Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 27.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Новачканови  
Автор cheta (непознат)
Публикувано24.09.02 13:27



Здравейте! Току що се регистрирах в клуба. От вчера чета бележките оставени тук. Преди няколко дни разбрах, че съм бременна. Още не съм ходила на лекар и да си призная малко ме е страх дали не съм сбъркала и се окаже, че няма бебче. Правих си тест и той се оказа положителен, само че по мои сметки съм съвсем в началото - някъде 4-5-та г.с. и ме е страх да не се прецака нещо. Някой може ли да ми даде съвет какво трябва да правя и как трябва да се пазя през първите месеце от спонтанен аборт. а си призная чета постоянно какви ли не неща свързани с бременността и съм доста наплашена. Благодаря ви

R


Тема По-позитивно!нови [re: cheta]  
Автор Hapka (бирена)
Публикувано24.09.02 13:42



Много е важно ти самата да си позитивно настроена, да не се пресилваш, да не вдигаш тежки неща и да бъдеш спокойна...
И все пак отиди на лекар, така ще си по-спокойна:-)
Пожелавам ти успех!

Га.


Тема Re: По-позитивно!нови [re: Hapka]  
Автор cheta (непознат)
Публикувано24.09.02 14:08



Благодаря ти! Всъшност най-големите ми колебания по този въпрос идват от това, че не ми става лошо и не повръщам , а навсякъде пише, че това са едни от първите признаци.

R


Тема Re: По-позитивно!нови [re: cheta]  
Автор Zamechtana ()
Публикувано24.09.02 14:34



4-5 г.с. си е съвсем в началото, но щом теста казва 'бременна', значи е така Нищо не ти пречи да направиш още един- за най-сигурно де. А и е време да се ориентираш към личния си лекар и гинеколог.
Това, че все още не ти става лошо и не ти се гади не значи, че теста лъже. Всяка бременност е индивидуална. Аз изобщо не съм повръщала, а кофти почна да ми става към средата на втория месец май... и така до към четвъртия... при всяка жена е различно. Но е прекрасно, че за сега се чувстваш ОК
Успех и лека бременност ти пожелавам!
И наистина най-ценното за теб сега е спокоиствието



Тема Re: По-позитивно!нови [re: cheta]  
Автор Vache ()
Публикувано24.09.02 14:48



Че аз досега (13 г.с.) нито повръщам, нито ми става лошо.
Пожелавам ти и при теб да бъде така. Лека бременност и се пази. В никакъв случай не вдигай тежко, ако пушиш се опитай да спреш цигарите, за алкохола е ясно.
И иди на лекар. С вагинален ултразвук дори и сега може да се види плоден сак.
Поздрави!
Vache



Тема Re: По-позитивно!нови [re: cheta]  
Автор Firebird (***)
Публикувано24.09.02 14:50



Tova ne e zadyljitelno. Tozi beleg e symnitelen, a ne zadyljitelen.
Hich ne ti i trqbva da povryshtash ili da ti stava losho.



Тема Re: По-позитивно!нови [re: Vache]  
Автор cheta (непознат)
Публикувано24.09.02 14:57



А случайно да знаеш, дали трябва при първия преглед за установяване на бременноста да ме бъркат или не трябва, защото съм чувала, че има опасност от аборт

R


Тема Re: По-позитивно! [re: cheta]  
Автор Birdy (птица проклета)
Публикувано24.09.02 15:14



И аз така бях чувала и затова отидох на лекар към края на 2-я и ме видяха директно на ултразвук. И докрая не дадох да ме бъркат. Но това при положение, че бременността ми беше планирана и знаех предварително, че нямам никакви болести. Приятелката ми я бъркаха и й хванаха гъбички втория месец, което беше добре за нея, понеже лесно я излекуваха. Така че преценката си е твоя.

Успех с бременността и спокойствие :)) Минавай насам, клубчето е много успокояващо :)

Поздрави!


Тема Re: По-позитивно!нови [re: cheta]  
Автор Hapka (бирена)
Публикувано24.09.02 16:01



На мен също не ми ставаше лошо, като изключим градския транспорт, но в жестоките юлски жеги кой не колабира в претъпкания транспорт...Само гърдите ме боляха. Ако не ме бяха видяли на ехограф в деветата седмица сигурно нямаше да разбера до шестият месец, защото имам хормонални проблеми... Чак сега в петият месец мога да кажа, че съм спокойна, а като си помисля само заради какви глупости не съм спала по цели нощи от притеснения...Добре, че момичетата тук ме успокояваха

Га.


Тема Re: По-позитивно!нови [re: cheta]  
Автор Lolita (siaina)
Публикувано24.09.02 16:04



И аз съм чувала такива изказвания, но според мен са пълни глупости! Особено това, че вагиналния ултразвук можел да предизвика аборт! Не един гинеколог е казал, че няма нищо вярно, а те все пак знаят най-добре, нали!?
Желая ти лека бременност и дано не ти става лошо - не е задължително




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.