  
Автор Pearl ()
Публикувано30.09.02 01:40



A vyarno li e, che dokato mi doide purviyat cikal (sled okolo 45 dni) tryabva mnogo da se pazim s priyatelyat mi, zashtoto se zabremenyavalo vednaga?
Mnogo mi e stranno tova tvurdenie.



Тема Re: vyarno li eнови [re: Pearl]  
Автор sweetkids_mama ()
Публикувано30.09.02 11:36



Моята първа бременност завърши със спонтанен аборт във втория месец. Учудващото при мен беше, че не съм ходила въобще на лекар...кървенето ми беше като при силна менструация и когато абортирах, само много ме болеше, но всичко се изчисти само и не ми е правено нищо. Както и да е, да ти кажа честно, не сме взимали абсолютно никакви предпазни мерки след това и смятам, че по-скоро вероятността да забременееш веднага е доста малка. Аз забременях след 4 цикъла- абортът се случи през май, а забременях октомври.
Мисля, че при теб, тъй като е имало хирургическа намеса, все пак е добре да се консултираш с гинеколог, а дотогава (разбирам много добре нежеланието ти да ходиш в момента на преглед!) за всеки случай ползвайте някакви предпазни средства.

Относно душевната травма, която остава след такова преживяване, искам да те успокоя, че ще мине без следа, когато изкараш сполучливо следващата си бременност и ти се роди едно хубаво бебче, дай боже. Хайде, успех, засега не мисли за това, дайте малко почивка на "семейните планове"!

Константин, 16.06.1998
Зорница, 6.09.2002


Тема Re: Spontanen abortнови [re: Pearl]  
Автор veronikka ()
Публикувано30.09.02 11:57



tvojat abort e kasen .t.de s kurtag togava trjabva da izchakach da minat 2 redovni zikala i sled tova da opitate otnovo.No trjabva da vidite izsledvanijata koito sa napravili lekarite na zarodicha za da se ustanovi kakvo e predizvikalo abort.Tuk lekarite sa sviknali ako na edna gena aborta i e parvi da ne izsledvat ploda no tova e grechka zachtoto ako problema e bil v zarodicha to chte posledva vtori abort.Minala li si pregled na videozon prez tezi 2 meseza za da se znae kade se e razpologil zarodicha/dali v matkata ili v trabite/?
Pitam zachtoto kogato e v trabite zarodicha umira predi nachaloto na 3mesez poradi lipsa na mjasto za da raste.
Sigorna sam che ti e bilo mnogo tegko no sega trjabva da si pochivach,da se pogrigich za sebe si kato zapochnech podgotovkata za predstojachtoto bebche koeto vi ochakva a tova stava kato priemach poveche vitamini,plodove,folieva k-na i eto che 2-ta meseza chte sa minali neusetno.
Sigorna sam che sled 2 meseza chte si v nacheto klubche




Тема Thanksнови [re: veronikka]  
Автор Pearl ()
Публикувано30.09.02 12:10



Blagodarya za milite otzivi



Тема Re: Spontanen abortнови [re: Pearl]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано30.09.02 12:27



И аз имах спонтанен аборт във 2рия месец, Доктора ми каза да се пазя 6 месеца, но аз изчаках 7. След това стана от раз.
Съжалявам, че не са ти сложили упойка, сигурно е било ужасно...
Изненадвам се, че не са ти казали колко време да се пазиш...

Животът е това, което става докато правим планове за бъдещето...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.