Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 17.05.24 
Взаимопомощ
   >> Бъдещи и настоящи майки-happy mama
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За Shanya  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 10:18



Извинявам се, че те питам така, ама разбрах, че от планирано, секциото ти е било непланирано.
Аз малко се страхувам и мен да не ме изненада така бебето, та кажи как стана непланирано. моя гинеколог каза, ако имам болки да отивам веднага в болницата. Обаче аз съм със серклаж. Може ли да изтекат води със серклажа, изобщо не съм наясно? Ако получа контракции, ясно, че веднага трябва да го махнат, ама за водите не ми е ясно? и изобщо какво доведе от планирано, да е непланирано, и колко време преди планирането? Не че непременно и на мен така ще се случи, ама да съм за всяка евентуалност готова. А и таткото да има време да зареди камерата за документиране на великия момент



Тема водите и серклажанови [re: пaлмиpa]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано12.04.02 15:44



Могат да ти изтекат водите нищо, че си със серклаж.
При мен така стана с първата ми бременност.



Тема Re: водите и серклажанови [re: Debora]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 16:07



Сваля се по принцип 14 дни преди термина - ако тръгне по-рано, ще изтекат. Първия серклаж ми го свалиха много грубо и ме изтекоха водите часове след това и родих... спешното секцио. С второто серклажа ми го махнаха така, че не разбрах и се мотах по болницата с няколко сантиметра разкритие почти две седмици - терминът ми беше на 24, а ме оперираха на 21. Не се притеснявай, винаги е различно.



Тема Re: водите и серклажанови [re: ET]  
Авторпaлмиpa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 17:45



на мен това ми е втори серклаж - с първото раждане ми го махнаха 4 дена преди термин, а родих 18 дена след термин.
въпрос ми беше - могат ли да текат води през серклажа, щото аз си го представям много странно, нещо като напълно завързване, или бог знае какво, така де, едва ли не съм запечатана.
с първото ми дете, водите ми ги пукнаха в болницата, защото преносвах 18 дена, и нямаше как, затова не ми е ясно. и тапа не ми е падала също, падна като взех да раждам.



Тема Re: водите и серклажанови [re: пaлмиpa]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 18:45



Към сантиметър и нещо в диаметър белезникаво слузесто нещо, нито твърдо, нито меко беше тапата, но падна след като свалиха първия серклаж. С втория нямам спомен - но с първото я усетих ясно. После леко, леко почна нещо да се просмуква, но не бях наясно, че са водите... Болеше ме корем, което е било начало на контракции, но не съм разбрала, станах да се размърдам и изтече една кофа вода на пода. Нищо не боли. Много си изкарах акъла, защото коремът ми остана една трета от това, което беше. А с второто нищо. Не знам дали тапата може да падне през серклажа - най-добре питай този, който е шил, защото имам спомен, че има различни начини на зашиване. Така или иначе, ако тръгнеш да раждаш по-рано, ще ти свалят серклажа веднага.



Тема Re: водите и серклажанови [re: пaлмиpa]  
Автор Debora (без титла)
Публикувано12.04.02 19:39



С първата ми бременност термина беше за 20 ноември. Уговорката с гинеколога ми беше да го свалим 10 дни преди термина. На 30 октовмри ми се спука околоплодния мехур, без да ми е свалян серклажа. Изтичането на водите беше същото както сега и със втората ми бременност, която беше пък без серклаж. При свалянето на серклажа тогава в болницата (не съм усетила нищичко, но пък от страх изгубих съзнание на масата) се "изля" останалата част от водата. След свалянето ми правиха разните подготвителни процедури. Около час след свалянето вече гушках бебето.



Тема Re: водите и серклажанови [re: Debora]  
АвторET (Нерегистриран)
Публикувано12.04.02 22:04



Е, това е най-хубавото, което съм чувала от години, дай Боже всекиму такова раждане. Не мога да ти опиша как ме зарадва :-)))



Тема Re: За Shanyaнови [re: пaлмиpa]  
Автор Shanya (слънчева)
Публикувано12.04.02 22:57



Ами виж как беше - аз трябваше да постъпя в понедлник в болницата и да ми направят секцио 3 дена по-късно- поне в БГ така правят. Добре, ама в петък през нощта ми изтекоха водите - звъннах на Маленов -той каза - отивай в болницата. Завлякохме се там посред нощите - имах само 2 см разкритие. Сложиха ме в предродилна и ми казаха да спя (бяха ми започнали леки контракции). Оперираха ме около 5 часа по-късно - изчакаха да се съмне, да дойдат всички доктори и готово. В смисъл въобще не са ме оставяли да напъвам или е било на дневен ред нормално раждане - аз сутринта си имах съвсем прилични контракции и си ме болеше - но щом ми сложиха епидуралната и спря да ме боли.
Надявам се всичко да е наред. Даже и да ти изтекат водите има достатъчно време за всичко - така че не се притеснявай

* Hate cannot drive out hate, only love can do that *


Тема Re: За Shanyaнови [re: Shanya]  
Автор Пaлмиpa (разнежена)
Публикувано12.04.02 23:28



благодаря ти. исках просто да знам, така за успокоение на душата.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.