Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:37 02.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Жълтеница при новороденонови  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано05.07.02 21:50



Колко време трае жълтеницата при новороденото? Моето бебе е на една седмица и още си има. Това нормално ли е? В книгите пише, че минава за по-кратко. А моя си е един такъв жълтичък, и все му се спи. Според лекарят е от жълтеницата, ама като си спомня големия син как надуваше гайдата нон стоп, та сега всичко ми се вижда подозрително.



Тема Re: Жълтеница при новороденонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Flash (:o)*)
Публикувано05.07.02 22:05



Ами сега тук във Варна държат бебетата 48 часа и ако са здрави ги изписват. Говоря за естественото раждане - не знам по колко ги държат при цезарово..но мисълта ми е, че в повечето случаи за това време жълтеницата отшумява.
Обаче. Едно време, при моя син не мина. И пак си ни изписаха...и чааак на втория месец решиха, да му помогнат и си спомням че пи глюкоза. През едиколко си минути по лъжичка. Мина му...и никакви проблеми здравословни не е имал. Нито пък са ме информирали за евентуални такива...
Аааа...и моята щерка сега и без жълтеница пак си спинкаше и не плачеше много. Така, че радвай се на спокойствието щото е временно и се довери на лекарите. Сигурна съм, че не са случайни хора...
Споко!



Тема Re: Жълтеница при новороденонови [re: Flash]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано05.07.02 22:11



Абе защото прилича на китайче, ама не на шега се обезпокоих, днес идва GP-то, и взе да ме пита , дали още като се е родил е бил такъв жълтичък, или от следващия ден...
Че аз от къде да помня, на мен ми го показаха за малко, май си беше розов, така си мисля де, и май после пожълтя.
и понеже нямам никакъв спомен, може и да не имал изразена жълтеница баткото, та четох и дебелите книги, то тук вода със захар не им дават, ама аз му давам, та дано да мине, че каквато съм паника, ще му извадя душата на доктора.



Тема Re: Жълтеница при новороденонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано05.07.02 22:12



До месец най-късно изчезва.
Можеш да му даваш да пие глюкоза или подсладена със захар вода (казват че помагало да си отива по-бързо).



Тема Re: Жълтеница при новороденонови [re: Пaлмиpa]  
Автор Flash (:o)*)
Публикувано05.07.02 22:39



В книгата пише 7-10 дена...ама нали казахме, че на д-р Спок няма да му вярваме 100%
Иначе и аз мисля, че леко подсладената водичка би помогнала...нали въглехидрати трябват за помощ на черния дроб!...пък и помага против обезводняване в тези жеги...там жега ли е?



Тема Re: Жълтеница при новороденонови [re: Пaлмиpa]  
Авторaz (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 09:47



Pri nas galtenicata traia 9 dena.Dashteria mi beshe podologena pod sinia svetlina(v bolnicata)za okolo 3 dena.Sle kato nivoto na bilirubina i beshe v granici, ni izpisaha.Gledai da karmish kolkoto moge po-chesto. Uspeh!



Тема оо, на мойта и мина чакнови [re: Пaлмиpa]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано06.07.02 10:15



на ДВА месеца.
Изписаха ни от болницата на 7мия ден заради секциото. Тя си беше леко жълта, но докторките казаха че ще и мине. Ама доста бавно мина. Мойта педиатърка каза, че просто на някой деца им минава по-бавно.
Аз купувах направо от аптеката банка с 5% глюкоза. По-добре е от подсладената вода. Никой не ми е казвал да има нещо опасно. На една моя приятелка момиченцето й имаше 3 месеца жълтеница.
Някой обаче и казал да изпива по 1 литър сок от грейпфрут на ден и така чрез кърмата щяла да се оправи жълтеницата. И наистина за една седмица и минало. Аз пих, пих ама не мина чак за седмица. После пък разбрах че голямото количество цитрусови плодове можело да предизвика колики. И наистина тя имаше през този период, но не е ясно дали е било от грейпфуртите:))



Тема Re: оо, на мойта и мина чакнови [re: bejb]  
Автор Пaлмиpa ()
Публикувано06.07.02 13:03



абе аз като го гледам май стана по=малко жълт от вчера. Но ми действа успокоително, че има и други бебета с по-дълъг период на изчезване на жълтеницата.
по колко трябва да наддава на ден ? ние наддаваме едва по 10-15 грама, не е ли малко?



Тема Re: оо, на мойта и мина чакнови [re: Пaлмиpa]  
Автор bejb (едно такова...)
Публикувано06.07.02 13:20



ами ние качихме първия месец 1,200кг.:)) и порасна 3 см.
Но тя се роди 2.900кг., а нали уж родените с по-ниско тегло наддавали повече в началото. После обаче намали темпото и сега на 7 месеца е 7.600 (с дрехи) и 67 см.
Незнам дали е много или малко, но изглежда съвсем добре:)
Ти всеки ден ли го теглиш момъка?:)



Тема Re: оо, на мойта и мина чакнови [re: bejb]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано06.07.02 14:22



аха , всеки ден. Аз първо не исках да се вманячавам, ама лекаря каза, че трябвало да се мери първия месец постоянно. Та като се почне едно , с дрехи , без дрехи, гол, мерене на памперс, пълен, празен, изобщо ужас.
Ама да наддадем 1,200-300, уха това ми се струва направо великанско!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.