Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 27.07.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: По-позитивно!нови [re: cheta]  
Автор saskja ()
Публикувано24.09.02 16:50



Не е нужно, може само и на ехограф да те видят, но ако с беременността всичко е наред, един преглед не може да ти навреди, а ако не е, ще ти е само от полза.



Тема Re: По-позитивно!нови [re: Hapka]  
Автор Bezhy (kотенце)
Публикувано24.09.02 19:54



I az razbrah kym 4-5 sedmica che sym bremenna sys test, i men me beshe strah da ne me byrkat. Otidoh na ginekolog w 8 g.s. i me gledaha samo s ultrazvuk za potvyrzhdavane. I do sega veche v 28 g.s. ne sa me byrkali, a az iskam da me pregledat za vseki sluchaj i im namekvam, no te ne :))))

Ne se pritesniavaj - gledaj da si spokojna da si hapvash polezni i vitaminozni neshtica, i da ignorirash pritesneniata.

Vsichko shte e OK

Leka bremennost



Тема Ще бъдеш по-спокойнанови [re: Bezhy]  
Автор dorothy (непознат )
Публикувано24.09.02 21:59



в момента когато лекарят те прегледа на ултразвук.
всяка една от нас си е правила тест, обаче си е друго когато лекаря си каже тежката дума.
Пожелавам ти лека бременност :)



Тема Много е важнонови [re: cheta]  
Автор Smile.Модератор (винаги)
Публикувано25.09.02 08:46



да те види лекар в началото - тогава не само се установява бременността, а и се отхвърля извънматочна бременност. Ако се случи второто (не дай си боже!) много е важно да се хване в началото.
Пък за бъркането - то Дядо Боже си знае работата! Едно време като са установявали само с бъркане, да не би да не са ни родили! Я виж ни само тука колко сме!



Тема Не се плашинови [re: cheta]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано25.09.02 09:23



Вярно е че около 10-15% от бременностите завършват със спонтанен аборт в първия триместър, но сега се смята че жената никаква заслуга няма за това. Просто се абортират бебетата, които са с малформации (нещо не им е в ред). Така че дори да се случи, е трябвало да се случи.

Другата страна на тази статистика е че все пак девет от всеки десет бременности си завършват с раждане, така че шанса е на твоя страна. Същото се отнася и за гинекологичния преглед - той няма да предизвика спонтанен аборт ако всичко е наред с бебето, пък и на доста места има формално изискване за цитонамазка на всички бременни.

Ранния ултразвук е добра идея за да се изключи извънматочна бременност, но изчакай още малко, 7-8 гестационна седмица не е късно за него, а могат и да му видят биещото сърце на бебето, което е обещаващо за нормално бебе и бременност в 97% от случаите (4-5 седмица е рано за да се види сърцето).
PRN




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.